Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Bebzunio40

wstęga OBRONA

23 comments in this topic

Recommended Posts

Players
9 posts
7,188 battles

Witam serdecznie,

Powiedzcie proszę jak zdobyć tę wstęgę.

Nie ukrywam ale wszystkie jakie do tej pory zdobyłem to jakiś przypadek.

Wogóle nie rozumiem ani nie znam mechaniki tej wstęgi.

• Cool 1
  • Funny 2

[GRAY]
Players
354 posts
14,726 battles

Jeśli wrogi okręt przejmuje capa, a Ty w niego strzelisz i trafisz, to resetujesz zajmowanie capa i dostajesz obronę.

• Cool 1
  • Boring 1

[ZGZ2]
Players
2,124 posts
10,329 battles

No nieźle, chłop zadaje proste i logiczne pytanie, a tu dostaje joby, że tego nie wie. Serio? A później marudzenie, że ludzie nie zaglądają na forum...

• Cool 3

[ZGZ]
[ZGZ]
Players
1,483 posts
18,504 battles
5 hours ago, Bebzunio40 said:

Witam serdecznie,

Trza trafić wrogi okręt, który przejmuje naszego capa.

• Cool 1

[P-W-C]
Players
225 posts
5,887 battles

Pytanie kolegi myślę dotyczy tego, ze nie każde trafienie we wrogi okręt w "naszym" capie daje wstęgę.

Wynika to najczęściej z tego, że punkty przejęcia które uzyskał dany okręt, zostały mu odebrane przez nasze wcześniejsze trafienia lub kogoś z naszego teamu.

https://wiki.wargaming.net/en/Ship:Ribbons

Defended - One ribbon is awarded per hit which reduces accumulated capture points on an enemy ship within a capture point by 5% or more.

• Cool 2

[ISEN]
Beta Tester
4,750 posts
14,536 battles
10 hours ago, Bebzunio40 said:

Witam serdecznie,

W sytuacji gdy masz jeden okręt na capie to sprawa jest wiadomo prosta, walisz w taki i wtedy wskakuje ci beretka ochrony capa.

Problem zaczyna się gdy więcej okrętów na capa wpływa, to wtedy takie beretki łapiesz na okrętach które mają więcej punktów przejęcia w momencie trafienia, tylko wtedy też nie jest to oznaczone który więcej przeją. Napewno spotkałeś się z sytuacją gdy trafiasz okręt ze spotowany , a cap się nie decapuje, właśnie z powodu tego że nie widzisz głównego okrętu capującego( najczęściej ddk) lub ew trafiasz okręt który wpłyną w drugiej kolejności.

• Cool 1

[G3NTZ]
Players
1,220 posts
19,171 battles
3 hours ago, adamL555 said:

No nieźle, chłop zadaje proste i logiczne pytanie, a tu dostaje joby, że tego nie wie. Serio? A później marudzenie, że ludzie nie zaglądają na forum...

Dziwisz się takim reakcjom, jeśli ktoś po 5800 bitew o to pyta?

Players
390 posts
37 minutes ago, Pshemozz said:

Czyli mając nawet 10k bitew nie masz prawa nie wiedzieć nic o tej grze? Niektórzy grają żeby sobie tylko postrzelać nic więcej. Może autor tematu ma więcej lat i ciężko mu zrozumieć tą grę a uwierz mi. że znam gościa w wieku 63 lat i pewnych rzeczy w tej grze nie rozumiał.

Takie pisanie, że "Tarce wiarę w ludzi" bo ma 6k bitew i nie wie jak zdobyć wstęgę obrony to jest dla mnie śmieszne. Gość na 100% już miał tą "wstęgę obrony" ale nie zwracał na to uwagi co ona daje, bo nawet nie wie, że po naciśnięciu Ctrl i najechaniu na nią strzałką daje jakieś info.

Pozdrawiam

• Cool 7

[1DF]
Players
425 posts
19,267 battles

Czemu ludzie mają w sobie tyle agresji? Czemu tak od razu robią gónoburzę? Chłop zapytał i nic się strasznego nie stało. Gram kilka lat, mam trochę tych bitew natłuczone i sam zdaję sobie sprawę, że o wielu rzeczach już dawno zapomniałem a inne nigdy mnie interesowały. Ot, normalne zycie. W końcu to gra a nie poligon (jesli ktoś ze starszych łapie aluzję i przezył to wie o czym mowa)

[P-W-C]
Players
225 posts
5,887 battles

Najprościej rzecz ujmując, jeśli w capie jest jeden okręt, to nawet w przypadku gdy tylko my go okładamy, to nie za każde trafienie dostaniemy baretkę, bo możemy zbyt często gościa zerować (trafiać) i nie będzie miał tych wymaganych minimum 5% punktów przejęcia. Ba, z definicji wychodzi na to, ze delikwent w capie musi najpierw "nabrać" tych punktów przejęcia (min.5%), żebyśmy mogli go zerować i żeby baretka wskoczyła - więc paradoksalnie do farmienia obron teoretycznie lepiej się nadają nie za szybko strzelające okręty.

Natomiast jeśli jest kilka wrogich okrętów w capie (i je widzimy) - no to hulaj dusza dla zdobywców określonej liczby baretek (najlepiej jeśli nie w nas strzelają...:Smile_trollface:)... ale trzeba okładać poszczególne okręty w capie po kolei każdą salwą, a nie ciągle ten sam. :Smile-_tongue:

[GRAY]
Players
354 posts
14,726 battles

Faktycznie straszna agresja. Dostał odpowiedź już w pierwszym poście, ale spoko zagłaskajcie chłopaka. Promujmy bezmyślne pływanie bez łączenia faktów na pewno będzie nam się wszystkim lepiej grało. Dobrze, że chociaż postanowił się kogoś zapytać... Fakt, że po kilku tysiącach bitew, ale zawsze coś.

• Cool 4
  • Bad 2

[G3NTZ]
Players
1,220 posts
19,171 battles
4 hours ago, Blamper said:

Czyli mając nawet 10k bitew nie masz prawa nie wiedzieć nic o tej grze? Niektórzy grają żeby sobie tylko postrzelać nic więcej. Może autor tematu ma więcej lat i ciężko mu zrozumieć tą grę a uwierz mi. że znam gościa w wieku 63 lat i pewnych rzeczy w tej grze nie rozumiał.

A ja znam takiego, co urodził się jeszcze przed wojną, secesyjną (pozdro @DagoPiastun) i kumał wszystko.

ja mam bardzo duży próg wyrozumiałości ale bez przesady.

[H-M-F]
Beta Tester, Players
229 posts
6,252 battles

wiecie - to pytanie nie jest az takie glupie bo dzisiaj cos ta flaga nie dzialal poprawnie

w koopie jako jedyny okret strzelalem do przeciwnika, ktory przejmowal baze, stan przejmowania rosl, ja strzelalem, stan przejmowania spadal i .... nie dostalem zadej flagi

[M-D]
Beta Tester
309 posts
9,034 battles

Ja też nie wiem mnóstwa rzeczy na temat mechaniki oraz zasad gry i jakoś żyję. Po prostu wypływam z portu i gram.  Pewnie jakbym zadał kilka pytań, to forumowicze by z foteli pospadali, jak to można tego nie wiedzieć. 

Zresztą i tak głowy mi się nie trzymają te wszystkie mechaniki gry, wartości penetracji, pancerza, kąty i srąty, prędkości czy też nawet to czy dany okręt ma radar czy torpedy, czy też nie. 

Owszem, mógłbym być lepszym graczem, gdybym wiedział wszystko od A do Z, ale nie jest mi to do szczęścia potrzebne, a wbijanie wszystkiego na siłę do głowy to już taka średnia zabawa. 

Kolega przyszedł na forum, pyta się grzecznie, nie tworzy teorii spiskowych. Gdyby każdy tak postępował, to random byłby lepszym miejscem niż obecnie. 

• Cool 5
  • Boring 1

[ZGZ2]
Players
2,124 posts
10,329 battles
9 godzin temu, Quosek napisał:

wiecie - to pytanie nie jest az takie glupie bo dzisiaj cos ta flaga nie dzialal poprawnie

w koopie jako jedyny okret strzelalem do przeciwnika, ktory przejmowal baze, stan przejmowania rosl, ja strzelalem, stan przejmowania spadal i .... nie dostalem zadej flagi

Może coś źle pamiętam, bo prawie wcale już w to nie gram, ale czy czasami na coopie w ogóle nie zdobywało się żadnych flag? Odznaczeń na pewno się nie zdobywało.

[-SBF-]
Alpha Tester, In AlfaTesters
8,315 posts
5 minutes ago, adamL555 said:

Może coś źle pamiętam, bo prawie wcale już w to nie gram, ale czy czasami na coopie w ogóle nie zdobywało się żadnych flag? Odznaczeń na pewno się nie zdobywało.

Ale jemu nie chodzi o żadne flagi, tylko o baretki, inaczej wstęgi. Te z oznaczeniami trafień, cytadel, zatopień, zajęcia czy obrony bazy.

• Cool 1

WG Staff
2,392 posts
4,270 battles
23 hours ago, Pshemozz said:

18 hours ago, PukuwerR said:

Faktycznie straszna agresja. Dostał odpowiedź już w pierwszym poście, ale spoko zagłaskajcie chłopaka. Promujmy bezmyślne pływanie bez łączenia faktów na pewno będzie nam się wszystkim lepiej grało. Dobrze, że chociaż postanowił się kogoś zapytać... Fakt, że po kilku tysiącach bitew, ale zawsze coś.

17 hours ago, Pshemozz said:

A ja znam takiego, co urodził się jeszcze przed wojną, secesyjną (pozdro @DagoPiastun) i kumał wszystko.

ja mam bardzo duży próg wyrozumiałości ale bez przesady.

On nie musi grać dobrze i wiedzieć wszystkiego. 
Nikt nigdy nie będzie od niego tego wymagał. 

Wy musicie zaakceptować ten fakt albo zwyczajnie się z tym pogodzić. 

Ma prawo zadawać pytania a Wy nie macie prawa go za to rugać bo nie podoba wam się jego licznik bitew. 
Zwłaszcza jeżeli robi to w sposób kulturalny.

https://wiki.wargaming.net/en/Ship:Ribbons

Spoiler

Ribbons
420_ribbon_frag.png
Destroyed - One ribbon is awarded for destroying an enemy ship.
425_ribbon_main_caliber.png
Target hits - One ribbon is awarded per main battery hit to an enemy ship. Hits are broken down into four types: (The player may hold CTRL and hover the mouse cursor over the accumulated hit ribbons to see the current total after the immediate feedback ribbons (right side) disappear.)
364_subribbon_main_caliber_penetration.png
Penetration - One ribbon is awarded per main battery full penetration.
365_subribbon_main_caliber_over_penetration.png
Over-penetration - One ribbon is awarded per main battery over-penetrating hit.
363_subribbon_main_caliber_no_penetration.png
No penetration (sometimes called Shatter) - One ribbon is awarded per main battery non-penetrating hit. Note that no damage is dealt by this kind of hit.
362_subribbon_main_caliber_ricochet.png
Ricochet - One ribbon is awarded per main battery ricochet hit. Note that no damage is dealt by this kind of hit.
417_ribbon_citadel.png
Hits to citadel - One ribbon is awarded per fully penetrating hit to the citadel area of a target ship. Note that shells penetrating the citadel can also over-penetrate.
421_ribbon_crit.png
Incapacitations - One ribbon is awarded when a module (Engine, Rudder, Turret, etc.) is made non-functional on an enemy ship. The module may be damaged or destroyed. A damaged module will regain hit points over time and return to full functionality. Secondary and AA emplacements are destroyed outright.
419_ribbon_burn.png
Set on fire - One ribbon is awarded per fire set on an enemy ship. The ribbon is still awarded if the fire is 'set' during the immunity period of the target's Damage Control Party.
412_ribbon_secondary_caliber.png
Secondary hits - One ribbon is awarded per hit obtained with guns qualifying as secondary armament.
422_ribbon_plane.png
Aircraft shot down - One ribbon is awarded per aircraft destroyed regardless of type.
72_ribbon_splane.png
Shot down by fighter - One ribbon is awarded per aircraft destroyed by the ship's Fighter consumable or Patrol Fighter consumable of aircraft carrier planes regardless of type.
424_ribbon_torpedo.png
Torpedo hits - One ribbon is awarded per torpedo hit.
418_ribbon_flood.png
Caused flooding - One ribbon is awarded per torpedo hit or ram that causes flooding.
423_ribbon_bomb.png
Bomb hits - One ribbon is awarded per bomb hit on the target. The type of Bomb hit is broken out as follows: (The player may hold CTRL and hover the mouse cursor over the accumulated hit ribbons to see the current total after the immediate feedback ribbons (right side) disappear.)
525_subribbon_bomb_penetration.png
Penetration - One ribbon is awarded per full bomb penetration.
526_subribbon_bomb_over_penetration.png
Over-penetration - One ribbon is awarded per bomb over-penetrating hit.
524_subribbon_bomb_no_penetration.png
Non-penetration - One ribbon is awarded per bomb non-penetrating hit. Note that no damage is dealt by this kind of hit.
523_subribbon_bomb_ricochet.png
Ricochet - One ribbon is awarded per bomb ricochet hit. Note that no damage is dealt by this kind of hit.
532_ribbon_detected.png
Spotted - One ribbon is awarded for spotting a ship for the first time, or for spotting a ship again after it was undetected for at least 90 seconds.
416_ribbon_base_defense.png
Defended - One ribbon is awarded per hit which reduces accumulated capture points on an enemy ship within a capture point by 5% or more.
414_ribbon_base_capture_assist.png
Assisted in capture - One ribbon is awarded for assisting in the conversion of a capture point. One is awarded to all who assist.
415_ribbon_base_capture.png
Captured - One ribbon is awarded for converting a capture point without assistance.
Destroyed_ribbon_x3_2.png
Destroyed - One ribbon is awarded for obtaining the last hit which destroys a fort or shore installation. (The image shown represents 3 such destroyed.)

• Cool 3
  • Funny 1
  • Boring 1

[A_K]
[A_K]
Players
2,692 posts
24,020 battles
48 minutes ago, WG_Lumberjack said:

Wy musicie zaakceptować ten fakt albo zwyczajnie się z tym pogodzić. 

Ma prawo zadawać pytania a Wy nie macie prawa go za to rugać bo nie podoba wam się jego licznik bitew. 
Zwłaszcza jeżeli robi to w sposób kulturalny.

Screenshot_20191127-101049_Brave.jpg?wid

Więc kulturalnie pozwolę sobie skrytykować, iż po tylu bitwach powinien się zorientować, ewentualnie pograć troszkę więcej kooperacyjnych, żeby mi nie psuć zabawy.

[-SBF-]
8,315 posts
5 minutes ago, baxowaty said:

Więc kulturalnie pozwolę sobie skrytykować, iż po tylu bitwach powinien się zorientować, ewentualnie pograć troszkę więcej kooperacyjnych, żeby mi nie psuć zabawy.

1. W jaki sposób ci psuje bitwę czyjś brak wiedzy na temat wstęgi "obrona"?

2. Ile razy miałeś w bitwie w swojej drużynie kolegę pytającego o tę wstęgę, i jak zepsuł ci bitwę? Masz może jakieś powtórki?

3. Spróbuj bez zaglądania do wiki odpowiedzieć, jaki kaliber dział ma Kutuzow? A sigmę? Jak nie wiesz, to idź na kooperacyjne i nie psuj mi bitew, jak wiesz to szacun.

• Cool 1
  • Funny 3

[A_K]
[A_K]
Players
2,692 posts
24,020 battles
5 minutes ago, Greyshark said:

1. W jaki sposób ci psuje bitwę czyjś brak wiedzy na temat wstęgi "obrona"?

2. Ile razy miałeś w bitwie w swojej drużynie kolegę pytającego o tę wstęgę, i jak zepsuł ci bitwę? Masz może jakieś powtórki?

3. Spróbuj bez zaglądania do wiki odpowiedzieć, jaki kaliber dział ma Kutuzow? A sigmę? Jak nie wiesz, to idź na kooperacyjne i nie psuj mi bitew, jak wiesz to szacun.

1. Bo może jakby wiedział, że dostaje jakiś "orderek" to chciałby to robić.

2. Nie miałem takiej sytuacji niestety/stety. Zepsuli za to wiele razy w inne sposoby i nie mam do tego żalu. Różnicą jest wywrócić się na rowerze, bo nie ma koła i się nie zauważyło od wywrócenia na kamieniu bawiąc się w downhill.

3. Tu akurat mnie nie zagniesz, bo kutka mam i grałem nim sporo. Z nowymi okrętami miałbym problem, ale skoro ich nie mam, to sigma mi niepotrzebna. Kaliber znam w 99%. Po co mi to? Żeby ocenić zagrożenie.

Jak zwykle przerysowujesz swoją drogą, bo porównywanie wartości sigmy kilkuset(?) okrętów w grze, do ogólnej baretki to spore nadużycie. Dla mnie ta baretka jest tak samo oczywista jak baretka za zabicie przeciwnika. Czym się różnią?

• Cool 1

[-SBF-]
8,315 posts
Just now, baxowaty said:

1. Bo może jakby wiedział, że dostaje jakiś "orderek" to chciałby to robić.

2. Nie miałem takiej sytuacji niestety/stety. Zepsuli za to wiele razy w inne sposoby i nie mam do tego żalu. Różnicą jest wywrócić się na rowerze, bo nie ma koła i się nie zauważyło od wywrócenia na kamieniu bawiąc się w downhill.

3. Tu akurat mnie nie zagniesz, bo kutka mam i grałem nim sporo. Z nowymi okrętami miałbym problem, ale skoro ich nie mam, to sigma mi niepotrzebna. Kaliber znam w 99%. Po co mi to? Żeby ocenić zagrożenie.

1. Tak, na pewno. Bo przecież decapowanie robi się dla baretek. One tak bardzo się przydają.

3. Tobie sigma niepotrzebna, innemu baretka obrona niepotrzebna. 

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this