Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Davao

Genova premium V tier

57 comments in this topic

Recommended Posts

[FF-PL]
Players
1,257 posts
15,605 battles

Temat poświęcony krążownikowi V tieru premium Genova

4313a082-e8e9-11e9-b5f2-38eaa735f4cc_120

Main Battery
203 mm/50 Ansaldo 1924 4 х 2 pcs.
Rate of Fire shots/min.
Reload Time 20 sec.
Rotation Speed deg./sec.
180 Degree Turn Time 25.71 sec.
Firing Range 14.3 km.
Maximum Dispersion 131 m.
Chance of Fire on Target Caused by HE Shell %
AP Shell203 mm proiettili AP 1924 mod.1 
Maximum AP Shell Damage 4,700 
Initial AP Shell Velocity 840 m./s.
AP Shell Weight 125.3 kg.
Secondary Armament #1
102 mm/35 OTO 193312 х 1 pcs.
Firing Range km.
Rate of Fire 15 shots/min.
Reload Time sec.
HE Shell102 mm proiettili HE 1933 
Maximum HE Shell Damage 1,450 
Initial HE Shell Velocity 811 m./s.
Chance of Fire on Target Caused by HE Shell %
Torpedo Tubes
533 mm tubo lanciasiluri DAAN-Whitehead 2 х 2 / 2 х 2 pcs.
Rate of Fire 1.28 shots/min.
Reload Time 47 sec.
Rotation Speed 25 deg./sec.
180 Degree Turn Time 7.2 sec.
Torpedo533 mm Si 270 G 
Maximum Damage 9,067 
Torpedo Speed 51 knot
Torpedo Range 8.01 km.
AA Defense
76/40 Ansaldo 1917 4 х 1 pcs.
. . . Average Damage per Second 8.4 
. . . Firing Range km.
102 mm/35 OTO 1933 12 х 1 pcs.
. . . Average Damage per Second 33.6 
. . . Firing Range 3.51 km.
Maneuverability
Maximum Speed 34.5 knot
Turning Circle Radius 660 m.
Rudder Shift Time 8.6 sec.
Concealment
Surface Detectability Range 11.82 km.
Air Detectability Range 8.28 km.
  • Bad 1

[DK-PL]
Players
2,299 posts
25,899 battles

Z wszelkich opinii i filmików recenzujących na YT wynika że gorszy jest tylko Yahagi :Smile_veryhappy: Czyli chyba szkoda nawet żetonów na to wydawać, lepiej za nie brać kontenery z szansą na wczesny dostęp do drzewkowych  i 100 dublonów  :Smile_coin:

• Cool 2

[P-W-C]
Players
6,239 posts
30,343 battles
14 hours ago, mickecobra said:

Z wszelkich opinii i filmików recenzujących na YT wynika że gorszy jest tylko Yahagi :Smile_veryhappy: Czyli chyba szkoda nawet żetonów na to wydawać, lepiej za nie brać kontenery z szansą na wczesny dostęp do drzewkowych  :Smile_coin:

Ok ale tam jest węgiel to trzeba brać  :Smile-_tongue:

• Cool 2

[S-J-W]
Players
257 posts
8,813 battles
8 godzin temu, MacArthur92 napisał:

Ok tam, jest węgiel to trzeba brać  :Smile-_tongue:

Ja również zdecydowałem się na 22 losowe zestawy, głównie ze względu na węgiel, ale też sporą ilość sygnałów. Z kontenerów francuskich DD nic nie wyleciało, więc teraz olewam te inicjatywy. Kotek ma focha :-) Zwłaszcza że pomysł na te krążki jest chyba jeszcze bardziej udziwniony niż na żabojadzkie deski, możliwe, że wcale się za linię nie wezmę. Mam VI z SK z normalną amunicją i może starczy...

• Cool 3

[JHF]
Players
195 posts
4,906 battles

Otrzymałem ten okręt przy trzecim albo czwartym zestawie losowym. Jedno słowo... Tragedia. Najbardziej daje się w znaki przeładowanie, 20 sekund to zdecydowanie za dużo, strzelamy.. Dingi i pauza na 20 sekund, w 10 sekundzie otrzymujemy random salwe z bb i zostajemy na ogryzku. W ogóle nie wiem jak tym grać. 

• Funny 1

[P-W-C]
Players
6,239 posts
30,343 battles
5 hours ago, RudyKotDino said:

Ja również zdecydowałem się na 22 losowe zestawy, głównie ze względu na węgiel, ale też sporą ilość sygnałów. Z kontenerów francuskich DD nic nie wyleciało, więc teraz olewam te inicjatywy. Kotek ma focha :-) Zwłaszcza że pomysł na te krążki jest chyba jeszcze bardziej udziwniony niż na żabojadzkie deski, możliwe, że wcale się za linię nie wezmę. Mam VI z SK z normalną amunicją i może starczy...

Niestety dopiero od T7 są dobre. T5 jest ciężkie do grania a T6 - jako tako grywalne. Fun jest od T7. Trzeba troche nimi kombinować, nie są łatwe i czasami brakuje tego hydro :cat_paw:

• Cool 4

[DK-PL]
Players
2,299 posts
25,899 battles
5 hours ago, RudyKotDino said:

Zwłaszcza że pomysł na te krążki jest chyba jeszcze bardziej udziwniony niż na żabojadzkie deski, możliwe, że wcale się za linię nie wezmę. Mam VI z SK z normalną amunicją i może starczy...

Również tak uważam. Ostrzyłem sobie ząbki na tą linię, niestety pomysł z SAP jest raczej chybiony. Grałem do tej pory tymi krążkami tylko na testowym i mam nieodparte wrażenie że znów przenosimy mechaniki z WoTa, czyli czołgi na wodzie. Żadne tam zgodne z logiką bitew morskich i konstrukcji samych okrętów salwy burtowe i stawianie kreski nad T, a WoToskie dziobkami do kapów i cała wstecz :Smile_facepalm: Patrząc z perspektywy fana Regia Marina, oba premkowe krążki T6 i T7 wydają się teraz mega interesującą propozycją (żadnego nie mam, ale już wiem że jak tylko będzie jakaś obniżka natychmiast je kupię).

Z całej linii drzewkowej zostają u mnie w porcie T7 Zara (bo to legenda), no i oczywiście T10 bez kapitana (dla SK na następną rocznicę). Z racji bardzo ładnych (WRESZCIE !!!) premkowych kamo rozważam oczywiście również T5 i T6, więc może i te zostawię, ale raczej tylko dla ozdoby portu.

Specjalnego włoskiego kapitana zostawiam na przyszłościową linię DD.

[FJORD]
Beta Tester
567 posts
20,658 battles

Czytając wasze komentarze zastanawiam się jaki to cel przyświecał twórcom, że zastosowali taką dziwną amunicję z takim reloadem przy równie kiepskim spocie na tych akurat krążownikach. Jeśli miałaby to być cecha wyróżniająca, czy charakterystyczna tej linii, to dlaczego premki tej nacji są w miarę normalnie wykonane?  Chodzi mi tu o fakt, że premki posiadają możliwość podpalania i w miarę przyzwoity reload, jak też i spot, a drzewkowe są tego pozbawione. Co miałoby to niby odzwierciedlać? niemoc włoskiej floty we farmieniu dmg?, czy jakiś brak umiejętności? Bo wiadomo, że włoska flota w II w. św. ustępowała często z pola walki.  Udaje się posiadaczom jakiegoś drzewkowego krążka wykręcać wyniki podobne do okrętów z możliwością podpalania? Jak to wygląda?

• Cool 1

[-DWS-]
Beta Tester
5,123 posts
14,675 battles
18 hours ago, mickecobra said:

Z wszelkich opinii i filmików recenzujących na YT wynika że gorszy jest tylko Yahagi

Hmmm, nie ma Yahagi, ale jak jest jeszcze gorszy, to ....

18 hours ago, mickecobra said:

Czyli chyba szkoda nawet żetonów na to wydawać, lepiej za nie brać kontenery z szansą na wczesny dostęp do drzewkowych  i 100 dublonów

Ja wylosowałem toto w trzecim kontenerze. Dzięki temu porobię misje na Włochów (nie miałem dotąd żadnego) i dedykowane dla Genovy, więc ten wydatek mi się i tak zwróci. A poza tym, drzewkowe okręty i tak se zrobię.

43 minutes ago, komturkonrad said:

Czytając wasze komentarze zastanawiam się jaki to cel przyświecał twórcom, że zastosowali taką dziwną amunicję z takim reloadem przy równie kiepskim spocie na tych akurat krążownikach.

Na testach SAP-y były mocniejsze, np. nigdy nie rykoszetowały. Przez co Genova wkładała dużo więcej na salwę niż teraz, więc obcięli jej reload żaby nie była OP. Potem pomajstrowali przy SAP-ach tak, że są teraz wyraźnie słabsze, a reload został.

45 minutes ago, komturkonrad said:

Jeśli miałaby to być cecha wyróżniająca, czy charakterystyczna tej linii, to dlaczego premki tej nacji są w miarę normalnie wykonane?

Bo są znacznie starsze i wtedy WG w ogóle o SAP-ach nie myślał.

47 minutes ago, komturkonrad said:

Udaje się posiadaczom jakiegoś drzewkowego krążka wykręcać wyniki podobne do okrętów z możliwością podpalania? Jak to wygląda?

Nie mam żadnej włoskiej premki, ale na Genowie na 4 bitwach nakręciłem średnie 37k. Przy czym zdaję sobie sprawę, że 4 bitwy to żadna próbka.

[FJORD]
Beta Tester
567 posts
20,658 battles
11 minut temu, rtfm_pl napisał:

Bo są znacznie starsze i wtedy WG w ogóle o SAP-ach nie myślał.

Z tego to sobie zdaję sprawę, bo mam je od dawna, ale czy czasem nie przyjdzie im ( WG ) na myśl, aby je też zunifikować i wprowadzić im ten nowy rodzaj amunicji?

[E--C]
Players
564 posts
12,079 battles
1 minute ago, komturkonrad said:

ale czy czasem nie przyjdzie im ( WG ) na myśl, aby je też zunifikować

Aigle dalej ma dym zamiast przyśpieszacza przeładowania.

LoYang ma dalej normalne torpedy.

Derpitz dalej nie ma Hydro (choć buffa do pomocniczej dostał)

No i QE, ale tu nie wiem, czy dostała penetrację 1/4 kalibru na HE po wprowadzeniu RN BB.

Więc może je zostawią, jak są.

Players
2,340 posts
13,255 battles

a po co kupowac

mi go wylosowalo w drugim kontenrze

ale na razie nie mam zetonow żeby go kupic

• Cool 2

[-DWS-]
Beta Tester
5,123 posts
14,675 battles
2 hours ago, brzeczyszkiewicz123 said:

Aigle dalej ma dym zamiast przyśpieszacza przeładowania.

LoYang ma dalej normalne torpedy.

Dołożę Gallanta, który ma normalny dym a nie krótki jak późniejsze DD-ki.

3 hours ago, brzeczyszkiewicz123 said:

No i QE, ale tu nie wiem, czy dostała penetrację 1/4 kalibru na HE po wprowadzeniu RN BB.

Pewnie chodziło o Warspite. Nie wiem jak z HE, ale AP-ki Warspite są zdecydowanie inne niż te które ma królowa.

[MS-B]
Players
172 posts
15,264 battles
14 hours ago, Qall said:

W ogóle nie wiem jak tym grać. 

W przypadku tych CA niestety troszku się zmienia cała strategia.Najbardziej boli zmienność tych okrętów w zależności od tieru.

Genova jako jedyny (tych niżej nie biorę pod uwagę) nie ma nawet dymu co niestety zmienia jego taktykę a już Monte,Zara i Amalfi go posiadają i inaczej się gra.

Genova 10.3 spot(mam nadzieje że nie pomyliłem) ma mocne uderzenie ale cała mechanika tych pocisków jest z dupy.Samolocik i te pociski leeeecą że nawet BB wymija:) gdyby leciały jak w Duce albo Abruzzim to przymknąłbym oko na reload.

Brak sonaru nie pozwala na pushowanie dd-ka w dymie ale też te pociski potrafią na salwę zdjąc dd-ka (mowa o tV).Ciagłe manewrowanie na tych 11 km i w sumie modlitwa o to aby BB nie przyłożył.

Jest też inna sprawa której nie potrafię zrozumieć (może za głupi jestem) w każdego BB w bok wchodzą ładne salwy czasami :) z Amalfiego weszła mi za 10k w Iowe ale gdy przychodzi radziecki BB to już można zapomnieć i tak od tV do tX bo taki zestaw gier miałem najfajniejszy jak na razie jest Amalfi.

Bez jakiegokolwiek spotera w drużynie stajesz się bezużyteczny ale już mając ogarniętego DD a już o BB nie wspomnę to gra jest dość przyjemna.I też trzeba wspomnieć że na tych niskich tierach za dużo orłów nie ma.

Genova daje dobre wsparcie przy capie ale musi być spoter na razie mam na niej 25 bitew i brakuje mi tylko dymu żeby się wykaraskać  z jakiejś opresji.O torpedach raczej nie wspomnę bo są symboliczne.

Trento i Zara  przy tym spocie ? :) chyba ktoś w WG nie lubi włoskich krażowników :)

• Cool 5

[FF-PL]
Players
1,257 posts
15,605 battles

Kliknąłem pierwszą paczkę za 70 żetonów włoskich i bam, okręt w porcie. Najłatwiej zdobyta premka w grze jaką kiedykolwiek zdobyłem (poza truppitzem B i Młotkiem).

Pograłem, pograłem i...

Ten okręt mogę określić tylko jednym mianem: kupa. Serio. Ten okręt nie ma chyba żadnej znaczącej zalety. Pancerz nie istnieje, ładowanie jak na podstawowej Furotaczce, normalnie męczarnia. Ponadto niemal nie ma żadnego sprzętu eksploatacyjnego, po za sramolocikiem. Nie ma sondy, rozbicia, nic. A obrona przeciwlotnicza jest właściwie śmieszna.

Jedynymi ewentualnymi zaletami są:

- 8 dział 203 mm, najwięcej na V tierze, co nieco niweluje długi czas ładowania. Fura i Aoba mają ich po 6. Exeter - 6 Graf Spee - 6. Ale te mają przynajmniej jakieś akceptowalne zalety i użyteczne sprzęty. 

Też trzeba pamiętać, że Pepsicola ma 10 dział 203 mm i jest jedynie o poziom wyżej podobnie jak Dupa d'Acrosta, jednak mam wrażenie, że tak naprawdę dzieli ich przepaść 2 poziomów. Acosta zjadła by ją z łatwością jak pies kiełbachę.

- pociski SemiPP, zadają nawet przyzwoite kuku.

Tak ten okręt widzę. Gdybym nie miał zasady, że wygranych okrętów nie sprzedaję, to bym ją opchnął w cholerę i zapomniał.

• Bad 1

Players
1,574 posts
15,385 battles
5 godzin temu, Davao napisał:

Ten okręt mogę określić tylko jednym mianem: kupa. Serio. Ten okręt nie ma chyba żadnej znaczącej zalety.

Kiedyś jeden z CC jutuberów nabijał się z premki Ashitaki, że oto Wargaming stworzył całkowicie "blind battleship" - ani sonaru jak u Niemiaszków, ani radaru jak u Miśki :-))  ani nawet zwykłego samolotu, jak na wielu łajbach, od Kumy (kadłub B) zaczynając :-))  Teraz niestety dostaliśmy już nie jeden okręt, ale całe drzewko "ślepców". Co smutniejsze - jeśli tendencja pójdzie w tym kierunku, to będziemy mieli całkowicie samowystarczalne pancerniki (vide mający wejść do gry Odin T8 z sonarem, wagonem torped, pomocniczą), a z drugiej strony - bezradne krążowniki (niemal pancernikowy reload u Włochów, brak sonaru u drzewkowców, brak DFAA, radaru, dopałki, brak HE-ków, dymu u premki Genova...) o mamma mia! - powiedziałby niejeden makaroniarz.

W jednej z bitew (zanim plaga crashów wykończyła mi grę) zamieniłem parę zdań z pewnym właścicielem Genovy. Narzekał, że przy tak długim reloadzie pociski SAP są zbyt słabe, aby zadać konkretne uszkodzenia okrętom przeciwnika. Podobno wcześniej, na testach, SAPy były znacznie mocniejsze, więc je "zbalansowano" jednocześnie wydłużając reload, jak też zmniejszając zadawane przez SAPy obrażenia. Mistrzostwo w głupocie, ale cóż poradzić. Teoretycznie 20sek reloadu u Genovy daje w ciągu minuty tyle samo, co 15 sek u Furutaki czy Exetera (3 salwy z 8 dział = 4 salwy z 6 dział). Ale... jest pewien drobiazg, a nawet trzy. Exeterem czy Furutaką można spokojnie walczyć "na dziób" wykorzystując 2/3 artylerii z przodu. Łatwiej w ten sposób omijać torpedy oraz nadlatujące pociski przeciwnika. Przy tym Exeter pomoże sobie w starciu, wykorzystując dostępną naprawkę, zaś Furutaka - bardzo gruby pancerz pokładowy. Można nimi polować na niszczyciele, uważnie celując i wykorzystując sonar oraz dobrze podpalające HE-ki.

U Genovy cała wspomniana taktyka bierze w łeb. Nie zapolujesz na deskę, bo jej nie widzisz (torped z DD również - chyba że tuż przy burcie :-((  Pancernik prędzej pęknie ze śmiechu niż zatonie od torped, zadających tak małe uszkodzenia (9 k max). Krążowniki - inne nacje mają sonar, więc wyminięcie tak powolnych rybek (51 w.) nie będzie stanowiło problemu. To raczej Genova będzie miała kłopot. Już na T5 pojawiają się HE / IFHE spamerzy z dużym zasięgiem (niemiecki Konik przykładem, Omaha z kuzynami też), którzy zasypią Włocha salwami po 8-9 pocisków. Na T6 takich spamerów będzie całe mrowie, którzy na 1 salwę z Genoi odpowiedzą trzema (Nurnberg). Pancerniki zrobią sobie z Genovy drugie śniadanie - Koenig wbije jej parę cytadel, Cezar rozszarpie swymi 10 armatami głównego kalibru, torpedy Włocha prędzej zgasną niż dogonią szybkie Kongo. Naprawdę nie wiem, co miałaby robić Genova w bitwie. Okręt wsparcia? Bez dymu, sonaru czy szybkostrzelności jak krążki rówieśnicy z tieru?? Ktoś chyba wypił całą dostawę berbeluchy, skoro włoskie okręty (na czele z Genovą) zostały tak mocno skrzywdzone.

• Cool 7

[P-W-C]
Players
6,239 posts
30,343 battles
20 hours ago, mickecobra said:

Specjalnego włoskiego kapitana zostawiam na przyszłościową linię DD.

Z tego co słyszałem (plus to co jest na TX DD Emilio co był na testach ostatnio) to one też będą mieć SAP. Ponoć słyszałem gdzieś że planują SAP na BB Włoskie zamiast OB. 

@umbra_arboris Genova nie nadaje się na T5, to powinno pójść na T4 i wtedy byłoby "ok". Nie trzeba nic innego zmieniać, na T4 ten okręt coś by mógł zrobić. 

• Cool 4

[-DWS-]
Beta Tester
5,123 posts
14,675 battles
4 hours ago, MacArthur92 said:

Genova nie nadaje się na T5, to powinno pójść na T4 i wtedy byłoby "ok". Nie trzeba nic innego zmieniać, na T4 ten okręt coś by mógł zrobić.

Może zostać na T5, tylko niech jej dadzą reload 15 sekund. Wtedy będzie przeciętnym krążkiem, którego i tak za prawdziwe pieniądze bym nie brał, ale przynajmniej bym mnie szlag nie trafiał jak tym gram.

Albo niech poprawią te SAP-y mniej więcej do stanu "testowego", gdzie Genowa miała poważne dupnięcie i taki reload był w sumie sensowny.

• Cool 2

[P-W-C]
Players
6,239 posts
30,343 battles
3 hours ago, rtfm_pl said:

Może zostać na T5, tylko niech jej dadzą reload 15 sekund. Wtedy będzie przeciętnym krążkiem, którego i tak za prawdziwe pieniądze bym nie brał, ale przynajmniej bym mnie szlag nie trafiał jak tym gram.

Albo niech poprawią te SAP-y mniej więcej do stanu "testowego", gdzie Genowa miała poważne dupnięcie i taki reload był w sumie sensowny.

Dziś ją dostałem z tych "losowych" nagród. Dewast na T22. Tyle że czuć jej słaby dpm. Dalej myślę że na T4 bardziej by się nadawał. Zresztą z wyglądu wcale nie pasuje na T5.

[JHF]
Players
195 posts
4,906 battles

Ten okręt jest wybitnie kiepski. Ostatnio na copie, bo tylko do tego to coś się nadaje (dla zaliczenia misji z dyrektyw, rzecz jasna). Zapytałem resztę graczy czy chcą usłyszeć żart. Jeden odpowiedział "yes". Więc ja na to: Genova is good :Smile_trollface:. Załapali :D:cap_haloween::cap_like:

• Funny 2

[P-W-C]
Players
167 posts
14,105 battles
6 minutes ago, Qall said:

Ten okręt jest wybitnie kiepski. Ostatnio na copie, bo tylko do tego to coś się nadaje (dla zaliczenia misji z dyrektyw, rzecz jasna). Zapytałem resztę graczy czy chcą usłyszeć żart. Jeden odpowiedział "yes". Więc ja na to: Genova is good :Smile_trollface:. Załapali :D:cap_haloween::cap_like:

A ja chyba dostałem inny egzemplarz tego okrętu bo się przyjemnie gra. SAPY robią miazgę z ddków i lekkich krążowników jak np brytyjskie a i apki też zacne. Najważniejsze to trzymać się z daleka od bbków bo w burtę potrafi zebrać zresztą jak każdy inny krążek na tym tierze

[JHF]
Players
195 posts
4,906 battles

To że Ci "wyszło" kilka bitew, dobrze polosowało salwy, przeciwników i sytuacje to nie świadczy o tym że okręt jest "dobry". Dobry to jest Stalingrad, Smoleńsk, większość X tier są jakby apogeum w swojej klasie, okręty premium danego tieru na rzucony ten sam tier przeciwnika jak i wiele okrętów z drzewka ale to... panie, upolowana tym deska nie jest osiągnięciem tego że grało się dobrym okrętem ale tego że kierowca deski był daremny lub po prostu popełnił błąd(brak radaru, sonaru, dymu na genovie jak i to że świeci z dużej odległości). Lekki krążownik również nie zawsze trafi się w bitwie a jeśli nawet to nie koniecznie na twojej flance. Tutaj mamy przeładowanie a'la pancernik, wykrywalność również, zasięg krążownika, pancerz krążownika, słaby dpm, źle polosuje lub trafisz na kogoś z hackiem "wasd" i Cie nie ma, . Podstawowe statystyki działają na nie korzyść okrętu i tyle, tego nie zaprzeczysz.

• Cool 1

[-DWS-]
Beta Tester
5,123 posts
14,675 battles
2 hours ago, Qall said:

Lekki krążownik również nie zawsze trafi się w bitwie a jeśli nawet to nie koniecznie na twojej flance.

Problem w tym, że SAP-y znerfiono tak, że nawet w "papiery" potrafi wejść bardzo słabo. A przy przeładowaniu 20 sekund, to żonglowanie amunicją jest słabym pomysłem. Owszem, można. Ale ile razy się zdarza, że lekki krążek będzie grzecznie pokazywał burtę przez 20 sekund? Jakby był dostępny spec kapitan z poprawionym expert loaderem, to wtedy co innego. Ale na "zwykłym" kapitanie, to nawet z tym perkiem, zmiana amunicji trwa 10 sekund. I wcale nie mamy gwarancji, że AP-ki "siądą" lepiej niż SAP-y, bo przecież SAP-y też potrafią wejść bardzo ładnie a AP-ki potrafią magicznie ominąć cytadele i narobić overpenów.

• Cool 2

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.