Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
MexicosBocianos

Tier 6 HMS Devonshire

14 comments in this topic

Recommended Posts

[FSO]
Players
12 posts
7,548 battles

Zrobiłem ten okręt pod AA. Podstawowy trening strzelecki i zaawansowany trening artyleryjski, do tego moduł na plotkę i samolociki spadają aż miło. W ostatniej bitwie z dwoma lotniami spadło 40. Kamo 11,2 daje radę, zwłaszcza, że w każdej bitwie jest lotnia lub dwie na stronę... Okręt jest całkiem zwrotny i ma nadspodziewanie mocny pancerz. Oczywiście jeśli pancernik solidnie przyceluje to nie ma zmiłuj, ale sporo pocisków dinga nawet przy lekkim skątowaniu. Zupełnie przyjemnie się nim gra. Problemem jest aktualnie jedynie focus wszystkiego na mapie, w końcu trzeba nowego brytola wysłać w objęcia neptuna, zwłaszcza, że panoszy się z tymi złotymi nadbudówkami ;)

Beta Tester
687 posts
10,366 battles

Wczoraj pokazało mi go w pierwszej paczce dublonowej, miałem jeszcze z kontenerków świątecznych, więc wydałem.

Pierwsza bitwa była naprawdę spoko. Ponad 70k obrażeń, 8 cytadel na krążkach typu Aoba, Trento, Leander - wbite tak trochę "od niechcenia" - jest dość celny, mam wrażenie. Trento za 22500 wyłapało.

Dość zwrotny, ale sam też potrafi DMG wyłapać niezgorzej - ratuje nas jednak ta naprawka.

Obrona przeciwlotnicza (wziąłem hydro zamiast def AA) jest, bo jest - nie za bardzo mogę się zgodzić z opinią @Juicy_Jay. Albo inaczej - zrobiony pod AA może i samoloty strąca, ale nie uważam takiej inwestycji za opłacalną. Oerlikony, Pom-Pomy i 102 mm. Gdy samoloty wlecą w prawdziwy skuteczny zasięg plot, to znaczy, że torpedy już w nas płyną. Zresztą, w pierwszej bitwie zatopił mnie ostatni przeciwnik - lotniskowiec, na którego wypłynąłem, by "zjeść" go z zaskoczenia jak uciekał reszcie drużyny - niestety, pożar z bomb a za moment torpedy mnie wykończyły, a samolotów spadło chyba mniej niż 5.

Przeładowanie dział 14 sekund - przy potrzebie żonglerki amunicją, EL jest chyba konieczny. Tym bardziej, że ktoś mi zawsze dobijał ogryzki, które zostawały po cytadelach :Smile_teethhappy:

Stałe camo w sumie niebrzydkie, takie "Belle Epoque" ale razi mnie nieco wielki napis "ROYAL NAVY" na burtach. Jeszcze powinno być dopisane "Miejsce na Twoją reklamę" :Smile-_tongue:

• Cool 1

[S-J-W]
Players
295 posts
11,493 battles

Wypadł z szóstego zestawu za żetony.

Planowany kapitan 10 pkt:

1. orientacja lub zmniejszona szansa na uszkodzenie modułów

2. zazwyczaj bastion, zwłaszcza na T VI, kusi adrenalina

3. kapitana która dobiła do Minotaura ma nadzorcę, dodatkowy dym i naprawka się przydawały, nie wiem czy wymyślę coś lepszego

4. ekspert kamuflażu, musi być przy tym zasięgu dział

Proszę o rzeczową krytykę

Beta Tester
687 posts
10,366 battles
On 1/19/2020 at 10:00 AM, RudyKotDino said:

Wypadł z szóstego zestawu za żetony.

Planowany kapitan 10 pkt:

1. orientacja lub zmniejszona szansa na uszkodzenie modułów

2. zazwyczaj bastion, zwłaszcza na T VI, kusi adrenalina

3. kapitana która dobiła do Minotaura ma nadzorcę, dodatkowy dym i naprawka się przydawały, nie wiem czy wymyślę coś lepszego

4. ekspert kamuflażu, musi być przy tym zasięgu dział

Proszę o rzeczową krytykę

Ja mam 11 pkt i wziąłem w sumie krążkowy standard - PT (cel priorytetowy), AR (adrenalinka), SI (Nadzorca), CE (kamuflaż). Wieżami kręci sekundę czy dwie szybciej od CL brytyjskich :Smile_smile: na początku myślałem o ich przyspieszeniu, ale wygrała adrenalina.

Dalej chyba wezmę podpalanko i czujność plus JoAT i eksperta w ładowaniu. Na razie nie doświadczyłem utraty steru lub silnika, fakt że na napęd wziąłem ulepszenie w modułach. 

Aha - jednak nie jest tak zwrotny, jak mi się zdawało - no i przyspieszanie od zera węzłów to mordęga, nie to co w lekkich.

[D_L_B]
Beta Tester
5 posts
5,243 battles

Krążek zdobyty za żetony.

Odczucia podobne co do Hawkinsa

Na swoim tierze, mocny wróg krążowników. AP sadzą cytki od niechcenia :)  Przeciwko ddkom or bb, średnio.

Nie zabardzo zwrotny, AA nawet daje radę.

Jeśli tak będzie cała linia- zapowiada się ok.

Kapitan tu i na Hawkinsie, robiony od zera,także bez żadnych konkretów na razie

Players
2,584 posts
15,098 battles

ciekawi mnie jak ustawić na nim 19 punktowego kapitana tak żeby pasowal na cala linie

[LUZ]
Players
2,753 posts
5,570 battles

Najgorszy szmelc jakim grałem, Nurberg, Pensa, Budionny, to są wybitne okręty przy tym złomie. Kompletnie out of meta krążownik, jak i chyba cała linia.

[PLO]
[PLO]
Players
661 posts
18,019 battles
9 hours ago, Manco_ said:

Najgorszy szmelc jakim grałem, Nurberg, Pensa, Budionny, to są wybitne okręty przy tym złomie. Kompletnie out of meta krążownik, jak i chyba cała linia.

Może jakieś konkrety? Bo wg. mnie oprócz zasięgu to niczego mu nie brakuje.

[LUZ]
Players
2,753 posts
5,570 battles
30 minut temu, DrunkenFish napisał:

Może jakieś konkrety? Bo wg. mnie oprócz zasięgu to niczego mu nie brakuje.

Nie ma zasięgu, nie ma DPMu, a wysoka wanna zwana kadłubem, przyciąga pociski jak magnes, pierwszy raz innych krążków boję się tak samo jak BB, chociaż ma heal! BB masakrują ten okręt, bo trzeba podejść w praktyce na 12,5 - 13 km, a na tym dystansie jesteśmy rozszarpywani przez nie. Na swoim tierze jest taki sobie, na t8 nie istnieje, free frag dla BBczków. Zagrałem kilkanaście testowych bitew na alt, a potem wyciągnąłem na głównym koncie Nurberga, którego z 1,5 roku nie tykałem(poza operacjami) i na dzień dobry 80 k i 4 fragi. A tu ledwie 40 k średnio i męka w każdej bitwie, ale może brakuje mi umiejętności, w każdym razie dla mnie to męczący w grze złom.

• Cool 1

[ODIUM]
Beta Tester
232 posts
5,789 battles

Według mnie całkiem niezły okręt. Zasięg dział troch boli, ale ma czym przyłożyć i dobrze podpala.

Największy plus to naprawka. Każdy zastrzyk to +5k do puli życia.

Ja nim grałem uciekając od przeciwników spamując burzakami i przyjmując dmg na klatę.

Najlepsze wyniki o dziwo osiągnąłem przeciwko 8 tierom. Dreadnought i 1,5kk przyjętego dmg albo bitwa za ponad 100k dmg i odznaka podpalacz z czego 57k z pożarów.

[ZTAM]
Players
16 posts
2,282 battles

Całkiem przyzwoity herbatnik. Da się nim grać. Exeter to nie jest, ale daje radę.

[P-L]
Players
45 posts
2,379 battles

Druga bitwa na tym okręcie. Naprawdę ma potencjał. Na pewno się polubimy :cap_look:

World of Warships 2020-07-08 22_29_57.png

World of Warships 2020-07-08 22_30_07.png

World of Warships 2020-07-08 22_30_25.png

[M-D]
Beta Tester
288 posts
8,377 battles

Jak dla mnie ta linia zaczyna się dopiero od siódmego tieru. Piątka jest tragiczna, szóstka schodzi na salwę od wszystkiego i łapie cytadele od rufy i od dziobu nawet od tych samych tierów, przez co jest upośledzonym ciężkim krążownikiem (już lepiej grać brytyjskim krążownikiem lekkim, bo ten ma lepszą zwrotność, szybkostrzelność i dym), który jest mega zależny od drużyny (czyli z reguły od nieogarów)

Siódemka już jest całkiem, całkiem. Potrafi już się obronić (nie łapie tylu cytek od dziobu), a do tego czuć moc dział. 

Ósemka podobnie jak siódemka jeśli chodzi o działa. Gra się spoko, ale te cytadele od dziobu się zdarzają. Nie tak często jak na piątce i siódemce, ale jednak. Niemniej jednak jest to dość dobry okręt. 

Sign in to follow this