Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Just_Octo

Misje na Puerto Rico

346 comments in this topic

Recommended Posts

[MS--B]
Alpha Tester
1,082 posts
28,436 battles

Proponuję w tym wątku wpisywać kto jest na jakim etapie grindu i czy korzystał z jakichś "dopalaczy" za dublony

Ja poszedłem za radą @PanNickt i odpaliłem dwa boostery + zakupiłem Goritzię - czyli liczę że Puerto Rico będzie mnie kosztował ~5500 złota i 116 złotych + umiarkowany grind. Tak naprawdę kluczowe będzie kilka dni miedzy Wigilią a Nowym rokiem (początek czwartej dyrektywy) - gdyby coś poszło nie tak mam jeszcze panic button czyli złoto po zwrocie za Goritzię.

Pierwszą dyrektywę skończyłem dzisiaj rano i wiem jedno, po tym maratonie nie spojrzę na Goritzię aż do następnych "płatków śniegu"  :cap_haloween:

• Cool 1
  • Funny 6
  • Boring 1

[KOTST]
Players
278 posts
12,593 battles
13 minuty temu, Just_Octo napisał:

Proponuję w tym wątku wpisywać kto jest na jakim etapie grindu i czy korzystał z jakichś "dopalaczy" za dublony

Ja poszedłem za radą @PanNickt i odpaliłem dwa boostery + zakupiłem Goritzię - czyli liczę że Puerto Rico będzie mnie kosztował ~5500 złota i 116 złotych + umiarkowany grind. Tak naprawdę kluczowe będzie kilka dni miedzy Wigilią a Nowym rokiem (początek czwartej dyrektywy) - gdyby coś poszło nie tak mam jeszcze panic button czyli złoto po zwrocie za Goritzię.

Pierwszą dyrektywę skończyłem dzisiaj rano i wiem jedno, po tym maratonie nie spojrzę na Goritzię aż do następnych "płatków śniegu"  :cap_haloween:

Ty tak poważnie, czy to taka zakamuflowana forma ironii i szkalowania ? Jestem właśnie po "śledziku" z sąsiadami i mam nieco zaburzoną możliwość wyłapywania takich subtelności ;) Jeśli na poważnie to szczerze Ci współczuję.

• Cool 7
  • Funny 3

Players
100 posts
17,913 battles

Przedstawmy więc w liczbach co musisz zrobić, żeby mieć ten gówniany okręt z rozrzutem montany:

image.thumb.png.82ed6d4177e45bb5f6335c047f6f1203.png

image.png.5ff77dcb87ee32495e395758d102435a.png

A teraz pokuśmy się o bazowe doświadczenie średniej klasy gracza: Wygrana około 1.200- 1.500, przegrana 500-700 czyli uśredniając przyjmijmy że jest to wartość 1.000 bazowego expa.

Do wyfarmienia mamy 598.000 bazowego expa, czyli 598 bitew po 15 minut co daje nam łączną sumę 8970 minut gry BEZ PRZERWY, czyli 149,5h, czyli 6 dni 5h 30 min.

Założenie: Dziennie gramy 4h

Wynik: 4h* 28 dni eventu= 112h

W prostych słowach:

Codziennie będziesz musiał MINIMUM 6h spędzić na graniu NON STOP, a nie uwzględniłem w tej kalkulacji czasu aktywacji poszczególnych boosterów, bo to też gra bardzo dużą rolę.

W każdym razie powodzenia z grindem :) Ja wolę napić się barszczyku z uszkami, posiedzieć z rodziną, pograć sobie dla siebie.... nie dla kilku pixeli składających się na najbardziej niecelny krążownik X poziomu :)

Jeszcze raz powodzonka ;)

• Cool 14

[GLORY]
Players
185 posts
16,894 battles
21 minutes ago, FeelTheseTorps said:

(...)

To nie tak..

Kupując Gorizię jest dużo łatwiej

unknown-3-2.png.0098864815cfa53f8facd49efd820b54.png

Problem może być jedynie z 4 dyrektywą (nie ma misji pod Gorizię).

Ta metoda jest chyba najbardziej "ludzka" (w miarę przyjazna dla użytkownika jak i portfela) z wszystkich dostępnych.

Zatem jak komuś zależy na PR to warto rozważyć powyższą opcję. (Ja osobiście odpuszczam bo nie podoba mi się ogolno pojęta polityka wg i nie zamierzam więcej inwestować hajsu w tą grę). 

• Cool 1

[MS--B]
Alpha Tester
1,082 posts
28,436 battles

@FeelTheseTorps jak byś przeczytał dokładnie dyrektywy, wiedział byś, że pierwsze trzy z Goritzią nie są trudne, a z pozostałych potrzeba zrobić 5 a nie komplet misji czyli 9 300 000 uszkodzeń i ~100 bazowego expa, co DD-kami IX i X tieru na botach jest do zrobienia w tydzień bez problemu, w tym przypadku nawet im gorszy zespół tym lepiej. Policzone dokładnie :cap_cool: 

Smacznego barszczyku :cap_like: 

Edit* sprawdziłem coop - na Shimie i na Harugumo mam powyżej 100K uszkodzeń i 500 bazowego, na pozostałych IX i X ~90000 i ~450 bazowego czyli potrzebuję nieco ponad 200 5-7 minutowych bitew z botami  daje to max ~24 godziny gry.  Do zrobienia bez trudu w tydzień, poza tym zakończenie przedostatniego etapu tej misji daje mi stal brakującą do Stalingrada :cap_haloween:

• Cool 1

[FJORD]
Beta Tester
620 posts
25,238 battles

No to jak tak, to ja się tutaj nieskromnie pochwalę i rzeknę iż jestem cały czas na pierwszej dyrektywie. I pewnie długo na niej jeszcze zostanę. Wykonałem 4 zadanie cały czas zbijając śnieżynki na kopach i praktycznie już od nich ogłupiałem jak i wyczerpałem.  Życzę aby nie udzieliło Ci się to samo i abyś dotrwał do końca tego jakże imponującego przedsięwzięcia nie mogąc wyłączyć niestety naliczających się samoistnie zadań.  Nie pragnę zostać pacjentem. 

Wytrwałości życzę!!! Trzymaj się!!!

• Funny 2

[MS-B]
Beta Tester, Players
1,232 posts
10,177 battles
godzinę temu, Lumiously napisał:

Brawo!

Właśnie na takich klientów liczy WG  :cap_win:

Dzięki takim graczom, którzy płaca :cap_cool:, większość może grać za darmo i twierdzić ze są mądrzejsi bo nigdy złotówki na ta grę nie wydadzą :cap_money:.

Tak kupiłem sobie dwa goldowe boostery i uwaga wydałem na nie 12 zł. Miałem już uzbierane 10,5k na koncie, 2,6k wypadło mi ze świątecznych kontenerów, wystarczyło dokupić 900 sztuk. Wydaje realna kasę w tej grze i się tego nie wstydzę, moja kasę i mogę z nią robić co chce, jeśli zechce piksele to sobie je kupie. Gra jest darmowa dla 90% graczy tylko i wyłącznie dlatego. że 10% wydaje w niej realne pieniądze. 

• Cool 11
  • Angry 2

[MS--B]
Alpha Tester
1,082 posts
28,436 battles
9 minutes ago, komturkonrad said:

No to jak tak, to ja się tutaj nieskromnie pochwalę i rzeknę iż jestem cały czas na pierwszej dyrektywie. I pewnie długo na niej jeszcze zostanę. Wykonałem 4 zadanie cały czas zbijając śnieżynki na kopach i praktycznie już od nich ogłupiałem jak i wyczerpałem.  Życzę aby nie udzieliło Ci się to samo i abyś dotrwał do końca tego jakże imponującego przedsięwzięcia nie mogąc wyłączyć niestety naliczających się samoistnie zadań.  Nie pragnę zostać pacjentem. 

Wytrwałości życzę!!! Trzymaj się!!!

Dzięki, zobaczymy jak to pójdzie, tak jak napisałem jedyny większy problem to czwarta dyrektywa, ale podejrzewam że ludzie będą robić misje na lotniach i połowa expa sama do mnie  przyleci :cap_rambo:

BTW @Issithin teraz wiem czemu w operacjach nie ma Dynama i Wisienki, bo z dobrą ekipą 1 000 000 freexpa to by było ~50-60 bitew, nie wspominając już o Kutuzowie który na wisience regularnie dobijał do bańki zysku :cap_cool:   Tych misji nie można robić na opsach bo nawet Pensa na Aegis skróciła by grind o połowę :cap_rambo:

[BASIC]
Players
69 posts
15,246 battles
7 hours ago, Issithin said:

Dzięki takim graczom, którzy płaca :cap_cool:, większość może grać za darmo i twierdzić ze są mądrzejsi bo nigdy złotówki na ta grę nie wydadzą :cap_money:.

Tak kupiłem sobie dwa goldowe boostery i uwaga wydałem na nie 12 zł. Miałem już uzbierane 10,5k na koncie, 2,6k wypadło mi ze świątecznych kontenerów, wystarczyło dokupić 900 sztuk. Wydaje realna kasę w tej grze i się tego nie wstydzę, moja kasę i mogę z nią robić co chce, jeśli zechce piksele to sobie je kupie. Gra jest darmowa dla 90% graczy tylko i wyłącznie dlatego. że 10% wydaje w niej realne pieniądze. 

Oczywiście, że tak. Sam często kupuję premkę, kontenery czy inne rzeczy, bo uważam że jeżeli z czegoś korzystam, to twórcom należą się za to pieniądze.:cap_money:

W przypadku PR wygląda, jakby WG sprawdzało na ile może sobie pozwolić przy ustalaniu cennika. Widać że ciągle są ludzie, którzy mają ochotę tyle zapłacić, więc prawdopodobnie następnym razem spróbują podnieść cenę.

Na szczęście nie ma obowiązku kupowania PR i każdy może sam zadecydować czy ten okręt jest dla niego tyle warty i czy wyda na niego swoje pieniądze.:cap_like:

• Cool 1
  • Angry 1

[MAX]
Players
411 posts
21,085 battles
7 godzin temu, Issithin napisał:

Dzięki takim graczom, którzy płaca :cap_cool:, większość może grać za darmo i twierdzić ze są mądrzejsi bo nigdy złotówki na ta grę nie wydadzą :cap_money:

Tak, a dzięki PiSowi nie ma wojen i głodu na świecie. Nie obrażaj naszej inteligencji.

Wielu kupuje okręty i czas premium, kontenery, dublony. Ale TO, to jest po prostu chamskie dojenie swoich klientów. Więcej naiwniaków, utwierdzi to WG, że jednak mają rację. Także kupujcie PR hurtem, za jakiś czas takie eventy staną się normą w Wows. 

• Cool 10

[GIZM0]
Players
1,432 posts
9,079 battles
11 godzin temu, Just_Octo napisał:

masz nieźle z banią że dopalacze kupiles ja sobie całkowicie ten pseudo maraton odpuściłem.

• Cool 3
  • Funny 1
  • Boring 1
  • Bad 2

[MS--B]
Alpha Tester
1,082 posts
28,436 battles
7 minutes ago, _Agenor_ said:

masz nieźle z banią że dopalacze kupiles ja sobie całkowicie ten pseudo maraton odpuściłem ale dzięki takim jeleniom jak ty inni grają za darmo.

Rozumiem, że to taki alternatywny sposób podziękowania za wkład w rozwój gry :cap_tea: A tak całkiem serio to po prostu znudziło mi się zbieranie stali, mam jej teraz 17 000 i jeszcze masę "stalowych" płatków do zbicia więc de facto stawką jest nie tylko PR ale i Stalingrad albo Burgundia, tutaj już musiałbym pokombinować z kupnem - sprzedażą okrętów, ale to też jest do zrobienia.

• Cool 2

[KOTST]
Players
278 posts
12,593 battles
8 godzin temu, Issithin napisał:

Tak kupiłem sobie dwa goldowe boostery i uwaga wydałem na nie 12 zł. Miałem już uzbierane 10,5k na koncie, 2,6k wypadło mi ze świątecznych kontenerów, wystarczyło dokupić 900 sztuk.

Nie sądzę :) Wydałeś 12 złotych teraz, a 10,5k bublonów skąd się wzięło ? Z dostaw codziennych co miesiąc po 50 wypadało ? Sprawdziłem, na rankedach nie wygrałeś chociaż Ci dobrze idzie :)

[GIZM0]
Players
1,432 posts
9,079 battles
17 minut temu, Just_Octo napisał:

Rozumiem, że to taki alternatywny sposób podziękowania za wkład w rozwój gry :cap_tea: A tak całkiem serio to po prostu znudziło mi się zbieranie stali, mam jej teraz 17 000 i jeszcze masę "stalowych" płatków do zbicia więc de facto stawką jest nie tylko PR ale i Stalingrad albo Burgundia, tutaj już musiałbym pokombinować z kupnem - sprzedażą okrętów, ale to też jest do zrobienia.

Podobno Burgundia jest spoko

[TF16]
Players
1,004 posts
21,451 battles

Jak pisałem już w wątku sąsiednim o dyrektywach zbijając wszystkie misje codzienne 4 dyrektywę można teoretycznie pominąć. Tym bardziej z Gorizą gdzie dyrektywy 2 i 3 zrobi się dość szybko.

Sam się pewnie skuszę na robienie dyrektyw z prostego powodu- i tak miałem resetować misje na Ohio (na Colberta zresetowałem w sierpniu 4 linie i zrobiłem w jakieś 3-4 tygodnie), a jak jest znów mnożnik x2 do resetu to można przy okazji 2-3lini zresetować i wykorzystać kamuflaże i flagi na coś bardziej pożytecznego niż tylko PR.

57 minut temu, MW_RP napisał:

Nie sądzę :) Wydałeś 12 złotych teraz, a 10,5k bublonów skąd się wzięło ? Z dostaw codziennych co miesiąc po 50 wypadało ? Sprawdziłem, na rankedach nie wygrałeś chociaż Ci dobrze idzie :)

Sam ostatnio kupowałem dublony we wrześniu tamtego roku (fakt coś tam miałem i później w grudniu coś na pewno wypadło z kontenerów mikołajowych), a mam ich teraz 15k, a po drodze kupiłem z kilkadziesiąt miejsc w porcie po promocji. Wczoraj wpadło 3,3k za X, we wrześniu z urodzin ok.5-6k i się może sporo nazbierać. Tym bardziej że jeszcze za klanówki coś wpadnie (choć  tym roku grałem może kilka gier...).

Tak samo z czasem premium, ostatnio kupowałem na promocji z rok temu albo wcześniej (nie pamiętam kiedy była promo na -50%) i dalej mam nie wiem skąd 171dni.

[MS-B]
Beta Tester, Players
1,232 posts
10,177 battles
46 minut temu, Varicella napisał:

Zawiść to paskudna cecha.

Jedna z głównych cech Polaków :fish_palm:.

40 minut temu, MW_RP napisał:

Kupiłem/zdobyłem/wylosowałem zanim w ogóle ktokolwiek słyszał o evencie na PR, wiec łączenie tych faktów mija się z celem i jest błędnym kołem.

godzinę temu, Jasoandr napisał:

Ale TO, to jest po prostu chamskie dojenie swoich klientów. Więcej naiwniaków, utwierdzi to WG, że jednak mają rację.

WG to nie WOŚP, by działać charytatywnie i jego pracownicy nie żyją z fotosyntezy, tylko z wypłat. Jest zwykła firma nastawioną na zysk. 

P.S. @WG_Lumberjack Obrażanie graczy tylko za to, że płacą powinno byc traktowane jak poniżenie za słabe statystyki i odpowiednio sankcjonowane na forum. Bo co innego wieszać psy na WG za kiepskie wydarzenie, a co innego nazywać graczy frajerami, czy idiotami tylko dlatego, że coś nabyli jeśli mieli taką ochotę i możliwość. Ale to moje osobiste odczucie.

• Cool 6
  • Boring 1
  • Bad 3
  • Angry 1

[MAX]
Players
411 posts
21,085 battles
4 minuty temu, Issithin napisał:

Jedna z głównych cech Polaków :fish_palm:.

Kupiłem/zdobyłem/wylosowałem zanim w ogóle ktokolwiek słyszał o evencie na PR, wiec łączenie tych faktów mija się z celem i jest błędnym kołem.

WG to nie WOŚP, by działać charytatywnie i jego pracownicy nie żyją z fotosyntezy, tylko z wypłat. Jest zwykła firma nastawioną na zysk. 

P.S. @WG_Lumberjack Obrażanie graczy tylko za to, że płacą powinno byc traktowane jak poniżenie za słabe statystyki i odpowiednio sankcjonowane na forum. Bo co innego wieszać psy na WG za kiepskie wydarzenie, a co innego nazywać graczy frajerami, czy idiotami tylko dlatego, że coś nabyli jeśli mieli taką ochotę i możliwość. Ale to moje osobiste odczucie.

Nie napisałem "Ty naiwniaku". Poza tym, to określenie cechy charakteru a nie epitet. Gdybym chciał Cie obrazić znalazłbym 100 sposobów na to. Ale spoko idź popłacz sobie do Drwala. I także spoko, liż, całuj, co tylko chcesz by podlizać się komu chcesz i kiedy chcesz. I tak, dalej będę uważać za naiwniaków ludzi, którzy kupią PR za golda. Po pierwsze nie jest tego wart, po drugie być może w przyszłości przyłożą się do tego że WG wprowadzi te z dupy eventy na stałe, a to już uderzy w moją grę. Oraz po trzecie, widzę że tniesz cytaty tak aby dopasować je do swoich teorii... więc jeszcze raz, może tym razem zrozumiesz... sprzedaż PR nie uratuje firmy przed upadkiem, także nie spowoduje tego, że będą mogli sobie leżeć na jajach przez kolejnych 10 lat. Kolejny raz Ci powiem, że graczy płacących na tych co grają za darmochę oraz by utrzymać produkt jest znacznie więcej jak tych od PR. Jeszcze raz ich wymienię: to ci co kupują czas premium, okręty premium oraz różne inne dobroci ze sklepiku WG. Czy teraz jest jaśniej? Zrozumiałeś co napisałem? Następnym razem Ci to rozrysuję.

• Cool 4
  • Angry 1

[BASIC]
Players
69 posts
15,246 battles
14 minutes ago, Issithin said:

Bo powiem mamie! :fish_palm:

P.S. Nikt tutaj nikogo nie nazywał frajerami ani idiotami...

• Cool 2
  • Funny 1

[MS-B]
Beta Tester, Players
1,232 posts
10,177 battles
5 minut temu, Jasoandr napisał:

Następnym razem Ci to rozrysuję.

Poproszę :cap_popcorn:

• Cool 1
  • Bad 1

[MS-B]
Beta Tester, Players
1,232 posts
10,177 battles
56 minut temu, Jasoandr napisał:

Tak na szybko.... i poglądowo

kolo.thumb.jpg.7d9259f5a63e85374a95b7dfe5b2dfd3.jpg

Dziękuję :fish_cute_2:

[GLORY]
Players
424 posts
13,506 battles

Ekipa zajmująca się wows chyba dostała opierdziel od szefostwa WG za te całe rozdawnictwo i zastosowano maratony znane z wota. Tj. możesz mieć okręt/czołg za free, ale wymaga to spędzenia kilku godzin dziennie, codziennie przez cały czas trwania eventu. To oczywiste, że większość graczy nie ma aż tyle czasu, żeby wygrindować nagrodę za free, ale zrobi część misji, a resztę można dokupić wydając rl kasę. 

[-SBF-]
Alpha Tester, In AlfaTesters
8,315 posts

Ja nie w temacie, bo od zeszłego tygodnia na nartach. Ten całe Puerto Rico jest do kupienia, czy trzeba zapłacić 24.000 dublonów i jeszcze coś ugrać?

Info dla tych, których boli tyłek, gdy ktoś sobie coś w WoWs kupi: aby mieć Colberta w pierwszy dzień po jego premierze kupiłem i przetopiłem 95.000 dublonów, więc 1/4 tego na Puerto Rico to śmiesznie mało.

• Cool 2
  • Boring 3
  • Bad 3