Jump to content
  • 0
ullcmyfist

resetowanie postępów

22 comments in this topic

Question

Players
7 posts
7,502 battles

dzień dobry, mam pytanko bo jakoś mi umknęło jak ogłaszali a chcę się upewnić, że dobrze rozumiem - czy resetowanie postępów oznacza "stracenie" wszystkich zbadanych w danej linii statków ? na czym polega zaleta zresetowania drzewka ?

rozumiem, że dostaję za to jakieś niezrozumiałe dla mnie dodatkowe punkty postępu (?) ale "tracę" swój ulubiony okręcik X tiera, tak ?

czytałem tutaj coś o Colbercie i Ohio ale niewiele z tego rozumiem, czy to są okręty dostępne po zresetowaniu drzewka ? na jakim etapie, zaraz po jego zresetowaniu czy nadal trzeba jechać od I do X żeby wyexpić Ohio ?

będę wdzięczny za wyjaśnienie i dziękuję za wyrozumiałość dla kolesia, który nie ma kogo się o to zapytać :)

21 answers to this question

Recommended Posts

• 0
[ISEN]
Moderator
4,816 posts
4 minutes ago, ullcmyfist said:

dzień dobry, mam pytanko bo jakoś mi umknęło jak ogłaszali a chcę się upewnić, że dobrze rozumiem - czy resetowanie postępów oznacza "stracenie" wszystkich zbadanych w danej linii statków ? na czym polega zaleta zresetowania drzewka ?

rozumiem, że dostaję za to jakieś niezrozumiałe dla mnie dodatkowe punkty postępu (?) ale "tracę" swój ulubiony okręcik X tiera, tak ?

czytałem tutaj coś o Colbercie i Ohio ale niewiele z tego rozumiem, czy to są okręty dostępne po zresetowaniu drzewka ? na jakim etapie, zaraz po jego zresetowaniu czy nadal trzeba jechać od I do X żeby wyexpić Ohio ?

będę wdzięczny za wyjaśnienie i dziękuję za wyrozumiałość dla kolesia, który nie ma kogo się o to zapytać :)

Tutaj masz wszystko opisane:
https://worldofwarships.eu/pl/news/game-updates/research-bureau/

• Cool 1

• 0
[HWDWG]
Players
79 posts

A jeszcze ja mam takie pytanie. Jeżeli np. na Des Moines mam uzbierane 380k XP i zresetuje linie to te doświadczenie przechodzi wtedy na Pensacole. Czyli za te XP mogę zbadać T7, T8 itd. tak ?

• 0
[ISEN]
Moderator
4,816 posts
6 hours ago, agresorxf said:

A jeszcze ja mam takie pytanie. Jeżeli np. na Des Moines mam uzbierane 380k XP i zresetuje linie to te doświadczenie przechodzi wtedy na Pensacole. Czyli za te XP mogę zbadać T7, T8 itd. tak ?

Jeśli zresetujesz to zgromadzone na okrętach doświadczenie trafi na Tier I - jako doświadczenie tego okrętu i możesz wykorzystać tylko do odblokowania T2 lub zamiany na wolne doświadczenie za dublony.

• 0
[HWDWG]
Players
79 posts
8 godzin temu, Dark_Havoc napisał:

Jeśli zresetujesz to zgromadzone na okrętach doświadczenie trafi na Tier I - jako doświadczenie tego okrętu i możesz wykorzystać tylko do odblokowania T2 lub zamiany na wolne doświadczenie za dublony.

Co za bezsens. No ale juz mnie nic nie zdziwi, przecież to WG.

• 0
[T_F_N]
Players
154 posts
19,745 battles
3 godziny temu, agresorxf napisał:

Nic za darmo. Chomiki napędzające serwery chcą jeść.

• 0
Weekend Tester
732 posts
4,507 battles
16 hours ago, agresorxf said:

Po resecie powinny zostać tylko prem łódki. Jak nazwa wskazuje resetujesz konto, exp także powinien być usunięty.

• 0
[WIC]
Beta Tester
46 posts
4,673 battles

Ja tak nieśmiało się pytam, czy reset oddaje pieniążki a tylko expa trzeba zrobić, czy jedno i drugie?

• 0
[ISEN]
Moderator
4,816 posts
2 hours ago, BMW66 said:

Ja tak nieśmiało się pytam, czy reset oddaje pieniążki a tylko expa trzeba zrobić, czy jedno i drugie?

Nie do końca "oddaje". Reset sprzedaje okręty (standardowo za połowę ceny kupna) i moduły. Ulepszenia trafiają za darmo do Inwentarza, a kapitanowie do rezerwy.

• Cool 1

• 0
[HWDWG]
Players
79 posts

No ja tak myślałem że to bujda z tym XP z 10 na 1T bo to nie miało by sensu. Jak większość chciwych bredni tworzonych przez WG ostatnimi czasy.

• 0
[85-A]
Weekend Tester
35 posts
6,759 battles

Takie pytanko:

Ten sezon agencji badawczej kończy się w połowie sierpnia. Zresetuje sobie teraz linię, dostane x2, zbadam wszystko za free expa, po czym w nowym sezonie zresetuje jeszcze raz tą samą linię bez wcześniejszego kupowania okrętów i zdobywania tych punktów badawczych. Znowu dostanę x2 na tą samą linię, więc jak wykupię okręty i zdobędę bonusy dostane x2 + x2, czyli w sumie 40000 punktów.
Dobrze myślę, czy coś przekombinowałem? Ktoś tak już robił?

• 0
[P-W-C]
Community Contributor
584 posts
5,006 battles
1 hour ago, grefin said:

Takie pytanko:

Ten sezon agencji badawczej kończy się w połowie sierpnia. Zresetuje sobie teraz linię, dostane x2, zbadam wszystko za free expa, po czym w nowym sezonie zresetuje jeszcze raz tą samą linię bez wcześniejszego kupowania okrętów i zdobywania tych punktów badawczych. Znowu dostanę x2 na tą samą linię, więc jak wykupię okręty i zdobędę bonusy dostane x2 + x2, czyli w sumie 40000 punktów.

Jak doszliśmy do wniosku poniżej, chyba się da :)

• 0
Modder
4,873 posts
22,141 battles
11 minutes ago, Druvik said:

Przekombinowałeś :) Bo aby dostać te 20k punktów to musisz zagrać każdym okrętem od VI tieru i wygrać choć jedną bitwę. A żeby zagrać, musisz kupić ten okręt :)

On dobrze mówi. W ten sposób wydajemy tylko free XP i nie tracimy kasy na odkupowanie i sprzedawanie. Gramy dopiero jak na sam koniec chcemy zgarnąć całą pulę z wielokrotnym mnożnikiem. Przynajmniej  to zrozumiałem, z tego co ludzie pisali jak to działa/(działało).

• 0
[P-W-C]
Community Contributor
584 posts
5,006 battles
11 minutes ago, Odo_Toothless said:

On dobrze mówi. W ten sposób wydajemy tylko free XP i nie tracimy kasy na odkupowanie i sprzedawanie. Gramy dopiero jak na sam koniec chcemy zgarnąć całą pulę z wielokrotnym mnożnikiem. Przynajmniej  to zrozumiałem, z tego co ludzie pisali jak to działa/(działało).

Hmm, czy da się zresetować linie na której wiszą punkty do zdobycia? Zaraz sprawdzimy.

• 0
Modder
4,873 posts
22,141 battles
8 minutes ago, Druvik said:

Hmm, czy da się zresetować linie na której wiszą punkty do zdobycia? Zaraz sprawdzimy.

Najlepiej jest połączyć te dwie techniki wg. WIKI: Research Bureau Pierwsza zaoszczędza nam free XP i kasę, druga tylko kasę. No i obydwie minimalizują ilość gier do rozegrania.

Doing A Split

Some tech tree branches split into two lines:

• the 120px-SOV_flag.png Russian destroyer branch splits after Tier VII.
  • the Wows_flag_Japan.png Japanese destroyer branch splits after Tier IV.
  • the Wows_flag_USA.png American cruiser branch splits after Tier V.

The splits make resetting and re-grinding those lines a little easier. Resetting both sides of a split line can save a fair amount of time or Free XP over re-grinding two full lines separately.

Using the 120px-SOV_flag.png Russian tree as an example, a player who has unlocked both Khabarovsk and Grozovoi can reset both at the same time and need unlock the Tier II-VII ships only once to complete both destroyer lines. (In this case, although they are common to both, unlocking and winning in Gnevny and Minsk earns RP Research Points for only one line.)

Stacking resets

For a player rich in Free XP Free XP, this is the easiest way to accrue Research Points Research Points (RP). The Tier VI-X ships of a reset line need not be played to qualify for RP. A player can reset, then unlock an entire line using Free XP without playing a single ship, and the Tier VI-X ships will "remember" that they are due those Research Points at the first win.

Then the player can reset, then unlock the same line without purchasing or playing a ship, and the Tier VI-X ships will "remember" that they are due more Research Points at the first win. When those ships eventually are purchased and played for a win, the accumulated Research Points are awarded.

• 0
[P-W-C]
Community Contributor
584 posts
5,006 battles

Kurcze nie mam wystarczająco free expa na prasowym, aby to sprawdzić. Lecz wygląda na to że to zadziała, nawet w zasadach o tym piszą. W takim razie zwracam honor.

• 0
[-SBF-]
Alpha Tester, In AlfaTesters
8,315 posts
1 hour ago, grefin said:

Takie pytanko:

Ja robiłem tak gdy kupowałem Colberta. Tzn. nie do końca tak, bo nie czekałem do następnego sezonu, tylko resetowałem jedną linię kilka razy pod rząd. Wyglądało to tak, że za pierwszy reset był mnożnik x2, za kolejny już tylko x1, i tak resetowałem aż zrobiło się x5. Wtedy dopiero odkupiłem okręty, zagrałem po jednej bitwie na botach i punkty potrzebne na Colberta trafiły na konto. Można więc założyć, że te x2 z tego i następnego sezonu się skumulują.

• Cool 1

• 0
[85-A]
Weekend Tester
35 posts
6,759 battles

Dzięki wszystkim za odpowiedzi :) 
40000 punktów za ~700k free expa i grind linii, brzmi całkiem miło.

• 0
[-GG-]
Players
261 posts
22.07.2020 o 19:30, grefin napisał:

Dzięki wszystkim za odpowiedzi :) 
40000 punktów za ~700k free expa i grind linii, brzmi całkiem miło.

Jeszcze lepiej brzmi 40000 punktów za ~1400k free expa - praktycznie bez grindu (bo tylko z 5-cioma bitewkami na coopach w 30 minut * EDYTOWANO)

• 0
[85-A]
Weekend Tester
35 posts
6,759 battles
11 hours ago, Xs4tiX said:

Jeszcze lepiej brzmi 40000 punktów za ~1400k free expa - praktycznie bez grindu (bo tylko z 10-cioma bitewkami na coopach w ~godzinę)

Pewnie, że lepiej, ale nawet nie mam tyle free expa :) i myślę, że pogranie znowu niemieckimi krążownikami może być całkiem przyjemne.