Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
WG_Lumberjack

Test publiczny aktualizacji 0.8.11

25 comments in this topic

Recommended Posts

WG Staff
2,392 posts
4,450 battles

W nadchodzącej aktualizacji będziemy wspólnie świętować nadejście nowego roku, ciesząc się m.in.: płatkami śniegu, nową kolekcją, świątecznymi kamuflażami oraz wisienką na torcie w postaci nowej funkcji, pozwalającej Wam na zbudowanie własnego okrętu!

WAŻNE! Aktualizacja jest wciąż w fazie testów, więc informacje zawarte w biuletynie są niepewne i odzwierciedlają stan gry na czas jego publikacji. Zmiany i nowe funkcje mogą zostać ostatecznie całkowicie usunięte bądź wprowadzone w zupełnie innej formie. Zrzuty ekranu, konkretne wartości i szczegóły mechanik w grze niekoniecznie znajdą swoje odzwierciedlenie w finalnej wersji gry po wejściu aktualizacji.

Świętowanie Nowego Roku ● Płatki śniegu ● Stocznia ● Dyrektywy wydarzenia ● Kolekcja Konstruktor okrętów ● Dziennik Kapitana ● Sprint rankingowy ● Ulepszenia graficzne i nie tylko

f64af7c0-0ac4-11ea-b7de-38eaa735f4cc_120

Świętowanie Nowego Roku

Zbliżają się święta. Poczujcie ich atmosferę w przyozdobionym Porcie w Nowym Jorku. Cieszcie się specjalnym wydarzeniem noworocznym z nową kolekcją do skompletowania, zapasami węgla, stali i innych przedmiotów w grze do zebrania oraz nowymi okrętami do zdobycia!

Pamiętajcie: nagrody za aktywności na serwerze testu publicznego mogą różnić się od tych przyznawanych na serwerze głównym.

Płatki śniegu

W aktualizacji 0.8.11 na każdym okręcie co najmniej V poziomu zostaną umieszczone płatki śniegu ze świątecznymi bonusami za zwycięstwo.

Płatki śniegu zdmuchnięte z okrętów poziomu V–VII zapewnią od 400 do 750 jednostek węgla; z okrętów poziomu VIII–IX — 75 jednostek stali, natomiast za zwycięskie bitwy okrętami X poziomu otrzymacie stare, dobre Prezenty Mikołaja. Kontenery te oferują pewną szansę na otrzymanie jednego z wielu okrętów premium i innych kuszących nagród (np. dublonów).

523d3766-0ac8-11ea-bb56-38eaa735f4cc_120

Płatek śniegu można zdmuchnąć z okrętu tylko raz.

Stocznia

Każdy gracz zobaczy w swoim Porcie prywatną Stocznię przygotowaną do budowy flag_USA_dd9fc06d19a8638f4077ab2fe200d22special_333a61069a325ba8314cbbae96c1a345 X Puerto Rico. Budowa okrętu podzielona jest na kilka etapów, przez które będzie trzeba przejść — od położenia stępki po montowanie uzbrojenia i wyposażenia pokładu. Ukończenie każdego etapu zapewni wartościowe nagrody, a zwieńczeniem będzie sam okręt, przystrojony w odświętny kamuflaż stały.

Konstrukcja krążownika będzie dostępna tylko w trakcie aktualizacji 0.8.11. Aby ukończyć ją o czasie, w Stoczni musi pojawić się kilka dodatkowych budynków. Będą one udostępniane sekwencyjnie, a do stawiania ich posłuży specjalny tymczasowy zasób— żetony stoczniowe. Aby przyśpieszyć konstrukcję, zbierajcie żetony, aktywnie uczestnicząc w wydarzeniu i czyniąc postępy w powiązanych z nim dyrektywach. Możecie również wykorzystać dublony, jeśli okaże się, że cienko przędziecie z żetonami, a chcielibyście nieco przyśpieszyć.

Dyrektywy wydarzenia

Wydarzenie będzie składać się z siedmiu dyrektyw. Wypełniając związane z nimi misje, otrzymacie okręt flag_Italy_206c77d5bf356559100ac3e95fdb7premium_1114542bcd311c388080eea3a4d54a7e VII Gorizia, różnorodne przedmioty w grze, Prezenty od Mikołaja, żetony stoczniowe oraz kontenery Konstruktor okrętów. Poza wieloma innymi przedmiotami możecie w nich znaleźć elementy z nowej kolekcji.

8c897236-0ac8-11ea-8fb4-38eaa735f4cc_120

Pamiętajcie, że nie musicie wykonać wszystkich siedmiu dyrektyw, by powiększyć swoją kolekcję okrętów. Tylko trzy z nich będą wymagane do zgarnięcia okrętu flag_Italy_206c77d5bf356559100ac3e95fdb7premium_1114542bcd311c388080eea3a4d54a7e VII Gorizia. Pozostałe cztery dyrektywy przeznaczone są dla najbardziej zatwardziałych wilków morskich, którzy chcą przyśpieszyć proces konstrukcji i jak najszybciej zwodować upragnionego flag_USA_dd9fc06d19a8638f4077ab2fe200d22special_333a61069a325ba8314cbbae96c1a345 X Puerto Rico.

Na serwerze testu publicznego okręty flag_Italy_206c77d5bf356559100ac3e95fdb7premium_1114542bcd311c388080eea3a4d54a7e VII Gorizia oraz flag_USA_dd9fc06d19a8638f4077ab2fe200d22special_333a61069a325ba8314cbbae96c1a345 X Puerto Rico zostaną zastąpione przez inne nagrody.

Kolekcja Konstruktor okrętów

W skład nowej kolekcji wejdzie 20 przedmiotów powiązanych z różnymi etapami procesu konstrukcji okrętów, na przykładzie amerykańskiego krążownika wielkiego flag_USA_dd9fc06d19a8638f4077ab2fe200d22special_333a61069a325ba8314cbbae96c1a345 X Puerto Rico z okresu II wojny światowej. Stocznia pozwoli Wam zajrzeć za kulisy tworzenia okrętów wojennych, poczynając od etapu położenia stępki, przez wgląd w uczestników całego procesu, infrastrukturę wykorzystywaną w stoczniach, aż po uzbrojenie i wyposażenie. Za każdą zebraną część kolekcji otrzymacie jeden dzień konta premium Warships. Nagrodą za ukończenie całej kolekcji będzie Duży prezent Mikołaja.

Dziennik Kapitana

Jakich okrętów specjalnych i premium brakuje Wam jeszcze w Porcie? Jak wiele różnych flag możecie zamontować na swoich jednostkach? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w Dzienniku kapitana. Otwórzcie menu gracza, klikając na swoją nazwę użytkownika w lewej górnej części ekranu Portu i wybierzcie Dziennik kapitana. Znajdziecie tam zakładki z różnymi przedmiotami w grze, pokazujące, które z nich już macie, a które są jeszcze do zdobycia.

Sprint rankingowy

Aktualizacja 0.8.11 wprowadza 10. sezon sprintu rankingowego. Będziecie mogli bawić się okrętami VIII poziomu w bitwach w formacie 1 na 1, w trybie dominacji. Walki rozgrywane będą na dobrze Wam znanych mapach, ale na ograniczonym obszarze bojowym. Mniej miejsca sprawi, że mimo minimalnej liczby uczestników, bitwy będą dynamiczniejsze.

Ulepszenia graficzne i nie tylko

Kontynuujemy aktualizowanie map i portów, aby te współgrały z nowym modelem oświetlenia i ulepszoną technologią HDR. W aktualizacji 0.8.11 następujące mapy i porty zostaną przerobione: Trójząb, Sąsiedzi, Port w Hamburgu, Port w Marsylii.

f6d4b0b0-0ac8-11ea-bb56-38eaa735f4cc_120f6c781c4-0ac8-11ea-af52-38eaa735f4cc_120

Poprawiliśmy również efekty graficzne morza, podnosząc jakość przedstawienia powierzchni wody i sprawiając, że fale wyglądają bardziej realistycznie.

Przeprojektowaliśmy ekran ładowania gry. Dodaliśmy usprawnienia graficzne i technologiczne, by proces ładowania gry był krótszy.

Zdmuchujcie Płatki śniegu, wypełniajcie dyrektywy, kompletujcie nową kolekcję i ulepszajcie swoje Stocznie! Dołączcie do testu publicznego, by zdobyć wszystkie dostępne nagrody!

https://worldofwarships.eu/pl/news/public-test/bulletin-0811/

https://worldofwarships.eu/pl/news/public-test/public-test-0811/

[40_PL]
Players
93 posts
9,436 battles

Ej, teściarze... Jakie okręty ogarniają rankingi 1vs1 na 8 tierach? 

Nie bądźcie tacy, napiszcie 😜

[ISEN]
[ISEN]
Players
13 posts
19,339 battles

@WG_Lumberjack dwa dni grania i takie oto spostrzeżenia:

1. Gra na rankingówkach - gdy oznaczę okręt pod atak artylerią dodatkową, to gdy stracę go z widzenia i ponownie pojawi się na ekranie, muszę ponownie wskazać go dla dodatkowej (gubi znacznik)

2. Przy wchodzeniu do stoczni pojawia się ostatni kadr minionej bitwy. A jak wiadomo, do stoczni wchodzimy z portu.

Budowa Puerto Rico, super - już skończony. Świetne animacje.

Players
370 posts
17,901 battles

Nie wiem o co chodzi ale przy budowie PuertoRico zbierając te nowe jednostki stanąłem na 960 (pierwsze 1000 już zużyłem na przyspieszenie) i w tej chwili te shipbuilding conteiner'y przestały mi się doliczać do wyniku. Teoretycznie każdy ma 20 jednostek. Otwieram i nic się nie dzieje.

Edit. Właśnie skumałem że dodatkowe tokeny są za rankingówki.

[ROUGH]
[ROUGH]
Players
48 posts
13,113 battles

GG. W trakcie poprzedniego testu wskazałem błąd który powodował czasami znikanie przyjacielskich okrętów gdy grałem lotniskowcami. Jak widać na screenach poniżej mój wpis został zignorowany a błąd przedostał się do wersji live. Screeny z serwera live nie z ptsu, mimo to ten wątek jest chyba właściwym miejscem żeby je wkleić.

1.thumb.jpg.809716daa6492eeb35add129d114119a.jpg

2.thumb.jpg.3ed085fb0ba015d6129c306f379b1cf5.jpg

[KLON]
Players
594 posts
20 hours ago, eutanatos said:

Ej, teściarze... Jakie okręty ogarniają rankingi 1vs1 na 8 tierach? 

Nie bądźcie tacy, napiszcie 😜

Potrzebujesz tylko Bismarcka.

Players
370 posts
17,901 battles

Na serwerze testu publicznego okręty flag_Italy_206c77d5bf356559100ac3e95fdb7premium_1114542bcd311c388080eea3a4d54a7e VII Gorizia oraz flag_USA_dd9fc06d19a8638f4077ab2fe200d22special_333a61069a325ba8314cbbae96c1a345 X Puerto Rico zostaną zastąpione przez inne nagrody. 

Czyli lipton nie popływamy nimi.

Players
103 posts
13,953 battles

Witam ,czy na testowym jest Agencja Badawcza ?

Zrobiłem restart gałęzi ,punkty przychodzą ,tylko co z nimi zrobić ?

Pozdrawiam Dziadek Piotr

[PWWC]
Players
855 posts
14,977 battles

Nie wiem czy to bag czy czy nie ale na testowym nie mogłem po bitwie zamknąć podsumowania a nawet gry i musiałem restaurować kompa. Pare razy pod rząd. Wieczorem gra na normalnym koncie i dwa razy to samo. Miał ktoś coś podobnego? Zaczęło się to jak ściągnąłem  grę testowa. Wcześniej tego nie było.

Players
103 posts
13,953 battles
3 godziny temu, Sambor1966 napisał:

Nie wiem czy to bag czy czy nie ale na testowym nie mogłem po bitwie zamknąć podsumowania a nawet gry i musiałem restaurować kompa. Pare razy pod rząd. Wieczorem gra na normalnym koncie i dwa razy to samo. Miał ktoś coś podobnego? Zaczęło się to jak ściągnąłem  grę testowa. Wcześniej tego nie było.

Witam , tak potwierdzam 

• Cool 1

Players
1,970 posts

Mam taką jedną drobną prośbę. Wprawdzie screen odnosi się do obecnej wersji gry, ale nie zaszkodzi wysłać postulat na przyszłość. Czy można prosić, aby ten przeklęty port kiedykolwiek w przyszłości działał równie sprawnie i szybko, jak system natychmiastowego karania graczy? Dziwna rzecz - system karania jakoś się zepsuć nie chce, a wywalanie wszystkiego - co się da - w porcie, staje się uciążliwe jak praca w kamieniołomach.

Czy drobiazg o nazwie "hardware acceleration" który obecnie jest na false (a więc przyspieszania sprzętowego brak) dałoby się naprawić nieco szybciej? Bo od supportu dowiedziałem się, że mam za słabą kartę podstawową. De facto są dwie - tylko co te bidule mają zrobić, skoro przyspieszanie sprzętowe jest wyłączone (i ma być dopiero w przyszłości naprawione)? Smutne to :-(

999599489_Portikaranie.thumb.jpg.63637957700259fe70d514d885039def.jpg

Players
5,398 posts
24,445 battles
1 hour ago, umbra_arboris said:

(...)Czy drobiazg o nazwie "hardware acceleration" który obecnie jest na false (a więc przyspieszania sprzętowego brak(...)

Te ustawienie odnosi się do wbudowanej w grę, przeglądarki WWW odpowiedzialnej np. za zbrojownię, klan, inwentarz. (jest to napisane w tym linku). Nie ma nic do rzeczy do portu. Bo gdyby miało, to by znaczyło, że za całą wyświetlaną grafikę 3D odpowiada tylko procesor, a on nawet jezeli byłoby to technicznie możliwe, nie udźwignął by tego na rozsądnym FPS.

PS. takie obrazki z tą zwiechą, to widzę jak zaczynam grzebać się plikach i zrobię jakąś pomyłkę. Być może, to prawda, ze gra juz nie bedzie chciała współpracować więcej z Twoją kartą, bo np. uzyto jakichś procedur, których one nie rozpoznaje. Innych przyczyn może być naprawdę wiele i to wcale nie po stronie grafiki. Miałem takie zwiechy bardzo długo, bo nawet nie zdawałem sobie sprawy, ze karta grafiki mi szwankuje. Nawet jak włozyłem drugą i na nią ustawiłem grę, ale nie wyjmując starej. Ustały jak ręką odjął jak stara dokończyła zywota i ją usunąłem z kompa. Mogą byc tez jakieś problemy softwarowe. Każdy patch coś zmienia i to co działało jeszcze wczoraj, niekoniecznie będzie działało po aktualizacji. Support, może i mógłby ci pomóc, ale jeżeli karta nie spełnia minimum, to w zasadzie nie musi się w tym grzebać.

ps. 1. lepiej zamieść w części techicznej raport z tego błędu, albo wyślij mi. Może jest tam coś ciekawego, co nakieruje na rozwiązanie. Powinien być w "World of Warships\bin64\Reports\".

2. Rozumiem, że masz ustawioną kartę na NVIDIA 630M, a nie wolniejszą HD3000. Teoretycznie 630 (bez M) jest w spisie kart, na których gra powinna działać.

3. Nie kontynujmy w tym watku, bo to powinno być w technicznym.

• Cool 1

Players
134 posts

Dokładnie tak samo - okręt ukończony. Jest napisane, że został odebrany, ale jakoś go nie ma.

Drugie moje pytanie dotyczy misji bojowych sezon jesienny. Misję wykonałem i teraz pojawiła mi się misja #1. Niby fajnie, ale ja jestem pewien, że już ją wykonałem we właściwym czasie. Teraz zaczynam mieć wątpliwości czy została mi zaliczona. To już nie jest fajne uczucie.

[E--C]
Players
1,833 posts
16,808 battles
1 hour ago, max7337 said:

Witam.Puerto Rico budowa ukończona - okręt odebrany a w porcie go nie ma?

15 minutes ago, NiszczycielK2006 said:

Dokładnie tak samo - okręt ukończony. Jest napisane, że został odebrany, ale jakoś go nie ma.

Drugie moje pytanie dotyczy misji bojowych sezon jesienny. Misję wykonałem i teraz pojawiła mi się misja #1. Niby fajnie, ale ja jestem pewien, że już ją wykonałem we właściwym czasie. Teraz zaczynam mieć wątpliwości czy została mi zaliczona. To już nie jest fajne uczucie.

[MORSA]
Players
103 posts
5,080 battles
On 12/12/2019 at 1:23 PM, Sambor1966 said:

Kiedy dadzą nagrody za test publiczny 0.8.11?

Ja nawet pisałem do suportu i odesłali mnie tu :/ 

...Bardzo nam przykro, niestety my jako Wsparcie Gracza nie mamy takich informacji. Prosimy uzbroić się w cierpliwość.Najlepszym sposobem będzie umieszczenie Twoich uwag na naszym forum. 

[ROUGH]
[ROUGH]
Players
48 posts
13,113 battles
16 minut temu, hutnik13 napisał:
12.12.2019 o 13:23, Sambor1966 napisał:

Kiedy dadzą nagrody za test publiczny 0.8.11?

Ja nawet pisałem do suportu i odesłali mnie tu :/ 

...Bardzo nam przykro, niestety my jako Wsparcie Gracza nie mamy takich informacji. Prosimy uzbroić się w cierpliwość.Najlepszym sposobem będzie umieszczenie Twoich uwag na naszym forum. 

Pewnie w okolicach środy pojawią się na kontach.

[MORSA]
Players
103 posts
5,080 battles

Oby! Bo zrobiliśmy misje, które wymagały sporego nakładu gry a tu taka niewiadoma :/ Nie jestem pewien, ale za sezon letni chyba klikało się jakiż pomarańczowy przycisk (odbierz nagrodę ) 

[ROUGH]
[ROUGH]
Players
48 posts
13,113 battles

Za letni były chyba w środę po wprowadzeniu aktualizacji ... podejrzewam, że teraz będzie podobnie.

Players
16 posts
17,745 battles

witam jak narazie okrętu nie otrzymałem napisałem do suportu ale dostałem tylko taką odp.

Dziękuje za kontakt z działem Wsparcia Gracza Wargaming.

Przepraszamy za wydłużony czas oczekiwania, jest on spowodowany większą niż zwykle ilością zgłoszeń. Rozumiem Twoją frustrację zaistniałą sytuacją. Wszelkie, należne Ci nagrody można odebrać na tej stronie:
Odbierz swój bonus. Jeżeli nie znalazłeś ich tam, nie będę niestety w stanie tego zweryfikować - nie mamy dostępu do serwerów testowych. Proponuję zapytać na forum serwera testowego: Public Test WoWS. Przykro mi ale nie jestem w stanie pomóc Ci w tej sytuacji.

W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań jestem do Twojej dyspozycji.

jestem przekonany że misje wykonane a kontenera niet ;-)