Jump to content
Sign in to follow this  
Dark_Havoc

Dev Blog 20.10.2019 Nowe okręty, Rankingowy sprint, wydarzenie noworoczne

16 comments in this topic

Recommended Posts

[ISEN]
Moderator
4,497 posts
11,691 battles

Nowe okręty testowe.

Brytyjski krążownik Cheshire, tier VIII

Obraz może zawierać: ocean, niebo, na zewnątrz i woda

Jest to alternatywna wersja krążownika Bedford. Uzbrojona w trzy, dwulufowe wieże o kalibrze dział 234 mm.

Sowiecki pancernika Borodino, tier VIII

Obraz może zawierać: ocean, niebo, na zewnątrz i woda

Powojenny projekt małego pancernika przeznaczonego na Bałtyk. Uzbrojony w dwie wieże wyposażone w 3 działa 406mm z pancernika Sowiecki Sojuz

Rankingowy Sprint

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Obecnie testujemy nowy format tych bitew: 1 vs. 1 na tierach VIII. Szczegóły Rankingowego Sprintu zostaną ogłoszone później na oficjalnej stronie gry.

Wydarzenie noworoczne, Stocznia i budowa okrętu

Obraz może zawierać: niebo i na zewnątrz

W noworocznej aktualizacji możecie się spodziewać całkiem nowego wydarzenia w grze – pełnowymiarową budowę okrętu. Jakiego okrętu? Wyczekujcie uważnie nowych wiadomości!

Gracze będą przechodzili przez wszystkie etapy konstrukcji – od położenia kilu do instalacji uzbrojenia i wyposażenia pokładowego. Ważniejsze etapy konstrukcji będzie można obserwować bezpośrednio z klienta gry.

Budowa okrętu jest bardzo czasochłonna, dlatego każdy etap będzie nagradzany miłym zestawem nagród.

Wszystkie informacje na Blogu deweloperów są wstępne i mogą ulec zmianie. Opisane mechaniki i inne elementy mogą się różnić w ostatecznej wersji.

Players
446 posts
11,376 battles

Kolejne dwa zdupyshipy. Do tego brytol odziedziczył imię po krążowniku pomocniczym.:cap_haloween:

Choć te 234mm na TVIII brzmi ciekawie, to i tak pewnie dostaną nerfa, żeby zbyt przekokszone nie były.

To coś z budową okrętu brzmi ciekawie.

[BASIC]
Players
3,296 posts
5,097 battles
3 hours ago, Dark_Havoc said:

W noworocznej aktualizacji możecie się spodziewać całkiem nowego wydarzenia w grze – pełnowymiarową budowę okrętu. Jakiego okrętu? Wyczekujcie uważnie nowych wiadomości!

Pomysł już sprawdzony w WoWp. Szykujcie kasę.

[DK-PL]
Players
2,290 posts
25,300 battles
3 hours ago, brzeczyszkiewicz123 said:

To coś z budową okrętu brzmi ciekawie.

14 minutes ago, CasualSlav said:

Pomysł już sprawdzony w WoWp. Szykujcie kasę.

12 minutes ago, brzeczyszkiewicz123 said:

@CasualSlav napisz coś więcej. W WoWp to ja może dwa mecze zagrałem.

Brawo ! Nareszcie coś w temacie World of Warships, bo po tych Halołinach to czasem zapominam w jaką ja grę gram :Smile_veryhappy:

Podpinam się bom również niezmiernie ciekaw ! Mam tylko nadzieję że ten budowany okręt to będzie jakaś historyczna legenda, a nie Stalingrad 2 :Smile_hiding:(choć "dziura" wygląda na dużą, więc pewnie znów nudny BeBek :Smile_facepalm:)  

Players
446 posts
11,376 battles
6 minutes ago, mickecobra said:

(choć "dziura" wygląda na dużą, więc pewnie znów nudny BeBek :Smile_facepalm:)

BBek albo lotnia. Na screenie coś tam zarysu kadłuba widać.

Gdybanie: można by pokopać po necie, zobaczyć czy jakiś okręt-muzeum nagle remontu nie wymaga, może WuGie chce się dołączyć, jak to z bodajże Texasem było.

• Cool 1

[DK-PL]
Players
2,290 posts
25,300 battles
14 minutes ago, brzeczyszkiewicz123 said:

BBek albo lotnia. Na screenie coś tam zarysu kadłuba widać.

Gdybanie: można by pokopać po necie, zobaczyć czy jakiś okręt-muzeum nagle remontu nie wymaga, może WuGie chce się dołączyć, jak to z bodajże Texasem było.

O lotni też po cichu myślałem ale bałem się pisać "na głos" :Smile_veryhappy: Szczerze to wolałbym lotnie od BB :Smile_hiding:

• Cool 2

Players
1,504 posts
14,217 battles

Jako że nie gram w WoTa ani WoWp, chętnie dowiedziałbym się czegoś o tej "pełnowymiarowej budowie okrętu". O co tu chodzi? Będzie tylko można oglądać (jak filmiki na Twitchu + kontenery za oglądanie)? A może będzie się dało coś zasugerować od siebie / dodać zaproponować / cokolwiek? Nie mam zupełnie pojęcia, jak to ma wyglądać, i za jakie działanie gracz będzie nagradzany (Budowa okrętu jest bardzo czasochłonna, dlatego każdy etap będzie nagradzany miłym zestawem nagród). Czy ktoś bardziej zorientowany - padło tu porównanie do WoWp - pomógłby nam rozjaśnić sytuację wspomnianej "czasochłonnej budowy" - z nagrodami...?

• Cool 1

[BASIC]
Players
3,296 posts
5,097 battles
18 hours ago, brzeczyszkiewicz123 said:

@CasualSlav napisz coś więcej. W WoWp to ja może dwa mecze zagrałem.

Przy czym mogę dobrze nie pamiętać: przy okazji wypuszczenia WoWp 2.0 WG również dołożyło nowe samolociki - bombowce. Chyba były to premki. Na pewno można było "poskładać" angielskiego Blenheima i coś radzieckiego. Samo składanie to robienie misji, po których się dostawało poszczególne części maszyny: silnik, podwozie, skrzydła itp. Możliwe, że wydawało się na to uzbierane żetony, ale nie pomnę już. Za gotówkę można było mieć już całość.

• Cool 1

[HOB]
Moderator
1,590 posts
6,665 battles

Budowa okrętu zapewne będzie w stylu wotowskiej choinki.

Otóż w WOT można było zakładać na sloty bombki, łańcuszki, bombki, prezenty, światełka. Różne kolory i kształty, a przede wszystkim poziomy.

10 slotów, każdy element ma poziom od 1 do 5. Suma poziomów decyduje o premiach.

Do tego kolekcje, to których wystarczy posiadać przez chwilę element by go zaliczyć. Uzbieranie obszernej kolekcji daje nagrodę.

Zbieranie ozdób możliwe zarówno poprzez wykonywanie misji (z ograniczoną liczbą aktywacji) jak też poprzez zakup.

Kwestia łaskawości WG czy uda się poziom i kolekcje uzbierać bez płacenia czy nadmiernej gry.

• Cool 2

[BASIC]
Players
3,296 posts
5,097 battles
1 hour ago, Silentraz said:

Budowa okrętu zapewne będzie w stylu wotowskiej choinki.

Otóż w WOT można było zakładać na sloty bombki, łańcuszki, bombki, prezenty, światełka. Różne kolory i kształty, a przede wszystkim poziomy.

10 slotów, każdy element ma poziom od 1 do 5. Suma poziomów decyduje o premiach.

Do tego kolekcje, to których wystarczy posiadać przez chwilę element by go zaliczyć. Uzbieranie obszernej kolekcji daje nagrodę.

Zbieranie ozdób możliwe zarówno poprzez wykonywanie misji (z ograniczoną liczbą aktywacji) jak też poprzez zakup.

Kwestia łaskawości WG czy uda się poziom i kolekcje uzbierać bez płacenia czy nadmiernej gry.

To nie było budowanie czołgu.

[SIYAN]
Players
1,389 posts

Dropnę tutaj takie pytanko - z racji tego, że większość dzefek posiada na Xtierze okręty późno wojenne lub powojenne to czy jest szansa na jakiś w miarę nowoczesny japoński pancernik?? Yami chociaż symboliczna to bądźmy szczerzy "przestarzała" konstrukcja jak na to co jest na Xt. Obrót wież czy prędkość oraz rozkład pancerza wołają o pomstę.... Ja wiem, że Marynarka Wojenna Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich była/jest najpotężniejszą flotą na świecie, ale myślę, że aż tak bym im nowy japoński BB nie zaszkodził (chyba)

[DK-PL]
Players
2,290 posts
25,300 battles
On 10/23/2019 at 8:45 PM, Shiryaku said:

Dropnę tutaj takie pytanko - z racji tego, że większość dzefek posiada na Xtierze okręty późno wojenne lub powojenne to czy jest szansa na jakiś w miarę nowoczesny japoński pancernik?? Yami chociaż symboliczna to bądźmy szczerzy "przestarzała" konstrukcja jak na to co jest na Xt. Obrót wież czy prędkość oraz rozkład pancerza wołają o pomstę.... Ja wiem, że Marynarka Wojenna Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich była/jest najpotężniejszą flotą na świecie, ale myślę, że aż tak bym im nowy japoński BB nie zaszkodził (chyba)

Jeśli myślisz o Super Yamato (projekt A-150), to z racji że miał być uzbrojony w zestaw 6x 510mm raczej nie ma co liczyć na dodanie go do gry w tej postaci, WG twierdzi że nie doda do gry okrętów z działami większymi niż Yamato (460mm). No chyyyba że będzie jak z okrętami podwodnymi, których też przecież miało nie być :Smile_veryhappy: Ewentualnie jest opcja zrobić identycznie jak z G.Kurfurstem (projekt H-44), który też planowany był z 8x 508mm, zaś w grze mamy (oczywiście by słowu WG stało się zadość), zmniejszony kaliber za to więcej luf. Tak więc z Super Yamato można by zrobić taki swoisty downgrade i np. zamienić te Yamatowe 9x 460 na 12x mniejszy kaliber (cztery wieże po trzy działa) i wrzucić go jako alternatywną T10, co ostatnio jest bardzo modne.

• Cool 1

Players
1,504 posts
14,217 battles

Skoro tytuł wątku brzmi "Nowe okręty..."  to zarzucę pytaniem. Jak wygląda - na chwilę obecną - sytuacja z "Super Scharnhorstem" z T8 (aluzja do Super Yamato całkowicie zamierzona)? Chodzi mi o wspomnianego we wcześniejszym dev blogu - niemieckiego T8 bebeczka Odin. Czy to już definitywne, że wejdzie do gry z całym kompletem "zabawek" - samolot, 2x4 torpedy, sonar, 20 sek. reloadu + sigma 2.0?  Taki okręt pod wieloma aspektami zbliża się do dużych / ciężkich krążowników. Zresztą, porównując z linią włoską to nawet je wyprzedza - nie każdy Włoch ma sonar i torpedy jednocześnie (albo - albo u Gorizii). Rozumiem oczywiście, że WG musi zarabiać, sprzedając premki. Z drugiej jednak strony, różnica między dużym krążkiem (CA) a battlecruiserem jak Odin zaczyna się zacierać (pancerz jak u bebeczka i consumable krążownika). Czy nie zakłóci to - trudnego nieraz w utrzymaniu - balansu między okrętami (na T8 i nie tylko)? Co o tym sądzisz @Dark_Havoc? Piszesz i tłumaczysz sporo, więc masz chyba lepszy wgląd w sytuację niż niejeden zwykły gracz...

@mickecobra  - mamy już w grze Yamato i Musashi, to może Shinano w szatach pancernika się ukaże? :-)  Mogli dać Gneisenau działa 15-calowe, których w realu mieć nie zdążył, to Shinano zamiast przewoźnikiem, może zostać alternatywnym BB T10 :-)  Po wprowadzeniu nieistniejącej w realu linii ruskich BB z tymi wszystkimi premkami (Lenin) i alternatywami (Slawa) już mało co mnie zdziwi. W realiach wojennych mieliśmy np. krążowniki waszyngtońskie, w WoWs mamy "krążowniki petersburskie" (zwłaszcza T9-T10). Na CV T10 miejsce już zajęte (Kukuryku), a kolejny premium bebeczek zawsze się zmieści :-)  Można dać mu celne działa, dużą szybkość, a jako piętę achillesową - łatwo wchodzące zalania (pozdrowienia od USS Archerfish). I gra gitara!  :-)

[SIYAN]
Players
1,389 posts
10 hours ago, mickecobra said:

Jeśli myślisz o Super Yamato (projekt A-150), to z racji że miał być uzbrojony w zestaw 6x 510mm raczej nie ma co liczyć na dodanie go do gry w tej postaci, WG twierdzi że nie doda do gry okrętów z działami większymi niż Yamato (460mm). No chyyyba że będzie jak z okrętami podwodnymi, których też przecież miało nie być :Smile_veryhappy: Ewentualnie jest opcja zrobić identycznie jak z G.Kurfurstem (projekt H-44), który też planowany był z 8x 508mm, zaś w grze mamy (oczywiście by słowu WG stało się zadość), zmniejszony kaliber za to więcej luf. Tak więc z Super Yamato można by zrobić taki swoisty downgrade i np. zamienić te Yamatowe 9x 460 na 12x mniejszy kaliber (cztery wieże po trzy działa) i wrzucić go jako alternatywną T10, co ostatnio jest bardzo modne.

Raczej miałem na myśli opcję z poprawioną plotką (+40mm zamiast chmary 25mm), secondarką (100mm zamiast 127mm),  szybszym obrotem wież,  lekko większą szybkością i innym rozmieszczeniem pancerza, głównej bym nie ruszał albo tak jak napisałeś na 12x mniejsze cuś

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.