Jump to content
You need to play a total of 1 battles to post in this section.
The_EURL_Guy

Aktualizacja 0.8.10: „Stanowczo i gwałtownie”

44 comments in this topic

Recommended Posts

[SURFA]
Players
129 posts
5,003 battles
28 minutes ago, En_Vivo said:

Ale jest błyskawica za wungiel.

No to może za jakiś czas będzie... w zwykłym drzewku? I wtedy się doczekam upgrade do 8x102mm z lepszym AA.
Wtedy chłopaki jeszcze raz sprzedadzą ten sam model Błyskawicy jako nowy DD Grom za dublony. ;D

Może się reszta świata nie zorientuje? :D

Ja bym tak zrobił gdybym chciał zarobić, a się nie narobić. ;)
Business as usual.

Players
0 posts
1 minute ago, Olamagato said:

No to może za jakiś czas będzie... w zwykłym drzewku? I wtedy się doczekam upgrade do 8x102mm z lepszym AA.
Wtedy chłopaki jeszcze raz sprzedadzą ten sam model Błyskawicy jako nowy DD Grom za dublony. ;D

Może się reszta świata nie zorientuje? :D

Ja bym tak zrobił gdybym chciał zarobić, a się nie narobić. ;)
Business as usual.

Dla mnie powodem rzucenia błyski do gry za węgiel są znikome dochody z jej sprzedaży.

Wg aż takie głupie nie jest, wie ile szamba narobiło zmieniając jej nacje, to dodają ja za friko, żeby pokazać jak to oni dbają o polska społeczność. A że błyskawica w sklepie premium była od wieków, zysków już żadnych nie przynosi to i żadnych  większych strat WG z tego tytułu nie przybędzie.

• Cool 1

[FT-B]
Players
535 posts
7,250 battles

Błyskawica za wungiel! Doczekałem się ;D

Zmiany w Coop na gorsze. Teraz bitwy kończą się tak, że zostaje jeden,albo dwa pełne okręty. To teraz dojdzie 3.

W świątecznej aktualce, puerto rico do zdobycia w sumie za free. Znaczy pewnie za kupę grindu:)

• Boring 1

[SURFA]
Players
129 posts
5,003 battles
1 minute ago, En_Vivo said:

Dla mnie powodem rzucenia błyski do gry za węgiel są znikome dochody z jej sprzedaży.

Wg aż takie głupie nie jest, wie ile szamba narobiło zmieniając jej nacje, to dodają ja za friko, żeby pokazać jak to oni dbają o polska społeczność. A że błyskawica w sklepie premium była od wieków, zysków już żadnych nie przynosi to i żadnych  większych strat WG z tego tytułu nie przybędzie.

No tak. Kto miał kupić to już kupił, więc mogliby zarobić gdyby wprowadzili szybko regularne drzewko europejskie nie dorzucając żadnego dodatkowego premium poza obecnymi trzema. No, ale pewnie z kalkulacji wyszło, że Friesland więcej zarobi bo jest z IX, więc będzie można szybciej grindować free exp i kasę.

Dla mnie w obecnej wersji klienta jest wciąż wiele wad:

1. Dalej nie zlikwidowano potwierdzeń o to czy na pewno wyjść z bitwy po udanym zatopieniu się. Mnie to irytuje. Ciężko się pomylić nawet wciskając omyłkowo ESC i znowu omyłkowo trafić myszą w opcję wyjścia do portu...

2. Nadal wciśnięcie ENTER przy końcówce odliczania na ekranie ładowania bitwy powoduje nieoczekiwane wejście w tryb pisania na czacie, co też jest nieoczekiwane i irytujące bo z punktu widzenia gracza, który nie zauważył aktywnego czata, jego okręt nie reaguje na klawiaturę.

3. Z tego powodu w aktywnym czacie klawisz ESC powinien usuwać bieżący bufor bo obecnie można to zrobić chyba tylko wycofując wszystkie pomylone znaki przez backspace.

4. Źródło dźwięku 3D pobierane jest z pozycji kamery, co moim zdaniem jest błędne ponieważ skoro kamera zasadniczo skupia się na własnym okręcie, to tam powinno być umiejscowione źródło dźwięku z uwzględnieniem kąta obrotu i nawet bez uwzględnienia nachylenia. Tak jak jest obecnie powoduje, że jeżeli płynie za nami jakaś inna jednostka, na przykład pancernik, to słyszymy głównie jej dźwięki silnika, a nawet odgłosy strzałów i eksplozji. Jest to nieoczekiwane i może być bardzo zaskakujące bo ten dźwięk pojawia się zwykle zza pleców. Na przykład strzał ze stojącego okrętu tuż za pozycją własnej kamery. Dźwięk wystrzału jest kontrolowany przez innego gracza, który nawet nie ma pojęcia, że inny gracz ma przy nim niewidoczną kamerę i będzie słyszał jego działa oraz syrenę z maksymalną głośnością.
5. Brakuje w porcie licznika FPS dzięki którym chociaż zgrubnie możemy ustawić ustawienia graficzne, zamiast to robić w czasochłonnej salce treningowej lub wręcz w bitwie.

6. Brakuje też w porcie informacji o pingu. Na przykład ja mam możliwość brania internetu z trzech źródeł, z których każde ma inne parametry o innej porze dnia. Ping pozwoliłby mi zauważyć, że jakość połączenia pogorszyła się i mógłbym się szybko przelogować na innym połączeniu, zamiast nabijać mi punkty bana za zrywanie połączenia w czasie bitwy z innymi.

• Cool 4

[WDMF]
Players
18 posts

stanowczo to ja bym się domagał wyjaśnienia : kolo  słownie jedna bitwa  bb GREEAT BRITFANNA tier 4      halo a gdzie tier 3 ?????  WG  popsuł się program do tworzenia botów w pvp ????? moment nawet  trzeba zacząć od Black Swan czy jakoś tak ....

inaczej  : facecik przegrywa wszystko K/D 0,25 a pomimo tego okręt drzewkowy 10 tieru  jak a tak przy takich niskich statach ? po prost grał non stop na premce i zakupił 1 milion flag z dopałkami do wszystkiego  gra gorzej jak 1 tier   moment a co to za znaczek o ja pierdziu rankingowa  number 1          0_0  WHAT ???  tylko ja mam coś nie teges ?

MILION BOTÓW FARMERSKICH GRACZY KONTRA BOTY WG DOKRASZONE PRO  na maszcie CZERWONA FLAGA  Z JOLLY ROGER bo fajnie wygląda albo nowy nabywca konta ( 10 LATEK ) nie ma pojęcia jak zmienić

fakt Błyskotka za węgiel super tylko dla mnie  jakoś o 1,5 roku za późno 

facecik zarejestrowany w 2015 !!!!    30 bitew dołącza do misji  Transylvania  ?  ( syn marnotrawny powrócił radujmy się jeszcze dajmy mu okręt ) co to za bzdury ?   takie kwiatki w każdym meczu ?    ale stacja rekrutacyjna    ,, o takiego jak Batorego komin

[E-BOJ]
Players
134 posts
8,419 battles

Błyskawica za węgiel to nie jest fajne dla tych co wydali prawdziwe pieniądze aby ją mieć. Powinniśmy dostać jakąś rekompensatę.

• Cool 6
  • Funny 1

[SURFA]
Players
129 posts
5,003 battles

Kto by poparł taki pomysł, żeby oprócz bitew losowych był tryb "Nazi", gdzie MM dobierałby dodatkowo graczy wg floty z której pochodzi okręt?
Czyli chodzi o sytuację gdzie gdy na przykład gramy akurat okrętem japońskim, to MM dobierze do bitwy po jednej stronie wyłącznie okręty japońskie, a po drugiej stronie najliczniejsze okręty innej floty. Chciałbym sobie pograć wg klucza flotowego/narodowego, a nie całkowitej losówki po obu stronach. Fakt, mogę sobie tak pograć w salce treningowej, ale ustawianie bitwy jest czasochłonne.

Podobnie z coopem, gdzie chciałbym sobie pograć tak żeby mi MM dobrał po mojej stronie okręty i boty z floty mojego okrętu oraz przeciwników też z jednej floty dobierając porównywalne okręty tej samej klasy i tieru z innej (może nawet wybranej) floty. W coopie byłoby chyba nawet łatwiej żeby przetestować pomysł.

• Cool 1

[HOB]
Moderator
1,780 posts
7,341 battles
5 minut temu, Olamagato napisał:

Kto by poparł taki pomysł, żeby oprócz bitew losowych był tryb "Nazi", gdzie MM dobierałby dodatkowo graczy wg floty z której pochodzi okręt?
Czyli chodzi o sytuację gdzie gdy na przykład gramy akurat okrętem japońskim, to MM dobierze do bitwy po jednej stronie wyłącznie okręty japońskie, a po drugiej stronie najliczniejsze okręty innej floty. Chciałbym sobie pograć wg klucza flotowego/narodowego, a nie całkowitej losówki po obu stronach. Fakt, mogę sobie tak pograć w salce treningowej, ale ustawianie bitwy jest czasochłonne.

Podobnie z coopem, gdzie chciałbym sobie pograć tak żeby mi MM dobrał po mojej stronie okręty i boty z floty mojego okrętu oraz przeciwników też z jednej floty dobierając porównywalne okręty tej samej klasy i tieru z innej (może nawet wybranej) floty. W coopie byłoby chyba nawet łatwiej żeby przetestować pomysł.

MM by się wysypał przy takim rozwiązaniu.

Jedynie w grę wchodzi jakiś konkurs (choć z frekwencją i pulą nagród może wyjść bardzo źle) lub event - np. gracz zostaje losowo przydzielony do danego okrętu i robi swoje.

[SURFA]
Players
129 posts
5,003 battles
6 hours ago, Silentraz said:

MM by się wysypał przy takim rozwiązaniu.

Jedynie w grę wchodzi jakiś konkurs (choć z frekwencją i pulą nagród może wyjść bardzo źle) lub event - np. gracz zostaje losowo przydzielony do danego okrętu i robi swoje.

Dlaczego tak uważasz?

To przecież z jednej strony kwestia ilości graczy w kolejce, a z drugiej tylko kwestia czasu czekania na dobranie drużyn. Fakt, że przy obecnej ilości graczy w kolejce do randoma ten czas byłby dłuższy bo byłoby to dodatkowe ograniczenie, ale to tylko kwestia popularności danego typu bitwy. Zresztą kto wie czy nie stała by się bardziej popularna od zwykłej losówki. I tak wielu graczy odpada z randoma bo gdy trzeba czekać zbyt długo, to uciekają na coopa, a także uciekają w klanówki, w operacje lub do treningów. Ale to właśnie na coopie można najłatwiej przetestować pomysł bo MM może bez realnych ograniczeń dokładać boty jakie trzeba po obu stronach. To tylko kwestia zaprogramowania i dołożenia takiej opcji do wykorzystania. Akurat to nie jest wielki problem bo prawdopodobnie niewiele kodu trzeba by dołożyć do MM. A czysty random to przecież spuścizna po WoT. Zresztą tam też taki tryb mógłby być ciekawy. Zarówno jako odmiana randoma jak i coopa.

Tak - uwględniam fakt, że niektóre floty nie mają pełnej obsady danych typów okrętów, więc MM musiałby ograniczać przeciwników do tych flot, które mają ten typ. Na przykład próbując wejść do bitwy lotniskowcem MM musiałby próbować dobrać jako przeciwników jedynie z flot Japonii, USA, UK i niemieckiej pod warunkiem, że w kolejce stoi ktoś z GZ.

[_S-R_]
Players
148 posts
8,892 battles

Wyjaśnij mi kolego Olamagato, dlaczego chcesz dać Japonię do jakiegoś trybu "Nazi"? To że należeli do układu Osi, nie czyni ich nazistami, tak jak Włochów, Bułgarów, Rumunów, czy Finów. Japonia walczyła niezależnie od Rzeszy, nie przystąpiła do wojny w 1939, ani w czerwcu 1941. To adolfek wypowiedział wojnę USA po 7 grudnia 1941. Stąd biorą się potem takie pomyłki, jak równanie Narodowca z nazistą. Tylko za każdym razem,  gdy my protestujemy pod niemieckim konsulatem na Podwalu we Wrocławiu 1 września, bo pamiętamy, i przypominamy zbrodnie nazistowskie,Pani Lempart, czy parówkolubneg Jacusia Sutryka nie ma. Ale jesteśmy Naziolami. To głupi pomysł. Zresztą Japonia była nam Polakom przychylna.

[SURFA]
Players
129 posts
5,003 battles
22 minutes ago, Kolas76 said:

Wyjaśnij mi kolego Olamagato, dlaczego chcesz dać Japonię do jakiegoś trybu "Nazi"? To że należeli do układu Osi, nie czyni ich nazistami, tak jak Włochów, Bułgarów, Rumunów, czy Finów. Japonia walczyła niezależnie od Rzeszy, nie przystąpiła do wojny w 1939, ani w czerwcu 1941. To adolfek wypowiedział wojnę USA po 7 grudnia 1941. Stąd biorą się potem takie pomyłki, jak równanie Narodowca z nazistą. Tylko za każdym razem,  gdy my protestujemy pod niemieckim konsulatem na Podwalu we Wrocławiu 1 września, bo pamiętamy, i przypominamy zbrodnie nazistowskie,Pani Lempart, czy parówkolubneg Jacusia Sutryka nie ma. Ale jesteśmy Naziolami. To głupi pomysł. Zresztą Japonia była nam Polakom przychylna.

Och, tu wcale nie chodzi o żadną politykę czy ideologię, ani o historię. :Smile_veryhappy:
Tylko o nazwę trybu bitwy. Używam "nazi" jako żartobliwego zamiennika klucza "narodowego".
Równie dobrze taki tryb mógłby się nazywać "bitwy flot".
W tym trybie jedynie floty składające się z samych okrętów premium i nie mających swojego drzewka byłyby nie do użycia. Na przykład chciałbym zagrać sobie włoskim krążownikiem, to MM musiałby dobrać jako przeciwników z kolejki najliczniejszą grupę krążowników innej floty i tylko ograniczając się do krążowników. Ponieważ podstawą niemal każdego drzewka są krążowniki, więc niemal każda inna flota z drzewkiem mającym krążowniki mogłaby pasować. Podobnie gdy wybrałbym niszczyciela - odpadłyby mi jedynie floty nie mające niszczycieli w składzie. Być może jedynie dla randoma trzeba byłoby poluzować ograniczenie tierów do -2..+2 ( nie jak obecnie -1..+1) - ale to tylko z przyczyn jaką jest rzeczywista ilość graczy w kolejce i początkowo być może niższa popularność od klasycznego randoma.

---

Dlatego wybacz, ale nie chcę się odnieść to Twojej wypowiedzi bo nie o to chodziło w moim poście. Od patrioty dowolnego narodu do narodowego szowinisty jest oczywiście dość długa droga, ale przykład historyczny wielu krajów pokazuje, że nie aż taka długa jakby się to mogło wydawać. Wystarczy, że pojawi się jakiś dyktator, który zacznie utożsamiać szowinizm narodowy z patriotyzmem. Z tego powodu moim zdaniem "Nazista" może się pojawić w dowolnym kraju. Może być nazista brytyjski (gdyby nie istnieli, to Rudolf Hess nie poleciałby do UK), może być nazista francuski, filipiński, argentyński czy kurdyjski. Byle był to szowinista wg klucza narodowego.

[-PGS-]
Players
387 posts
8,624 battles
15 minutes ago, Olamagato said:

Och, tu wcale nie chodzi o żadną politykę czy ideologię, ani o historię

Witam

Kolega powinien obudzić sie i dostrzec w jakim świecie żyjemy. Wszystko jest polityką.

Pozdrawiam

[-SBF-]
Alpha Tester, In AlfaTesters
8,231 posts
1 hour ago, Kolas76 said:

Wyjaśnij mi kolego Olamagato, dlaczego chcesz dać Japonię do jakiegoś trybu "Nazi"? To że należeli do układu Osi, nie czyni ich nazistami, tak jak Włochów, Bułgarów, Rumunów, czy Finów. Japonia walczyła niezależnie od Rzeszy, nie przystąpiła do wojny w 1939, ani w czerwcu 1941

Tylko znacznie wcześniej. 

• Cool 1

[SURFA]
Players
129 posts
5,003 battles

Właśnie wczoraj byłem na "Midway" Emmericha. Film zrobiony z rozmachem jakiego należałoby się spodziewać i z widokami z pokładów lotniskowców oraz pancerników (szczególnie w Pearl Harbor).:Smile_popcorn: Zapewne wzrośnie też liczba graczy chcących pograć lotniskowcami w WoWS.:Smile_izmena::Smile_trollface:

Aczkolwiek ja niedokładnie o tym.

Chętnie zobaczyłbym możliwość wrzucenia sobie kamery z perspektywy pokładu okrętu. W końcu tyle jest roboty ze szczegółowym i precyzyjnym modelowaniem okrętów, że aż przykre nie wykorzystać tej pracy w najbardziej klimatyczny sposób. Czyli moim zdaniem byłoby super dać możliwość w porcie wędrowania sobie kamerą po pokładzie okrętu na wysokości 1,7 m od pokładu wraz z możliwością przeniesienia się po schodach i drabinkach wyżej i niżej. Ewentualnie z widokiem opcjonalnym zza szyby mostka i sprzed czoła dalocelowników. Byłoby to moim zdaniem atrakcyjne - bo dla mnie jest, a lubię być egoistą. :Smile_veryhappy:
Nie powinno to być bardzo trudne do zaprogramowania bo akurat na tym się minimalnie znam, więc wiem że byłoby to do zrobienia stosunkowo łatwo, a efekt mógłby być świetny. No bo kto by nie chciał zwiedzić sobie choćby Yamato w wirtualnym muzeum? Tym bardziej, że w realu dla większości okrętów nie ma już takiej opcji bo jednostki zostały zatopione lub zezłomowane.
Jedyne co trzeba zaprogramować to ograniczenia kamery w poruszaniu się po pokładzie i ewentualnie przenoszenia w górę lub w dół (drabiny, schody). Wystarczyłoby zabezpieczyć kamerę przed wchodzeniem w ściany i wieżyczki oraz poza bieżący pokład. Sam model nie jest obiektem środowiskowym, więc powinno to być stosunkowo łatwe. Do widoku FPP nie potrzeba żadnego dodatkowego modelowania czegokolwiek.

Mogłoby to zająć ledwo kilka dni jednemu programiście i kolejne kilka dni na testy. Gra zyskałaby dodatkowy walor edukacyjny.:cap_look:

• Cool 1

[GROM-]
[GROM-]
Beta Tester
193 posts
17,396 battles
2 godziny temu, Olamagato napisał:

Och, tu wcale nie chodzi o żadną politykę czy ideologię, ani o historię. :Smile_veryhappy:
Tylko o nazwę trybu bitwy. Używam "nazi" jako żartobliwego zamiennika klucza "narodowego".
Równie dobrze taki tryb mógłby się nazywać "bitwy flot".
W tym trybie jedynie floty składające się z samych okrętów premium i nie mających swojego drzewka byłyby nie do użycia. Na przykład chciałbym zagrać sobie włoskim krążownikiem, to MM musiałby dobrać jako przeciwników z kolejki najliczniejszą grupę krążowników innej floty i tylko ograniczając się do krążowników. Ponieważ podstawą niemal każdego drzewka są krążowniki, więc niemal każda inna flota z drzewkiem mającym krążowniki mogłaby pasować. Podobnie gdy wybrałbym niszczyciela - odpadłyby mi jedynie floty nie mające niszczycieli w składzie. Być może jedynie dla randoma trzeba byłoby poluzować ograniczenie tierów do -2..+2 ( nie jak obecnie -1..+1) - ale to tylko z przyczyn jaką jest rzeczywista ilość graczy w kolejce i początkowo być może niższa popularność od klasycznego randoma.

---

Dlatego wybacz, ale nie chcę się odnieść to Twojej wypowiedzi bo nie o to chodziło w moim poście. Od patrioty dowolnego narodu do narodowego szowinisty jest oczywiście dość długa droga, ale przykład historyczny wielu krajów pokazuje, że nie aż taka długa jakby się to mogło wydawać. Wystarczy, że pojawi się jakiś dyktator, który zacznie utożsamiać szowinizm narodowy z patriotyzmem. Z tego powodu moim zdaniem "Nazista" może się pojawić w dowolnym kraju. Może być nazista brytyjski (gdyby nie istnieli, to Rudolf Hess nie poleciałby do UK), może być nazista francuski, filipiński, argentyński czy kurdyjski. Byle był to szowinista wg klucza narodowego.

Kolego jakie masz skromne wymagania :Smile_facepalm: 

• Funny 1
  • Boring 1

[GROM-]
[GROM-]
Beta Tester
193 posts
17,396 battles
4 minuty temu, Olamagato napisał:

Właśnie wczoraj byłem na "Midway" Emmericha. Film zrobiony z rozmachem jakiego należałoby się spodziewać i z widokami z pokładów lotniskowców oraz pancerników (szczególnie w Pearl Harbor).:Smile_popcorn: Zapewne wzrośnie też liczba graczy chcących pograć lotniskowcami w WoWS.:Smile_izmena::Smile_trollface:

Chętnie zobaczyłbym możliwość wrzucenia sobie kamery z perspektywy pokładu okrętu. W końcu tyle jest roboty ze szczegółowym i precyzyjnym modelowaniem okrętów, że aż przykre nie wykorzystać tej pracy w najbardziej klimatyczny sposób. Czyli moim zdaniem byłoby super dać możliwość w porcie wędrowania sobie kamerą po pokładzie okrętu na wysokości 1,7 m od pokładu wraz z możliwością przeniesienia się po schodach i drabinkach wyżej i niżej. Ewentualnie z widokiem opcjonalnym zza szyby mostka i sprzed czoła dalocelowników. Byłoby to moim zdaniem atrakcyjne - bo dla mnie jest, a lubię być egoistą. :Smile_veryhappy:
Nie powinno to być bardzo trudne do zaprogramowania bo akurat na tym się minimalnie znam, więc wiem że byłoby to do zrobienia stosunkowo łatwo, a efekt mógłby być świetny. No bo kto by nie chciał zwiedzić sobie choćby Yamato w wirtualnym muzeum? Tym bardziej, że w realu dla większości okrętów nie ma już takiej opcji bo jednostki zostały zatopione lub zezłomowane.
Jedyne co trzeba zaprogramować to ograniczenia kamery w poruszaniu się po pokładzie i ewentualnie przenoszenia w górę lub w dół (drabiny, schody). Wystarczyłoby zabezpieczyć kamerę przed wchodzeniem w ściany i wieżyczki oraz poza bieżący pokład. Sam model nie jest obiektem środowiskowym, więc powinno to być stosunkowo łatwe. Do widoku FPP nie potrzeba żadnego dodatkowego modelowania czegokolwiek.

Mogłoby to zająć ledwo kilka dni jednemu programiście i kolejne kilka dni na testy. Gra zyskałaby dodatkowy walor edukacyjny.:cap_look:

Wiesz co ci napisze g... wiesz na temat programowania czy robienia modelu do wirtualnej rzeczywistości. Skoro jesteś taki kozak pisz do drwala niech ci załatwi robotę w fugie. Dawno się tak nie uśmiałem jak teraz z twoich postów. Co ty bierzesz chłopie :Smile_trollface:  

• Boring 1

[-NFG-]
Beta Tester
43 posts
5,943 battles
33 minutes ago, maciek001 said:

Wiesz co ci napisze g... wiesz na temat programowania czy robienia modelu do wirtualnej rzeczywistości. Skoro jesteś taki kozak pisz do drwala niech ci załatwi robotę w fugie. Dawno się tak nie uśmiałem jak teraz z twoich postów. Co ty bierzesz chłopie :Smile_trollface:  

Oj tam, gościa podniecają okręty i chciałby sobie z bliska popatrzeć, na te nagie działa itd. Absolutnie normalne :cap_cool: A pomysł ciekawy.

Players
68 posts
14 godziny temu, pray_mantis napisał:

"Wungiel" po jakiemu to?

chyba po slunsku :Smile_veryhappy:

a tak w innym temacie, wprowadzenie aktualizacji, mialem przed chwila bardzo ciekawa sytuacje, krazek "Oleg" zero aa, 3 lotnie w druzynie, normalne? No raczej krwa nie :cap_rambo:

[P-W-C]
Community Contributor
511 posts
4,593 battles
1 hour ago, Olamagato said:

Tylko że w grze masz podobną możliwość :) Możesz sobie odpalić free kamerę i wędrować gdzie chcesz. Kombinacja ctrl + shift + backsapce = free camera :)

• Cool 2

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.