Jump to content
Flandre Bug Read more... ×
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Adenai

Loď za uhlí

48 comments in this topic

Recommended Posts

Players
42 posts
2,892 battles

Zdravím,rád by jsem se zeptal jakou loď si mám pořídit za uhlí.Chápu že je to dost obecný dotaz,ale chci aby to byla desítka.Nejezdím DD ani letadlovky a raději by jsem loď se středním ( minimálně) dostřelem,která má relativně armor a něco vydrží a pokud možno i solidní protileteckou obranu.Oželím torpéda či případnou přesnost děl a pokud možno aby se to nepřesouvalo rychlostí 20 uzlů.Existuje něco takového?Děkuji za případné tipy

[IDDQD]
Alpha Tester
3,737 posts
24,729 battles
Před 1 hodinou Adenai řekl/a:

Zdravím,rád by jsem se zeptal jakou loď si mám pořídit za uhlí.Chápu že je to dost obecný dotaz,ale chci aby to byla desítka.Nejezdím DD ani letadlovky a raději by jsem loď se středním ( minimálně) dostřelem,která má relativně armor a něco vydrží a pokud možno i solidní protileteckou obranu.Oželím torpéda či případnou přesnost děl a pokud možno aby se to nepřesouvalo rychlostí 20 uzlů.Existuje něco takového?Děkuji za případné tipy

Loď ti neporadím. Poradím ti toto: Nauč se hrát lod hru samotnou. Pak nebudeš muset pokládat takové otázky, protože už budeš znát odpověd.
Prosím neber to zle, ale pouze jako upřímnou radu zkušenějšího.
A jak na to?
Jednoduše.
Přečti si tento fantastickej článek, mrkni na wiki a buď členem HelpMe discordu.
Udělej si kafe, obětuj pro začátek půl hodinku čtení při popíjení oné kávy a dožírání vánočního cukroví a zjistíš, že odpovědi na tvoji otázku se ti samovolně dostane a hlavně, že samotná tvoje otázka je ireleventní.
V případě nejasností napiš tady, nebo přímo mě formou PM. Jsi začátečník a já fakt nechci aby tady byl tady rudoch.
Je to jednoduchá rovnice. Skill + vědomosti = zábava.

• Cool 3

Players
42 posts
2,892 battles

Na help jsem už před časem zabrousil a super záležitost..jen je trochu nepřehledná,ale fakt super....Nicméně  budu mít jen jednu možnost na nákup a ty popisky ve zbrojnici stojí za prd.. proto se ptám praktiků

• Cool 1

[IDDQD]
Korzár, WoWs Wiki Team, Korzár
3,210 posts
14,695 battles
Před 20 minutami Adenai řekl/a:

Na help jsem už před časem zabrousil a super záležitost..jen je trochu nepřehledná,ale fakt super....Nicméně  budu mít jen jednu možnost na nákup a ty popisky ve zbrojnici stojí za prd.. proto se ptám praktiků

Pravda, pomůže mít nezaškrtlou angličtinu - a při troše cviku se zorientuješ rychle. Chválím že jsi tam byl :cap_cool:

[IDDQD]
Alpha Tester
3,737 posts
24,729 battles

Smolensk.
Ale jsi odkojenej WoT takže řeknu pouze jedno slovo: "Houska" :Smile_teethhappy:

Salem.
DM se super healem, ale trošku težší na hraní.

Na rovinu ti řeknu, že na hraní TX aktuálně nemáš. Budeš se trápit a budeš trápit ostatní. Nespechej, uč se a na high tier se nežeň. Není proč.
Hodně zdaru :Smile_honoring:

• Cool 2

[IDDQD]
3,210 posts
14,695 battles

S nákupem X nespěchej, ale pokud si ani tak nedáš říct mrkni na videa a podívej se co loď umí, jak se s ním hraje. @Vojcek1986 vše servíruje na zlatém podnose.

Smolensk

Spojler

Yoshino

Spojler

Salem

Spojler

• Cool 2

Players
42 posts
2,892 battles

hm comedian ok beru.. ale ku**a chlape ty máš o sobě hodně velké mínění...Zkus se zamyslet jakým stylem komunikuješ... ačkoliv víš o mě prd.. povedlo se ti mi říct jak stojím za h**o a ještě vysmátý smajlík.. hodně štěstí...ale ty speciálně mě zkus neodpovídat.Můžeš mít pravdu a asi i pravdu máš,ale asertivita je ti u řitě...čus a osobněsi myslím,že v reálu asi žádný velký king nebudeš,tak to honíš tady.

• Cool 1
  • Funny 1
  • Bad 3

[PPH]
Players
744 posts
15,502 battles

Zřejmě Com udělal to, co zrovna já... a hodil si tvůj nick do wowsnumbers, prohlédl si tě.. a... fakt jsi začátečník, co hraje blbě... a na T8+ budeš nejspíš jen kazit hru ostatním... ;-)

Pokud ti to pomůže, že ti to napsal i někdo další... :-)

Jinak ty výše uvedené rady zůstávjí stále relevantní ( naučit se herní mechaniky, jak správně hrát každou třídu lodí a co jednotlivé kousky umí.. a nejlépe hrát s někým v divizi/klanu kdo ti poradí i pomůže)

• Cool 4

Players
550 posts
3,033 battles

Možná trochu spam ..

Co za free expy?

Pomalu se blížím na 1 milion free expů a v nabídce je Alaska, Frieseland, Azuma ...co z toho je asi nejvíc na pohodu hraní pro jednoho průměrného hráče, který rád hraje DDčka a bitevky?

Prý má být za free expy přidané japonské DD? Kromě něj přibude ještě něco dalšího? Nemá někdo nějaké lepší info?

Players
550 posts
3,033 battles
Před 46 minutami Adenai řekl/a:

hm comedian ok beru.. ale ku**a chlape ty máš o sobě hodně velké mínění...Zkus se zamyslet jakým stylem komunikuješ... ačkoliv víš o mě prd.. povedlo se ti mi říct jak stojím za h**o a ještě vysmátý smajlík.. hodně štěstí...ale ty speciálně mě zkus neodpovídat.Můžeš mít pravdu a asi i pravdu máš,ale asertivita je ti u řitě...čus a osobněsi myslím,že v reálu asi žádný velký king nebudeš,tak to honíš tady.

Hele nebudu hodnotit tvůj příspěvek tady, protože na začínajícího hráče je to dost ubohost a to se nedívám ani na tvoje staty.

K tématu: já tuto hru hrál od bety ... a pak rok pauzu a teď mám nový účet. Na původním účtu jsem měl tier X lodě a asi hlavně ty byly můj konec. Ne že bych to netuáhnul finančně (herní měna) a nebo mě to nebavilo, ale bylo to hodně závislé od složení hráčů v týmu a to byla ještě doba, kdy 50% win.r. hráč byl opravdu průměr ... dnes je krutě dole. Momentálně na novém  účtu si raději hraji na nízkých tierech a to ideálně od V po VII, proč? Protože špatní hráči se dostali poměrně rychle nahoru a prostě je to peklo (pro mě). Už jen když mě to s tier VII lodí prdne do tier IX bitvy, tak mám kopřivku už před startem a doufám, že to nebude bitva skončená za 5-6 minut a že si trochu zahraji.

Věř tomu, že pro mě je líp hratelný a zábavnější tier V - VII, než tier X.

Za uhlí se dá uklohnit třeba Blyskawica, kterou když bude mít kapitán skill na maskování a otáčení děl je hratelná loď. Možná i Okt.revolucia na tier V BB je taky vcelku .. náladové děla, ale zabavit se s ní dá.

• Cool 3

[IDDQD]
Alpha Tester
3,737 posts
24,729 battles
Před 1 hodinou Adenai řekl/a:

Pobavilo. Tak pa Obludo :Smile_trollface:

• Funny 1

[IDDQD]
3,210 posts
14,695 battles
Před 52 minutami Kulica řekl/a:

Možná trochu spam ..

Co za free expy?

Pomalu se blížím na 1 milion free expů a v nabídce je Alaska, Frieseland, Azuma ...co z toho je asi nejvíc na pohodu hraní pro jednoho průměrného hráče, který rád hraje DDčka a bitevky?

Prý má být za free expy přidané japonské DD? Kromě něj přibude ještě něco dalšího? Nemá někdo nějaké lepší info?

Azumu bych nebrala zbytek netusim/nemam

Players
372 posts
5,616 battles
37 minutes ago, Kulica said:

Možná i Okt.revolucia na tier V BB je taky vcelku .. náladové děla, ale zabavit se s ní dá.

Ta mi teď vypadla ze SC a okamžitě jsem jí prodal - ruský fejky nehraju ...

Za uhlí jsem koupil hlavně DD do T6, T7 (Blyskawica) je už na pováženou - protože většinou hraju proti radarům (od T8) a taky je mezi T8-T10 tak toxická a namyšlená komunita, že nemám sebemenší chuť dokončit ani rozehrané stromy, natož si tam kupovat nějaké prémiové/bonusové lodě. Za volné expy výběr není, Nelson je takový podivín a zbytek k ničemu. Koupil jsem teď Alasku a celou bitvu akorát čtu, kdo všechno potřebuje nutně radar a jakej jsem noob, že ten radar nejede furt ...

Největší a pohodová zábava je plus mínus T6.

• Cool 1

[SALIS]
Players
727 posts
15,637 battles
24 minutes ago, MPosp said:

ruský fejky nehraju ...

A proto prodáš tu jednu z "mála" reálných... to zní logicky :fish_palm::Smile_trollface::Smile_trollface:

• Funny 3

Players
372 posts
5,616 battles
4 minutes ago, Dave6 said:

A proto prodáš tu jednu z "mála" reálných... to zní logicky :fish_palm::Smile_trollface::Smile_trollface:

Nerejpej. Už jsem vytočenej dost. Vlastnosti té lodi nejsou ftip?

[IDDQD]
3,210 posts
14,695 battles

Zapomínáte na to že má 1k bitev a chce tier X

• Funny 2

Players
550 posts
3,033 battles
Před 1 hodinou LucyCZ řekl/a:

Azumu bych nebrala zbytek netusim/nemam

Japončíka jsem trochu zavrhnul hned na začátku, Alaska by asi šla hrát v pohodě, Frieseland má občas špatnou odezvu mezi hráči.

Chvilku počkám, jaké bude to japonské DD co by mělo být za free expy a uvidím, jestli nepřidají i něco na nižší tier ... např. USA bitevku, která byla na supertestu.

[IDDQD]
[IDDQD]
Players
479 posts
12,077 battles

@Adenai

Zdar.

Lidé se dívají na tvé staty, aby tě mohli zhodnotit, zjistit co a jak hraješ a co by ti následně mohli poradit. Neber to jako kritizování.

My ti klidně můžeme nějakou tier X loď doporučit. Jenže nebudeš vědět, jak na tieru X pořádně hrát, jak hrát správně s tou danou lodí. Nebude se ti dařit. Budeš nešťastný. Věř mi. Měl jsem problémy se svou první tier VIII prémiovou lodí. Nedařilo se mi. Nesnášel jsem ji. A to jsem měl odehráno kolem 2000 bitev. Tahle hra je na dlouho. Nespěchej.

Lidé ti tu poskytli několik užitečných odkazů. Čti, dívej se, uč se. Pak tě i hra bude více bavit.

Taky nezapomeň na kapitány. Bez dobrého kapitány budeš na desítkách v nevýhodě. Zvaž, zda máš nějakého vhodného. Nejvíc hraješ ruské BB a japonské křižníky. Na desítce je sice ruský Smolensk, ale ten vyžaduje poněkud specifického kapitána. Ten z bitevky se nehodí. Jako nejlepší pro tebe asi vychází Yoshino. Tedy až do první bitvy, kdy tě smázne nepřátelská bitevka, protože Yoshino je papír. :Smile_teethhappy:

Hodně štěstí. :Smile_honoring:

• Cool 5

Players
5,271 posts
31,615 battles

Btw - co je na Azumě tak špatnýho ? Kdyz koukam na staty, má největší průměrné dmg na T9 napříč spektrem hráčů (All -> 5%), průměrné expy na 2. místě atd ...

PS: tím ji vůbec nechci doporučovat pro začátečníka, jen mi to zajímá, proč všude čtu, že Azuma ne atd ...

[HUGO]
Players
297 posts
6,753 battles

Já mám po tisícovce bitev na randomu desítek šest :cap_cool:Ano,vyměnil jsem celkově 85 tisíc uhlí za nějaké vylepšení ve zbrojnici,a teď mám nasysleno dalších asi 70k,něco jsem vyjezdil v hodnocených bitvách,nějaký superkontejner padl. Ale kde sakra sebral 200k uhlí po 500 random bitvách????

• Cool 2

[IDDQD]
Alpha Tester
3,737 posts
24,729 battles

Dobrá otázka @PucalkovicAmina
Odpověď je taková, že dotyčný/ná neví čí je a nikdy se to nezlepší a je to jen free dmg pro nás ostatní. Takových je samozřejmě většina, ale teď si alespoň pamatuješ jeho nickname a víš že buď máš mínus loď v teamu nebo, a to je lepší, volnej cíl u enemy.
Já to beru pozitivně a jsem rád, že jsem alespoň dostal důvod obnovit Obludarium. Stay tuned :cap_cool:

Players
42 posts
2,892 battles

Flaky,já to fakt beru v pohodě,pokud to podáš takto.Ale zkus se ty a nejen ty podívat na to z mého pohledu.Slušně jsem se zeptal a navíc,aby jsem se vyhnul tomu,že vlastně nevím co chci,jsem se pokusil i vypsat charakteristiky toho co potřebuji.A tou reakcí co mě utvrdila,že tady na fóru se vyskytují jak slušní lidé tak dokonalí borci,byla ta,která mi  de facto řekla,že dokud nebudu dobrý hráč (pokud by jsem se neobával banu,zvolil by jsem tvrdší resumé) ,měl by jsem se na desítky vysr....To ,ale v podstatě znamená,že pokud by takto uvažoval každý,tak desítky jezdí jen  ti dobří hráči.A pak nejspíš nastane situace,že nemalá část z těch dobrých najednou zjistí,že oni jsou vlastně dobří jen proti těm slabým,protože od těch " opravdu dobrých" dostávají na prdel.Tím jsem chtěl říct,že pokud mám potencionálně v dohledu ( Amino... jsem hacker...jinak to prostě není možné...dej mi report :-))  nějakou desítku za uhlí...tak nebudu kupovat sedmičky,či dokonce nemíním uhlí syslit,dokud se ze mne nestane hráč odpovídající některým "z požadavků" na desítky".Je fakt lepší hrát proti desítkám s tierem 8,jak je v drtivé většině bitev pravidlem?Nějak jsem nepochopil co je na na mém dotazu k podivu a co je tak nenormálního,že i slabý hráč si chce pořídit desítku?Tomuhle opravdu nějak nerozumím..A jestliže chcete,aby podmínkou k hraní s desítkou byla nějaká úroveň statů... tak udělejte petici,že chcete,aby desítky hráli jen hráči třeba 53% wr +.Sice si pak nejsem jistý kolika hráčům jejich wr zůstane,ale rozhodně to podpoří ideu některých příspěvků.A když už mi chce někdo říct,že nejsem dobrý hráč,tak by to měl zvládnout taktně.

Já se jen slušně zeptal na tip na loď za uhlí...tak v čem je problém?Mám to uhlí vrátit nebo co?

[HUGO]
[HUGO]
Weekend Tester
259 posts
3,193 battles

@Adenai

Nie, uhlie vrátiť nemusíš.. stačí, keď ho dáš mne. 

Samozrejme, že ti to niektorí napísali drsnejšie, než by sa čakalo. Plne chápem tvoju reakciu, tiež by sa ma to dotklo. Lenže skús sa na to podívať z tretej strany, tzn ani z pohľadu svojho, ani tých, čo ti drsne doporučili nebrať desiatku.

Je úplne u p*dele, čiže jedno, či máš 1 alebo viac desiatok. Dôležité je to, že vieš, čo s tou loďou máš robiť.. čo je úlohou, a čo si môžeš dovoliť. A vedieť to posúdiť vzhľadom k situácii. 

Uvediem príklad, i keď nie s tier10. Včera sme hrali divíziu, Richelieu, a Vladivostok.. enemy  naproti mali "Mazurku"  a Alasku. Darmo nás spoza ostrova Alaska svietila radarom, keď hráč v Mazurke zastavil pekne otočený bokom k nám. A keď zistil, že dve drzé t8 lode si dovolia mu naložiť, začal stále v rovnakom uhle cúvať. Nepokúsil sa o nijaké uhlovanie. A s Alaskou hráč odplával okolo ostrova tak, že mu nepomohol. A oboplával ostrov dookola. Len sa s tým čičral dlho, ako s prvou láskou, takže keď sa vynoril spoza útesu, dostal od môjho Vladivostoka plnú bočnú, bohužiaľ len za niečo cez 25k.. A môj spoluhráč v Richelieu ho našťastie dorazil. 

A o tom to je.. Hráč s Missouri vedel i vďaka svojmu radaru,ak sa nemýlim, že je proti nemu "len" dvojica, ale aj tak išiel za nami, a otočil sa ako blbec bokom. Keby začal cúvať skôr, mohli mu jeho spoluhráči(minimálne Alaska) pomôcť. Lebo my sme samozrejme vyliezli za ním. 

A áno, i ja mám zatiaľ len 1 desiatku. Ale snáď do konca roka bude ďalšia (nemám sa kam náhliť).

A z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že ani desiatka nepomôže k výhre, ak robí hráč blbosti. 

Howno! pardon, Howgh! Dopísala som.

• Cool 4

[HUGO]
Players
297 posts
6,753 battles
8 hours ago, Adenai said:

Flaky,já to fakt beru v pohodě,pokud to podáš takto.Ale zkus se ty a nejen ty podívat na to z mého pohledu.Slušně jsem se zeptal a navíc,aby jsem se vyhnul tomu,že vlastně nevím co chci,jsem se pokusil i vypsat charakteristiky toho co potřebuji.A tou reakcí co mě utvrdila,že tady na fóru se vyskytují jak slušní lidé tak dokonalí borci,byla ta,která mi  de facto řekla,že dokud nebudu dobrý hráč (pokud by jsem se neobával banu,zvolil by jsem tvrdší resumé) ,měl by jsem se na desítky vysr....To ,ale v podstatě znamená,že pokud by takto uvažoval každý,tak desítky jezdí jen  ti dobří hráči.A pak nejspíš nastane situace,že nemalá část z těch dobrých najednou zjistí,že oni jsou vlastně dobří jen proti těm slabým,protože od těch " opravdu dobrých" dostávají na prdel.Tím jsem chtěl říct,že pokud mám potencionálně v dohledu ( Amino... jsem hacker...jinak to prostě není možné...dej mi report :-))  nějakou desítku za uhlí...tak nebudu kupovat sedmičky,či dokonce nemíním uhlí syslit,dokud se ze mne nestane hráč odpovídající některým "z požadavků" na desítky".Je fakt lepší hrát proti desítkám s tierem 8,jak je v drtivé většině bitev pravidlem?Nějak jsem nepochopil co je na na mém dotazu k podivu a co je tak nenormálního,že i slabý hráč si chce pořídit desítku?Tomuhle opravdu nějak nerozumím..A jestliže chcete,aby podmínkou k hraní s desítkou byla nějaká úroveň statů... tak udělejte petici,že chcete,aby desítky hráli jen hráči třeba 53% wr +.Sice si pak nejsem jistý kolika hráčům jejich wr zůstane,ale rozhodně to podpoří ideu některých příspěvků.A když už mi chce někdo říct,že nejsem dobrý hráč,tak by to měl zvládnout taktně.

Já se jen slušně zeptal na tip na loď za uhlí...tak v čem je problém?Mám to uhlí vrátit nebo co?

Jestli tedy mervomocí desítku za uhlí chceš,tak je tam bitevka Thunderer.:cap_cool:

• Cool 3