Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
tom21

Yoshino VS Smoleńsk

3 comments in this topic

Recommended Posts

[NASS]
Players
62 posts
5,661 battles

Cześć.

Małymi krokami zbliżam się do uzbierania węgla na któryś z tych okrętów (Yoshino lub Smoleńsk). W grę gram już dość długo i dorobiłem się masy okrętów premium więc z kredytami nie mam problemów. Który z tych dwóch okrętów daje więcej funu z gry? Co doradzicie i dlaczego? Nie mogę się zdecydować bo obydwa wydają się fajne.

Beta Tester
69 posts
9,013 battles

Thunderer daje chyba więcej funu. 

Smoleńsk jest okropnie OP ale ma starsznie nudny gameplay. Yoshino gra się ja Zao, na 14/20 km strzelając w pancki i robiąc pusty dmg z pożarów.

Thunderer ma najcelniejsze działa ze wszystkich BB dziesiątego tieru. Kiedy trzeba podpali praktycznie każdą salwą. Świetny morderca krążków i wszystkiego ustawionego bokiem. Nie ma naprawki jak Conqueror ale ma ją z co 55s.

[WIDMO]
Players
126 posts
10,414 battles
10.12.2019 o 23:25, tom21 napisał:

Cześć.

Małymi krokami zbliżam się do uzbierania węgla na któryś z tych okrętów (Yoshino lub Smoleńsk). W grę gram już dość długo i dorobiłem się masy okrętów premium więc z kredytami nie mam problemów. Który z tych dwóch okrętów daje więcej funu z gry? Co doradzicie i dlaczego? Nie mogę się zdecydować bo obydwa wydają się fajne.

Zależy co lubisz, jeżeli chcesz sobie postrzelać na 20km z bardzo mocnymi dobrze penetrującymi działami, ze świetnymi torpedami na 20 lub 12km to bierz yoshino. Licz się z tym że yoshino jest dużym okrętem dość mało mobilnym tak więc trafienie tego okrętu i jego cytadeli nie należy do trudnych zadań. Yoshino okręt stworzony raczej do grania trochę dalsze odległości. Co do smoleńska to: jest to okręt który tylko lub aż strzela. Robi to według mnie najlepiej w grze 16 dział przeładowanie 4,5s na 19km (u mnie) daje o sobie znać kiedy stojąc bezkarnie w swoim dymku palisz bbki na takie odległości. Okręt tak jak napisał kolega niżej jest op. :) Wystarczy się schować w dymie a dmg będzie wpadać. Jakikolwiek ddek nie wyjdzie cało w starciu ze smoleńskiem. Natomiast jeżeli ktoś cię już znajdzie to ze swoimi 32k życia raczej długo nie pożyjesz. Tym bardziej że okręt jest tak zrobiony że bokiem od dużych kalibrów łapie w większości przypadków nadpenetracje a od przodu po kilka cytek (zwykle są to dewasty) Tak wiec nie zdziw się jeżeli taki yamato w bok zada ci 2k a potem za 30s od przodu za 30k. :) wiem co mówię sam tak dostawałem jak i również strzelałem. Ten okręt więcej cytadel od boku będzie dostawał od okrętów z mniejszym kalibrem tak więc również nie zdziw się jak ci kleber przypłynie i włączy "gun boost" i powsadza ci cytki od boku. :) Jeżeli lubisz taką grę czyli: dym, góra i strzelanie ciągłe do innych okrętów oraz ciągle obserwowanie otoczenia tak aby nikt nas nie zauważył i nie chciał w nas postrzelać to bierz Smoleńska. Smoleńsk i yoshino to dwa różne okręty jednak ty pytasz co daje więcej fanu, jak dla mnie więcej fanu daje yashino. Strzelanie smolenskiem w bbki, kitranie się za górami i po dymach a nieraz się zdarzy że coś cię radarem wyświeci lub po prostu dostaniesz spota wtedy ty obrócisz się rufą w celu ucieczki a tu nagle salwa z np.: kursfursta i 3/4 życia za tobą. Okręt szybko robi dmg, można nim statystyki robić ale również szybko może wrócić do portu. Na yoshino to: potorpedujesz, postrzelasz, trochę dmg pozbierasz a jak się jakiś krążek pokaże bokiem to ze swoich 300mm dział zrobisz mu duże kuku. :)

10.12.2019 o 23:58, rurkovsky napisał:

Thunderer ma najcelniejsze działa ze wszystkich BB dziesiątego tieru. 

Na podstawie czego tak twierdzisz? 

https://wowsft.com/ Tutaj masz szczegółowe statystyki wszystkich lub prawie wszystkich okrętów. Wychodzi na to że yamato z sigmą 2,1 jest najcelniejszym bbkiem 10t a nie thunderer z sigmą 1,9. 

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.