Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
RazWKozeToNieHaram

Unique upgrades czy NTC v2?

42 comments in this topic

Recommended Posts

Players
205 posts
4,375 battles
Cytat

Commanders!

As promised, steps will be taken towards changing Unique Upgrades. Firstly, we'll update the way in which they are obtained. With the release of Update 0.9.2, Unique Upgrades will appear in the Armory's Research Bureau. The combat missions and challenges to get Unique Upgrades will also change.

• Combat missions granting Unique Upgrades can be obtained until the release date of Update 0.9.1 (February 12-13, 2020)

• Any missions already obtained, will expire on the release date of Update 0.9.2 (March 11-12, 2020)

We’re going to revamp existing upgrades and add new ones in the future. Stay tuned for more news!

Na początku byłem zadowolony, że coś robią w tym temacie i sądziłem jest to próba naprawienia relacji z graczami po tragikomedii z PR. Niestety po wczytaniu się w to mam dziwne przeczucie, że to wprowadzone tylnym wejściem NTC w pierwotnej postaci.
To może oznaczać, że unikalne ulepszenia (w zmienionej formie) będą dostępne za punkty z resetowania linii? Za jakąś nową dziwną walutę? A może od razu dublony? :Smile_trollface:
Show must go on!

[G3NTZ]
Players
1,220 posts
19,181 battles
10 minutes ago, RazWKozeToNieHaram said:

Na początku byłem zadowolony, że coś robią w tym temacie i sądziłem jest to próba naprawienia relacji z graczami po tragikomedii z PR. Niestety po wczytaniu się w to mam dziwne przeczucie, że to wprowadzone tylnym wejściem NTC w pierwotnej postaci.
To może oznaczać, że unikalne ulepszenia (w zmienionej formie) będą dostępne za punkty z resetowania linii? Za jakąś nową dziwną walutę? A może od razu dublony? :Smile_trollface:
Show must go on!

Do każdego Puerto Rico unikalny update gratis.

[HOB]
Moderator
1,820 posts
7,629 battles

Na pewno chcą uciąć źródło kredytów w postaci materiałów - obecnie każda dycha to 9,5 mln kredek.

Do tego niestety chcą przenieść rozgrywkę z tieru 10 na niższe - ponowne unstocki, przeszkalania i wywalanie na tier +2. Oczywiście można sobie oszczędzić cierpień za wolny exp lub ojro (dotychczas za kasę można było pozyskać jednorazowo legendarki, w nieco alternatywnej wersji). Do tego zamiast treningu na danym okręcie przed zmianą, będzie trzeba grać innym lub jego poprzednikami. Przez to nawet nie będzie do czego okrętu porównywać.

Mimo 2,5 miesiąca czasu do wprowadzenia ciężko będzie wyrobić się ze wszystkim, a przy tym niektóre ulepszenia zmienią status na śmieci lub "must have". Z pewnością na większości będzie coś za coś - nawet jak okręt da same premie, to zajmuje jakiś slot, na który dałoby się umieścić korzystniejsze ulepszenie.

Zobaczymy też ceny i ewentualną obecność kuponu (czy dadzą nowy lub ten dostępny dla specjalnych będzie działać). Powinno wyjść między 5 a 20k - tak by gracze mieli za czym cały czas gonić.

[TF16]
Players
460 posts
16,671 battles
16 minutes ago, RazWKozeToNieHaram said:

Show must go on!

A nie pamiętasz, jak przy okazji pierwszych wiadomości dot. wprowadzenia regrindu była własnie opcja kupowania ulepszeń dla istniejących okrętów?

Pamiętaj - Rusek nie zapomina, on najwyżej swój rewelacyjny pomysł schowa na jakiś czas za pazuchę  :cap_haloween:

Players
205 posts
4,375 battles
13 minuty temu, piterski74 napisał:

A nie pamiętasz, jak przy okazji pierwszych wiadomości dot. wprowadzenia regrindu była własnie opcja kupowania ulepszeń dla istniejących okrętów?

Pamiętaj - Rusek nie zapomina, on najwyżej swój rewelacyjny pomysł schowa na jakiś czas za pazuchę  :cap_haloween:

Toż właśnie o tym piszę w słowach "NTC w pierwotnej postaci" :Smile_trollface:
Nic to, trzeba czekać na oficjalne "wiem, ale nie mogę powiedzieć" od jakiegoś CM.

• Funny 4

[GLORY]
Players
185 posts
16,932 battles

Hmm, jako posiadacz większości (lub nawet wszystkich) drzewkowych okrętów 10t i osoba, która gra na różnych tierach (czyli tak jak sobie życzy WG [ale nie do końca heh, bo nie zużywam „cennych zasobów”], mój postęp w odblokowywaniu legendarnych modułów na poszczególnych okrętach jest "średnio" zaawansowany i w miarę równomiernie rozłożony [oczywiście z małymi wyjątkami jak okręty pod CW czy rankedy, choć te ostatnie grałem głównie Kleberem, więc i tak lipa], ale niby czemu miałem się spieszyć? Przecież to [=możliwość zdobycia] miało trwać w nieskończoność. A teraz cały progres pójdzie do kosza.

Jeśli chodzi o zmiany to spodziewałem się raczej dodania nowych (brakujących) LM, jak i rebalansu kilku starych modułów (niektóre z nich są po prostu słabe lub „nie pasują/nic nie wnoszą” do danego okrętu). Swoją drogą ciekawe czy LM dostaną buffa.. skoro ich koszt pozyskania teoretycznie wzrasta (a praktycznie $).

Tak samo nowy sposób ich zdobycia jest moim zdaniem chybiony, teraz przynajmniej trzeba było rozegrać kilkadziesiąt bitew np. Hindenburgiem, zaczynało się „czuć” dany okręt i już mniej więcej wiedziało czy przyda się LM czy nie, a w proponowanej wersji wychodzi, że można mieć LM bez doświadczenia na danej łajbie..

No nieźle WG.. muszę przyznać, że czuję się wy(pipi)ny pod tym względem tak 7/10, nice! Aż zapalę papierosa po udanym stosunku :Smile_trollface:

• Cool 1
  • Funny 2

Players
2,162 posts
13,739 battles

Kolejny rozpaczliwy skok na kasę wykruszajacych się jeleni.

-Dawaj Sasza, poprawimy UU i schowamy je za takim durnym regrindem, że ćwoki będą wyskakiwać z kasy i debilonów na konwersję XPa.

-Mołdodiec! 

[-DWS-]
Beta Tester
5,129 posts
15,858 battles

image.png.85c3d5aa080590b6052cb811d0c42c1f.png

Jeśli to ma być o Puerto Rico, to nie jest poprawne. Owszem, budowali okręt o takiej nazwie i owszem budowę przerwano.

Tyle, że CB-5 to miała być kolejna Alaska. Taka "normalna" z trzema wieżami.

tymczasem to temat o ulepszeniach. O sygnaturze gadaj choćby na priv

Edited by Silentraz

[GLORY]
Players
185 posts
16,932 battles

Commanders!

Please pay attention to additional information and changes regarding latest DevBlog post about Unique Upgrades.

First of all, we thank you for your feedback and suggestions. While moving Unique Upgrades to Research Bureau is a necessary step to evolve this system, we decided to prolong the existing Unique Upgrades missions for the whole year 2020. That means that you have plenty of time complete them at reasonable pace without the fear of loosing already received progress. 

Also, as initially stated, you still can receive these missions until Update 0.9.1.

What's even more important, we appreciate your concerns about big changes to the gameplay aspect of Unique Upgrades themselves. We're happy to clarify: there are none. Unique Upgrades are meant as a way to customize your ship with a fair trade-off, and we are keeping them such.

What we want to do with the announced changes is:

- To introduce the long awaited new upgrades for some tier X ships that don't have them;
 - To finally revise the existing Unique Upgrades - some of them might be a bit too strong, and some of them might be to weak or overly specialized;
 - To move their delivery method to more flexible Bureau - while it may require some additional changes to Bureau in future, this system is much easier to sustain than the increasing number of combat missions for each ship.

We will surely keep you updated on specific changes as they are being designed, but again, the core concept of these upgrades is absolutely the same: they offer some alternative playstyle, and do not work as direct buff.

Thank you for your attention and input!

• Cool 2

Players
9 posts
6,673 battles

Strasznie głupi pomysł ogólnie że takie coś jak agencja badawcza istnieje, a dodanie do niej i tylko do niej legendarnych modułów anulując misję to kolejny poroniony pomysł. 

Brawo WG tracicie zamiast zyskiwać graczy takimi decyzjami. 

• Cool 2

[-DWS-]
Beta Tester
5,129 posts
15,858 battles
19 hours ago, maximas123 said:

Strasznie głupi pomysł ogólnie że takie coś jak agencja badawcza istnieje

Według mnie pomysł jest świetny. Wykonanie może mniej, ale sama koncepcja jest OK.

Właśnie skończyłem regrind drugiej linii i bawiłem się świetnie. Jak mam do wyboru reglind jakiejś fajnej linii albo grindowanie "na siłę" czegoś, czego nie lubię, to wybieram regrind.

19 hours ago, NextNoobPlayer said:

a miałem brać Colberta:Smile_teethhappy:

Chyba się wstrzymam

Przecież masz od cholery czasu na dokończenie misji na legendarne.

[HOB]
Moderator
1,820 posts
7,629 battles
2 minuty temu, rtfm_pl napisał:

Prócz limitu czasowego na stare moduły, wejdą też nowe legendarki. A te też będą wymagać RB punktów.

Pytanie tylko, czy w zamian za zdjęcie misji pojawią się nowe metody zdobywania punktów.

[ISEN]
Beta Tester
4,750 posts
14,536 battles
1 hour ago, rtfm_pl said:

a co ma piernik do wiatraka???

mam 56k tych punktów to zamiast brać okręt poczekam na moduły, zresztą nie mam czasu grać.

Players
9 posts
6,673 battles

Chyba będzie inny sposób by zdobywać te pfuu... punkty resetu czy coś tam to może być, bo niektórzy nie chcą resetowac linii które dość długo grindowali nawet te ulubione 

[-DWS-]
Beta Tester
5,129 posts
15,858 battles
9 hours ago, maximas123 said:

Chyba będzie inny sposób by zdobywać te pfuu... punkty resetu czy coś tam to może być, bo niektórzy nie chcą resetowac linii które dość długo grindowali nawet te ulubione

Może nie być. WG wydaje się zdeterminowany, żeby zepchnąć graczy na niższe tiery. Najpierw na siłę pchali ich na dychy, teraz zauważyli, że to może nie najlepszy pomysł i ciągną ich w dół.

• Cool 1

[MAX]
Players
411 posts
21,172 battles
7 godzin temu, rtfm_pl napisał:

Może nie być. WG wydaje się zdeterminowany, żeby zepchnąć graczy na niższe tiery. Najpierw na siłę pchali ich na dychy, teraz zauważyli, że to może nie najlepszy pomysł i ciągną ich w dół.

Niższe tiery mówisz. Czyli które to są? Bo jak na razie grywalne tiery to 5-10. 1-4 w zasadzie to martwa strefa, a w przypadku regrindu którejś linii przeskakuję je (do 6) free expem. 
WG kiedyś opowiadało ile to ich kosztuje czasu i pieniędzy produkcja jednego okrętu, a niskie tiery są kompletnie olane. Nie ma misji. Nie ma dedykowanych kampanii. Ekonomia słaba. Nie ma powodu by tam siedzieć dłużej niż kilka bitewek łope premkami ... dla relaksu. 

Co do tematu, to obecna wersja robienia modułów jest dobra. Gracz decyduje kiedy i ile czasu poświęci na ich robienie i musi rzeczywiście trochę pograć danym okrętem, a w przyszłości WG otworzy po prostu kolejny sklepik.

• Cool 2

Players
1,732 posts
19,871 battles
10 godzin temu, rtfm_pl napisał:

WG wydaje się zdeterminowany, żeby zepchnąć graczy na niższe tiery.

Przyuważyłem wczoraj ciekawą ankietę na Zerra Channel - na którym tierze grasz najczęściej / który sprawia ci najwięcej frajdy? Wprawdzie głosów nie było jeszcze zbyt wiele, niemniej jednak już na pierwszy rzut oka można było się przekonać, że

2 godziny temu, Jasoandr napisał:

1-4 w zasadzie to martwa strefa

Tak jak wspomnieli moi przedmówcy - najniższe tiery są kompletnie "olane" przez WG. Tymczasem przynajmniej T4, gdzie są już premki i trochę ciekawych okrętów, można by było włączyć do ogólnych rozgrywek (a nie tylko T5 wzwyż, inaczej wiele misji się nie liczy). Tak trudno dać jakąś prostą misję do zrobienia dla początkujących? Właściciel niejednego okrętu na T3 - powiedzmy - ucieszyłby się, wygrywając choćby niewielką nagrodę. Szkoda im paru flag? No to w jaki sposób chcą przyciągnąć nowych graczy, jeśli tiery 1-4 "się nie liczą", zaś na T5 gracz dostaje mocno w łeb "losowaniem" MM+2 ??

I jeszcze dwa grosze. Legendary upgrades dla "dziesiątek", klanówki na T10, superkontenery (choćby przed rokiem) za posiadanie okrętów T10 - OK, ale to już powoli zaczyna robić się męczące. Czy nie można by było dać takich upgrades np. dla okrętów T8 albo T6? Nie szukając daleko - ile frajdy sprawiło wielu z nas (również i mnie) uczestnictwo w fast rankedach na poziomie 8, grając 1 vs 1? Gdyby WG zechciało wyciągnąć z tego wnioski i "dokarmić" środkowe tiery dodatkowymi modułami - np. za węgiel - podobnymi do tych siedmiu, które już są? Co o tym sądzisz, @WG_Lumberjack ??  Można do woli balansować prędkością okrętów, camo, zwrotnością, etc. Dotychczasowe główne buildy (pod przeżywalność / secondary / czasem pod AA) są nieliczne i okręty zaczynają przypominać takie "robione na jedno kopyto". Różnorodność to nie tylko seria uciążliwych starć z okrętem o 2 tiery wyższym. W moim odczuciu nowe moduły dla środkowych tierów uczyniłyby grę znacznie ciekawszą, niż kolejne dziesięć copy+and+paste papershipów, które najczęściej nie wyszły poza fazę projektów.

Zerra Chan statystyki.jpg

• Cool 2

Beta Tester
687 posts
10,554 battles
14 minutes ago, umbra_arboris said:

I jeszcze dwa grosze. Legendary upgrades dla "dziesiątek", klanówki na T10, superkontenery (choćby przed rokiem) za posiadanie okrętów T10 - OK, ale to już powoli zaczyna robić się męczące. Czy nie można by było dać takich upgrades np. dla okrętów T8 albo T6? Nie szukając daleko - ile frajdy sprawiło wielu z nas (również i mnie) uczestnictwo w fast rankedach na poziomie 8, grając 1 vs 1? Gdyby WG zechciało wyciągnąć z tego wnioski i "dokarmić" środkowe tiery dodatkowymi modułami - np. za węgiel - podobnymi do tych siedmiu, które już są?

Taki był pierwotny zamysł Naval Training Centre, żeby wypracowane buffy można było wrzucić na dowolny okręt. Wyobrażasz sobie unicumów w Kumach, Clemsonach albo lotniach T4 z 3 takimi ulepszeniami każda, na T4 vs T3 z nowicjuszami? Dopiero wtedy tiery te byłyby martwą strefą. Niech ta 10, przy braku jakiegokolwiek endgame będzie właśnie takim tierem z legendarkami, żeby było po co do tej dychy dążyć. Ale fakt, na niższych tierach też powinni mieć ludzie szansę na jakąś nagrodę, by czuć że mogą i że zachęca się ich do gry. Oprócz kija musi być marchewka, inaczej za 2 lata zamkną serwery.

• Cool 2

Players
1,732 posts
19,871 battles

Zgoda, @MACK_PL  tyle że nie chodziło mi o to, by Legendary Upgrades (dla T10) rzucić na niższe tiery, gdzie unicumy tępiliby seryjnie nowicjuszy. Myślałem raczej o tzw. Special Upgrades, z których większość dostępna jest na środkowych tierach. l tak: dłuższy dym jest dostępny od T6, podobnie jak dłużej działający sonar czy speed boost (spotter zresztą też jest od T6). Na niższych tierach jest mniej slotów, więc gracz - nawet dobry - byłby ograniczony możliwością zainstalowania 1 modułu, a nie kilku :-))  Nowe warianty by się znalazły, np. (przykład pierwszy z brzegu) - lepsze camo w zamian za gorszą szybkostrzelność (lub na odwrót). Takie modyfikacje, by okręty były trochę INNE niż większość rówieśników / rodaków z tieru. INNE - nie zaś przekokszone na maxa :-))

• Cool 2

[-DWS-]
Beta Tester
5,129 posts
15,858 battles
1 hour ago, MACK_PL said:

Wyobrażasz sobie unicumów w Kumach, Clemsonach albo lotniach T4 z 3 takimi ulepszeniami każda, na T4 vs T3 z nowicjuszami?

Wyobrażam. Różnica będzie niezauważalna.

Wiem, bo sprawdzałem na alt-koncie. Grałem sobie z kapitanem co miał może ze 3 punkty, na najtańszym camo i z większością darmowych konsumabli. I co? Ano obijałem nowicjuszy jak chciałem a jak trafiałem na doświadczonego gracza to była loteria RNG. Papierowe krążki na tych tierach bez problemu zdejmują się na salwę AP-ków.

Jakiś super-duper moduł zmienił by mniej niż premiumowe konsumable które mogłem wozić ale szkoda mi było srebra.

5 hours ago, Jasoandr said:

Niższe tiery mówisz. Czyli które to są? Bo jak na razie grywalne tiery to 5-10. 1-4 w zasadzie to martwa strefa, a w przypadku regrindu którejś linii przeskakuję je (do 6) free expem.

No najwyraźniej tiery poniżej 5 nadal dla WG nie istnieją. To w sumie ciekawe jest, że zauważyli "dziurę" na średnich tierach którą sami wywołali, a nie widzą istniej czarnej dziury na tierach 2-3. Bo czwórki to dolosowuje do piątek, więc przynajmniej do bitwy da się wejść czwórką bez problemów.

Tyle, że po co grać czwórkami jak praktycznie nic za to się nie dostaje.

2 hours ago, umbra_arboris said:

Dotychczasowe główne buildy (pod przeżywalność / secondary / czasem pod AA)

Oj wyczuwam "pancermana". Ani krążowników (poza wielkimi) ani niszczycieli się tak nie robi. No powiedzmy że niszczyciele to się robi "pod przeżywalność" ale zupełnie innymi perkami.

• Cool 1

Beta Tester
687 posts
10,554 battles
55 minutes ago, rtfm_pl said:

Wyobrażam. Różnica będzie niezauważalna.

Wiem, bo sprawdzałem na alt-koncie. Grałem sobie z kapitanem co miał może ze 3 punkty, na najtańszym camo i z większością darmowych konsumabli. I co? Ano obijałem nowicjuszy jak chciałem a jak trafiałem na doświadczonego gracza to była loteria RNG. Papierowe krążki na tych tierach bez problemu zdejmują się na salwę AP-ków.

Jakiś super-duper moduł zmienił by mniej niż premiumowe konsumable które mogłem wozić ale szkoda mi było srebra.

No ale te ulepszenia zwiększały zasięg, zmniejszały reload itp. Dobry gracz myślę, że umiałby to wykorzystać, nie byłoby to też fair wobec "golców" nowicjuszy. Już jest problem z retencją graczy (to moja opinia) i częściowo jest to wina T4 lotnisk, bez kontry i z długim grindem, plus sealclubberzy.

[-DWS-]
Beta Tester
5,129 posts
15,858 battles

Dobry gracz ma ma tak gigantyczną przewagę nad nowicjuszem, że to nie ma wielkiego znaczenia.

Weź sobie takiego Bogatyra z armatami 130mm. Wsadzasz kapitana z BFT i AFT i masz wyraźną przewagę zasięgu i szybkostrzelności nad każdym początkującym graczem. Bo jaki początkujący gracz ma 10 punktowego kapitana (a tyle trzeba żeby mieć AFT).

W niszczycielach tak samo, masz 10-puntowca z camo więc na dzień dobry masz te 10% przewagi spota nad początkującym. BTF daje Ci jeszcze 10% lepszą szybkostrzelność. Na pancernikach to się nie wyznaję, ale też są tam perki znacznie poprawiające efektywność.

Ale to i tak pikuś. Jak pisałem, grałem "gołym" okrętem ze słabym kapitanem a i tak tłukłem prawie wszystkich jak chciałem. Stawy wyjadacz ma przewagę znajomości map, znajomości mechaniki, wie jak się kontować, kiery wciskać R, nad która wyspą przerzuci itd. Doświadczony kierowca pancernika będzie np. wiedział kiedy niszczyciel strzelił w niego torpedy i sobie po prostu skręci (a potem go wyzywają od cziterów).

Serio, zrób sobie alt-konto i pograj. Zobaczysz, że nie potrzeba żadnych spec modułów żeby rządzić na polu bitwy.

Zupełnie inna sprawa jest na tierach średnich. Tam taki spec moduł to już może narozrabiać.

• Cool 2

Players
1,732 posts
19,871 battles
2 godziny temu, rtfm_pl napisał:

Oj wyczuwam "pancermana". Ani krążowników (poza wielkimi) ani niszczycieli się tak nie robi.

Nie do końca :-)  Mam trochę pancerników, ale generalnie wolę hodować krążki. Sama zaś "przeżywalność" będzie elementem "nieco" innym dla każdej klasy. U niszczyciela - Last Stand i dodatkowe hapsy, u pancernika FP czy Basic of Survability, dla krążka - camo czy LS, jeśli ster ma przytwierdzony jedynie papierem toaletowym (vide większość krążków francuskich).

45 minut temu, rtfm_pl napisał:

Zupełnie inna sprawa jest na tierach średnich. Tam taki spec moduł to już może narozrabiać.

Właśnie o tych tierach myślałem, zastanawiając się, ile (do)daje takim okrętom dłuższy o 30 % dym, czy 50 % dłużej działający speed boost. Albo combo: włączony sonar + moduł zwiększający działanie o 20 % + ViG zwiększający zasięg o 25 %. I spróbuj teraz podejść taki krążek i go storpedować. Zresztą, z takim Bismarckiem jest podobnie - z elite kapitanem i ViG 35 % przy włączonym sonarze mam wykrywanie torped na 4,72 km. Ciekawe, jak wyglądałaby sytuacja, gdyby takich modułów było więcej. Pewnie trudniej, ale i ciekawiej.

Sign in to follow this