Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Marblehead_1

Drzewko PanEuropejskie - moja propozycja

32 comments in this topic

Recommended Posts

[O-R-P]
Players
1,891 posts
17,306 battles

Niedawno zapowiedziałem w innym temacie podczas dyskusji, że przedstawią moją propozycję drzewka Pan-Europejskiego. Z racji rozmiarów będę dodawał każde z trzech gałązek w osobnym poście. Moim celem jest przedstawienie drzewka możliwie najbardziej realnie istniejącego z jak najmniejszą ilością projektów. Kolejna sprawa to to, że drzewko ma być maksymalnie wielonarodowe. Krążowniki Pan-Europejskie choć od Tieru VII mają mniej dział niż inne lekkie krążowniki mają być typowymi spamerami, które będą balansowne szybkostrzelnością i sprzętami eksploatacyjnymi. Niektóre tiery mają po kilka propozycji, które można by podzielić na podobne przejścia jakie mają drzewka w WoT. Najważniejsze jest to, że na każdą gałązkę mam propozycję cechy wyróżniającej.

Krążowniki:

TI :
nl_of_5.gifnl_of_9.gif
Flores/Johan Maurits van Nassau - 3*149mm 1795 ton - holenderska kanonierka kolonialna, jak każdy TI, który w grze jest "krążownikiem", w świecie realnym okręt ten krążownikiem nie był.

sp_ms_1.gif

Jupiter - 4*120mm 2600 ton - Hiszpański stawiacz min.

gr_cr_12.gif (314×92)

Elli 3*152mm 2750 ton - Grecki lekki krążownik zatopiony przez włoski okręt podwodny w 1940 roku. Pierwotnie chiński krążownik zakupiony przez Grecję.

sw_ms_25.gif

Älvsnabben 4*152mm 4250 ton - Szwedzki stawiacz min (krążownik-stawicz min) przebudowany ze statku handlowego.

TII:

tu_cr_4.gif
HAMİDİYE - 2*152mm 8*120mm w grze 10*120mm 3904 tony - Turecki krążownik.

ah_cr_14.gif
Zenta - 8*120mm 2313 ton - Austro-Węgierski krążownik zatopiony po słynnej bitwie z kilkunastoma! francuskimi pancernikami i ciężkimi okrętami. Premium.

pl_ms_18.gif

Gryf - 6*120mm 2700 ton - Polski stawiacz min o wielkości małego krążownika.

TIII:

Problem jest taki, że między TII a TII jest w moich propozycjach stosunkowo niewielka różnica a wszystko zostało by przeprowadzone na zasadzie balansu artylerii.

brit_c349.gif
ANTINAVARCHOS KOUNTOURIOTIS - 10*140mm 5845 ton  ( 6 na burtę ) Grecki krążownik zarekwirowany przez Royal NAvy w 1917 roku znany bardziej jako HMS Chester.

fr_cr_83.gif
Saida/Helgoland/Novara - 9*100mm 6WT 4010 ton - Legendarne Austro-Węgierskie Spahkruzery, kadłub A to działa 100mm, kadłub B to wersja z proponowanym przezbrojeniem na artylerię 150mm. Ciekawe rozmieszczenie rufowej wyrzutni torped.

ger_cr75.gif
MİDİLLİ 10*105 -> 6*150 2WT 5281 ton - Legendarny Turecki krążownik znany także jako Breslau, w wariancie II uzbrojenia moim zdaniem nie nadaje się na TIII a raczej na TIV jak Karlsruhe czy Taranto. Premium jak nic.

TIV:
nl_cr_4.gif
Java - 10*150mm 8208 ton - Holenderski krążownik zatopiony w Biwie na Morzu Jawajskim.

pl_cr_1.gif

Dragon - 6*152 6000 ton - Znany wszystkim okręt, Premium z zasłoną dymną/sonarem do wyboru i pociskami HE.

TV

sp_cr_12.gif
Reina Victoria Eugenia - 9*152mm 2*2WT - Hiszpański lekki krążownik. Okręt drzewkowy

nl_cr_1.jpg
De Ruyter - 7*150mm 7548 ton - Legendarny holenderski krążownik zatopiony w Bitwie na Morzu Jawajskim. Premium jak Dragon jednak bez zasłony dymnej. Z racji dobrego jak na swoje czasy uzbrojenia przeciwlotniczego byłby pierwszym okrętem w linii z Wzmocnieniem Obrony przeciwlotniczej.

Na ten tier mógłby również trafić Szwedzki krążownik lotniczy Gotland

sw_cr_5.gif

Gotland - 6*152mm 8 wodnosamolotów 2*3WT 5550 ton - jedyny w swoim rodzaju krążownik lotniczy. Wodnosamoloty mogły by przenosić niewielkie bomby jak brytyjskie bombowce nurkujące.

Mógłby również być zwykłym krążownikiem przeciwlotniczym jak został zmodernizowany po wojnie.

sw_cr_17.gif

TV to maksymalnie na co mógłby trafić. Ten okręt jest tak cudaczny i dziwny, że musi trafić do gry.

TVI

Na ten tier mam najwięcej propozycji. Wybrałem najciekawsze moim zdaniem.
sw_cr_8.gif
Göta Lejon 7*152mm 2*3WT 9238 ton - Szwedzki lekki krążownik. Pierwotny wariant uzbrojenia i wyposażenia. Atak klonów jako Almirante Lattore do drzewka Pan-Ameryki na TVII z dodatkowymi sprzętami eksploatacyjnymi i radarem.

sp_cr_34.gif
Almirante Cervera - 8*152mm 4*3WT 9237 Najnowocześniejszy hiszpański lekki krążownik lat przed Wojną Domową. 

sp_cr_25.gif
Baleares 13070 6*203mm 12WT 13070 ton - Pierwszy krążownik traktatowy zatopiony w walce - TVI bo w wariancie tylko częściowego uzbrojenia z Wojny Domowej w porównaniu do Canarias.

sp_cr_32.gif

Méndez Núñes - 8*120mm 2*3WT 6045 ton - Hiszpański krążownik przeciwlotniczy przebudowany w latach 50-tych, niewielki okręt lecz mocno wysłużony kadłub. Okręt premium.

gr_cr_3.gif

Elli II - 8*152mm 2*3WT 10672 tony - Grecki lekki krążownik, podobnie jak jego "brat" w drzewku włoskim jest okrętem premium.

TVII
sp_cr_6.jpg 
Canarias 8*203mm - Słynny hiszpański ciężki krążownik, wariant powojenny. Premium jako, że nie jest to CL.

sw_cr_19.gif
Tre Kronor - 7*152mm 2*3WT 9238 ton - Szwedzki lekki krążownik. Wariant po wszystkich modernizacjach powojennych.

TVIII
nl_cr_13.gif
Eendracht - 8*152mm 2*III WT 10800 ton - Pierwotny plan holenderskiego lekkiego krążownika. 8*152 wydaje się niewiele ale wszystko zostało by zbalansowane szybkostrzelnością i różnorodnością sprzętów eksploatacyjnych.

TIX 
nl_cr_23.gif
De Zeven Provinciën - 8*152mm 11850 ton - końcowy wariant holenderskiego lekkiego krążownika Eendracht. 8*152mm to mało? Automatyczne ładowanie i pociski HE wraz z szerokim zakresem sprzętów eksploatacyjnych dały by dziecko Smoleńska i Frieslanda na tierze IX. Okręt jest duży i ma bardzo wysoką sylwetkę.

TX

Nie mam najmniejszego pojęcia co mogło by się tutaj znaleźć. Najprawdopodobniej powstałby kolejny Krążownik Petersburski lub De Zeven Provinciën z kolejnymi "dostosowaniami" do Tieru X.

Lotniskowce:

Tutaj mamy do wyboru tylko trzy okręty, siłą rzeczy nie da się zbudować z nich drzewka. Moim zdaniem mogą trafić jako okręty premium IV, VI i VIII tieru i nic więcej. Niestety nie mam nic co mogło by trafić na Tier X. Choć może coś inni podpowiedzą w tym temacie.

TIV

brit_c21.gif

Karel Doorman 17210 ton - pierwszy holenderski lotniskowiec eskortowy. Jak chyba każdy lotniskowiec mógłby być dowolnie zbalansowany rozmiarami grupy lotniczej. TIV to maksimum na co mógłby trafić.

TVI

sp_cv_25.gif

Dedalo - 16416 ton - hiszpański lotniskowiec z amerykańskiego typu Independence.

TVIII

nl_cv_5.jpg

Karel Doorman II 19896 ton -  drugi holenderski lotniskowiec z brytyjskiego typu Colossus. Jak każdy dało by się zbalansować wielkością grupy lotniczej.

Następne będą Pan-Europejskie pancerniki.

• Cool 20

Weekend Tester
629 posts
995 battles

Dlaczego uważasz, że nazwa Elli (od bitwy morskiej przy przylądku o takiej samej nazwie) byłaby niedopuszczalna dla WG?

Co mi się rzuca w oczy to duża ilość stawiaczy min na niskich tierach - a przecież walka artyleryjska nie była zadaniem tych okrętów.

Bardzo ciekawą premką niskiego tieru mógłby być grecki krążownik Averoff, który do drzewka nie będzie się nadawał ze względu na konstrukcję i sporą siłę ognia (działa 234 mm).; nieco podobny do Mikasy

[MS-B]
Beta Tester
421 posts
8,980 battles
1 hour ago, profes79 said:

Bardzo ciekawą premką niskiego tieru mógłby być grecki krążownik Averoff, który do drzewka nie będzie się nadawał ze względu na konstrukcję i sporą siłę ognia (działa 234 mm).; nieco podobny do Mikasy

WG jeszcze nie ogarnął okrętów z artylerią główną dwóch różnych kalibrów. Poza tym w grze nie ma jeszcze żadnego krążownika pancernego, a szkoda bo było wiele fajnych i ciekawych konstrukcji.

Split linii krążowników powinien mieć miejsce na niższych tierach. Lekkie powinny zaczynać się od krążowników pancernopokładowych, a ciężkie od pancernych.

• Cool 6

[O-R-P]
Players
1,891 posts
17,306 battles
2 hours ago, profes79 said:

Dlaczego uważasz, że nazwa Elli (od bitwy morskiej przy przylądku o takiej samej nazwie) byłaby niedopuszczalna dla WG?

Co mi się rzuca w oczy to duża ilość stawiaczy min na niskich tierach - a przecież walka artyleryjska nie była zadaniem tych okrętów.

Masz rację, pomyliła mi się nazwa Elli ( Έλλη ) z nazwą Grecji po grecku ( Ελλάδα )

Dlaczego stawiacze min? Tierem I jest zawsze "krążownik", który krążownikiem nie był, skoro są eskortowce jak Black Swan, Chengan czy zdaje się Orłan ( cokolwiek to było faktycznie ), kanonierki Erie, Bouganville, Eritrea czy Hermelin to czemu nie duże stawiacze min, które uzbrojeniem 4*120mm/4*152mm dorównują właśnie innym TI. Poza tym zaproponowałem również typowe kanonierki również odpowiadające większości parametrów oraz uzbrojeniem innym TI.

[-DWS-]
Beta Tester
5,123 posts
14,675 battles
9 hours ago, Targo__PL said:

WG jeszcze nie ogarnął okrętów z artylerią główną dwóch różnych kalibrów. Poza tym w grze nie ma jeszcze żadnego krążownika pancernego, a szkoda bo było wiele fajnych i ciekawych konstrukcji.

Aż się prosi o zrobienie Bluchera. Tego zatopionego pod Dogger a nie tego z Oslofjordu oczywiście. Uzbrojenie główne jest jednolite, prędkość akceptowalna.

Wcześniej mogły by iść okręty admirała von Spee, choć nazwy są już zajęte. Jak już jesteśmy przy von Spee, to HMS Monmouth też by się nadał.

Niestety, większość krążowników pancernych nie miała jednolitej atylerii, ale parę jeszcze by się spokojnie dało wykorzystać. Tak na szybko:

HMS Warrior - 6x234 + 4x191. Bierzemy 234 jako główną a 191 jako pomocniczą i gra.

Waldeck-Rousseau - mój faworyt, jakaż swojska nazwa. 14x194mm, pasuje

W ogóle francuzy są fantastyczne, choć mało który (prócz Waldka) się do gry nadaje. Ale popatrzcie sobie na toto:

800px-Armoured_cruiser_Dupuy_de_L%C3%B4m

[WOB]
Players
18 posts
10,900 battles

Proponuje jeszcze dołączyć Szent Istvan ,  włoskie Ciao Dulio, plus krążownik liniowe  niemieckie, krążowniki liniowe Renown i Repulse. 

[O-R-P]
Players
1,891 posts
17,306 battles
20 minutes ago, rtfm_pl said:

Aż się prosi o zrobienie Bluchera. Tego zatopionego pod Dogger a nie tego z Oslofjordu oczywiście. Uzbrojenie główne jest jednolite, prędkość akceptowalna.

Wcześniej mogły by iść okręty admirała von Spee, choć nazwy są już zajęte. Jak już jesteśmy przy von Spee, to HMS Monmouth też by się nadał.

Niestety, większość krążowników pancernych nie miała jednolitej atylerii, ale parę jeszcze by się spokojnie dało wykorzystać. Tak na szybko:

HMS Warrior - 6x234 + 4x191. Bierzemy 234 jako główną a 191 jako pomocniczą i gra.

W ogóle francuzy są fantastyczne, choć mało który (prócz Waldka) się do gry nadaje. Ale popatrzcie sobie na toto:

Spoiler

800px-Armoured_cruiser_Dupuy_de_L%C3%B4m

Z jakiegoś powodu niektóre nazwy jak Blucher czy Seydlitz jeszcze się nie pojawiły, tutaj ten Blucher z 1914 roku miałby chyba największą szansę na trafienie do gry, gdzie na Tierze V lub VI mógłby sobie dać radę. Pomimo całej mojej sympatii do okrętów tierów II-IV to od długiego czasu nie pojawił się żaden okręt premium tych tierów dlatego wątpię na cokolwiek z tego zakresu poza absolutnymi legendami lub najbardziej rozpoznawalnymi okrętami jak Midilli czy Novara aczkolwiek wątpię i  w to. 

[-DWS-]
Beta Tester
5,123 posts
14,675 battles
2 hours ago, Marblehead_1 said:

Pomimo całej mojej sympatii do okrętów tierów II-IV to od długiego czasu nie pojawił się żaden okręt premium tych tierów

To by wymagało przebudowania całej strategii WG pchającej na siłę graczy na wysokie tiery. A wystarczyło by zrobić tryb "oldshool" bez lotnisk i bez niszczycieli, za to z limitem do T3, może T4 i spoko chętni by się znaleźli. Tylko jeszcze trzeba by obniżyć limit misji dziennych, bo teraz granie czymkolwiek poniżej T5 jest bez sensu. Ten tryb mógłby mieć inną ekonimię "zachęcającą" do kupowania premek i WG by wyszło na swoje.

A swoją drogą właśnie wpadłem na pomysł jak do gry wprowadzić predredonty i te wszystkie krążowniki pancerne z niejednolitą artylerią. Przecież mechanika 2 różnych broni istnieje od zawsze, tyle że tą drugą bronią są torpedy. A jakby tak zrobić, że zamiast torped są działa główne? Strzelało by się z "pomocniczej" tak jak teraz główną artylerią, a ciężkie działa przeładowywały by się swoim trybem tak jak teraz przeładowują się torpedy. I co te 30-40 sekund można by huknąć z grubej rury a potem wrócić do pukania z mniejszych działek. Jedyne co WG musiało by zrobić, to nie przełączać celownika na torpedowy po wybraniu trójki. No i ciężkie działa miały by zafiksowany jeden typ amunicji.

A jakby WG zaimplementowało 2 różne typy amunicji dla "drugiej broni" to od razu w bonusie mamy 2 różne typy torped dla niszczycieli.

• Cool 5

[BASIC]
Players
3,296 posts
5,097 battles
3 hours ago, rtfm_pl said:

W pełni się zgadzam. Popatrzcie sobie na to to:

Armoured_cruiser_Gloire.png

[GLORY]
Players
392 posts
11,321 battles

Reina Victoria Eugenia - 9*152mm 2*2WT - Hiszpański lekki krążownik. Okręt drzewkowy

Rysunek przedstawia okręt po przebudowie w czasie wojny domowej, wtedy miał uzbrojenie 6 x 152 mm, 2 x 88 mm plot i bez torped, przed przebudową miał 9 x 152 mm, ale tylko 5 na burtę poza tym okręt wyciągał tylko 25 węzłów, więc V tier to trochę za wysoko, ja bym dał II, max III tier.

Gotland - 6*152mm 8 wodnosamolotów 2*3WT 5550 ton - jedyny w swoim rodzaju krążownik lotniczy. Wodnosamoloty mogły by przenosić niewielkie bomby jak brytyjskie bombowce nurkujące.

Mógłby również być zwykłym krążownikiem przeciwlotniczym jak został zmodernizowany po wojnie.

Gotland 5 dzieł 152 mm na burtę i 28 węzłów to bez mechaniki wykorzystywania samolotów nie nadaje V tier, w wersji plot max 4 tier.

Co do ukończonych po wojnie krążowników szwedzkich i holenderskich to biorąc pod uwagę, ze były to dość nowoczesne okręty można by je wszystkie dać o tier wyżej. 

Też czekam na krążowniki pancerne. Może trzeba było by je trochę na potrzeby gry zmodernizować - dodając jakąś mocniejszą plotke, ale sporo okrętów w grze ma niehistoryczne uzbrojenie. Mamy w grze wielkie krążowniki, mamy pancernik "kieszonkowy" jakoś te okręty wpasowały się do gry i takie krążowniki pancerne też mogły by być ciekawe na niskich tierach. 

W pełni się zgadzam. Popatrzcie sobie na to to:

Nie wiem co oni brali, ale dobrze że zmienili dilera

[-DWS-]
Beta Tester
5,123 posts
14,675 battles
52 minutes ago, Thorgerder said:

takie krążowniki pancerne też mogły by być ciekawe na niskich tierach.

Ale główny problem polega na tym, że teraz niskie tiery są nieciekawe. Misje i dyrektywy robi się od piątek w górę a wczesny dostęp do nowych okrętów dodatkowo zmniejsza ich popularność.

• Cool 1

Weekend Tester
629 posts
995 battles

Tylko na upartego można zrobić dla okrętów I wojennych zupełnie odrębne drzewko - żeby nie było problemu pt. nikt nie gra na III-IV to zrobić drzewko gdzie np. brytyjski Hood jest na tier X jako szczytowy okręt linii brytyjskich BC. I niech drzewka I wojenne i wcześniejsze, nasycone artylerią i pancerzem a pozbawione lotnictwa sobie grają. Dla A-W, Włoch, Niemiec, Francji i Wielkiej Brytanii nie powinno być to problemem bo okrętów z tego okresu mają od cholery i jeszcze trochę. Okrętów, które w ogóle nie są wykorzystywane. Nie wiem jak tu stoi USA; chyba trochę gorzej ale też powinno się dać coś wykroić.

[HOB]
Moderator
1,649 posts
7,037 battles

Przy niskich tierach za późno na uzdrowiciela - potrzeba nekromanty.

Nie tylko brak misji i kampanii zniechęca do niskich tierów, ale także bardzo niski bazowy exp.

Jedyna metoda na uczynienie niskich tierów grywalnymi, chociaż na jakiś czas, to dorzucenie jakiegoś łańcucha misji lub kampanii do wykonania wyłącznie niskim tierem. I to z nagrodą cenniejszą niż jednorazowy kamuflaż. Równolegle potrzebny by był czasowy zastój z misjami na wyższych tierach. Ominąć to można poprzez formę kampanii o nieograniczonym czasie.

[TF16]
Players
401 posts
14,626 battles
23 minutes ago, Silentraz said:

Nie tylko brak misji i kampanii zniechęca do niskich tierów, ale także bardzo niski bazowy exp.

Ad. 1 - zgadzam się, ograniczenie dla misji 5+ powoduje, że na niższy tier idzie się od "wielkiego dzwonu" dla totalnego odstresowania. 

Ad. 2 - bazowy exp jest wystarczający jak na potrzeby tych tierów... wymaksowanie t3 (bez szmatek, a tylko z camo +100%) to 2, max. 3 bitwy i to takie mocno średniawe...., na t4 też się zamkniesz w 5-6 bitwach mocno przeciętnych bitwach....     

On 10/21/2019 at 7:56 PM, rtfm_pl said:

A wystarczyło by zrobić tryb "oldshool" bez lotnisk i bez niszczycieli, za to z limitem do T3, może T4 i spoko chętni by się znaleźli.

Tylko czy Wg się chce?... 

Przecież nie potrafią tak zestawić MM, żebyś grając t3 bez pelotki nie trafił do bitwy gdzie są 2-3 lotnie... (naprawdę nie mam nic przeciwko CV w grze - bywają upierdliwe, bo i taka ich rola - ale granie przeciwko nim okrętem, który nie ma nawet 1 km plot. to zakrawa na kabaret....)

[-DWS-]
Beta Tester
5,123 posts
14,675 battles
5 hours ago, Silentraz said:

Jedyna metoda na uczynienie niskich tierów grywalnymi, chociaż na jakiś czas, to dorzucenie jakiegoś łańcucha misji lub kampanii do wykonania wyłącznie niskim tierem. I to z nagrodą cenniejszą niż jednorazowy kamuflaż.

Na szybko wystarczyło by, żeby pierwsze 3 misje dzienne dawało się robić od T2. Ewentualnie z obniżeniem progu na trzeci etap do powiedzmy 750 bazowego. Ja często zaczynam od coopa, bo to pozwala szybko zaliczyć pierwszą misję (250 bazowego) z łańcuszka misji dziennych. Czasem też jadę coopa jak mi zabrakło kilkadziesiąt punktów do zaliczenia etapu (np. bitwa za 1150 a potrzeba było 1200).

Jakbym mógł to zaliczać na niskich tierach to bym pewnie nimi grał, bo bitwy tam też nie są długie. Ale nie mogę.

[GROM-]
[GROM-]
Beta Tester
158 posts
16,150 battles
9 minut temu, rtfm_pl napisał:

Na szybko wystarczyło by, żeby pierwsze 3 misje dzienne dawało się robić od T2. Ewentualnie z obniżeniem progu na trzeci etap do powiedzmy 750 bazowego. Ja często zaczynam od coopa, bo to pozwala szybko zaliczyć pierwszą misję (250 bazowego) z łańcuszka misji dziennych. Czasem też jadę coopa jak mi zabrakło kilkadziesiąt punktów do zaliczenia etapu (np. bitwa za 1150 a potrzeba było 1200).

Jakbym mógł to zaliczać na niskich tierach to bym pewnie nimi grał, bo bitwy tam też nie są długie. Ale nie mogę.

Niskie tiery nie wymagają konta premium, koszty obsługi są niskie fakt jest mniej kasy i expa. Więc są dla fugie słabo opłacalne, chcesz robić misje musisz wygrindowac  okręt do V tieru  albo wydać kasę. Promowanie gry na niskich tierach jest  dla fugie nieopłacalne.

[-DWS-]
Beta Tester
5,123 posts
14,675 battles
4 minutes ago, maciek001 said:

Niskie tiery nie wymagają konta premium, koszty obsługi są niskie fakt jest mniej kasy i expa. Więc są dla fugie słabo opłacalne, chcesz robić misje musisz wygrindowac  okręt do V tieru  albo wydać kasę. Promowanie gry na niskich tierach jest  dla fugie nieopłacalne.

Ale piątki też nie wymagają premki, zresztą szóstki i siódemki też nie o ile nie lamimy totalnie. A biorąc pod uwagę ilość flag i kamuflaży "ekonomicznych" to i na dychach da się grać bez premki nie bankrutując przy tym.

Mało tego, piątki na coopach (bez premiumowych konsumabli) też są "do przodu" bez premki, choć tu już tak na styk.

[GROM-]
[GROM-]
Beta Tester
158 posts
16,150 battles
4 minuty temu, rtfm_pl napisał:

Ale piątki też nie wymagają premki, zresztą szóstki i siódemki też nie o ile nie lamimy totalnie. A biorąc pod uwagę ilość flag i kamuflaży "ekonomicznych" to i na dychach da się grać bez premki nie bankrutując przy tym.

Mało tego, piątki na coopach (bez premiumowych konsumabli) też są "do przodu" bez premki, choć tu już tak na styk.

Jak masz mało bitew to i nie masz flag czy camo, brak zaplecza i tyle. Zobacz jakie ludzie maja parcie na X a to kosztuje. My już nie dajemy tak zarobić jak świeżaki.

• Cool 1

[-DWS-]
Beta Tester
5,123 posts
14,675 battles
4 minutes ago, maciek001 said:

Jak masz mało bitew to i nie masz flag czy camo, brak zaplecza i tyle. Zobacz jakie ludzie maja parcie na X a to kosztuje. My już nie dajemy tak zarobić jak świeżaki.

Ale to są 2 różne sprawy. "Parcie na dychy" kosztuje i to dużo. Podejrzewam, że dlatego WG tak szczodrze sypie dopalaczami do XP-ków. Dobrze oflagowany okręt spokojnie robi ponad 10 tysięcy XP na bitwę. Ja Fantasque przeszedłem w jakieś 25 bitew, bez używania Free XP, Lightninga w równo 30 i to nie były okręty flagowane "na maksa". A przejście z ósemki na dziewiątkę to jest wydatek jakichś 15 baniek, nawet jeśli ósemkę sprzedasz. Taniej jeśli zdejmiesz moduły za dublony, no ale to z kolei kosztuje dublony. A w 30 bitew zarobić 15 baniek, to nawet z kontem premium i "dopalaczami" jest ciężko. Bez konta premium jest to nierealne.

Jak grałem w czołgi, to tam ekonomia była prosta. Bez konta premium dawało się zarabiać gdzieś tak do szóstek (siódemek jak się było dobrym i kupowało moduły na zapas jak były zniżki). Ósemki nie-premium wychodziły na zero (dla dobrego gracza) a wyżej było się na minusie. Nawet fiolety musiały pograć "zarabiarkami" żeby potem swobodnie szaleć na dyszkach. I ludzie grali piątkami, trójkami, kupowali premki niskich tierów, jakoś to szło. Jak jest teraz nie wiem, ale parę lat temu tak to w czołgach wyglądało. W okrętach początkowo wyglądało to podobnie a potem zaczęła się inflacja.

Jeszcze co do zarabiania na niskich tierach, to nie jest takie oczywiste. Koszty obsługi są śmieszne, ale premiumowe konsumable kosztują tyle samo co na dyszkach. A niszczyciel T2 ma tyle samo consumabli co dycha i one kosztują tyle samo. Aż muszę sprawdzić, ale coś mi się zdaje, że grając randoma na Umikaze to jestem w plecy z kasiorką.

[O-R-P]
Players
1,891 posts
17,306 battles

Pancerniki Pan-Europejskie. Tutaj pod względem istniejących konstrukcji jest już gorzej niemniej można dołożyć kilka interesujących okrętów. Mam problem ze szwedzkimi i fińskimi pancernikami obrony wybrzeża. Moim zdaniem nadają się góra na TIII a przykład Mikasy pokazał, że WG nie za bardzo ma pomysł na tego typu okręty.  Cechą wyróżniającą linii byłby niewielki spot, niższy zasięg dział, gorszy pancerz oraz dobra zwrotność czyniąca okręty drzewkowe bliższe krążownikom liniowym.

Tier III

sp_bb_2.gif

sp_bb_4.gif

Jaime I - 8*305mm 15700 ton - jedyne prawdziwe hiszpańskie pancerniki i najmniejsze drednoty jakie kiedykolwiek wybudowano, wszystkie utracono w dosyć specyficznych okolicznościach.

Tier IV

proyectoacorazadovictoria.png

Reina Victoria Eugenia 8*343mm 21000 ton Projekt hiszpańskiego pancernika, nigdy nie ukończony. Niewielki pancernik.

brit_b23.gif

Reşadiye - 10*343mm 24700 ton - Turecki pancernik ukończony jako HMS Erin. Premium

tu_bb_3.gif

Yavuz Sultan Selin - 10*280mm 25400 ton - Legendarny turecki krążownik liniowy. Premium

fr_bb_13.jpg

Paris - 12*305mm 26000 ton - Premium. Tak wiem, okręt miał trafić do PMW ale nic z tego nie wyszło. Mam tutaj taki nikczemny plan aby każda z większych marynarek składających się na drzewko Pan-Europejskie posiadało swój BB,CL i DD premium poza Szwecją bo tutaj BB premium jest niemożliwy.

Tier V

fr_bb_56.gif

Vasilefs Konstantinos - 10*340mm 25000 ton - nieukończony grecki pancernik, oparty na francuskim typie Bretagne/Provence

Tier VI

gr_bb_5.gif
Salamis - 8*356mm 21500 - Tutaj sprawa niestety się komplikuje. Pancerniki Tieru VI mają w większości kadłuby oparte na modyfikacjach 30-tych i 40-tych więc tutaj także było by potrzebne coś takiego. Sam stawiam na okręt gameplayowo podobny do Prinz Eitel Friedrich lecz sporo mniejszy.

brit_b62.gif

Sultan Osman-i Evvel - 14*305mm 30250 ton - Turecki pancernik ukończony jako HMS Agincourt. Mokry sen każdego BBrajanka - 14 dział głównego kalibru. Wariant jaki był projektowany byłby praktycznie pozbawiony obrony przeciwlotniczej ( brak fikcyjnego kadłuba ) oraz niezbyt zwrotny wobec czego byłby raczej dobrze zbalansowany. Premium

Tier VII

project_of_the_project_cruiser_1047__net

Koningin Wilhelmina der Nederlanden - 9*283mm 31000 ton - Holenderski krążownik liniowy Projektu 1047. No niestety ale od tego tieru nie ma możliwych realnych okrętów.

Tier VIII

it_bb_69.jpg

Generalissimo y Caudillo Francesco Bahamonde un amigo de niños y jóvenes ( moja jajcarska propozycja nazwy ) / Emperador Carlos V ( tą nazwę bym widział ) - 9*381mm 41000 ton - rozważany przez hiszpanów projekt pancernika oparty na włoskich pancernikach typu Vittorio Veneto.

Tier IX

dbz08pf-26c7495d-8a8f-40dc-994a-7e8ccd9f

Erzherzog Ferdinand Max 8*420mm 36000 ton - Austro-Węgierski Projekt V pancernika. Zaczynamy jazdę: okręt w którym wymieniono maszynownię, zmodernizowano opancerzenie oraz artylerię. Okręt niewielki i tym wpisujący się w koncepcję linii.

Tier X

Kaiser Franz Joseph I - 10*420mm 2*II, 2*III 40000 ton - Lekko zmodernizowany Austro-Węgierski Projekt V dostosowany do warunków Tier X. Nadal całkiem niewielki jak na warunki TX pancernik o dobrym kamuflażu.

Niestety niszczyciele zajmą nieco więcej czasu niż się spodziewałem lecz także i tutaj mam przygotowaną cechę linii w którą wpiszą się oba niszczyciele premium.

• Cool 4

Weekend Tester
629 posts
995 battles

HMS Agincourt i salwa burtowa siedmiu wież artylerii głównego kalibru :) Ponoć były obawy, że przy oddawaniu salwy burtowej okręt się wywróci - okazało się jednak, że tylko od wstrząsów puszczają nity na okręcie a dla obserwatora salwa burtowa ponoć wyglądała, jakby okręt właśnie eksplodował...

Generalnie tu widze problemy w postaci okrętów, które fizycznie nigdy w ramach danej marynarki nie walczyły (Erin/Agincourt) albo były do niej przypisane tylko formalnie (Goeben).

[O-R-P]
Players
1,891 posts
17,306 battles
1 hour ago, profes79 said:

HMS Agincourt i salwa burtowa siedmiu wież artylerii głównego kalibru :) Ponoć były obawy, że przy oddawaniu salwy burtowej okręt się wywróci - okazało się jednak, że tylko od wstrząsów puszczają nity na okręcie a dla obserwatora salwa burtowa ponoć wyglądała, jakby okręt właśnie eksplodował...

Generalnie tu widze problemy w postaci okrętów, które fizycznie nigdy w ramach danej marynarki nie walczyły (Erin/Agincourt) albo były do niej przypisane tylko formalnie (Goeben).

Dlatego właśnie te okręty ( tureckie BB, które nigdy do Turcji nie trafiły podobnie jak OF Paris ) są w moim założeniu premiumami. Greckie BB nie zostały ukończone ale też nie zmieniały właściciela więc casus podobny jak z Izmaiłem. Goeben/Yavuz Sultan Selim później należał do tureckiej marynarki jednak IMHO to zbyt dobry materiał na monetyzację ( tureckie community i fani tego okresu historycznego )

[O-R-P]
Players
1,891 posts
17,306 battles

Niszczyciele Pan-Europejskie.

To chyba najprostsza do złożenia gałązka a także dająca najwięcej możliwych okrętów do wstawienia. Z samych okrętów szwedzkich, hiszpańskich i holenderskich można złożyć bez większych problemów trzy gałązki jednak ja postanowiłem przygotować jedną gałązkę z przynajmniej jednym okrętem premium na każdym tierze. Okręty drzewkowe charakteryzować się maja bardzo mocną artylerią oraz znacznie słabszym uzbrojeniem torpedowym. Staram się unikać klonów wobec czego nie będzie hiszpańskich, tureckich i greckich klonów amerykańskich niszczycieli poza jednym. Tiery VIII-X miały by dostęp do wielu różnorodnych sprzętów eksploatacyjnych.

Tier II

ah_dd_14.gif

Tatra - 2*102mm 6*66mm => unifikujemy do 8*66mm + 2*II WT 1050 ton - Austro-Węgierskie DD. Pod wzgledem artylerii duża Tachibana.

Tier III

es_dd_2.gif

Wambola - 4*102mm 3*III WT 1450 ton - Estoński niszczyciel sprzedany w 1933 roku do Peru. Torpedy kalibru 450mm więc bez rewalacji.

pl_dd_7.gif

ORP Burza 2*130mm 1*III WT - 1920ton - Polski niszczyciel tym razem w wariancie okrętu eskortowego. Okręt premium.

Tier IV

nl_dd_13.gif

Van Galen - 4*120mm 2*III WT 1 wodnosamolot 1650 ton - Holenderski niszczyciel należący do jednej z najbardziej pechowych serii alianckich niszczycieli. 

nl_dd_11.gif

Kortenaer 4*120mm 2*III WT 1 wodnosamolot 1640 ton - Jeden z kilku w tej gałązce niszczycieli, które posiadały by na wyposażeniu wodnosamolot.

ro_dd_6.jpg

Mărăști - 5*120mm 2*II WT 1723 tony - Rumuński niszczyciel. Torpedy kalibru 450mm więc to typowy okręt artyleryjski. Okręt premium.

Tier V

tu_dd_12.gif

Zafer - 4*120mm 2*III WT 1610 ton - Turecki niszczyciel bazowany na włoskim typie Folgore jednak ze sporymi różnicami w wyglądzie.

yu_dd_3.gif

Dubrownik - 4*140mm 2*III WT 2884 tony - Jugosłowiański lider wielkości małego lekkiego krążownika. Okręt premium bowiem nie działały by na nim niektóre perki artyleryjskie.

sp_dd_37.gif

Lepanto - 4*120mm 2*III WT 1519 ton - Hiszpański niszczyciel wsławiony zatopieniem ciężkiego krążownika Baleares w 1938 roku w Bitwie koło Przylądka Palos. Okręt premium.

ro_dd_4.gif

Regele Ferdinand - 5*120mm 2*III WT 1850 ton - Rumuński niszczyciel. Okręt premium lub zamiast Zafera do drzewka.

Tier VI

nl_dd_15.gif

Gerard Callenburgh - 5*120mm 2*IV WT 1 wodnosamolot 2228 ton - Oryginalny wariant holenderskiego niszczyciela. Możliwy klon na zasadzie Benson - Lo Yang jako niemiecki ZH3 z innym uzbrojeniem.

nl_dd_6.jpg

Isaac Sweers 6*102mm 2*IV WT 2228 ton - Holenderski niszczyciel premium. Niszczyciel typu Gerard Callenburgh w wariancie takim w jakim został ukończony jedyny służący po stronie aliantów okręt tego typu.

gr_dd_1.gif

Vassilefs Georgios - 4*128mm 2*IV WT 1850 ton - Grecki niszczyciel z niemieckimi działami. Dodatkowo niemiecki niszczyciel premium ZG3 Hermes na podobnej zasadzie jak Benson - Lo Yang i Gerard Callenburgh - ZH3 czyli ten sam okręt w dwóch drzewkach. Okręt premium.

Tier VII

pl_dd_90.jpg

ORP Piorun - 6*120mm 1*V WT 2350 ton - Polski niszczyciel - skoro Haida jest na TVII to i okręt z takim uzbrojeniem torpedowym by się nadawał na TVI.

yu_dd_2.gif

Split - 4*127mm 1*V WT 3000 ton - Jugosłowiański niszczyciel z amerykańskim uzbrojeniem. Okręt premium.

Tier VIII

pl_dd_11.gif

ORP Grom - 8*102mm 1*III WT 2383 tony - Ponieważ ORP Błyskawica jest już w grze więc i nazwa jest już zajęta dlatego wariant uzbrojenia ORP Błyskawicy po przebudowie przejąłby okręt od którego nazwano typ. W skrócie polska wersja Akizuki czyli spamerski DD ze stosunkowo słabym uzbrojeniem torpedowym.

gr_dd_17.gif

Velos 4*127mm 1*V WT 3005 ton - Grecki niszczyciel typu Fletcher wsławiony buntem w 1973 roku. Istniejący do dzisiaj okręt muzeum wobec czego jak wszystkie okręty muzea w WoWs poza Yueyangiem jest okrętem premium.

sp_dd_46.gif

Oquendo - 6*120mm 2765 ton - Hiszpański niszczyciel ZOP. Okręt premium jak Friesland.

Tier IX

sw_dd_44.gif

Halland 2*II 120mm 1*V WT 3400 ton - Szwedzki niszczyciel, w wariancie WoWs-owym nie posiadał by pocisków kierowanych.

nl_cr_9.gif

Tromp 6*152mm 2*III WT 1 wodnosamolot 4817 ton - Holenderski mały lekki krążownik wielkości liderów niszczycieli innych krajów. Niszczyciel premium tak jak Paolo Emilio. Prędkość historyczna 33,5 węzła do znacznego poprawienia.

Tier X

sw_dd_47.gif

Östergötland 2*II 120mm 1*VI WT 2600 ton - Szwedzki niszczyciel.

nl_cr_10.gif

Jacob van Heemskerck 10*102mm 4860 ton - Holenderski mały lekki krążownik przeciwlotniczy podobnie jak Tromp byłby niszczycielem premium. Tak jak Ooquendo i Friesland byłby pozbawiony uzbrojenia torpedowego. Ślinię się na ten okręt jak tylko na Yamashiro, Capitani Romani i Burzę.

• Cool 3

Weekend Tester
629 posts
995 battles

Znowu się będę czepiał :)

Wedle mojej wiedzy Grom nigdy nie był przezbrajany w działa 102 mm - po prostu nie zdążono tego zrobić; Błyskawica taką modernizację przeszła w 1941. I tu mamy kłopot taki, że chyba właśnie Błyskawica była jedynym (edit: dużym) niszczycielem polskim który był uzbrojony w działa 102 mm; pozostałe miały do końca wojny 120 ew. 130 mm.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.