Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
allegrowicz59

Różnica w bazowym XP w wygranej i przegranej drużynie

24 comments in this topic

Recommended Posts

Beta Tester
33 posts
13,294 battles

Hej.

Zauważyłem, że WG nigdzie oficjalnie nie podało jaki mnożnik bazowego XP ma wygrana drużyna w stosunku do drużyny przegranej. Z moich obserwacji wynika, że jest to *1,5 (albo +50% jak kto woli). 

Szukałem na wiki ( https://wiki.wargaming.net/en/Ship:Economy oraz https://wiki.wargaming.net/en/Ship:Economics ), na forum (znalazłem tylko wątki ludzi pytających się tak samo jak ja i pozostające bez odpowiedzi ( https://forum.worldofwarships.com/topic/182631-just-how-much-xp-for-winning/ ). Wszystkie oficjalne źródła i wzory pomijają czynnik wygrana/przegrana. Uwzględniają jedynie "zbijanie gwiazdki", ale nie o to chodzi.

Czy może jestem ślepy i czegoś prostego nie znalazłem? Czy WG po prostu tak podstawowej informacji nigdy oficjalnie nie podało?:cap_hmm:

Wie ktoś z was? Szczególnie wdzięczny bym był za prostą i konkretną odpowiedź od @WG_Lumberjack ;) 

[ISEN]
Moderator
4,803 posts

Wygrana drużyna dostaje bonus 50% do zdobytego doświadczenia. 
Zatem jak grałeś i zdobyłeś 1000xp w bitwie, to w drużynie przegranej będziesz miał 1000xp bazowego, a w wygranej 1500xp bazowego.

• Cool 1

[HOB]
Moderator
1,811 posts
7,573 battles

W przybliżeniu 50%, ale oficjalnych danych nie widziałem.

Boją się raczej, że ujawnienie takiego mnożnika spowodowałoby u graczy nienaturalny styl gry. Mogliby uznać np. że nie opłaca się wygrywać i więcej expa zarobią olewając drużynę i bijąc obrażenia w bezsensownych miejscach.

@Dark_Havoc - jakieś źródło?

[-SBF-]
Alpha Tester, In AlfaTesters
8,315 posts
15 minutes ago, Silentraz said:

W przybliżeniu 50%, ale oficjalnych danych nie widziałem.

Boją się raczej, że ujawnienie takiego mnożnika spowodowałoby u graczy nienaturalny styl gry. Mogliby uznać np. że nie opłaca się wygrywać i więcej expa zarobią olewając drużynę i bijąc obrażenia w bezsensownych miejscach.

@Dark_Havoc - jakieś źródło?

10 minutes ago, allegrowicz59 said:

Właśnie @Dark_Havoc, Źródło? Domysły i własne obserwacje to ja mam identyczne i to napisałem w poście. Zależy mi na potwierdzonym info ;) 

Proszę:

https://wiki.wargaming.net/en/Battle_Mechanics

bonus.thumb.PNG.a937db519f597baebccec200d2cbd918.PNG

Boją się, ale jednak ujawnili?

• Bad 1

[HOB]
Moderator
1,811 posts
7,573 battles

Chciałem już zamknąć temat jako wyczerpany, ale jeden drobiazg jeszcze mi nie pozwala...
image.png.00ed22708036775263fec6a4b065bd36.png

• Cool 2

[-SBF-]
8,315 posts
Just now, Silentraz said:

Chciałem już zamknąć temat jako wyczerpany, ale jeden drobiazg jeszcze mi nie pozwala...
image.png.00ed22708036775263fec6a4b065bd36.png

Zakładasz, że w WoWs jest inaczej? 

[HOB]
Moderator
1,811 posts
7,573 battles

Nie mamy pewności że w WOWS jest to samo.

Czekamy aż ktoś wrzuci źródło, któryś z CMów potwierdzi lub powie że NDA.

• Cool 1

[-SBF-]
8,315 posts
4 minutes ago, Silentraz said:

Nie mamy pewności że w WOWS jest to samo.

Czekamy aż ktoś wrzuci źródło, któryś z CMów potwierdzi lub powie że NDA.

Można też inaczej, w sumie dziwne, że jeszcze nikt na to nie wpadł: zapytajmy support!

EDIT: zapytałem, dam znać co mi odpowiedzą.

• Funny 1

Beta Tester
33 posts
13,294 battles

Silentraz ma rację, Link jest do WoT. Zasady ekonomii są podobne, ale jednak to różne gry, a ja szukam jakiegoś oficjalnego potwierdzenia/źródła dotyczącego bezpośrednio WoWsa. 

Pierwsza odpowiedź Greysharka mnie tedy nie zadowala.... ale z niecierpliwością czekam na info od supportu! (ja z nimi nie mogę już, zawsze odsyłają na forum a tu kupa)

[ISEN]
Moderator
4,803 posts

A proszę bardzo:
https://forum.worldofwarships.ru/topic/23366-о-боевой-экономике-игры/

"1.Если команда победила, то получаем х1,5 к опыту;

2.Если у нас есть премиум аккаунт, то получаем  х1,5 к опыту и  х1,5 к кредитам;

3. В самом конце получаем просуммированные модификаторы от акций, включая  х1,5 к опыту за первую победу в день, а также и бонусы от сигналов. "

Co na polski daje:

1. Jeśli drużyna wygrała, otrzymujemy x1,5 do doświadczenia;

2. Jeśli mamy konto premium, otrzymujemy   x1,5  za doświadczenie i   x1,5  za kredyty

3. Na samym końcu otrzymujemy  zsumowane  modyfikatory, w tym   x1,5  doświadczenia za pierwsze zwycięstwo dnia, a także premie z sygnałów. 

• Cool 5

[E--C]
[E--C]
Players
261 posts
21,966 battles
13 hours ago, Silentraz said:

...spowodowałoby u graczy nienaturalny styl gry. Mogliby uznać np. ..........

Jest taki temat "na randomach nie da się grać". Zamieszczane tam posty oraz  obserwacje własne pozwalają mi sformułować tezę, że zachowania opisane w taki sposób:

14 hours ago, Silentraz said:

... więcej expa zarobią olewając drużynę i bijąc obrażenia w bezsensownych miejscach.

są  już na tyle częste, że wręcz naturalne.

WG Staff
2,392 posts
4,270 battles
13 hours ago, Dark_Havoc said:

A proszę bardzo:
https://forum.worldofwarships.ru/topic/23366-о-боевой-экономике-игры/

"1.Если команда победила, то получаем х1,5 к опыту;

2.Если у нас есть премиум аккаунт, то получаем  х1,5 к опыту и  х1,5 к кредитам;

3. В самом конце получаем просуммированные модификаторы от акций, включая  х1,5 к опыту за первую победу в день, а также и бонусы от сигналов. "

Co na polski daje:

1. Jeśli drużyna wygrała, otrzymujemy x1,5 do doświadczenia;

2. Jeśli mamy konto premium, otrzymujemy   x1,5  za doświadczenie i   x1,5  za kredyty

3. Na samym końcu otrzymujemy  zsumowane  modyfikatory, w tym   x1,5  doświadczenia za pierwsze zwycięstwo dnia, a także premie z sygnałów. 

:Smile_great:

[-SBF-]
8,315 posts
43 minutes ago, allegrowicz59 said:

Dzięki wielkie wszystkim za spekulacje i odpowiedź.

Powodzenia na morzu ;) 

Zawsze do usług :) Wzajemnie, miłego grania :)

Players
100 posts
3,655 battles

Tak czytając naszły mnie rpzemyślenia... - Co jesli gra się kończy przez czas i ibie drużyny maja tyle samo punktów? Taki remis? to w ogóle możlwie? i jak wtedy wygląda przytznawanie doświadczenia? przyznaje tyle ile za wygrana, czy porazke czy pośrodku?

Modder
4,873 posts
22,141 battles
37 minutes ago, Knurowieprz said:

Tak czytając naszły mnie rpzemyślenia... - Co jesli gra się kończy przez czas i ibie drużyny maja tyle samo punktów? Taki remis? to w ogóle możlwie? i jak wtedy wygląda przytznawanie doświadczenia? przyznaje tyle ile za wygrana, czy porazke czy pośrodku?

nierozstżygniecie = obóstronna poraszka

[B-EYE]
Beta Tester
502 posts
10,621 battles

Ekonomia gry jest oparta na rozwiązaniach z WoT. Nie wiem dlaczego ludzie teraz nagle zdziwieni że za zwycięstwo jest 1,5xbazowy exp i kredyty, a remis to porażka dla obu drużyn(wielokrotnie pisane, np w objaśnieniu do bitew rankingowych i klanowych). Jak widać te niby oczywiste porady z ekranu ładowania jednak są potrzebne.

[HOB]
Moderator
1,811 posts
7,573 battles

Nie wszystko jest napisane wprost. Choćby tytułowe zagadnienie zostało wyjaśnione cyrylicą.

Część wiedzy nadal pozostaje tajemna lub nie jest dostępna w podstawowym interfejsie gry - choćby celność czy rzeczywista szansa na pożar.

• Cool 1

[-SBF-]
8,315 posts
10 hours ago, Silentraz said:

Nie wszystko jest napisane wprost. Choćby tytułowe zagadnienie zostało wyjaśnione cyrylicą.

Łatwo sobie z tym poradzić:

www.translate.google.pl

E0503B69-225B-4561-BE1B-8C1DC8F8FBED.thumb.png.ddf2bc2c4373f3ad219e110a3b153cd3.png

[HOB]
Moderator
1,811 posts
7,573 battles
11 godzin temu, Greyshark napisał:

Łatwo sobie z tym poradzić:

www.translate.google.pl

Nie miałem tu na myśli samej cyrylicy, co utrudnioną dostępność tej informacji (brak info na wiki, głównej stronie, w grze). Choć odpowiedź padła dość szybko, i została dwukrotnie potwierdzona.

Tutaj przedstawiono od razu gotowy fragment. Ale jakby nie było wiadomo gdzie szukać, jedyna informacja by była taka że to gdzieś na ruskim forum - wyszukanie byłoby bardzo kłopotliwe.

• Cool 2

[-SBF-]
8,315 posts
12 hours ago, Silentraz said:

Nie miałem tu na myśli samej cyrylicy, co utrudnioną dostępność tej informacji (brak info na wiki, głównej stronie, w grze). Choć odpowiedź padła dość szybko, i została dwukrotnie potwierdzona.

Tutaj przedstawiono od razu gotowy fragment. Ale jakby nie było wiadomo gdzie szukać, jedyna informacja by była taka że to gdzieś na ruskim forum - wyszukanie byłoby bardzo kłopotliwe.

To prawda, powinno być to w wiki. Aż dziwne, że gracze - bo to przecież oni tworzą wiki - nie uznali za stosowne podać tej informacji.

• Cool 1

Sign in to follow this