Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 1 battles to post in this section.
The_EURL_Guy

Armada: Błyskawica

95 comments in this topic

Recommended Posts

[SURFA]
Players
114 posts
4,586 battles

Taaaaa. Jest znowu promowana po ninja nerfie. Po pierwsze wcześniej Błyskawica zgodnie z próbami morskimi z 1939 osiągała nie kontraktowe 39, a 40,4 węzłów. Po drugie w grze stale degradowane są pociski artylerii głównej przez co przebicie pancerzy krążowników, nie mówiąc o pancernikach graniczy z cudem. Może i byłoby to zgodne z rzeczywistymi danymi, ale w tym samym czasie inne niszczyciele z podobną lub identyczną artylerią nie mają takich problemów. Wystarczy sobie sprawdzić to w pokoju treningowym. Czasem kilka pełnych salw po siedem pocisków nie jest w stanie przebić pod kątem 90 st. pancerza, który teoretycznie jest przebijany, a inne niszczyciele z działami o niższym kalibrze w tych samych warunkach przebijają wszystkimi pociskami ten sam pancerz. Może to moje subiektywne odczucie, albo miałem jakąś pechową serię, ale można to samemu sprawdzić.
Po trzecie Błyskawica nie miała zamontowanych wyrzutni torped 533mm, lecz wyrzutnie zgodne z francuskim modelem 550mm. Miały one jednak zamontowany polski reduktor kalibru z 550 na 533 mm. Nie było jednak żadnego problemu technicznego, żeby załadować na nie francuskie torpedy - te same jak na francuskich niszczycielach i krążownikach. Z tymi samymi parametrami zasięgu i prędkości. Mimo, że nie zostało to użyte w wojnie, to jako że gra i tak jest fikcyjna torpedy powinny mieć parametry zarówno francuskie jak i brytyjskie. Gdyby zamieniono Błyskawicę na nazwę Grom jako premium, a do drzewka wrzucono Błyskawicę jako regularny okręt, to powinna mieć możliwość upgrade z torped 550 na 533 (z odpowiednimi zmianami dmg oraz zasięgu i przeładowania) oraz artylerii głównej z 7x120mm (z  przywróceniem możliwości tych dział do czasu premiery) do 8x102mm w wieżach uniwersalnych zgodnie z tym jak to się działo w rzeczywistości.

• Cool 7

[BANDA]
Players
382 posts
11,677 battles

Zabawne.., "europejski" niszczyciel:)

A pro pos.., czy to oznacza, że kapitana z Błyski mógłbym przerzucić na Frieslanda, lub odwrotnie?

Akurat nie mam ani Frieslanda (ani Haidy choć mam Pertha), więc nie mogę samemu zrobić doświadczenia, czy kapitanowie z tych stref są wymienni.

1 hour ago, Olamagato said:

w tym samym czasie inne niszczyciele z podobną lub identyczną artylerią nie mają takich problemów.

Gdy pojawiła się Błyskawica, to była siekiera.

Ale od tego czasu doszło tyle nowej floty, i każdy musiał mieć jakiś atut.., że Błyskawicę nieco przykrył już kurz.

Nie znam się na tych wszystkich cyferkach i kątach w grze.., ale po prostu na czuja to już inny, stosunkowo słabszy okręt niż kiedyś.

Choć nadal zdecydowanie czołowy VII DD w grze.

Ale d... już nie urywa...

[O-R-P]
Players
1,894 posts
17,334 battles

Ja tylko się dziwię, że jeszcze w tym temacie nie pojawiły się jakieś nieziemskie bóle :Smile_trollface::Smile_hiding: z powodu zmiany nazwy drzewka :Smile_trollface::Smile_trollface: Całe 3 godziny minęły wszakże.

37 minutes ago, Porchack said:

A pro pos.., czy to oznacza, że kapitana z Błyski mógłbym przerzucić na Frieslanda, lub odwrotnie?

Akurat nie mam ani Frieslanda (ani Haidy choć mam Pertha), więc nie mogę samemu zrobić doświadczenia, czy kapitanowie z tych stref są wymienni.

Tak, możesz kapitana z Błyskawicy przerzucić na Frieslanda lub Viribus Unitis ( tutaj raczej nie ma to sensu ale można ) bo należą do tego samego drzewka Pan Europejskiego, tak samo jak możesz przerzucać kapitana z Wspólnoty Narodów pomiędzy okrętami Vampire, Perth i Haida, które należą do drzewka Wspólnoty Narodów.

Spoiler

762403606_Zrzutekranu(592).thumb.png.75b779d13369fdffae21e2a9b198f56d.png

Jeśli jednak masz Friesland to możesz na nim zarekrutować kapitana o holenderskim imieniu a na Błyskawicy kapitana o polskim imieniu:

Spoiler

2078871562_Zrzutekranu(595).thumb.png.7bed82b63f4020a5773a2212424c7a81.png

658280538_Zrzutekranu(594).thumb.png.439305607f817e5bfcc4c96ac91971d9.png

Niestety nie wiem na ile zgodne są mundury z historią.

• Cool 1

[BANDA]
Players
382 posts
11,677 battles
40 minutes ago, Marblehead_1 said:

Ja tylko się dziwię, że jeszcze w tym temacie nie pojawiły się jakieś nieziemskie bóle

Bandera jest? Jest.

Więc i problemu niet:)

Choć..., z tym "bólowym" optymizmem bym się jeszcze wstrzymał... 

Kwestia czasu...

Ja np. mam bóle z powodu ceny Frieslanda:)

I mam bóle, bo nie dostałem jeszcze żadnego włoskiego krążka, a specjalnie wypasam kapitana na Duce D'A.

Mam nadzieję, że po wejściu linii włoskich krążowników pojawi się legendarny włoski kapitan Francesco Schettino..:D Brałbym w ciemno.

[-DWS-]
Beta Tester
5,123 posts
14,675 battles
1 hour ago, Porchack said:

Choć nadal zdecydowanie czołowy VII DD w grze.

Z tym czołowym to bym jednak nie przesadzał. Daje radę, ale nic więcej.

[AAA-]
Players
17 posts
8,157 battles

CO BY NIE PISAC MAMY OKRET WIEC JESLI KTOS PODOBA SIE NIECH GRA WIADOMO ZE BEZ WSPARCIA I INNE OKRETY TEZ SLABO  WYPADAJA

[BANDA]
Players
382 posts
11,677 battles
56 minutes ago, rtfm_pl said:

Daje radę, ale nic więce

Masz więcej niż racje niestety... 

To była moja impresja osobista.

Ale WOWS stats jest brutalny dla Błyskawicy.

We wszystkich statystykach to szary koniec DDeków VII tieru....

Rej wodzi Gandzia. Najlepsza w najważniejszych statach.

Rzeczywiście Błyskawica potrzebuje zdecydowanego "remontu"...

[O-R-P]
Players
1,894 posts
17,334 battles
1 hour ago, Porchack said:

Bandera jest? Jest.

Więc i problemu niet:)

Choć..., z tym "bólowym" optymizmem bym się jeszcze wstrzymał... 

Kwestia czasu...

Ja np. mam bóle z powodu ceny Frieslanda:)

I mam bóle, bo nie dostałem jeszcze żadnego włoskiego krążka, a specjalnie wypasam kapitana na Duce D'A.

Mam nadzieję, że po wejściu linii włoskich krążowników pojawi się legendarny włoski kapitan Francesco Schettino..:D Brałbym w ciemno.

Akurat z tym pierwszym to nie miałem na myśli Ciebie.

Dostałem Genovę z czwartego czy piątego rzutu kostką w Zbrojowni i hmm. Ten okręt jest dziwny. Innych okrętów nie zauważono ale nie tracę nadziei na chociaż jeden krążownik w wariancie wczesny dostęp.

Friesland ma cenę jak inne freemiumy TIX i albo grindujemy free expa albo grindujemy free expa bo nie widzę jak można by dać na to realne pieniądze ( mowa o freemkach TIX, które można mieć za darmo )

Jeśli chodzi o włoskich kapitanów to pomijając śmieszkowanie mogli by dać tego kolesia co dowodził torpedowcem Lupo, akurat w walce miał jaja większe niż 90% Regia Marina razem wzięte a i historia okrętu wyjątkowo ciekawa ale nie mam pojęcia czy Lupo nadawał by się w ogóle do WoWs'a na coś więcej niż TII.

[BANDA]
Players
382 posts
11,677 battles
20 minutes ago, Marblehead_1 said:

mogli by dać tego kolesia co dowodził torpedowcem Lupo

Chyba o tego Ci chodzi https://en.wikipedia.org/wiki/Francesco_Mimbelli  (nie to żebym był taki mądrala, po prostu sprawdziłem z ciekawości...)

No rzeczywiście oprócz makaronu musiał jeść dużo surowego mięsa:)

A zamiast wina we krwi płynęła mu raczej Grappa.., i to taka 60%:)

Frieslanda mieć nie będę bo nie umiem kolekcjonować free expa, zaraz wydam na dokończenie linii.....

Jeśli włoskie krążki będą w stylu Duca D'Aosta..., to da się grać. Szybki, dobra balistyka..., jeśli ktoś lubi się kręcić to można ugrać.

No i zwyczajnie ładny skubany:) Piękny okręt, i bardzo ładne kamo. Ale włoskie okręty w ogóle były piękne.

Dlatego zrobię tę linię z sentymentu...., i poczucia estetyki..:D

I zachowam wszystkie jednostki VI-X. Tak jak niemieckie DDeki,.... i Bryt-Krążki. (Swoją drogą, szkoda, że Huanghe nie jest bryt-premką.., bo powinien)

ps. Ciekawe jak teraz będzie mi się grało Błyskawicą, gdy zobaczyłem ją w statystykach?:) Gdy nie wiedziałem jak upadła, to nadal miewałem niezłe wyniki:) 

[-DWS-]
Beta Tester
5,123 posts
14,675 battles
12 minutes ago, Porchack said:

ps. Ciekawe jak teraz będzie mi się grało Błyskawicą, gdy zobaczyłem ją w statystykach?:) Gdy nie wiedziałem jak upadła, to nadal miewałem niezłe wyniki:)

Tym się nie przejmuj. Błyskawica przez kupę czasu była jedynym okrętem w "nacji". A to znaczy, że nie przesadzisz na nią wykoksowanego kapitana z dyszki, bo zwyczajnie nie masz takiego. Sporo ludzi nie ma za dużo elitarnego XP, nie na tyle, żeby sobie machnąć 19-punktowca na okręt T7 bez możliwości wykorzystania nigdzie indziej. No teraz doszedł Friesland, ale od niedawna i zdecydowanie nie dla każdego.

Pamiętam jak miałem Błyskawicę za starych perków, gdzie nie było eliarnego XP a camo kosztowało 15 punktów. Ciężko było. Teraz jest zdecydowanie łatwiej, ale nadal widuję sporo Błyskawic z kapitanem bez camo, czyli raczej w rękach początkującego gracza (bo nie-początkujący to raczej elitarnego ma przynajmniej na te 10 punktów na początek). No i tacy gracze "robią średnią".

Co oczywiście nie zmianie faktu, że przy takiej Gańdzi to Błyskawica wychodzi mocno tak sobie.

[BANDA]
Players
382 posts
11,677 battles
3 minutes ago, rtfm_pl said:

Sporo ludzi nie ma za dużo elitarnego XP, nie na tyle, żeby sobie machnąć 19-punktowca na okręt T7 bez możliwości wykorzystania nigdzie indziej.

No własnie dlatego mam 16, i nie widzę sensu go podciągać.

Choć można podejść do wypasionych kapitanów inaczej. Po prostu ustawić sobie 19tki na ulubionych okrętach. I z przyjemnością kumulować elitarne XP.

Ja tak robię, i gdy gram dla funu, elit-xp rośnie szybko. W ciągu kilku dni robi się 400-600tys, i następnego szkolimy:)

Jakbym katował Błyskę, to bym wymaksował kapitana, bo i tak szybko by się zwrócił. Ale używam jej sporadycznie. Stoi sobie u mnie spokojnie jak w Gdyni...:D

• Cool 1

[-DWS-]
Beta Tester
5,123 posts
14,675 battles
2 minutes ago, Porchack said:

No własnie dlatego mam 16, i nie widzę sensu go podciągać.

Ja akurat mam 19-tkę, ale tak jakoś "sam się zrobił".

Tak przy okazji, to widać jak korzystne dla Błyskawicy może być powstanie drzewka EU. Już są w nim 3 okręty a pewnie za jakiś czas dojdą następne. Co prawda pancernik T5 to może nie okręt do którego będzie pasował build z Błyskawicy, ale Friesland już pasuje dość dobrze.

[E--C]
Players
564 posts
12,085 battles
10 minutes ago, rtfm_pl said:

drzewka EU. Już są w nim 3 okręty a pewnie za jakiś czas dojdą następne

Robiąc takiego składaka z małych flot europejskich pewno bez problemu by linię DDków do TX ułożyli. Z Fletem na TIX i Sumnerem/Gearingiem na TX. :Smile_trollface:

Mogli by nawet dodać dwa krążki: De Ruyter z 36 jako TVIII i De Zeven Provincien (czyli zmodyfikowany po wojnie drugi De Ruyter) jako TIX.

Ot, takie tam luźne gdybanie.

Przy okazji, robiąc D7P, mogli by go od razu do drzewka PanAm (BAP Almirante Grau) skopiować. Dwa w cenie jednego.:cap_haloween:

[BANDA]
Players
382 posts
11,677 battles
12 minutes ago, rtfm_pl said:

korzystne dla Błyskawicy może być powstanie drzewka EU

Mogliby jednak w momencie przerzucenia kapitana z Błyski na Fieslanda zmieniać mu nazwisko.

Bo to zwyczajnie niesmaczne żeby jakimś szwedzkim okrętem dowodził np Duńczyk.

W momencie przerzucasz kapitana, pojawia się standardowe okienko wizualnego wyboru kapitana oraz nazwiska, zmieniasz.., a build zostaje ten sam, i do boju.

Nie byłaby to wielka komplikacja, biorąc pod uwagę, że tych okrętów jest mało. Nawet w przypadku Kanady i Australii, to niepotrzebne.

No bo jak by to wyglądało, jakby wrzucić na Błyskawicę jakiegoś np. Van Der Heidena...?:)

• Funny 1

[O-R-P]
Players
1,894 posts
17,334 battles
30 minutes ago, rtfm_pl said:

Ja akurat mam 19-tkę, ale tak jakoś "sam się zrobił".

Tak przy okazji, to widać jak korzystne dla Błyskawicy może być powstanie drzewka EU. Już są w nim 3 okręty a pewnie za jakiś czas dojdą następne. Co prawda pancernik T5 to może nie okręt do którego będzie pasował build z Błyskawicy, ale Friesland już pasuje dość dobrze.

Może jestem naiwny ale nadal mam nadzieję na inny pancernik premium drzewka Pan-Europejskiego OF Paris. Nie bardziej naciągane niż drzewko WMF BB.

Samo drzewko ma potencjał na mnóstwo ciekawych okrętów z różnych krajów więc w sumie czekam na nie, choć z drugiej strony WG na pewno nie wyprztyka się z ciekawych tematów od razu i na niektóre okręty jak De Ruyter, Java, Saida ( K.u.K. spahkruzery ), Yavuz Sultan Selim czy Baleares albo Lepanto możemy trochę poczekać. 

[BANDA]
Players
382 posts
11,677 battles
1 minute ago, Marblehead_1 said:

pancernik premium drzewka Pan-Europejskiego OF Paris

Ten co miał być nasz..., tylko nie mieliśmy wystarczającej ilości marynarzy?:D

I nie mieliśmy na paliwo?:)

Z drugiej strony..., jego jedyne zastosowanie, to chyba postawić w Gdyni albo na Helu jako baterię.....:D

[O-R-P]
Players
1,894 posts
17,334 battles
28 minutes ago, Porchack said:

Ten co miał być nasz..., tylko nie mieliśmy wystarczającej ilości marynarzy?:D

I nie mieliśmy na paliwo?:)

Z drugiej strony..., jego jedyne zastosowanie, to chyba postawić w Gdyni albo na Helu jako baterię.....:D

Ale byłby w WoWs a i kapitana dało by się dało dać na inne BB, a tych dało by się kilka do drzewka wstawić. Jaime I, Yavuz Sultan Selim, Project 1047, Szent Istvan, Salamis, Vasilefs Konstantinos, Reşadiye, Sultân Osmân-ı Evvel ( ten to byłby zabawny ), wliczając wszystkie projekty BB Austro-Węgierskich ( a tego było trochę ) dało by się w sumie nawet do TX dociagnąć. Post jest w 70% serio w 30% ironiczny.

W ogóle nie było by problemu ze zbudowaniem drzewka Pan-Europa dla niszczycieli, krążowników i pancerników, w tym i ze dwa lotniskowce ( Karel Doorman i Dedalo ) dało by się dodać.

• Funny 1

[BANDA]
Players
382 posts
11,677 battles
8 minutes ago, Marblehead_1 said:

Ale byłby w WoWs a i kapitana dało by się dało dać na inne BB, a tych dało by się kilka do drzewka wstawić. Jaime I, Yavuz Sultan Selim, Project 1047, Szent Istvan, Salamis, Vasilefs Konstantinos, Reşadiye, Sultân Osmân-ı Evvel ( ten to byłby zabawny ), wliczając wszystkie projekty BB Austro-Węgierskich dało by się w sumie nawet do TX dociagnąć. Post jest w 70% serio w 30% ironiczny.

No fakt..., jeszcze flota turecka.

Teraz Turcy przypomnieli światu o swoich możliwościach militarnych to może wrzucą....?:)

Europejskie linie zresztą można na luzaczku zrobić. Hiszpania, Szwecja (miała fajną flotę). Choć hiszpańska to chyba w czasie wojny domowej się wycięła nieźle.

I na każdym mostku Polak..! Aż się wzruszyłem...:D

[O-R-P]
Players
1,894 posts
17,334 battles
12 minutes ago, Porchack said:

No fakt..., jeszcze flota turecka.

Teraz Turcy przypomnieli światu o swoich możliwościach militarnych to może wrzucą....?:)

Europejskie linie zresztą można na luzaczku zrobić. Hiszpania, Szwecja (miała fajną flotę). Choć hiszpańska to chyba w czasie wojny domowej się wycięła nieźle.

I na każdym mostku Polak..! Aż się wzruszyłem...:D

Hiszpania to jeden typ CA i ze trzy typy CL, Turcja to trochę gorzej ale kilka okrętów da się wstawić. Zakładając PMW to tylko jako OORP Dragon, Piorun, Garland, Burza i Grom oraz OF Paris okazało by się, że miejsca jest na naprawdę wiele okrętów.  Holandia i Szwecja to kompletne drzewka niszczycieli i po kilka innych okrętów. Generalnie niskie tiery tak do TVI to kilka różnych gałązek potem pojawia się problem ale w przypadku DD wcale nie potrzeba by było sięgać po klony Fletcherów ( Velos/Charrette albo Z-6/Charles Ausborne ) czy Gearingów ( Kocatepe/Harwood ) bo takie szwedzkie/holenderskie konstrukcje by wystarczyły. Wbrew śmieszkowaniu nie było by to najbardziej papierowe drzewko w grze.

W sumie jak się wkurzę to zrobię jako propozycję drzewko Pan-Europejskie przy jak najmniejszej ilości projektów.

• Cool 2

[BANDA]
Players
382 posts
11,677 battles
8 minutes ago, Marblehead_1 said:

W sumie jak się wkurzę to zrobię jako propozycję drzewko Pan-Europejskie przy jak najmniejszej ilości projektów.

Jakby co mogę służyć pomocą jako researcher...:)

Burza/Wicher spoko dałyby radę na IV, tak jest ustawiony Bourasque.., a to niby prawie to samo, więc jeśli zmodyfikowane na plus, może nawet V.

Dragon jest też prawie gotowy, bo to Conrad/Denae.

Piorun, to właściwie Gandzia, więc też prawie gotowy.

Garland, też już gotowy jako Gallant.

Pozostałaby tylko jakaś myśl przewodnia, czym te polskie miałyby się charakteryzować. Potem odpowiednio zbalansować i do boju. Kadłuby w każdym razie są już gotowe.

Choć biorąc pod uwagę perypetie Ślązaka (nowego), to sam kadłub jeszcze nic nie znaczy....:D

[GHOST]
Players
22 posts
9,701 battles

Naprawdę nie dało rady napisać "Polski niszczyciel z drzewka europejskiego" ?

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.