Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
marty01234

Goliath

3 comments in this topic

Recommended Posts

[ADRIA]
Korzár
3,143 posts
4,078 battles

Ve čtvrtek vyšla nová aktualizace a v něm byl tento kousek. Většina hráčů hraje WoWs kvůli lodím na desátém tieru, mno jelikož sem testoval Goliáše na testu, pokusím se sepsat nějaké postřehy. HP lodi jsou skoro 60 000, což je opravdu hodně. Navíc má loď britský super-heal, takže ačkoli dostanete pořádné bomby, dokážete je poměrně efektivně léčit. Protitorpédová obšívka je taky dobrá. Skoro 30%. Odolnost se tedy takto na papíře zdá výborná, je tu ale jedno velké ALE a tím je pancíř a s ním související citadela. Samotný pancíř je poměrně dobrý, pokud se člověk naúhluje tak, aby nepřítele tzv. "bejtil" na ten boční pancíř. Nicméně to nesmíte přehnat, protože pokud ukážete bok více jak je zdrávo, dostanete strašnou bombu. Nicméně, chytrý hráč vám bude střílet do přídě nebo nástaveb a tam bude dávat opravdu velké DMG a díky vysoké citadele jste na velké damage magnet. Takže odolnost lodi nepřeceňovat, je třeba hrát hodně opatrně a střílet nepřítele z druhého sledu. Děla jsou dobrá. Sice střílejí pomalu (doporučuji modul na dostřel), ale když se trefí, dají velký dmg a to jak HE, tak i AP. Ap mají poměrně slušnou penetraci a doporučuji je střílet na všechny lodě bokem, včetně bitevních. Dá se použít i IFHE, protože na kapitánovi není moc možností, jak jej postavit. Torpéda se hodí, ale není jich moc a tak je používejte s rozvahou. Nicméně,  rychlost a hlavně spot torpéd je fajn a hodí se při ústupech, nebo torpení lodí, které o Vás neví (třeba Smolensky ve smouku). AAčka jsou průměrná. Nejsou zlá, ale trhat letadla s tím nebudete. Obecně můj názor na AA všichni znají a nemá cenu do nich nic investovat. S tím souvisí i to, že vozte hydro. Opravdu se ted hodí o dost více. Pohyblivost je v pořádku. Loď je velká, ale rychlá (35 uzlů cca), což je kompenzováno kormidlem (10s s modulem) a poloměrem otáčení. Takže zase.. I tyto statistiky Vás předurčují k tomu hrát opatrně a pálit lodě na větší vzdálenost. Kamufláž je v top konfiguraci 11 km. Takže v pořádku ku velikosti a gameplay lodi. V součtu je Goliáš poměrně dobrá loď. Nicméně, nemohu si pomoci, ale v ničem nevyniká. Pokud chci zapalovat, tak si vezmu Zao, které má rychlejší střely a za mě i spolehlivější HE náboje. Pokud chci nepřítele párat APčky, vezmu si Moskvu/DM. A pokud chci využít všestrannost Goliathu, vezmu si Henriho IV a využiji jeho reload booster. I tak ale loď není špatná, hrála se mi po všech těch buffech dobře. Jen si myslím, že by ji měli zvednout malinko dostřel, aby člověk mohl namontovat modul na lepší reload a trošku srovnat to DPM, co mají jiné křižníky jako Hindenburg nebo Henri IV s Moskvou. Ale jinak je loď vybalancována dobře a mohu ji doporučit. Jen ta cesta k ní je HODNĚ trnitá, dlouhá... těžká.. složitá. No, závěr si udělejte sami. :)

 

Výhody:

  • Britský super-heal
  • Silná děla 
  • Solidní AAčka
  • Všestrannost

Nevýhody:

  • Náchylná na poškození
  • Velký poloměr otáčení
  • Pomalé kormidlo
  • Balistika střel
  • Cool 9

Share this post


Link to post
Share on other sites
[T-N-T]
Players
4,019 posts
23,607 battles

To je ale krám.

 

Po ucházejícím Drakovi a jakž takž fungujícím Surrey a Albemarle je to zase úroveň Devonshiru a Hawkinse.

Děla mají mizerný dostřel i mizerný reload. Granáty navíc létají setsakra obloučky.

Pancíř má přesně charakteristiky opačné oproti Smolensku. Všude je dost pancíře (a tloušťky lodě) na sepnutí rozbušek - čili všechno full penetrace - a citadela je tak nádherně vymodelovaná (rovné vysoké hrany z boků i konců), že pochytá všechny velké granáty, co se ukážou.

 

Přidejte k tomu mizernou manévrovatelnost a úhly děl skoro jak u Pommernu a výsledek je prostě nepoužitelný křižník. Superheal je dobrý akorát na to, že přežijete první dvě salvy a bouchnete až tou třetí.

 

Jediná teoreticky dobrá vlastnost lodi je concealment, ale to vám nepomůže v samotném boji. Kdyby bylo ve hře méně bitevek, CVček a DDček, dalo by se to využívat k překvapování enemy křižníků, což je asi tak jediná činnost, ve které by Goliath mohl fungovat. Bohužel křižníky jsou tak 2 na bitvu...

 

Typický průběh bitvy je přiblížení na 19km k enemy bitevce, vypálení a potom zběsilé zalepování zbytků lodi, když dorazí opětovaná palba (většinou i z opačné strany mapy návdavkem). Goliath je prostě tak obrovský cíl s obrovskou citadelou, že i kempící Bismarcky s DeadEye vás naprosto běžně citadelují nad 20km. Co pro mne asi navíc subjektivně sráží loď, je absence spottera, který byl na předcházejících lodích jedinou záchranou díky komfortnějšímu míření přes ostrovy a možnosti brát upgrade na reload (a aspoň předstírat, že kadence děl není jak u bitevek).

 

Prostě pokud chcete odolný křižník, CA sověti i Hinden jsou daleko vytrvalější s podstatně použitelnějšími děly. Pokud chcete zákeřný křižník s malým spotem na přepadání osamělých cílů, Zao je pohyblivější a proti samostaným salvám odolnější.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

×