Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Xs4tiX

Puerto Rico - wart czy nie - wydanych dublonów?

Żałujesz wydanych dublonów na Puerto Rico?  

44 members have voted

1. 1. Czy Puerto Rico jest wart wydanych na niego dublonów?

• Tak - wydałbym dublony raz jeszcze żeby tylko go mieć.
    • Nie - bardzo żałuję wydanych na niego dublonów.
    • Mam go bez wydawania dublonów - ale jest wart ewentualnej dopłaty.
      0
    • Mam go bez wydawania dublonów - jednak nie jest wart ewentualnej dopłaty.

51 comments in this topic

Recommended Posts

[-GG-]
Players
251 posts

Żeby nie było to na wstępie zaznaczę, że oprócz oczywiście wygórowanych wymagań w dyrektywach sam pomysł, a już nie do końca jego realizacja bardzo mi się podoba.
 Nie wydawałem jednak na starcie żadnych dublonów (ewentualne 6000 czy też + 8000 = 14000 - wtedy z dodatkowymi dwoma kontenerami "Ogromny prezent od Mikołaja") bowiem Puerto Rico nie jest jak się zdaje jakimś mega - super okrętem, ale co najistotniejsze nie miałem absolutnie żadnej pewności czy mimo poniesionych w/w kosztów uda mi się go "zdobyć". Event przypadał przecież na okres świąteczny, a WG też co według mnie jest nawet najistotniejsze powinno zdawać sobie sprawę, że są różne wypadki losowe, które wielu graczom niestety uniemożliwiają ukończenie wydarzenia - jak chociażby zwyczajna awaria komputera i dublony zostają wtedy bezpowrotnie zmarnowane (nie licząc oczywiście nagród pośrednich - bo raczej nie w tym rzecz).

Grałem sobie zatem spokojnie i oto dzisiaj staje przed dylematem czy wydawać 15000 dublonów na przeskoczenie od fazy 30-tej i zakończyć budowę jednostki czy jednak to sobie z czystym sumieniem odpuścić bo nie warto?

[-SBF-]
Alpha Tester, In AlfaTesters
8,315 posts

Rewelacyjny okręt, daje ogromną przyjemność z gry, jak dla mnie wart każdego z wydanych na niego 59.000 dublonów. Oczywiście, że kupiłbym go jeszcze raz, a za 15.000 to w ogóle bym się nie zastanawiał.

• Cool 1
  • Funny 6
  • Boring 2
  • Bad 1
  • Angry 1

[-GG-]
Players
251 posts
57 minut temu, Greyshark napisał:

Rewelacyjny okręt, daje ogromną przyjemność z gry, jak dla mnie wart każdego z wydanych na niego 59.000 dublonów. Oczywiście, że kupiłbym go jeszcze raz, a za 15.000 to w ogóle bym się nie zastanawiał.

Chyba nie tylko ja będę wdzięczny gdybyś uściślił na czy polega ta przyjemność? Czy chodzi Ci może o jego wytrzymałość.... czy też coś jeszcze? Bo z tego co widzę jest bardzo niecelny - jest minimalnie lepszy (bo tylko o ok. 3%) od bardzo słabego pod tym względem Kronsztada. Nie zrozum mnie źle - pytam, bowiem niecelne okręty niezmiernie mnie irytują więc zdecydowanie wolałbym uniknąć rozczarowania.

[WOB]
Players
4,755 posts
15,209 battles
9 minut temu, Xs4tiX napisał:

Chyba nie tylko ja będę wdzięczny gdybyś uściślił na czy polega ta przyjemność? Czy chodzi Ci może o jego wytrzymałość.... czy też coś jeszcze? Bo z tego co widzę jest bardzo niecelny - jest minimalnie lepszy (bo tylko o ok. 3%) od bardzo słabego pod tym względem Kronsztada. Nie zrozum mnie źle - pytam, bowiem niecelne okręty niezmiernie mnie irytują więc zdecydowanie wolałbym uniknąć rozczarowania.

Pszyjemność grejszarka wynika z tego, że mógł wydać $$$ na 59k dublonów i wykorzystywać ten fakt do trolowania forumowiczów przy każdej możliwej okazji.

• Cool 7
  • Funny 10

WG Staff
2,392 posts
4,270 battles
37 minutes ago, PanNickt said:

Pszyjemność grejszarka wynika z tego, że mógł wydać $$$ na 59k dublonów i wykorzystywać ten fakt do trolowania forumowiczów przy każdej możliwej okazji.

Nawet jeśli jego jedyną przyjemnością z posiadania było by to, ze stoi w porcie to nie rozumiem w jaki sposób umniejsza to jego przyjemności?

Odpowiedzi są tendencyjne i sugerują jednoznaczną odpowiedź. Ergo wyniki będą tendencyjne. 

Tak - wydałbym dublony raz jeszcze żeby tylko go mieć.

Gram Colbertem. Osobiście, moim prywatnym zdaniem to najlepszy krążownik X tieru jakim grałem. 
Czy zrobiłbym regrind by mieć go jeszcze raz? Nie. Bo już go mam. Po co mi drugi? 

• Bad 2

[MS--B]
Alpha Tester
1,080 posts
27,229 battles

PR jest jak Toyota, poprawny i nudny do wyżygania ale raczej Cię nie zawiedzie w bitwie. Jeśli masz Alaskę a nie jesteś kolekcjonerem odpuść,  jeśli nie masz Alaski to jest to niezły okręt, IMO średniak w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Jednak tak jak napisał Lucius dwa posty wyżej, Yoshino dostarczy Ci więcej emocji*  :cap_cool:

*chociaż niekoniecznie zawsze tych pozytywnych :cap_haloween:

• Cool 1

[-GG-]
Players
251 posts
33 minuty temu, Just_Octo napisał:

PR jest jak Toyota, poprawny i nudny do wyżygania ale raczej Cię nie zawiedzie w bitwie. Jeśli masz Alaskę a nie jesteś kolekcjonerem odpuść,  jeśli nie masz Alaski to jest to niezły okręt, IMO średniak w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Jednak tak jak napisał Lucius dwa posty wyżej, Yoshino dostarczy Ci więcej emocji*  :cap_cool:

*chociaż niekoniecznie zawsze tych pozytywnych :cap_haloween:

Mam w/w okręty, a ponieważ zdecydowanie wolę krążowniki z szybszym przeładowaniem prawda jest taka, że oba rdzewieją w porcie, a przecież już Alaska jest celniejsza, a Yoshino nawet zdecydowanie celniejsze.

Rozsądek więc podpowiada mi - odpuścić. Ankieta przynajmniej na razie "sugeruje" - to samo, a ja po prostu bardzo nie lubię nieprzemyślanych zakupów.

• Cool 2

[BASIC]
Players
501 posts
19,894 battles

Fajny jest, taki jedyny w swoim rodzaju (super AA, dużo hapsów, 12 dział dużgo kalibru). Szkoda, że wzorem BBków amerykańskich nie ma dostępu do modułu na poprawienie celności w 6 slocie. Chociaż wtedy pewnie byłby OP.  Zapewne skończy u mnie jako narzędzie do zbijania śnieżynek itp ( jak większość okrętów w moim porcie, a jest tego jakieś 230).

• Funny 2

[-GG-]
Players
251 posts
42 minuty temu, WG_Lumberjack napisał:

Odpowiedzi są tendencyjne i sugerują jednoznaczną odpowiedź. Ergo wyniki będą tendencyjne. 

Odpowiedzi są tendencyjne i coś sugerują?..., a które? ... wszystkie czy tylko ta konkretna w/w? Wybacz @WG_Lumberjack, ale zupełnie nie wiem o co CI chodzi.

• Cool 1

[TF16]
Players
2,251 posts
21,325 battles

Tak szczerze, to cała ta akcja to marketingowe mistrzostwo w stylu jak sprzedać worek ziemniaków w cenie Mercedesa. 

• Cool 13

WG Staff
2,392 posts
4,270 battles
4 minutes ago, Xs4tiX said:

Odpowiedzi są tendencyjne i coś sugerują?..., a które? ... wszystkie czy tylko ta konkretna w/w? Wybacz @WG_Lumberjack, ale zupełnie nie wiem o co CI chodzi.

Chodzi o to, że argumentując "tak" słowami "wydałbym dublony raz jeszcze żeby tylko go mieć" sugerujesz, ze jeżeli ktoś nie chciałby wydać tych wspomnianych dublonów jeszcze raz oznacza, ze nie chce tego okrętu. 

[BASIC]
Players
501 posts
19,894 battles
47 minutes ago, WG_Lumberjack said:

Czy zrobiłbym regrind by mieć go jeszcze raz? Nie. Bo już go mam. Po co mi drugi? 

Szczerze mówiąc, po zdobyciu Colberta poprzez regrind 2 linii (podwójny bonus+ raz jedną linię za free exp) czekam na coś lepszego niż Ohio, może wtedy spróbuję znowu.

[FJORD]
Beta Tester
615 posts
24,262 battles

Powiem tak Jeśli jesteś fanem amerykańskiej floty i zależy ci na 2 tys. stali to go sobie spraw.

Mnie tam PR nie kręci to i nie zależy, bo Alaskę mam. Kiedyś pewnie dodadzą go do zbrojowni.

[-GG-]
Players
251 posts
godzinę temu, WG_Lumberjack napisał:

Chodzi o to, że argumentując "tak" słowami "wydałbym dublony raz jeszcze żeby tylko go mieć" sugerujesz, ze jeżeli ktoś nie chciałby wydać tych wspomnianych dublonów jeszcze raz oznacza, ze nie chce tego okrętu. 

Dla mnie jednoznacznie udzielenie odpowiedzi w ankiecie: "Tak - wydałbym dublony raz jeszcze żeby tylko go mieć." Oznacza, że Puerto Rico jest wart wydanych na niego dublonów - więc jak widać nasza logika z grubsza to ujmując jest co najmniej niespójna.

Oto tak na prawdę mamy po dwie odpowiedzi w dwóch docelowych grupach: pierwsze dwie - nie do końca obiektywne bo gracze jednak bądź co bądź już wydali swoje dublony na PR oraz 3 i 4 w miarę obiektywne bo okręt został zdobyty niby za darmo, a jednak tym razem też nie tak do końca bo faktycznie dzięki wręcz heroicznemu samozaparciu - samymi żetonami z dyrektyw oraz misji codziennych.

W założeniu zatem miała to być ankieta czy warto poświęcić na zakup Puerto Rico dublony czy też może raczej jednak zwyczajnie nie warto.

Pozwolę sobie raz jeszcze przypomnieć to co pisałem już kiedyś o celności okrętów (przy okazji Kronsztada) i mam nadzieję, że chyba wszyscy jesteśmy zgodni, że okręty niby z dużą ilością dział, ale przez to niejako z założenia niecelne oraz jakby tego było mało dodatkowo "podatne na kapryśne RNG" to największa zaraza tej gry. Dobry gracz się irytuje bo wie, że pomimo wyuczonego automatyzmu w celowaniu nie trafia tam gdzie zamierzał. Nowicjusz zaś nigdy nie nauczy się dobrze celować bo jego ewentualne korekty nie przyniosą spodziewanego efektu. Osobiście wolę wylosowane mniejsze obrażenia (jeżeli już ma być to "losowe" RNG), ale chcę bezwzględnie widzieć, że jak dobrze celuję to trafiam,.... a latanie pestek wszędzie tylko nie do celu i ich życie własnym życiem zdecydowanie zniechęca do zasiadania za sterami problematycznej jednostki.

• Cool 6

[-DWS-]
Beta Tester
5,129 posts
15,858 battles
2 minutes ago, komturkonrad said:

Kiedyś pewnie dodadzą go do zbrojowni.

Mogli by go dać już teraz-zaraz za węgiel. Ale by były jajca.

Ale aż tak głupi to chyba nie są, ludzie by ich zagryźli. Osobiście stawiam, że najpóźniej za rok będzie w zbrojowni, ale za stal.

No chyba, że im regrindy nie pójdą w stopniu zadowalającym, to dadzą go za research-pointy.

• Cool 4

[TF16]
Players
2,251 posts
21,325 battles
4 minutes ago, rtfm_pl said:

Mogli by go dać już teraz-zaraz za węgiel. Ale by były jajca.

Ale aż tak głupi to chyba nie są, ludzie by ich zagryźli. Osobiście stawiam, że najpóźniej za rok będzie w zbrojowni, ale za stal.

No chyba, że im regrindy nie pójdą w stopniu zadowalającym, to dadzą go za research-pointy.

Możliwość wymiany za stal byłaby grubą przesadą. Ten okręt - w odróżnieniu np. od Burgundii - absolutnie nie jest wart 25-30 k stali. 

[-DWS-]
Beta Tester
5,129 posts
15,858 battles
5 minutes ago, Lucius_Dentatus said:

Możliwość wymiany za stal byłaby grubą przesadą. Ten okręt - w odróżnieniu np. od Burgundii - absolutnie nie jest wart 25-30 k stali. 

A "nieustraszony" jest?

To nie chodzi o to co jest ile warte, tylko czy są chętni na zakup. Jak widać, byli tacy co kupili Puerto za pełną kwotę. Mogą go dać za stal i dublony (dużo dublonów). Z pewnością znajdzie się paru ludzi, który zapłacą za "stalowy" okręt, jaki by on nie był.

[-SBF-]
Alpha Tester, In AlfaTesters
8,315 posts
2 hours ago, Xs4tiX said:

Wiesz, trudno uściślić, na czym polega coś tak bardzo subiektywnego i osobistego jak odczuwanie przyjemności; to trochę tak, jakbym poprosił palacza, aby uściślił na czym polega przyjemność z wdychania trującego dymu, gdy mnie ten smród odrzuca. Jak ktoś np. gra tylko niszczycielami, to CB nie będzie dla niego przyjemny. Ale mimo wszystko postaram się:

Puerto Rico jest dla mnie przyjemny, bo jak na krążownik posiada ogromną siłę ognia, jest to prawdziwy morderca krążowników i niszczycieli. Salwy po 20-30 tysięcy w burtę Stalingradów wywołują uśmiech na ryju. O tym, co on robi z CA/CL litościwie nie wspomnę, mógłbym wrzucić screen z rage'a pewnego Minotaura skasowanego jedną salwą, ale nie mam go pod ręką :) Równie przyjemne jest masakrowanie niszczycieli - łapiesz takiego na radar w dymie, i po jednej salwie na ogół ma dość. Nawet jeżeli go nie zatopisz, to tak porządnie oberwie, że szybko go ktoś inny dobije. 

Okręt jest ten bardzo wytrzymały, mam jakieś 1,6 albo 1,7 miliona średnich potencjalnych uszkodzeń na nim, nie pamiętam teraz, a że jestem na urlopie, nie mam dostępu do WoWs i nie mogę sprawdzić. Ma bardzo mocną (w porównaniu do Alaski) ochronę przeciwtorpedową; naprawdę, gdy umiejętnie się nim ustawisz, jest bardzo trudny do zatopienia. Do tego dochodzi mocna OPL - żaden CV mi nie jest straszny, Ekspert obrony przeciwlotniczej wpada hurtowo.

Jest też bardzo celny - nie patrz na cyferki, bo one bardzo często nie oddają tego, co jest w grze. Mam Alaskę o teoretycznie mniejszym rozrzucie, i nie widzę różnicy w celności między oboma okrętami. Co więcej, właśnie sprawdziłem swoje staty na obu okrętach, i na obu mam identyczny % celności.

Krótko podsumowując, okręt jest batem na krążowniki i niszczyciele, ładnie pali pancerniki, samoloty zestrzeliwuje w ilościach hurtowych, jest bardzo wytrzymały, celny, dość szybki, ma radar i sonar/rozbicie, po prostu uniwersalny. Brakuje mi trochę przeładowania, no ale nie można mieć wszystkiego.

Jeszcze uściślę, to nie jest tak, że wydałem na niego kupę kasy, to i chwalę, żeby jakoś sobie usprawiedliwić wydatek. Na Colberta wydałem dużo więcej, i po początkowym zachwycie jego urok opadł, już mi się nie podoba, i gdybym miał go jeszcze raz kupić, to bym tego nie zrobił. Uważam go za nieudany zakup. Puerto Rico bardzo mi się podoba, na razie rozegrałem nim 111 bitew i na pewno będzie dużo więcej. Nie znaczy to, że Tobie on się spodoba - każdy ma inne upodobania, i nie chciałbym, żeby moja opinia była traktowana jako coś pewnego, co każdy będzie odczuwał.

1 hour ago, WG_Lumberjack said:

Akurat w tym przypadku ja - wyjątkowo - nie czepiałbym się tego stwierdzenia. Rozumiem to tak, że autor pyta, czy gdybym jeszcze raz miał wydać na niego dublony, czy bym to zrobił. I odpowiedziałem tak, zrobiłbym to. Sam mam alergię na tego typu tendencyjne ankiety i nigdy nie biorę w nich udziału, ale ta wydaje mi się ok.

• Cool 3

[G3NTZ]
[G3NTZ]
Players
1,198 posts
18,658 battles
2 hours ago, WG_Lumberjack said:

Gram Colbertem. Osobiście, moim prywatnym zdaniem to najlepszy krążownik X tieru jakim grałem. 

Bo jak Cię złoją jak ostatniego amatora na początku bitwy to wychodzisz do portu i odpalasz kolejną bitwę na drugim.

Ucz się ode mnie ;P

• Cool 1
  • Funny 1

[E--C]
[E--C]
Players
259 posts
21,242 battles

Nie wezmę udziału w ankiecie bo jej opcje nie uwzględniają wszystkich zmiennych. Wydałem na PR 14 tys dublonów. Skusiła mnie bonusowa stal i węgiel (znacznie mniej). Jednak więcej na niego bym nie wydał. Sam okręt jest jak najbardziej ok, chociaż tak jak niektórzy wyżej - wolę Yoshino.

• Cool 1

[-DWS-]
Beta Tester
5,129 posts
15,858 battles
2 hours ago, Pshemozz said:

Bo jak Cię złoją jak ostatniego amatora na początku bitwy to wychodzisz do portu i odpalasz kolejną bitwę na drugim.

Aaa to teraz wiem, po co są okręty "B".

Biorąc pod uwagę ilość rejpów na randomach, czekamy na edycje "C".

Beta Tester
1,165 posts
8,728 battles

@szczekan Słusznie zauważył, że ankieta nie uwzględnia wszystkich opcji,

biorąc 1 boost za 6000 dublonów i robiąc ~5 dyrektyw, uważam że się zdecydowanie opłacał (2000 stali do zdobycia po drodze)

biorąc 2 boosty za 14000 dublonów i robiąc ~4 dyrektywy, jak wyżej, choć opłacalność jest/była mniejsza w mojej opinii,

biorąc 3 boosty za 24000 dublonów i robiąc ~3 dyrektywy, mało opłacalne / na granicy nieopłacalności z finansowego punktu widzenia, ale jeśli ktoś nie miał czasu na dyrektywy, to dla niego wartością jest/było to, że mógł nadal spędzić spokojnie czas z rodziną w okresie świąteczno-noworocznym...

w miarę opłacalne jeszcze jest/było "natychmiastowe dokończenie" gdy komuś brakowało na tyle mało punktów, że mógł dokończyć budowę za 15000 dublonów, mało opłacalne ale jeszcze rozsądne byłoby natychmiastowe dokończenie za 25000 dublonów, natychmiastowe dokończenie za 35000 dublonów uważam już za nieopłacalne...

Zakup za 59000 (24000+35000)… tym bardziej uważam za finansowo nieopłacalne, ale znowu wracam do uwagi poczynionej dla trzech boostów, poza tym jeśli ktoś miał taką fantazję i środki, to w końcu czemu nie...

Rzecz jasna to są moje prywatne przemyślenia...

• Cool 1

[MS--B]
Alpha Tester
1,080 posts
27,229 battles

Kupiłem Gorizię i odpaliłem dwa boostery, po zrobieniu misji dostałem zwrot 8 500 dublonów, jednym słowem mam PR w cenie zbliżonej do premki 8 poziomu i umiarkowanego grindu.

Ponieważ po drodze wpadło trochę węgla, złota, kamuflaży i przede wszystkim 2000 stali, nie żałuję tego dealu bo dzięki niemu mam Burgundię. Myślę że właśnie ta stal przesądziła o mojej decyzji.  BTW może i dobrze że PR jest nieco nijakie, bo gdyby było tak zwinne i celne jak Alaska było by na granicy OP.

Players
1,996 posts
13,049 battles

Tzn, jakbym miał w :etc_swear: debilonów od WG za promocję na Yt i twitchu i nic innego nie posiadanego jeszcze, a wartego wydania ich.:cap_haloween:

Bo z tego co widziałem ostatnie dni, to jest taki sobie, ale w porównamiu do innych  T9-10 to przy tej cenie ponad (20-50k)to jest weri pur walju for mani. Za kilkanaście tyś. to kwestia osobistych preferencji.

OP, skoro nie przepadasz za super krążkami odpuść.

• Cool 1

Sign in to follow this