Jump to content
You need to play a total of 1 battles to post in this section.
The_EURL_Guy

Biuletyn deweloperów 0.9.1

38 comments in this topic

Recommended Posts

WG Team, Master Pirate, Sailing Hamster
1,670 posts

Brytyjskie krążowniki ciężkie wychodzące z etapu wczesnego dostępu, unikatowy brytyjski dowódca, zmiany w ulepszeniach oraz nowy sezon bitew rankingowych.

Przeczytaj na portalu

[MAX]
Supertester, In AlfaTesters
106 posts
11,076 battles

Super! 
Fajny okręt premium za darmo, legendarny dowódca za walutę tymczasową (cieszę się, że nie za węgiel, bo po prostu zaczyna go brakować...oczywiście w późniejszym okresie po aktualizacji pewnie zostanie dodany ponownie za 175k węgla...). RAKedy oczywiście na X (nihil novi, to zaczyna być nudne widzieć ciągle te same okręty na klanówkach i rakedach). Zmiany w modułach na OGROMNY +, zmiany były potrzebne od dawna, na razie wszystko oprócz (w moim odczuciu) wydłużenia consumabli na 5 slocie (kamo 4 ever) wygląda super. Nowa mapa to nowa mapa, zawsze cieszy. Aktualizacja przebiegu służby również na + Ci co grają od dawna przytulą fajne bonusy

Cała aktualizacja na +
Pozdrawiam :)

PS: ale z tymi randomowymi dropami za żetony brytyjskie to trochę przesada, że mogą się powtarzać w nieskończoność, a żeby mieć pewność zdobycia brytoli wcześniej należy wydać jedynie 65k dublonków :) Proponowana zmiana...przywrócić skończoną ilość dropów, ale zwiększyć ich liczbę, tak by zdobywając nawet WSZYSTKIE dostępne żetony (misje dzienne, shipmenty, dyrektywy) nie zdobyć wszystkich bundli

[FT-B]
Players
539 posts
7,914 battles

W ten sposób za osiągnięcie ostatniego poziomu przebiegu służby gracze ci otrzymają następujące nagrody: 15 000 jedn. węgla; 4 dni konta premium; 9 kontenerów codziennych (a wśród nich pięć kontenerów „Więcej zasobów”); ulepszenia; sprzęt eksploatacyjny; kamuflaże; a także sygnały ekonomiczne i specjalne.

Według dev bloga, miało być 10 kontenerów i jeden SK:)

[PWE]
Players
19 posts
3,963 battles

Mamy rozumieć, że będziemy musieli oddać stare nagrody? Takie rzeczy tylko WG. Wszystko reszta świetnie, ale co może ja nie chce nowych nagród a te stare? I co wtedy? Szkoda gadać. Dodatkowo wcześniej była mowa o 1SK. Zanim ta aktualizacja wejdzie pewnie coś jeszcze magicznie zniknie. A co do Londynu mega. Ciekawe czy będzie go zdobyć łatwiej niż PR.

• Cool 1

[KO_50]
Players
3 posts
22,561 battles

Nakupowałem za dublony nakupowałem za żetony i pies z kulawą nogą nie wpadł. To w temacie

Poza tematem  Dyrektywy Puerto Rico były koszmarne wielu ludzi zniechęciło to do grania bo żeby to zrobić to trzeba było grać dzień i noc.

Koniec na pewno nigdy nie powtórzę tego błędu.

Ichi

• Cool 3
  • Funny 1

[ISEN]
Beta Tester
4,653 posts
14,136 battles

Czyli kolejny krypto buff bbków

Może w ogóle zostawcie same bbki

Lotnia znowu nerf spoko, przecież brajanki tylko płaczom bo wszysto ich pali i torpi a oni na 20km biedni się obekami spokojnie nie mogą tluc

( uprzejmie przepraszam ddki które przez to bardziej w pape jeszcze będą zbierać)

nie no brawo

pomysł z tykaniem ulepszeń to proszę wsadzić w cztery litery

• Cool 7

[E--C]
Players
818 posts
13,245 battles
15 minutes ago, NextNoobPlayer said:

Z jednej strony racja, biorąc pod uwagę co zrobili z ITA CA i FR DD. Z drugiej strony, szwedy mają upierdliwe działa i wredne torpedy. No i Smoleńsk z Colbertem...

17 minutes ago, NextNoobPlayer said:

Częściowo racja, zwłaszcza to wykrywanie torped. Kogoś pogrzało.

[FT-B]
Players
539 posts
7,914 battles
32 minuty temu, fereshPL napisał:

Mamy rozumieć, że będziemy musieli oddać stare nagrody? Takie rzeczy tylko WG. Wszystko reszta świetnie, ale co może ja nie chce nowych nagród a te stare? I co wtedy? Szkoda gadać. Dodatkowo wcześniej była mowa o 1SK. Zanim ta aktualizacja wejdzie pewnie coś jeszcze magicznie zniknie. A co do Londynu mega. Ciekawe czy będzie go zdobyć łatwiej niż PR.

Jakim cudem tak to zrozumiałeś ?:D Dostaniesz nowe, nie dostaniesz starego.Bo już dostałeś. Stare nagrody masz odebrane,to drugi raz nie dostaniesz. A nie że ci zabiorą.

[ISEN]
Beta Tester
4,653 posts
14,136 battles
6 minutes ago, brzeczyszkiewicz123 said:

Z jednej strony racja, biorąc pod uwagę co zrobili z ITA CA i FR DD. Z drugiej strony, szwedy mają upierdliwe działa i wredne torpedy. No i Smoleńsk z Colbertem...

Częściowo racja, zwłaszcza to wykrywanie torped. Kogoś pogrzało.

moduł ze wzmocnieniem ploty widział bym na niektórych okrętach np krążowniki japońskie

Atago vs cv t10 jest praktycznie bezbronny

Ale ładowanie tego na wszystko czyli np Kremle staliny itp spowoduje że znowu to nic innego jak deski jeszcze bardziej dostaną po czterech literach

Bo słabszy lotniarz jak ja tym bardziej się skupi by tylko za tym latać

• Cool 2

[PUNKS]
Players
35 posts
13,628 battles

DD a co to ??? Torpedy a co to ??? Permanentne wykrywanie torped z 1,8 km ( z możliwością wydłużenia zasięgu widzenia hahaha)  .... a czemu nie z 10 km ??? A czy wg planuje oddać pieniążki za Assashio który stanie się "wielką kupą" do gry???  BB idioci już się cieszą - nie spalisz , nie storpedujesz ( zresztą ostatnio wsadziłem w bb brajanka 11 torped i tak nie zatonął - a z zalań miałem całe 10 k uszkodzeń - dzięki magicznym zmianom) za to dostaniesz z dodatkowej z 12 km, radarem z 12,5 i paralotnią za 90% hp.

• Cool 1

[PWE]
Players
19 posts
3,963 battles
6 minutes ago, Toyminator said:

Jakim cudem tak to zrozumiałeś ?:D Dostaniesz nowe, nie dostaniesz starego.Bo już dostałeś. Stare nagrody masz odebrane,to drugi raz nie dostaniesz. A nie że ci zabiorą.

Uwaga: na serwerze zwykłym wszyscy gracze, którzy rozpoczęli grę przed wprowadzeniem aktualizacji 0.9.1, otrzymają wszystkie nowo dodane nagrody za osiągnięte przez siebie do tej pory poziomy, odejmując stare nagrody, jakie otrzymali wcześniej.

Może czytaliśmy inny tekst, nie wiem.

• Cool 1

Players
9 posts
5,136 battles

Nowe nagrody są SPOKO. Ale zabieranie tego co dostaliśmy X czasu temu, to zwyczajnie cios poniżej pasa. Ok rozumiem większość pewnie tego nie odczuje, ale jak już raz to daliście graczom to zostawcie to, nic was to nie kosztuje. 

30 minutes ago, NextNoobPlayer said:

Lotnia znowu nerf spoko, przecież brajanki tylko płaczom bo wszysto ich pali i torpi a oni na 20km biedni się obekami spokojnie nie mogą tluc

( uprzejmie przepraszam ddki które przez to bardziej w pape jeszcze będą zbierać)

nie no brawo

I tutaj kolega ma rację, już teraz bbki różnej maści stoją na krańcu mapy i walą z OB (szczególnie niemieckie po buffie do celności). Ale jako gracz na lotni akurat na bbki nie narzekam, stanowią idealny cel. Chociaż kto wie co to będzie po zmianie ulepszeń. 
A w temacie lotniskowców, wyjaśni mi ktoś czemu Kremlin ma lepsze AA niż Montana gdzie podobno najlepsze AA miało być cechą wyróżniającą dla drzewka USA?

I na koniec buff do obrony przeciwtorpedowej,  z punktu widzenia mojego Yamato albo Musashi super, będę niemalże nietykalny, ale na litość boską czemu ddki mają tak cierpieć? Już teraz jest masa radarów, hydro, i graczy jak ja, którzy na lotniach mogą topić je niemalże bezkarnie (poza kilkoma wyjątkami). 

Po zmianach lotnisk, specjalnie zacząłem grać więcej ddkami żeby zobaczyć jak to wygląda z perspektywy mojej ofiary i szczerze powiem zmiany które proponujecie bardzo mi się nie podobają.

• Cool 3

[ISEN]
Beta Tester
4,653 posts
14,136 battles
2 minutes ago, michal1212PL said:

I na koniec buff do obrony przeciwtorpedowej,  z punktu widzenia mojego Yamato albo Musashi super, będę niemalże nietykalny, ale na litość boską czemu ddki mają tak cierpieć? Już teraz jest masa radarów, hydro, i graczy jak ja, którzy na lotniach mogą topić je niemalże bezkarnie (poza kilkoma wyjątkami). 

Po zmianach lotnisk, specjalnie zacząłem grać więcej ddkami żeby zobaczyć jak to wygląda z perspektywy mojej ofiary i szczerze powiem zmiany które proponujecie bardzo mi się nie podobają.

Dlatego mówię zmiana modułów  - TAK

Czy na wszystkie okręty - zdecydowanie Nie

• Cool 3

[PLO]
[PLO]
Players
668 posts
18,148 battles
16 minutes ago, SlawekLeo said:

Permanentne wykrywanie torped z 1,8 km

Czy to działa w obie strony? Bo wiecie Shima ma torpedy o spocie 2,5 km...

• Funny 2

[PWE]
Players
19 posts
3,963 battles
Just now, DrunkenFish said:

A YY 800 metrów. W zasadzie najbardziej to nerfią Chińczyków i Asashio. Tak jakby torpedy głębinowe miały mieć same wady. Trudno mi to zrozumieć zwłaszcza w kontekście okrętów tego typu. To jak odcinanie ręki kulawemu (YY już nie jest taki jak kiedyś...). 

[E--C]
Players
818 posts
13,245 battles
21 minutes ago, michal1212PL said:

wyjaśni mi ktoś czemu Kremlin ma lepsze AA niż Montana

Soviet bias, blyat'.

PS. Moduł na pomocniczą z buffem do AA. Gaskonia i Gruzja NoFly zone mode ON.:cap_haloween:

• Cool 1

[FT-B]
Players
539 posts
7,914 battles
29 minut temu, fereshPL napisał:

Uwaga: na serwerze zwykłym wszyscy gracze, którzy rozpoczęli grę przed wprowadzeniem aktualizacji 0.9.1, otrzymają wszystkie nowo dodane nagrody za osiągnięte przez siebie do tej pory poziomy, odejmując stare nagrody, jakie otrzymali wcześniej.

Może czytaliśmy inny tekst, nie wiem.

Czyli nie dostaniesz tego, co już dostałeś. O  to chodzi. Trudno żeby ci odjęli konto premium, którego na przykład nie masz,albo camo które zużyłeś.  Więc dostaniesz to co masz dostać, a nie dostaniesz kredytów,i co tam jeszcze. Pasek postępu się resetuje,więc dostaniesz nowe fanty,ale nie to, co już odebrałeś.Może te odejmując jest troszkę złym słowem, ale ja jakoś zrozumiałem o co im chodzi.

Players
2,567 posts
6,011 battles
godzinę temu, NextNoobPlayer napisał:

nie no brawo

Zastanówmy się chwilę:

- unifikacja modułów dla AA i secondary - super sprawa.

- unifikacja modułów na ster i silnik też na plus.

- zmiana w Damage Control System Modification 1 taka se, jak na mój gust. Dodatkowo tracimy -5% ryzyka na pożar.

- zmiana w Main Battery Modification 2 to buff, dla tego modułu, bo chyba większość graczy brała Aiming Systems Modification 1.

- buff dla Worcestera, no okręt potrzebował buffu, ale nie ma tragedii dla DD, w końcu jaki procent graczy mających ten okręt wygrindował legendarkę?

- Defensive AA i AA Modification - sam nie wiem jak to ocenić. Dziwne i tyle.

Nowe upgready ciekawe, zwłaszcza te do torped. Kamikaze z 68 węzłów będzie miało torpedy o prędkości 71,4 węzła :Smile_veryhappy: I to bez skracania zasięgu.

No i teraz co do nieszczęsnego usunięcia Target Acquisition System Modification 1 dla Torpedo Protection System. No sorry, ale coś musieli zrobić, bo:

1) modułem pierwszego wyboru chyba dla 99% graczy był ten do camo.

2) realną alternatywą był moduł legandarny dla 10 okrętów.

3) Target Acquisition System Modification 1 daje nam

• +50% to range of assured acquisition of enemy ships.
  • +20% to spotting range.
  • +20% to the acquisition range of torpedoes.

i łączy się z perkiem Vigilance, więc mamy i tak maksymalnie +45% (lub u dwóch niemieckich kapitanów +55%) do wykrywania torped.

Czyli jeśli ktoś się panicznie bał torped i poświęcał 10% camo (co zazwyczaj na BB równa się w zaokrągleniu 2km spota) to biorąc TASM 1 i Vigilance mógł widzieć na Kürfurście torpedy ASIA DD nie z 800 metrów, a 1200 metrów. Shima na ósemkach ma spot torped 1,8km; a na dwunastkach 1,7km. W obecnym systemie nasz paranoik torpedowy widzi jej torpedy odpowiednio z nawet 2790 lub 2635 metrów. Owszem, oberwą Asashio, ASIA DD i inne normalne DD jak np. GER czy UK. Ale zauważmy, że jest to "buff przez nerf", bo już nie wykryjesz torped z większej odległości niż 1,8km bez Vigilance i maksymalnie 2430m z Vigilance u von Jütlandów (2250metrów u innych kapitanów) oraz nie masz 3km perma spota dla wszystkiego co siedzi w dymie (+50% to range of assured acquisition of enemy ships.).

Osobiście nie wiem czy będę tego używał, bo nie używam TASM 1 i jakoś mi się gra. WG musiało jednak coś zrobić, aby zachęcić ludzi do brania czegoś innego niż legendarka w miejsce modułu na camo. Jak widzisz to wygląda tylko tak strasznie, a w rzeczywistości wcale tak straszne nie jest.

18 minut temu, DrunkenFish napisał:

Ale tylko dwudziestki :)

[PWE]
Players
19 posts
3,963 battles
Just now, Toyminator said:

Czyli nie dostaniesz tego, co już dostałeś. O  to chodzi. Trudno żeby ci odjęli konto premium, którego na przykład nie masz,albo camo które zużyłeś.  Więc dostaniesz to co masz dostać, a nie dostaniesz kredytów,i co tam jeszcze. Pasek postępu się resetuje,więc dostaniesz nowe fanty,ale nie to, co już odebrałeś.Może te odejmując jest troszkę złym słowem, ale ja jakoś zrozumiałem o co im chodzi.

Dla mnie jeśli ktoś mi coś odejmuje, to mi to de facto zabiera. Jeśli masz racje i faktycznie jest tak jak mówisz, to w porządku. I miejmy nadzieję, że ktokolwiek z nas rozumie o co im chodzi. Niemniej już pomijam fakt, że więcej wiemy chyba o następnej aktualizacji niż o chińskim nowym roku. Przydałoby się jakby ktoś zdefiniował według WG pojęcie "odejmuje".

[ODIUM]
Beta Tester
237 posts
5,846 battles

Teraz każdy BBczek tieru 8+ będzie woził wykrywanie torped + perk kapitana. W zamian dostajemy małe permanentnie hydro.

[HOB]
Moderator
1,801 posts
7,493 battles
45 minut temu, pudelosha napisał:

Teraz każdy BBczek tieru 8+ będzie woził wykrywanie torped + perk kapitana. W zamian dostajemy małe permanentnie hydro.

Jak będzie każdy, to będą łatwiejszymi celami dla artylerii - to w końcu zastępstwo dla modułu dającego krótszy zasięg wykrywania, a przede wszystkim - karę do rozrzutu dla przeciwnika.

[PUNKS]
Players
35 posts
13,628 battles
2 godziny temu, Silentraz napisał:

Jak będzie każdy, to będą łatwiejszymi celami dla artylerii - to w końcu zastępstwo dla modułu dającego krótszy zasięg wykrywania, a przede wszystkim - karę do rozrzutu dla przeciwnika.

No tak KAŻDY dd ma wspaniałą "artylerię". Ale to ma polegać na całkowitym zmarginalizowaniu dd. Do wykrywania się nie nadają ( radary po 12km, sonary po 6 ) , torpedy na kolejnych ddkach  ( np assa) będą do pominięcia ( zalania już są praktycznie pomijalnymi uszkodzeniami), niektóre nie mają dymu ( cel dla paralotni, dodatkowe na bbkach strzela z 12 km ) . Po co są dd w bitwach ??? Chyba tylko jako cel do zabicia i zrobienia fraga. 

[B-EYE]
[B-EYE]
Players
460 posts
14,865 battles
7 hours ago, brzeczyszkiewicz123 said:

wykrywanie torped. Kogoś pogrzało.

Albo to pomysł skończonego d..rnia albo moduł pt obrona torpedowa to przemyślana akcja ostatecznej likwidacji DD w grze. Bo przecież nie ogłoszą wprost że wycofują z gry DDki - wiadomo trzeba by za sprzedane okręty pieniądze zwracać. Teraz każdy BB z tym modułem będzie prawie nietykalny dla niemal każdego torpedowego DDka za wyjątkiem akcji ze desperat zaatakuje na yolo. Do tego jak jeszcze sobie wybierze perka czujność to zasięg wykrywania wszystkich torped zwiększa się do 2,3 km!! Czyli można będzie takiego pancernika torpedować cała bitwę a on i tak na czas wszystkie torpedy wyminie. To sumowanie się efektu tego modułu z perkiem czujność Poj..bane totalnie!!! Jakby te 1,8km było mało.  Zatem eliminacja DD poprzez zniechęcenie graczy do gry ta klasą okrętów. Oberwie się po za nielicznymi wyjątkami prawie wszystkim niszczycielom ale najbardziej w dupę dostaną te o niezbyt szybkich torpedach i o niskiej ich wykrywalności. A więc azjatyckie ruskie oraz amerykańskie + Asashio. Wystarczy ten moduł + perk czujność i każdy pancernik ma np 15,4 s na wyminiecie torped okrętu takiego jak no HsienYang, LoYang, Kijów, Ogniewoj, Benson, Kidd. O ile azjatyckie amerykańskie i ruskie linie jakoś coś mogą zastukać jeszcze z dymu działami to w przypadku Asashio odbiera się główną i jedyna broń tego okrętu. Czas reakcji 12,6s (moduł + perk czujność) lub 10,3s (sam moduł) obecnie żaden niszczyciel na t8 nie ma więcej niż 9,6s. Asashio po prostu stanie się niegrywalny podobnie jak większość torpedowych niszczycieli.   Nawet jak ktoś się uprze grać DDkami to radarowe krążowniki + lotniskowce dokończą dzieła unicestwienia niszczycieli. RIP DD.

Nie lubię przekleństw ale za coś takiego tylko przekleństwa na WG się cisną na usta. 

Oby was WG :etc_swear:i to zdrowo. 

• Cool 4

[SURFA]
Players
132 posts
5,419 battles

Ja to widzę tak, że przygotowują DD do niszczenia subów zamiast palenia i torpedowania BB. Nie chce mi się oceniać czy to dobrze czy źle, ale walka Pioruna z Bismarckiem jest przykładem na to ile mógł w realu zrobić jeden DD przeciwko BB. Był w stanie trafić pociskiem, który się odbijał od puszki, prawie nie był w stanie go zapalić, ale nie był w stanie się zbliżyć na odległość strzału torpedą bo wtedy zabijała go artyleria średnia. Natomiast BB mógł być dość łatwo torpedowany przez suby i w czasie wojny było na to mnóstwo przykładów. W ten sposób DD wróci do historycznej roli eskorty BB przed subami. Zapewne wraz z subami dojdą jakieś ulepszenia i skille na które przygotowywane są miejsca przez zbijanie kilku już istniejących w jeden.

Dla mnie palenie BB przez DD, to coś dziwnego. Pancernika mogły zdemolować krążowniki, ale nie niszczyciele - chyba że torpedami. Pancernik był na artylerię DD prawie niewrażliwy. A w WOWS jest mnóstwo przykładów na to jak DD staje sobie w dymie i wypala pancernika do zera, nawet gdy torpedy nie trafią.

• Cool 1
  • Boring 2
  • Angry 1