Jump to content
You need to play a total of 1 battles to post in this section.
The_EURL_Guy

Biuletyn deweloperów 0.9.0

14 comments in this topic

Recommended Posts

[MAX]
Players
411 posts
21,104 battles

Taaaak, a jak planujecie rozwiązać problem anulowania misji wykonanych np. w 50%? Po prostu cały postęp zostanie skasowany bez żadnej rekompensaty? 

Więcej informacji w tym temacie @WG_Lumberjack ?

WG Staff
2,392 posts
4,270 battles
27 minutes ago, Jasoandr said:

Taaaak, a jak planujecie rozwiązać problem anulowania misji wykonanych np. w 50%? Po prostu cały postęp zostanie skasowany bez żadnej rekompensaty? 

Więcej informacji w tym temacie @WG_Lumberjack ?

Wydaje mi się, że poinformowanie o tym, że znikną one 4 marca 2020 roku czyli z prawie 4 miesiącami wyprzedzenia pozwala tak zaplanować swój grind by móc to ukończyć.

[HOB]
Moderator
1,820 posts
7,613 battles

Szykuje się ukryty maraton, choć z w miarę rozsądnymi wymaganiami. Niestety ograniczony czas (z moich wyliczeń 2,5 miesiąca) będzie kosztować trochę smoków i 15 bitew na coopach (lub 10-20 nadprogramowych randomów).

Biorąc pod uwagę nadchodzące zmiany, w sumie nie wiadomo co jest stawką. Obecne legendarki ulegną znacznym zmianom, i kończąc okręt z porządnym obecnie bonusem można dostać 2,5 mln kredek w marcu.

• Cool 1

[WARPL]
Players
11 posts
20,402 battles

Po prostu RB okazało się finansowym sukcesem, ale dynamika przychodów z przepalania XP na freeXP przez graczy się zmniejszyła. Gracze mają już Ohio i Clebert. Coś "nowego" tam trzeba wrzucić. Dlaczego więc nie dać im możliwości wydania dublononów i przenieść gotowe już fanty do strefy gdzie tak chętnie płacą. 

Grę free-to-play trzeba finansować. 

Sklep premium już nie wystarczy. 

Stocznia zarobiła pewnie dość sporo, ale tu trzeba pozwolić, aby czas zagoił rany. Slava musi poczekać pare miesięcy na swoją kolej ;)

RB radzi sobie nieźle, ale potrzebuje nowych unikalnych towarów. 

Tyle ekonomii. 

Są już jakieś szacunkowe ceny modułów? Ile razy trzeba zresetować linię, żeby kupić jeden? 

Podoba mi się w tym pomyśle to, że będzie porządek w zakładce z misjami. Jeżeli nie ciśniesz jakiegoś modułu, to ta misja miesza się z tymi bieżącymi i możesz przegapić coś, na czym Ci aktualnie zależy. Więc zgadzam się z tym, że jeżeli gdzieś te moduły powinny być, to właśnie w RB. 

Nie podoba mi się fakt, że tracisz aktualny postęp jak nie wyrobisz się w jakimś terminie. Nawet jeżeli grałeś jakimś okrętem rzadziej, to był do zrobienia na spokojnie w dalszej perspektywie czasowej, bez sztucznie kreowanego ciśnienia.  

Z drugiej strony, podoba mi się, że nie będzie trzeba grać cały czas tym konkretnym okrętem, aby zdobyć moduł dla niego. 

Niepokoi mnie brak jakiegokolwiek konkretu w zdaniu 

(...) zamierzamy przeprojektować istniejące ulepszenia (...)

bo pachnie niebezpiecznie powrotem do założeń z NTC, gdzie "zachętą" do uruchomienia procedury zresetowania, była dopałka dla okrętu bez kompromisów (zakamuflowane budowanie T11/12). 

[MAX]
Players
411 posts
21,104 battles
18.12.2019 o 13:49, WG_Lumberjack napisał:

Wydaje mi się, że poinformowanie o tym, że znikną one 4 marca 2020 roku czyli z prawie 4 miesiącami wyprzedzenia pozwala tak zaplanować swój grind by móc to ukończyć.

Zaplanować powiadasz. No cóż, ja nie mam tych 4 miesięcy ze względu na zawód jaki wykonuję. Był czas nieograniczony, więc powoli sobie grindowałem te moduły. 
Do tego, w/w moduły były jakby nagrodą za systematyczną grę, wliczając w to inne, za kończenie między-etapów, a po zmianie co będzie? Znowu przejdziemy do systemu "zapłać to dostaniesz" i z nagrody zrobicie zakup. 

[-SBF-]
Alpha Tester, In AlfaTesters
8,315 posts
7 minutes ago, Jasoandr said:

Zaplanować powiadasz. No cóż, ja nie mam tych 4 miesięcy ze względu na zawód jaki wykonuję. Był czas nieograniczony, więc powoli sobie grindowałem te moduły. 
Do tego, w/w moduły były jakby nagrodą za systematyczną grę, wliczając w to inne, za kończenie między-etapów, a po zmianie co będzie? Znowu przejdziemy do systemu "zapłać to dostaniesz" i z nagrody zrobicie zakup. 

Przecież do końca przyszłego roku można będzie robić te misje. Potem również moduły będą dostępne za darmo, bez konieczności płacenia, więc o co płacz?

[HOB]
Moderator
1,820 posts
7,613 battles
8 minut temu, Jasoandr napisał:

Już dotarła informacja - do końca następnego roku można robić te misje. Jedynie pozyskanie ich (zbadanie i rozegranie pierwszej bitwy) ma dość niewielki limit czasowy (połowa lutego)

[MAX]
Players
411 posts
21,104 battles
28 minut temu, Greyshark napisał:

Przecież do końca przyszłego roku można będzie robić te misje. Potem również moduły będą dostępne za darmo, bez konieczności płacenia, więc o co płacz?

Nie do ciebie był temat. Ić podlizywać się gdzie indziej.

28 minut temu, Silentraz napisał:

Już dotarła informacja - do końca następnego roku można robić te misje. Jedynie pozyskanie ich (zbadanie i rozegranie pierwszej bitwy) ma dość niewielki limit czasowy (połowa lutego)

Dzięki za info. Nie wiedziałem, że zmienili plany.

[-SBF-]
Alpha Tester, In AlfaTesters
8,315 posts
1 minute ago, Jasoandr said:

Nie do ciebie był temat. Ić podlizywać się gdzie indziej.

Dzięki za info. Nie wiedziałem, że zmienili plany.

Nigdzie The EURL Guy nie napisał, że ten temat jest nie dla mnie, więc nie, jednak zostanę podlizywać się tutaj.

Players
280 posts
14,636 battles

Na testowym zmieniono kolejność wyświetlania jednostek na listach - na górze są niszczyciele a cv na dole. Dlaczego to zrobiono? Mało wygodne.

Kidy wreszcie WG weźmie się za możliwość dostosowania dowolnego klawisza do sprzętu eksploatacyjnego zamiast dzisiejszych na sztywno nielogicznie przypisanych różnie w różnych jednostkach? Dupersznyty typu dostosowanie obrazu do HDR robicie a tak prostej rzeczy nie można przeprogramować??????

• Cool 1