Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
Kmicik

Cytadela.....

14 comments in this topic

Question

13 answers to this question

Recommended Posts

• 0
Beta Tester
679 posts
9,940 battles

W odpowiednio papierowy okręt można także odłamkowym (zapalającym). Jednakże ich maksymalne obrażenia (a te są liczone w cytadeli) są niższe niż pocisków PP.

• 0
Players
305 posts
11,705 battles

Tym i tym. Wszystko zależy czym w co strzelasz.
Na low tierach CVki notorycznie łapią cytadele z HE tak samo jak niektóre CLki. Niskokalibrowe HE może nie mieć penetracji ale salwa z herbacianych BBków z HE na spokojnie cytadeluje inne krążki na low tierach <4-5t. Na wyższych tierach to chyba tylko herbaciane CLki łapią cytadele z HE i to tylko od herbacianych BBków (chyba tylko od nich bo jakoś innymi nacjami nie używam przeciw nim HE).

• 0
Beta Tester
4,511 posts
13,440 battles
10 minutes ago, Kmicik said:

No to czym i jak zbić 50 cytadel krążownikami poziomu VIII - X?

hmmm praktycznie każdym okrętem  na tych tierach

• 0
[-DWS-]
Beta Tester
5,129 posts
15,718 battles
2 hours ago, Kmicik said:

Jak już kolega napisał - praktycznie każdym, przy czym najlepsze chyba będą amerykany. Z drugiej strony, Brytol w sprzyjających okolicznościach też potrafi nawkładać a ma tę zaletę, że cel na dłużej starczy zanim się skończy.

Amerykany z superciężkimi AP-kami wkładają po 5000 na cytę, więc włożysz ich kilka i gościa nie ma. Minotaur bije po 3200, więc możesz włożyć nawet kilkanaście jak gość będzie "uprzejmy".

• 0
[E--C]
Players
746 posts
12,634 battles
5 hours ago, cheziq said:

i to tylko od herbacianych BBków (chyba tylko od nich

Powinny też niemiaszki BB wbijać, ale max to mogę na TVII potwierdzić: Sharyhorstem wbiłem dewasta HEkami w Omahę. Choć to niezbyt miarodajne bo Omaha i pancerz... Cóż...

• 0
Players
2,485 posts
5,949 battles
17 godzin temu, Kmicik napisał:

Jak masz misje na cytadele, bierzesz coś papierowego jak np. Minotaur i idziesz na coopa. Tam starasz się spotkać swojego klona i wrzucić mu kilka cytadel.

• Cool 1

• 0
[-DWS-]
Beta Tester
5,129 posts
15,718 battles
2 hours ago, henryk5pio said:

Jak masz misje na cytadele, bierzesz coś papierowego jak np. Minotaur i idziesz na coopa. Tam starasz się spotkać swojego klona i wrzucić mu kilka cytadel.

Jak już tak kombinujemy, to ja proponuję Omahę albo jednego z jej licznych klonów. Mapy na niskich tierach są mocno zawyspione, zdecydowanie łatwiej wyjść komuś na boczek.

• Cool 1

• 0
[1DF]
Players
424 posts
18,830 battles

Niby masz rację, ale jak Mino łowi cytadele to po 5-10 od salwy. Jak już mam taką misję to biorę jak już kolega napisał, Minosa, Smoleńska lub Salem. Trzeba wiedzieć gdzie się skitrać, ale na zrobienie zadania wystarczy wtedy jedna bitwa.

• 0
[-DWS-]
Beta Tester
5,129 posts
15,718 battles
6 hours ago, JenkinsSP said:

Niby masz rację, ale jak Mino łowi cytadele to po 5-10 od salwy.

Omaha też tak potrafi. Znaczy 10 nie da rady, ale 8 spokojnie.

6 hours ago, JenkinsSP said:

Trzeba wiedzieć gdzie się skitrać, ale na zrobienie zadania wystarczy wtedy jedna bitwa.

Jasne. Ale bitwy na dychach są dłuższe a miękkie boty mają tendencje do zbyt wczesnego "wyparowywania". Owszem, czasem zrobić to w jednej bitwie a czasem przez 5 kolejnych nie wpadnie żadna. Des to przynajmniej potrafi cyty włożyć praktycznie we wszystko, nawet w pancka czasem wejdzie. Mino to już musi mieć "odpowiedni" cel. Sprawę poprawia granie w dywizjonie, bo jak weźmiemy 3 Mino, to naprzeciwko też będą 3 Minoaury (nie zawsze, ale często). A jak będziesz jednym Minotaurem na samych "twardzieli"  a bot w Mino wyparuje za wcześnie (albo będzie na przeciwnej flance) to doopa.

• 0
[1DF]
Players
424 posts
18,830 battles

A może to ja jestem jednym z tych twardzieli w Mino :) Spoko, masz rację. Omaha też potrafi, niemniej jednak, z jej widocznością musi bliżej podejść i ma trudniej, ale mówimy tu już o niuansach. DES, Salem, Moskva, Stalin, te wrzucają cytki w co chcą :)

• 0
[-DWS-]
Beta Tester
5,129 posts
15,718 battles
19 hours ago, JenkinsSP said:

Spoko, masz rację. Omaha też potrafi, niemniej jednak, z jej widocznością musi bliżej podejść i ma trudniej, ale mówimy tu już o niuansach.

Jasne. Ale zobacz na jakich mapach gra się Omahą. Przecież tam co chwile wysepka i to taka, że nawet biedny sonar Omaszki "przestrzeli" na drugą stronę i masz gościa jak na widelcu.

Zresztą, cytadelować można wszystkim. Ja kiedyś Farragutem nawaliłem chyba z 15 w jednej bitwie. Fakt, że podchodzili mi pacjenci typu Konigsberg, Kirov czy właśnie Omaha.

19 hours ago, JenkinsSP said:

DES, Salem, Moskva, Stalin, te wrzucają cytki w co chcą :)

Des-owate są o tyle fajne, że możesz nawalić tych cytadel w parę sekund. Stalin czy Moskwicz to jednak zupełnie inna szybkostrzelność. Za to sowiety potrafią walić regularnie cyty na paręnaście kilometrów, co na Desie już nie jest takie hop-siup. Ale z bliska to Des jest mordercą.

• Cool 1

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.