Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
ORP_Macierewicz

Dyrektywy świąteczne - opinie...

726 comments in this topic

Recommended Posts

Beta Tester
441 posts

Jak co rok z okazji Świąt Wargaming uraczył nas wspaniałymi nagrodami w postaci przeróżnej maści kontenerków, węgla, trochę mniejszej niż przed rokiem ilości stali i dyrektywami, których ukończenie pozwala nam odblokować kolejne boostery stoczni aby zbudować wyczekiwany przez wielu graczy krążownik Puerto Rico. Jak wam, współtowarzysze podobają się wymagania postawione graczom przez WG? Nadmienię tylko, iż aby wybudować PR za free przy aktualnych założeniach, należy budować poszczególne budynki praktycznie co do minuty wraz z ukazaniem się kolejnych dyrektyw. Wykonalne .... teoretycznie. Praktycznie bez wydawania cebulionów nie jesteśmy w stanie wybudować PR. Co do samych dyrektyw... chylę czoła osobie, która postawiła przed graczami takie wymagania. Dla niektórych zapowiada się totalne olanie tematu, dla innych niemożliwy i najtrudniejszy do wykonania grind w historii gry. Pytanie tylko, czy opłaca się zawalać święta i okres poświąteczny i do tego wydawać pieniądze na dublony/dublony tylko po to, aby dostać Alaskę z 1 wieżą więcej?

Co myślicie? Jakie są wasze opinie?

Dla niezaznajomionych z tematem wrzucam kilka screenów z serwera RU, aby zobrazować wymagania postawione graczom przez kochany Wargaming.

image.thumb.png.1cbecdad12cc208057ddb04ef90c763f.png

image.thumb.png.01b0a882cd60bca00711b721ce1cbfbb.png

image.thumb.png.e6cde20586124880d66e9e21099e57d4.png

image.thumb.png.a2764d6a7fb522d94f5d53b725b8425a.png

image.thumb.png.bf62a1d2ae6a2665e203cf057528e2a3.png

image.thumb.png.a785532fac31611f14207e4c4ac5d41d.pngimage.thumb.png.887129f0e43275755b68233108473d4b.png

• Cool 19

[-POD-]
Players
144 posts
7,682 battles

Cóż, ktoś wrzucał tutaj wywiad z jednym z pracowników Łorgejmingu. Padło stwierdzenie w stylu: "Chcemy żeby gracze spędzali w naszej grze jak najwięcej czasu". Doktryna spełniona, tym bardziej w okresie świąt [̲̅$̲̅(̲̅☭ ͜ʖ ☭)̲̅$̲̅]

[FT-B]
Players
554 posts
8,272 battles

No cóż. Można powiedzieć,że ktoś upadł na głowę.I to tak mocno. Nie gram na randomach,ale nawet dla wyjadaczy,to jest ogrom grania jeśli się nie mylę:) nawet średni dmg 200k,to jest ile grania?ponad 200 bitew?A dyrektywy trzeba robić jak najszybciej. Nawet dostanie Włoskiej 7, to absurd. A PR zrobi naprawdę garstka graczy. Którzy nie wydadzą dublonów. Z dublonami to jakiś problem nie będzie. Ale po co? Okręt niewarty takiego grindu,to nawet premka nie jest.  Są święta, a oprócz świąt, mogę wymienić 1000 rzeczy,które lepiej zrobić, niż tracić życie,robiąc te absurdalne misje,na wirtualny przeciętny okręt. Jak przebrnę przez pierwszą dyrektywę, i zrobię misje codzienne, to może uda mi się dostać mega prezent. A to event na Benhama jawił się jako najgorszy XD  Szczerze? w żadnej grze ,nie widziałem takiego chorego grindu. Nawet w Wot . Jak ktoś to zrobi bez wydania dublonów,to będzie mistrzem....i pewno półtrupem ;D Tak w sumie kolekcji też się nie zrobi,bo jak? z dyrektyw jest 24 kontenery,ale przy takich misjach to katorga.

Behnam to był 9 tier premium,i dyrektywy były normalne. Tutaj 10 tier, nie premium, grind z kosmosu ;D A mogli chociaż zrobić,normalne misje ,jak co miesiąc, przez 4 dyrektywy,a dla PR od 5 dyrektyw ostry grind...No to nie,pozbawiają większość graczy i Gorizzie, i kolekcji .

• Cool 3
  • Funny 1

Beta Tester
34 posts
13,606 battles

Podbijam i jestem szczególnie ciekawy opinii @WG_Lumberjack, jakieś info czy to nie jakaś fatalna pomyłka czasem? Jeśli nie to czy uważasz, że takie warunki są fair i po ludzku uczciwe i do zrobienia? Bo dla mnie to brzmi jak jeden wielki żart na prima aprilis (i to mimo, że ani dzisiaj pierwszy, ani kwiecień)....

• Cool 2

[B-EYE]
Beta Tester
502 posts
10,642 battles
2 minutes ago, Toyminator said:

No cóż. Można powiedzieć,że ktoś upadł na głowę.I to tak mocno. Nie gram na randomach,ale nawet dla wyjadaczy,to jest ogrom grania. Nawet dostanie Włoskiej 7, to absurd. A PR zrobi naprawdę garstka graczy. Którzy nie wydadzą dublonów. Z dublonami to jakiś problem nie będzie. Ale po co? Okręt niewarty takiego grindu,to nawet premka nie jest.  Są święta, a oprócz świąt, mogę wymienić 1000 rzeczy,które lepiej zrobić, niż tracić życie,robiąc te absurdalne misje,na wirtualny przeciętny okręt. Jak przebrnę przez pierwszą dyrektywę, i zrobię misje codzienne, to może uda mi się dostać mega prezent. A to event na Benhama jawił się jako najgorszy XD  Szczerze? w żadnej grze ,nie widziałem takiego chorego grindu. Nawet w Wot .

To kolega nie pamięta szalonych maratonów na VIII premium gdzie w 2 tygodnie trzeba było grać jak szalony, a gier gdzie grind jest posunięty do granic absurdu to tak z połowa MMORPG.

Nie mniej wymagania są przegięte. Nie tylko potrzebujesz odpowiednich okrętów ale też ogromu czasu, nie wartego tego okrętu. VII jeszcze wpadnie ale PR jest po za zasięgiem. Poczekam aż będzie w zbrojowni.

• Cool 1

[QTAZ]
Players
393 posts
11,251 battles

Event na Benhama akurat był łatwy, prosty i przyjemny. Nawet nie zauważyłem kiedy wpadł :)
Co do dyrektyw - do zdobycia jest okręt T10 więc proste być nie mogły... ale to jest totalny absurd. Nawet mając zapas mega kamuflaży i smoczych flag większość zadań jest zwyczajnie nie do zrobienia bez poświęcania ~10-12h DZIENNIE. Albo nawet więcej bo życzę powodzenia w robieniu misji np. DD kiedy będzie istna plaga "przewoźników" farmiących swoje misje. Jak dla mnie event do olania. Gdyby był zrobiony w okresie nieświątecznym i do tego rozciągnięty w czasie to ok, ale w takiej formie jest nie do zaakceptowania. Jako fan gatunku MMO jestem przyzwyczajony do grindu i go lubię ale to jest przegięcie (nie używając ostrzejszych słów).
Są dwa plusy tych dyrektyw - przekonały mnie, że grosza nie wydam w te święta na WG i nie będę miał żadnych problemów, żeby olać tę grę na święta i spędzić ten czas z rodziną.
W takim formacie to to tylko zniechęca do gry zamiast zachęcać.

• Cool 13

[FT-B]
Players
554 posts
8,272 battles
4 minuty temu, domirex540 napisał:

To kolega nie pamięta szalonych maratonów na VIII premium gdzie w 2 tygodnie trzeba było grać jak szalony, a gier gdzie grind jest posunięty do granic absurdu to tak z połowa MMORPG.

Nie mniej wymagania są przegięte. Nie tylko potrzebujesz odpowiednich okrętów ale też ogromu czasu, nie wartego tego okrętu. VII jeszcze wpadnie ale PR jest po za zasięgiem. Poczekam aż będzie w zbrojowni.

W sumie może nie :) Bo gram dopiero od wakacji zeszłego roku;) I pierwszy taki większy event, to był na Cossacka . Ale sobie czytałem,i to mimo wszystko, nie było tak przegięte jak te misje. Ta 3 dyrektywa to jest maks. A to i  tak tylko dlatego,że mam premkę, i potem będzie za wygraną 100% i 200%. I w sumie te 7 dni, ułatwi zadania.Ale nie wszystkie. A w MMORPG, to był inny typ grindu.Po prostu ciachałeś potworki,albo zbierało się jakieś dziadostwa. Tutaj zadań jest wiele,i podniesione do granic absurdu.

• Cool 3

[JHF]
Players
196 posts
5,062 battles

Łoooo Panie Boże Wszechmogący, Święty Jezusie z Nazaretu toż to nie farma ale kołchoz. Matka wie że wy w tym wugie ćpiecie? 

• Cool 1
  • Funny 6

[B-EYE]
Beta Tester
502 posts
10,642 battles
7 minutes ago, Toyminator said:

W sumie może nie :) Bo gram dopiero od wakacji zeszłego roku;) I pierwszy taki większy event, to był na Cossacka . Ale sobie czytałem,i to mimo wszystko, nie było tak przegięte jak te misje. Ta 3 dyrektywa to jest maks. A to i  tak tylko dlatego,że mam premkę, i potem będzie za wygraną 100% i 200%. I w sumie te 7 dni, ułatwi zadania.Ale nie wszystkie.

Chodziło mi o WoT z tymi zabójczymi maratonami na Super Pershinga, IS 6 czy nie dawno na fioletowe moduły na botach.

Players
1,731 posts
19,761 battles
27 minut temu, ORP_Macierewicz napisał:

Pytanie tylko, czy opłaca się zawalać święta i okres poświąteczny i do tego wydawać pieniądze na dublony/dublony tylko po to, aby dostać Alaskę z 1 wieżą więcej?

Parę pytań pomocniczych:

- czy wszystkie (albo lwia większość) zadań będzie do zrobienia wyłącznie w trybie randon/ ranked T5+ ? Czy może scenariusze, klanówki, zwykłe co-opy, Arms race czy inne dziwności, jednym słowem wszelakie tryby będą do tych zadań dopuszczone?

- czy tak reklamowana Gorizia jest po ukończeniu 3. rundy, czy też czwartej?

- jak komuś uda się przejść 1. rundę i odpali pierwsze wzmocnienia, to budowa w porcie "ruszy". Ciekawe, ile rund bez dodatkowych wspomagaczy (zwłaszcza 24 tys. dubli) będzie w stanie "zrobić" port (pytanie pod kątem, ile nagród uda się zyskać "w tle" - niech sobie w porcie praca wre, a ja święta spędzę z rodziną)?

- czy jest jakieś ograniczenie pod względem nacji / rodzajów okrętów (na niektórych screenach widziałem: USA, Japan - dużo jest takich?)

- 150 cytadeli na 2. poziomie czy 4500 trafień z secondary na poziomie 3. - rozumiem, że grind jest robiony z myślą: u nas święta dopiero 6/7 stycznia, zdążą się chłopaki wyrobić??

Za wszelkie wyjaśnienia wielkie DZIĘKI.  Howgh!

• Cool 1
  • Funny 2

[WOB]
Players
4,797 posts
15,926 battles
12 minuty temu, umbra_arboris napisał:

- jak komuś uda się przejść 1. rundę i odpali pierwsze wzmocnienia, to budowa w porcie "ruszy". Ciekawe, ile rund bez dodatkowych wspomagaczy (zwłaszcza 24 tys. dubli) będzie w stanie "zrobić" port (pytanie pod kątem, ile nagród uda się zyskać "w tle" - niech sobie w porcie praca wre, a ja święta spędzę z rodziną)?

https://docs.google.com/spreadsheets/u/1/d/1tCIV_bv7bAVVjwAHauB-y0p2THnttHgU9m3NECuF0xE/edit#gid=1440687149

Ten arkusz powinien pomóc Ci ocenić co i kiedy trzeba wybudować/kupić żeby zdobyć Ricona.

[GRAY]
Players
73 posts
13,177 battles

Budowa ruszy 16 grudnia samoczynnie, nawet nie musisz się logować do gry. Pierwsze przyspieszenie jest za friko, im szybciej je odpalisz, tym lepiej. Na resztę pytań nie znam odpowiedzi, jutro się zobaczy @umbra_arboris

[B-EYE]
Beta Tester
502 posts
10,642 battles
4 minutes ago, PanNickt said:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Cv1S20THjcesQnQrwR2_wDCoEiAgnRjB9C3xMMUfmgI/edit#gid=1440687149

Ten arkusz powinien pomóc Ci ocenić co i kiedy trzeba wybudować/kupić żeby zdobyć Ricona.

Nie można wejść na arkusz. Daj publiczny tylko do podglądu.

[FT-B]
Players
554 posts
8,272 battles
15 minut temu, domirex540 napisał:

Chodziło mi o WoT z tymi zabójczymi maratonami na Super Pershinga, IS 6 czy nie dawno na fioletowe moduły na botach.

Na SP pamiętam.Ale nawet one nie były tak chore. Były ciężkie...zabrakło mi trochę.Potem przestałem grać, i jestem szczęśliwszy ;D

• Cool 1

[B-EYE]
Beta Tester
502 posts
10,642 battles
2 minutes ago, Toyminator said:

Na SP pamiętam.Ale nawet one nie były tak chore. Były ciężkie...zabrakło mi trochę.Potem przestałem grać, i jestem szczęśliwszy ;D

100k linią która wchodzi w połowie maratonu czy w jeden dzień 5 razy as pancerny na 7+. WG jak dowali to grubo.

[ISEN]
Beta Tester
4,745 posts
14,516 battles

Wg nie lubi dobrych graczy trzeba zmienić na:

WG nielubi rodzin graczy:Smile_teethhappy:

A tak na serio, zrozumiał bym jeszcze ograniczenia tierowe  8-10

ba nawet że robić to tylko na randomach

Ale to to już jest kpina, delirium po paliwie rakietowym następuje proporcjonalnie do otępiałości jak widać na załączonych obrazkach

• Cool 1

Beta Tester
34 posts
13,606 battles

Jeśli "wymagającymi" nazywasz dyrektywy, w których wymagania ludzie po prostu nie wierzyli i które zostały instant żartem i memem to nieźle XD Naprawdę, nigdy nie byłem za ciągłym nabijaniem się z WG, ale tym z tym eventem serio komuś się chyba pomyliło. Żeby wykonać wszystkie trzeba by grać z 6 godzin dziennie dzień w dzień przez cały event. Jak dla mnie to już są Chciwe i żałosne dyrektywy, a nie "wymagające". Chyba sporo mówi to o aktualnej polityce firmy co do WoWsa ;) 

• Cool 4

[WOB]
Players
4,797 posts
15,926 battles
3 minuty temu, allegrowicz59 napisał:

Jeśli "wymagającymi" nazywasz dyrektywy, w których wymagania ludzie po prostu nie wierzyli i które zostały instant żartem i memem to nieźle XD Naprawdę, nigdy nie byłem za ciągłym nabijaniem się z WG, ale tym z tym eventem serio komuś się chyba pomyliło. Żeby wykonać wszystkie trzeba by grać z 6 godzin dziennie dzień w dzień przez cały event. Jak dla mnie to już są Chciwe i żałosne dyrektywy, a nie "wymagające". Chyba sporo mówi to o aktualnej polityce firmy co do WoWsa ;) 

Na szczęście nie ma jeszcze informacji, że zrobienie wszystkich dyrektyw jest warunkiem koniecznym do zachowania konta w grze.

Jeśli się takie info nie pojawi, to można spokojnie te "chciwe i żałosne" dyrektywy zignorować i spędzić świąteczny czas z rodziną, a nie z wows, nieprawdaż?

• Cool 1
  • Funny 1

Players
2,382 posts
15,806 battles
4 minutes ago, allegrowicz59 said:

Ale przecież masz wolne pieniążki dla WG pod choinkę, czyż nie? Po co musisz się męczyć skoro za marną sumkę możesz mieć spokój. Dej piniondza! 

11 minutes ago, WG_Lumberjack said:

Mają być wymagające i takie są. 

Zamiast owijać w bawełnę to napisz po prostu, że budżet się nie spina i trzeba uzupełnić czerwone kolumny w Excelu przed końcem roku.

• Cool 8