Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
WG_Lumberjack

Wieści z SuperTestu - ORP Orkan VIII tieru

49 comments in this topic

Recommended Posts

WG Staff
2,392 posts
4,270 battles

Europejski niszczyciel Orkan, tier VIII :)

Orkan jest byłym brytyjskim niszczycielem Myrmidon, który został przekazany Polskiej Marynarce Wojennej. Główną bronią tego okrętu będą działa. Szybkie torpedy, o dużym zasięgu, będą bronią pomocniczą z powodu ich niskich uszkodzeń i tylko 4 torpedom na salwę. Orkan wyposażony będzie w radar, ale nie będzie posiadał wytwornicy dymu.

Punkty wytrzymałości – 15700.
Opancerzenie - 19 mm.

Główna bateria - 3x2 120 mm.

Zasięg ognia - 11.6 km. Rozrzut na tym zasięgu - 102 м.

Sigma – 2.00.

Maksymalne uszkodzenia pociskiem OB – 1750.
Szansa na podpalenie – 9%.
Prędkość wylotowa pocisków OB - 774 m/s.

Maksymalne uszkodzenia pociskiem PP - 2250.
Prędkość wylotowa pocisków PP - 774 m/s.

Czas przeładowania - 4.5 s.

Czas obrotu o 180 stopni - 9.0 s.

Wyrzutnie torpedowe - 1x4 533 mm.

Maksymalne uszkodzenia - 10700.

Zasięg - 12.0 km.

Prędkość - 76 węzłów,

Wykrywalność torped - 1.6 km.

Czas przeładowania - 70 s.

Czas obrotu wyrzutni o 180 stopni – 7.2 s.

Obrona plot.:
1x4 40.0 mm, 6x1 20.0 mm, 1x1 102.0 mm, 3x2 120.0 mm.
Obrona plot. krótkiego zasięgu: ciągłe uszkodzenia na sekundę- 70, szansa trafienia - 95 %, zasięg działania 0.1-2.0 km;
Obrona plot. średniego zasięgu: ciągłe uszkodzenia na sekundę- 35, szansa trafienia - 100 %, zasięg działania 0.1-2.5 km;
Obrona plot. dalekiego zasięgu: ciągłe uszkodzenia na sekundę- 35, szansa trafienia - 100 %, zasięg działania 0.1-5.2 km;

Ilość eksplozji w salwie - 1, uszkodzenia od eksplozji - 1260, zasięg działania 3.5-5.2 km.

Maksymalna prędkość - 35.0 węzłów,

Promień skrętu - 590 m.

Czas przestawiania steru – 3.7 s.

Wykrywalność z powierzchni – 7.0 km.

Wykrywalność z powietrza – 3.0 km.

Wykrywalność po wystrzale z dymu – 2.5 km.

Dostępny sprzęt eksploatacyjny:
1 slot - Grupa Naprawczo - Ratunkowa
2 slot – Doładowanie silnika
3 slot - Grupa Naprawcza (Czas działania 10 s; PW na sekundę 157, Czas przeładowania 120 (80) s; Ładunki 1(2);
4 slot – Radar dozorowania (Czas działania 15 s; wykrywanie okrętów 7.5 km; Czas przeładowania 180(120) s; Ładunki 2(3).

1*BJEQnZmwrdRhmzScpK5qrw.jpeg

• Cool 12

[ODIUM]
Beta Tester
237 posts
5,859 battles

Biere bez względu na cenę jaką sobie zażyczą :)

• Funny 2

[E--C]
[E--C]
Players
259 posts
21,435 battles
8 minutes ago, pudelosha said:

Biere bez względu na cenę jaką sobie zażyczą :)

Od razu także wersję black, white i yellow (yolo) :)

Tak go sobie porównuję z Akizuki i wygląda ciekawie. Szybszy, zwrotniejszy, zapalniczka, z wolniejszym reloadem. Wiadomo że jeszcze się może pozmieniać, ale wygląda to fajnie.

Players
2,569 posts
6,011 battles

Prędkość 35 węzłów - tylko Akizuki jest wolniejsze (33 węzły), Kagero równe, reszta DD zawsze nas dogoni.

Prędkość pocisków na poziomie Lightninga, nawet USA DD z ich orbitalną parabolą mają szybsze pociski. Działa strzelają o pół sekundy szybciej od Haidy, ale ona ma dym...

Rozumiem torpedy 1x4 (bo tak było historycznie), ale ich spot, jak w Kagero i Akizuki? Lekka przesada :/

Ogólnie kolejny powolny dd, który będzie karmą dla CV. Słabo :/

• Cool 4
  • Boring 2
  • Bad 1

Community Contributor
65 posts
9,713 battles
godzinę temu, henryk5pio napisał:

Prędkość 35 węzłów - tylko Akizuki jest wolniejsze (33 węzły), Kagero równe, reszta DD zawsze nas dogoni.

Prędkość pocisków na poziomie Lightninga, nawet USA DD z ich orbitalną parabolą mają szybsze pociski. Działa strzelają o pół sekundy szybciej od Haidy, ale ona ma dym...

Rozumiem torpedy 1x4 (bo tak było historycznie), ale ich spot, jak w Kagero i Akizuki? Lekka przesada :/

Ogólnie kolejny powolny dd, który będzie karmą dla CV. Słabo :/

Szansa na pożar 9%. Niewiele niszczycieli tak podpala. Ja z dział Lightning jestem zadowolony. 

[P-W-C]
[P-W-C]
Beta Tester
15 posts
11,357 battles
Just now, szparagus1 said:

Szansa na pożar 9%. Niewiele niszczycieli tak podpala. Ja z dział Lightning jestem zadowolony. 

Najlepiej jakby każdy polski okręt był czymś w rodzaju smoleńska/stalingrada żeby niszczyły wszystko. A balans? A po co.

• Cool 1

[TF16]
Players
2,251 posts
21,411 battles
4 minutes ago, MiuTu said:

Najlepiej jakby każdy polski okręt był czymś w rodzaju smoleńska/stalingrada żeby niszczyły wszystko. A balans? A po co.

I przywrócić strzelanie z niewidzialki

• Funny 2

[TF16]
Players
451 posts
16,314 battles
1 hour ago, henryk5pio said:

@henryk5pio, marudny jesteś kolego, marudny... 

Prędkość okrętu historyczna, podobna do innych brytyjskich niszczycieli.  A do pacyfikowania wrażych niszczarek będziesz miał radar i naprawkę.   

Już się mordka cieszy na kolejny okręt z nasza banderą (szkoda, że jako premka, a nie element drzewka przygotowanego przez @Radeckij ).

• Cool 2

Players
2,569 posts
6,011 battles
38 minut temu, szparagus1 napisał:

Owszem, ale będzie walczył z szybkostrzelnymi zabawkami typu Gearing, Daring, Friesland i szwedy gdy wyjdą w Pan-EU. Mnie się UK DD źle grało, powolne, krótki dym, o wiele fajniej się bawiłem swego czasu na Gadjah Madzie, gdzie mieliśmy prawie non stop dym do dyspozycji i można było strzelać, palić i mieć fun. Osobiście nie lubię powolnych niszczycieli, a brak dymu to dla mnie gruby minus.

20 minut temu, piterski74 napisał:

@henryk5pio, marudny jesteś kolego, marudny... 

Prędkość okrętu historyczna, podobna do innych brytyjskich niszczycieli.  A do pacyfikowania wrażych niszczarek będziesz miał radar i naprawkę.   

Już się mordka cieszy na kolejny okręt z nasza banderą (szkoda, że jako premka, a nie element drzewka przygotowanego przez @Radeckij ).

Ano marudny, bo się po części zwiodłem. Po części, bo fajnie, że będzie coś, co pływało pod naszą banderą, lecz przyznam, że o wiele bardziej cieszyłbym się z ORP Pioruna zrobionego a'la Gadjah Mada.

Masz rację, widzę niestety dwa minusy:

1) Ten setup zmusza graczy do walki na noże, choćby na capie

2) Nawet jak wygrasz walkę dzięki naprawce i radarowi, to jeśli tylko wrogi team był choć trochę kumaty i strzela nawet na odwal się w twoim kierunku, masz bardzo wysokie prawdopodobieństwo zgonu. Naprawka ma jakiś tam cooldown, więc podczas jednej walki/ucieczki nie dasz rady jej użyć dwa razy, a niska prędkość okrętu nie pozwoli ci łatwo umknąć.

Osobiście źle mi się grało UK DD, o wiele lepsze dla mnie były GER DD (hydro+dym).

31 minut temu, MiuTu napisał:

A masz jakikolwiek Polski okręt w grze w rodzaju Smoleńska/Stalingrada, który niszczy balans? Ja bym się nie obraził, gdyby choć jeden Polski okręt był na swoim tierze tym co np. Kamikaze/Gremiaszczyj na V czy T-61 na VI.

WG Staff
2,392 posts
4,270 battles
14 minutes ago, En_Vivo said:

Kilkanaście postów pod tematem i jeszcze nikt nie wzniósł rabanu, że Orkan będzie pod europejską flaga?

No heloł, co jest.

Gdzie ci weterani co tak ujadali jeszcze nie dawno.

Po co to prowokowanie? Co to wnosi do dyskusji? 

• Cool 3

[JEDI]
[JEDI]
Beta Tester
4 posts
8,934 battles

Orkan wydaje się być ciekawy. To taki Yueyang 8 tieru w wersji radarowej. Gdyby jeszcze ten dym był... Jak w Blacku 😉

Najbardziej ciekawi mnie to super Yamato.

Działa z kosmosu! 😁 No zobaczymy te devastating strikes z tych okrętów 😀

Przydałaby się dużo większa różnorodność okrętów za free XP. Bo nie ma w czym wybierać...

I co by było świetne? Wprowadzenie zamiany węgla na stal w przeliczniku 10 węgla = 1 stal. 

• Cool 1

Community Contributor
65 posts
9,713 battles

@henryk5pio tylko, że inne 8 tez walczą z 10 jak Daring, Gearing czy IX jak Friesland. Wprowadzenie kolejnej takiej samej deski również byłoby powodem do narzekań. Pamiętaj, że to supertest, wiec przed nami długa droga i wiele może się zmienić. Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że ta jednostka wpasowuje się niejako w linię niszczycieli europejskich (ja mówię szwedzkich 😉). 

godzinę temu, Kolejaros1 napisał:

Orkan wydaje się być ciekawy. To taki Yueyang 8 tieru w wersji radarowej. Gdyby jeszcze ten dym był... Jak w Blacku 😉

Najbardziej ciekawi mnie to super Yamato.

Działa z kosmosu! 😁 No zobaczymy te devastating strikes z tych okrętów 😀

Przydałaby się dużo większa różnorodność okrętów za free XP. Bo nie ma w czym wybierać...

I co by było świetne? Wprowadzenie zamiany węgla na stal w przeliczniku 10 węgla = 1 stal. 

Może tez być overpen strike zamiast devastating. 

• Cool 1

Players
2,040 posts
13,135 battles

Fajnie, Mka, czyli prawie jak Lighting (super DD swoją drogą) z radarem i naprawką,powinien być to zwinny okręt z świetnym kamo i trudny do zatopienia DD hunter, szkoda, że torpedy mają tak słaby damage i tylko 4, jak się rozprawimy już z DD to nie wiele będzie można zrobić, prócz pustego damadżu z pożarów i ewntualnie jakiegoś zalania. Będzie można puszczać pojedyńczo jak na reszcie brytyjczyków, czy bardziej będą pod szwedów zrobione? Wszystko to znamionuje fun ship o ile nie będzie CV, albo będzie noob na nim. Bo z ogarniętym CV port szybko, albo kampa z tyłu.

[TF16]
[TF16]
Players
593 posts
13,887 battles

Orkan ciekawy, ale w obecnej mecie DD bez dymu na tym tierze i do tego powolny, to łatwa karma dla lotniskowców. Brytyjskie DDki na T8 dają radę, pomimo małej prędkości, właśnie ze względu na dym. Jak ktoś popływał sobie niszczycielem z radarem to wie, jak bardzo ograniczony jest ten ficzer w porównaniu z dymkiem.

• Cool 1

[B-EYE]
Beta Tester
502 posts
10,408 battles
1 minute ago, batonik26 said:

Orkan ciekawy, ale w obecnej mecie DD bez dymu na tym tierze i do tego powolny, to łatwa karma dla lotniskowców. Brytyjskie DDki na T8 dają radę, pomimo małej prędkości, właśnie ze względu na dym. 

Może dostanie buffa do ploty lub chociaż DFAA

[TF16]
[TF16]
Players
593 posts
13,887 battles
1 minutę temu, domirex540 napisał:

Może dostanie buffa do ploty lub chociaż DFAA

Po pierwsze, to niewiele pomoże - wczoraj na Z-52 strąciłem 38 samolotów, dostałem odznaczenie, ale niewiele ugrałem, bo się lotniskowiec uparł. Po drugie, brytyjskie DD ósmego tieru (Lightning/Cossack) z definicji mają słabe AA, więc tu nie może być inaczej. Szkoda, ale Orkan będzie głównie do stania w porcie.

[E--C]
Players
820 posts
13,263 battles
10 minutes ago, batonik26 said:

brytyjskie DD ósmego tieru (Lightning/Cossack)

Teoretycznie Piorun powinien mieć ciut silniejszą aurę dalekiego zasięgu, ze względu na tą 102 zamiast jednej WT.

Zastanawiam się, czemu nie dali go w konfigu z '44, z większą ilością Oerlikonów. No i na jaki kamuflaż się zdecydują.

PS. Nie porównuj AA Lightinga i Cossacka. Lighting ma wieże artylerii uniwersalnej, więc coś tam dodatkowo plumka. Cossack ma zwykłe.

Sign in to follow this