Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Skrzetusky09

Film "Midway" a gameplay ;)

83 comments in this topic

Recommended Posts

Players
198 posts

Takie moje refleksje po obejrzeniu "Midway" :

1. Amerykańskie torpedy lotnicze w filmie, tak jak w grze - do niczego.

2.  Ogień AA zespołu okrętów w filmie, tak jak w grze - gęsty, trudno się przebić i w 80 % przypadków nic nie wraca na lotniskowiec.

3.  Celność zrzutu bomb z nurkowców - mniej więcej 1 na 3 coś uszkodziła. Czyli podobnie jak w przypadku nalotu prostopadle do okrętu w wowsie :)

Generalnie dużo podobieństw :Smile_Default:   

Jak ktoś widział, to zapraszam do dzielenia się :Smile_Default:

• Funny 3

[E--C]
Players
737 posts
12,623 battles

I teraz pytanie. WuGie się na filmie wzorowało, czy film na WuGie?:cap_haloween:

Odstępu czasowego między reworkiem a filmem nie bierzemy pod uwagę. Film nie kręci się jeden dzień, a WuGie mogło mieć tego samego konsultanta. :Smile-_tongue:

• Cool 1
  • Funny 4

[-SBF-]
Alpha Tester, In AlfaTesters
8,165 posts
3 minutes ago, NextNoobPlayer said:

Przecież ten film to dno, i 5 m mułu.

Wolę starsze filmy wojenne niż ten badziew.

Dlaczego badziew?

Beta Tester
4,500 posts
13,424 battles
Just now, Greyshark said:

Dlaczego badziew?

Może po prostu starej daty jestem

Ale starsza wersja mi się bardziej podoba

Na + sceny walk powietrznych,

• Cool 1

[DK-PL]
Players
2,325 posts
26,861 battles
12 minutes ago, NextNoobPlayer said:

Przecież ten film to dno, i 5 m mułu.

Wolę starsze filmy wojenne niż ten badziew.

Nie oglądałem jeszcze, ale z większości opinii jakie czytałem klasyczny film z 1976 o wiele lepszy. 

Beta Tester
4,500 posts
13,424 battles
1 minute ago, mickecobra said:

Nie oglądałem jeszcze, ale z większości opinii jakie czytałem klasyczny film z 1976 o wiele lepszy. 

Może dlatego, że klasyk pokazał bitwę z obu stron na równi. Tutaj znowu mamy jednego gościa z wywiadu co twierdzi że wszyscy się mylą tylko on ma rację( przypomniał mi się dan akroyd z P.H)

• Cool 4

[-SBF-]
8,165 posts
8 minutes ago, NextNoobPlayer said:

Może po prostu starej daty jestem

Ale starsza wersja mi się bardziej podoba

Na + sceny walk powietrznych,

Hmm, no ok.. Spodziewałem się jakichś konkretów typu kiepskie ujęcia, słaby montaż, niezbyt dobrzy aktorzy, scenariusz do niczego, niepotrzebne dłużyzny... W sumie okazało się, że badziew, bo tak. No nic, w tygodniu obejrzę, ale dzięki za odpowiedź.

Beta Tester
4,500 posts
13,424 battles
29 minutes ago, Greyshark said:

Hmm, no ok.. Spodziewałem się jakichś konkretów typu kiepskie ujęcia, słaby montaż, niezbyt dobrzy aktorzy, scenariusz do niczego, niepotrzebne dłużyzny... W sumie okazało się, że badziew, bo tak. No nic, w tygodniu obejrzę, ale dzięki za odpowiedź.

na plus

+Sceny walk powietrznych chociaż czasami miałem wrażenie jak by kamera nie nadążała

+aktor odtwarzający rolę adm. Halseya , potrafisz wyczuć od niego siłę

+ na szczęście nie jest długi, ale wg. mnie brakuje kilku scen

na minus

- gra pilotów, no była po prostu sztuczna

- wątki fabularne słabo, praktycznie nie wiadomo po co one są

- scenariusz za bardzo po macoszemu traktuje niektóre wydarzenia

- początek filmu to masz w 30 minut skrót wydarzeń pierwszych 6 miesięcy wojny( P.H, atak na tokyo itp)

- po raz kolejny znakomity lekkomyślny bohater

- film mija się trochę z faktami, mianowicie sam to zauważysz że obrona przeciwlotnicza japońskich okrętów tworzy ścianę a jak wiadomo AA na japońskich okrętach tego okresu też mocne nie było

Ogólnie spodziewałem się lepszego filmu, dzięki bogu romansidła z tego nie zrobili

• Cool 3

[DK-PL]
Players
2,325 posts
26,861 battles
29 minutes ago, NextNoobPlayer said:

Może dlatego, że klasyk pokazał bitwę z obu stron na równi. Tutaj znowu mamy jednego gościa z wywiadu co twierdzi że wszyscy się mylą tylko on ma rację( przypomniał mi się dan akroyd z P.H)

Dokładnie, no i klasyczny film zawierał jeszcze dodatkowe sceny japońskie (rozszerzona wersja).

Edit. Sory, pomyliło mi się z Tora! Tora! Tora! :Smile_hiding:

[-SBF-]
8,165 posts
11 minutes ago, NextNoobPlayer said:

na plus

+Sceny walk powietrznych chociaż czasami miałem wrażenie jak by kamera nie nadążała

+aktor odtwarzający rolę adm. Halseya , potrafisz wyczuć od niego siłę

+ na szczęście nie jest długi, ale wg. mnie brakuje kilku scen

na minus

- gra pilotów, no była po prostu sztuczna

- wątki fabularne słabo, praktycznie nie wiadomo po co one są

- scenariusz za bardzo po macoszemu traktuje niektóre wydarzenia

- początek filmu to masz w 30 minut skrót wydarzeń pierwszych 6 miesięcy wojny( P.H, atak na tokyo itp)

- po raz kolejny znakomity lekkomyślny bohater

- film mija się trochę z faktami, mianowicie sam to zauważysz że obrona przeciwlotnicza japońskich okrętów tworzy ścianę a jak wiadomo AA na japońskich okrętach tego okresu też mocne nie było

Ogólnie spodziewałem się lepszego filmu, dzięki bogu romansidła z tego nie zrobili

No, i to są konkrety, dzięki. Obejrzę to podzielę się wrażeniami.

Jak na badziew, dno i 5 m. mułu to całkiem sporo plusów wymieniłeś ;)

Beta Tester
4,500 posts
13,424 battles
3 minutes ago, Greyshark said:

No, i to są konkrety, dzięki. Obejrzę to podzielę się wrażeniami.

Jak na badziew, dno i 5 m. mułu to całkiem sporo plusów wymieniłeś ;)

?Jak pisałem, może po prostu spodziewałem się czegoś lepszego

[-SBF-]
8,165 posts
4 minutes ago, NextNoobPlayer said:

?Jak pisałem, może po prostu spodziewałem się czegoś lepszego

W sumie 30 minut skrótu wydarzeń to ja bym na plus zaliczył. Ty czy ja wiemy co było wcześniej, ale przeciętny widz nie, więc takie wprowadzenie moim zdaniem jest potrzebne, a co najmniej przydatne.

Beta Tester
4,500 posts
13,424 battles
55 minutes ago, Greyshark said:

W sumie 30 minut skrótu wydarzeń to ja bym na plus zaliczył. Ty czy ja wiemy co było wcześniej, ale przeciętny widz nie, więc takie wprowadzenie moim zdaniem jest potrzebne, a co najmniej przydatne.

Może masz rację, można powiedzieć że do takich filmów podchodzę zbyt poważnie. Pewnie dlatego, że człowiek ogarnia sprawę.

[-SBF-]
8,165 posts
10 hours ago, NextNoobPlayer said:

Może masz rację, można powiedzieć że do takich filmów podchodzę zbyt poważnie. Pewnie dlatego, że człowiek ogarnia sprawę.

Po prostu patrzysz na to jak na film dokumentalny, zapominając że to jest film fabularny. Częsty błąd popełniany przy tego typu filmach :) Ale rozumiem Cię, będąc miłośnikiem lotnictwa nie zapomnę wrażenia przy oglądaniu "Pearl Harbor", gdy zobaczyłem, jak główny bohater lata w Bitwie o Anglię Spitfire'm Mk. IX z oznaczeniami Dywizjonu 303...

Beta Tester
4,500 posts
13,424 battles

image.thumb.png.fd0453690bbbc76eda17156660bfabc9.pngi ta scena gdy w pearl wylatują w powietrze stare niszczyciele rakietowe

Albo ta majestatyczna scena gdy japońskie zera przelatują nad pearl i widok okrętów z lat 70:Smile_veryhappy:

image.thumb.png.8c71932021744402086d786214ec529b.png

• Cool 2

Weekend Tester
6,359 posts
6,235 battles

Jak oglądałem film zastanawiałem się, ile ma wspólnego z wowsem. 

Ale jestem pozytywnie zaskoczony. Ogólnie nastawiałem się na film 5/10 w stylu nowego Pearl z pancernikami w roli krążowników czy w ogóle nowoczesnymi okrętami na kotwicowiskach. Odwzorowanie okrętów bardzo dobre, chociaż nadal są za ładne i widać, że to CGI. Fabuła natomiast taka sobie, jak dla mnie dużo lepiej była przedstawiona z starym Midwayu.

Beta Tester
1,678 posts
12,372 battles

Jeśli chodzi o współczesną kinematografię, to powiem Wam tak- jeśli homoseksualna Afroamerykanka nie gra Halseya, czy Yamamoty, to film jest OK.

• Cool 11
  • Funny 3

Beta Tester
4,500 posts
13,424 battles
7 minutes ago, Korsarz_87 said:

Jeśli chodzi o współczesną kinematografię, to powiem Wam tak- jeśli homoseksualna Afroamerykanka nie gra Halseya, czy Yamamoty, to film jest OK.

a to się zgadza

Weekend Tester
643 posts
995 battles
21 godzin temu, Skrzetusky09 napisał:

Takie moje refleksje po obejrzeniu "Midway" :

1. Amerykańskie torpedy lotnicze w filmie, tak jak w grze - do niczego.

2.  Ogień AA zespołu okrętów w filmie, tak jak w grze - gęsty, trudno się przebić i w 80 % przypadków nic nie wraca na lotniskowiec.

3.  Celność zrzutu bomb z nurkowców - mniej więcej 1 na 3 coś uszkodziła. Czyli podobnie jak w przypadku nalotu prostopadle do okrętu w wowsie :)

Generalnie dużo podobieństw :Smile_Default:   

Jak ktoś widział, to zapraszam do dzielenia się :Smile_Default:

1. Amerykańskie torpedy lotnicze jakoś sobie radziły tylko pod Midway praktycznie nie doszło do ataku torpedowego - nawet jeżeli rzucano torpedy to w warunkach w jakich się to odbywało nie ma mowy o potwierdzeniu, że którakolwiek trafiła i nie wybuchła albo przeszłą pod celem (jak torpedy okrętów podwodnych).

2. Ogień  AA pod Midway odegrał praktycznie zerową rolę w obronie zespołu - najlepszą obronę stanowiły własne myśliwce; gdy tych zabrakło nad japońskimi lotniskowcami to w zaskakującym ataku Dauntlesów (bombowców nurkujących) Amerykanie nie stracili ani jednej maszyny.

3. Amerykanie zaatakowali w dwóch grupach. 37 samolotów z Enterprise uderzyło na Kagę i Akagi uzyskując sześć trafień (2+4) [edit: część samolotów atakowała bez bomb, których samoloty pozbyły się próbując uzbroić je za pomocą nowego systemu elektrycznego]; później kolejnych 17 ( z Yorktowna) zaliczyło trzy trafienia na Soryu. Dużo? Mało? Każdy z lotniskowców bądź zatonął bądź został porzucony przez załogę (Soryu). W odpowiedzi Japończycy wysłali eskadrę z Hiryu do ataku na okręty amerykańskie - mimo gotowej obrony co najmniej siedem maszyn przedarło się przez obronę plot i samoloty eskorty i uzyskało na Yorktownie 3 trafienia bombami i 2 torpedami.Ostatnim atakiem był atak na Hiryu przypuszczony przez 24 bombowce uzyskujące 4 trafienia.

Ergo - nie jest problemem sama ilość trafień. Problemem jest to, że atak jednej czy dwóch eskadr bombowców nurkujących na pozbawiony eskorty lotniczej okręt powinien się skończyć odesłaniem go na długi remont (bo niekoniecznie od razu na dno).

• Cool 1

[BASIC]
Players
3,296 posts
5,097 battles
7 hours ago, NextNoobPlayer said:

image.thumb.png.fd0453690bbbc76eda17156660bfabc9.png

Z ciekawości: ilu Murzynów służyło na okrętach US Navy podczas DWS?

Weekend Tester
643 posts
995 battles

W 41? Sporo, jako obsługa mes. Potem stopniowo się to zmieniało aż do obsadzenia USS Mason głównie czarną załogą w 1944 i mianowaniu w tym samym roku pierwszych czarnych oficerów marynarki...

Beta Tester
4,500 posts
13,424 battles
20 minutes ago, CasualSlav said:

Z ciekawości: ilu Murzynów służyło na okrętach US Navy podczas DWS?

Dory Miller(chyba tak to się piszę) nawet nie był nazwijmy to marynarzem tylko pracował w kuchni.

Jeśli pytasz o ,,liniowych żołnierzy`` to mało, zresztą to samo masz w jednostkach lądowych i powietrznych.

[-DWS-]
Beta Tester
5,129 posts
15,712 battles
9 hours ago, NextNoobPlayer said:

Albo ta majestatyczna scena gdy japońskie zera przelatują nad pearl i widok okrętów z lat 70

To to pikuś. Japońskie samoloty raz były zielone raz białe, z tego co pamiętam to czasem zmieniają kolor w trakcie jednego nalotu. Nadlatują białe, potem przebitka na wybuch czegoś na ziemi a potem scena jak samoloty odlatują ... zielone.

Wot tiechnika, aktywny kamuflaż normalnie.

• Funny 1

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.