Jump to content
Sign in to follow this  
YabbaCoe

VII Zara

22 comments in this topic

Recommended Posts

[IDDQD]
Players
255 posts
11,373 battles

Pro mě osobně první skutečně zajímavá loď v linii...... hodně jsou znát rychlejší granáty oproti předchozímu tieru. Jinak v podstatě platí to samé co u předchůdce. Nicméně vzhledem k faktu, že loď se už setkává s IX. tierem, prospěl by jí rychlejší reload.

• Cool 1

[IDDQD]
Weekend Tester
2,035 posts
5,679 battles

Prostě jo. Tahle linie mě od tieru 3 baví a Zara to jen potvrdila. Pořád je potřeba být hodně opatrní, ale SAPy mi sedí. Jsou totiž konstatní. U AP jde o čisté RNG. Stejně tak u HE, kde je zase potřeba často čekat jen na ohně. Ale SAPy? Stačí nastudovat síly pancíře lodí, které potkáváte. Vybrat si ty, které SAPy overmatchují (což jsou skoro všechny) a můžete rozjet divadlo téměř stabilní dmg.

Jinak se jedná o celkem standardní křižník, který ničím extra nevybočuje. Jen má SAPy a ten pohybující se smouk.

PS: Jo a nezapomeňte na Scharnhorsty. Těch je ve hře spousta a pro Zaru to je parádní farma dmg.

[J4FUN]
Players
83 posts
11,340 battles
1 hour ago, Bergham said:

Prostě jo. Tahle linie mě od tieru 3 baví a Zara to jen potvrdila....

Zrovna včera mě někdo s ruskou BB ve hře psal, proč nejde ta loď trefit :cap_cool:...prostě se s ní dobře a celkem rychle manévruje. Když sedne hra, tak není problém s ní udělat hodně solidní dmg. Jen na krátkou vzdálenost dostává celkem na prdel, ale to asi každé T7 CA. Při ústupovém boji a rychlém manévrování  dokáže celkem dlouho přežít a udělat až nečekané škody.

[IDDQD]
Players
255 posts
11,373 battles
Před 1 hodinou Bergham řekl/a:

Prostě jo. Tahle linie mě od tieru 3 baví a Zara to jen potvrdila. Pořád je potřeba být hodně opatrní, ale SAPy mi sedí. Jsou totiž konstatní. U AP jde o čisté RNG. Stejně tak u HE, kde je zase potřeba často čekat jen na ohně. Ale SAPy? Stačí nastudovat síly pancíře lodí, které potkáváte. Vybrat si ty, které SAPy overmatchují (což jsou skoro všechny) a můžete rozjet divadlo téměř stabilní dmg.

Jinak se jedná o celkem standardní křižník, který ničím extra nevybočuje. Jen má SAPy a ten pohybující se smouk.

PS: Jo a nezapomeňte na Scharnhorsty. Těch je ve hře spousta a pro Zaru to je parádní farma dmg.

Pravda pravdoucí....ty "ďahy" speciálně do Scharnyho jsou až za hranou logiky.... ono to vůbec do německých lodí nakládá o znatelný chlup víc než do jiných. 

[IDDQD]
Weekend Tester
2,035 posts
5,679 battles
1 hour ago, Sboot_cz said:

Pravda pravdoucí....ty "ďahy" speciálně do Scharnyho jsou až za hranou logiky.... ono to vůbec do německých lodí nakládá o znatelný chlup víc než do jiných. 

A miluju s tím trefovat DDčka. Na těch nižších tierech jsou ještě hráči neopatrní a tak ani nevadí delší doba, kdy granáty letí, protože si to DDčko šine pořád rovně. Přesnost je ale soildní a tak neníproblém dát DDčku i na 10km za 3k. Na méně se mi povedly šlehy i za 7k. S tím, že 5k je docela standard.

[PRDI]
Players
358 posts
3,540 battles
2 hours ago, Small_fish_1 said:

Zrovna včera mě někdo s ruskou BB ve hře psal, proč nejde ta loď trefit :cap_cool:...prostě se s ní dobře a celkem rychle manévruje. Když sedne hra, tak není problém s ní udělat hodně solidní dmg. Jen na krátkou vzdálenost dostává celkem na prdel, ale to asi každé T7 CA. Při ústupovém boji a rychlém manévrování  dokáže celkem dlouho přežít a udělat až nečekané škody.

nie že nejde trafiť proste WG nechce aby si ho trafil

Gorizia na 9km od mojho Pyotra veselo bokom salva pekne do bučku a ejhle 2 overpeny

zvyšok nabojov sa proste niekde vyparil 

• Cool 1

[KDMA]
[KDMA]
Players
39 posts
5,151 battles

Gorizia na steroidech. Torpéda velmi zvyšují její nebezpečnost a s dostřelem 12km jsem prekvapil nejednu bitevní loď, která počítala se snadnou kořistí. A taky jsem už par protivníků presvědčil, že kempovat v kouři není dobrý nápad :-). Navíc je to fakt mrštná loď, kterou při správném manevrování má problém trefit bitevní loď. Ovšem jeden dobrý zasah.... 

[T-N-T]
Players
3,693 posts
17,306 battles

No, Zara se zdá být hratelná po nic moc Trentu. Torpy jsou rozhodně užitečnější nežli hydro na Gorizii, pořád to mnoho lidí na větší vzdálensoti překvapí. Do některých lodí navíc opravdu dáváte se SAP pěkné šlehy.

Na druhou stranu mi ale nějak nesedí trajektorie granátů. Mám dost obtíže trefovat se do čehokoliv menšího, než bitevky. Granáty jako by se těsně před zásahem zastavovaly ve vzduchu a potom těsně míjely, byť to do té chvíle vypadalo jako parádní muška.

No a nakonec je tu taky problémek s vybuchováním na salvu. Tak nějak jsem se domníval, že s trochou manévrování a dobrým úhlováním nebude Nagato na 15km problém. Byl.

Asi budu muset vymyslet způsob, jak se za pomoci kouře dostávat blíže k měkčím cílům (a omezit tak to divné míjení) a zároveň se lépe schovávat před velkými děly. No, s HE je to jednodušší...

[ATOM]
Players
245 posts
9,614 battles

Hrozná plečka, oproti trentu jen větší a horší obratnost, větší rychlost granátu znamená spíš že si člověk hůř zastřílí přes ostrůvky, ale při tom to má na granátech hroznou ztrátu rychlosti.

navíc u téhle lodi mám obrovskou smůlu na trefování....a´t už se jedná o DD nebo cokoliv...

Players
1,681 posts
9,519 battles
Před 1 hodinou Welwetik řekl/a:

Hrozná plečka, oproti trentu jen větší a horší obratnost, větší rychlost granátu znamená spíš že si člověk hůř zastřílí přes ostrůvky, ale při tom to má na granátech hroznou ztrátu rychlosti.

navíc u téhle lodi mám obrovskou smůlu na trefování....a´t už se jedná o DD nebo cokoliv...

Tak v 9 to je otloukanek, ale jinak super lod a italove maji suverene nejpresnejsi dela. Jestli s tim strilis pres ostruvky, tak je asi neco spatne. S timhle nebyl problem 10-15 citadel na hru. Po Venezii asi nejlepsi lod v linii vuci svemu tieru. Navic je to realna lod. 

[ATOM]
Players
245 posts
9,614 battles

ne, na nějakou agresivnější hru do flanků/překvapení CA/CL to má moc velkej spot, schází tomu schopnost dávat požár a reload je na 8 děl moc dlouhej...no přesnost je čistě subjektivní věc, a v kompetenntním měřítku ta loď nemá co nabídnout kromě brzkého otravování  :)

Players
1,681 posts
9,519 battles
Před 1 hodinou Welwetik řekl/a:

ne, na nějakou agresivnější hru do flanků/překvapení CA/CL to má moc velkej spot, schází tomu schopnost dávat požár a reload je na 8 děl moc dlouhej...no přesnost je čistě subjektivní věc, a v kompetenntním měřítku ta loď nemá co nabídnout kromě brzkého otravování  :)

prebijeni je akorat. Davas na salvy dost velky dmg. Nemuze to prebijet 5s. Predstav si potom to, ze jsi v petkach. Mas kour, tak muzes jezdit rovnou v prvni lajne. Kdyztak to otocis a ujedes. Pouzival jsem hodne AP. Rekl bych tak 70%. Neznam lepsi kriznik na 7, ktery ma lepsi AP a balistiku. Navic ta lod nema spatny pancir a neco i odrazi. Problem je, ze od toho chcete neco, co to neumi. Hlavne vidim jak hraci maji 90% na italech sapy i kdyz jezdi lode bokem. Ma to i nejaky torpeda. Na solo hrani to je dobra lod. 

[ATOM]
Players
245 posts
9,614 battles
1 hour ago, BustyGirlWithPinkPig said:

prebijeni je akorat. Davas na salvy dost velky dmg. Nemuze to prebijet 5s. Predstav si potom to, ze jsi v petkach. Mas kour, tak muzes jezdit rovnou v prvni lajne. Kdyztak to otocis a ujedes. Pouzival jsem hodne AP. Rekl bych tak 70%. Neznam lepsi kriznik na 7, ktery ma lepsi AP a balistiku. Navic ta lod nema spatny pancir a neco i odrazi. Problem je, ze od toho chcete neco, co to neumi. Hlavne vidim jak hraci maji 90% na italech sapy i kdyz jezdi lode bokem. Ma to i nejaky torpeda. Na solo hrani to je dobra lod. 

u  všech svatejch, jak tomuhle někdo může jezdit bokem? má to cca 9 km spot jen ve smouku po výstřelu a přes 12 normálně,  tomuhle nebude dlouho jezdit bokem ani bitevka...jo může se zadařit a nějaké rajčátko to podojí ale tím to končí

[IDDQD]
Players
255 posts
11,373 battles

Zara je na svůj tier parádní a ani v osmičkách se neztratí. Dlouhý reload je holt dán SAPy (i když takový Hipper na to není zas o tolik lépe), obecně si ale myslím, že by si loď zasloužila trochu lepší concealment......

Players
1,681 posts
9,519 battles
Před 8 hodinami Welwetik řekl/a:

u  všech svatejch, jak tomuhle někdo může jezdit bokem? má to cca 9 km spot jen ve smouku po výstřelu a přes 12 normálně,  tomuhle nebude dlouho jezdit bokem ani bitevka...jo může se zadařit a nějaké rajčátko to podojí ale tím to končí

To je prave to uvazovani "jak tomuhle muze neco jezdit bokem". Ty nemas v bitve spolehat at ti neco jezdi bokem. Ty si mas najit pozici abys ty lode do boku rval. Btw ten kour je obranny ne od toho abys z nej strilel. Mas jet s DD na cap a jak se spotnes das kour a nestrilis. DD spotne druhe DD, das salvu do nej za 6k a uz mas byt na pul cesty pryc a ne se teprve nekde tocit v kouri. Tahle lajna je "uder a utec" ne nejaky spamovani a tankovani...

• Cool 1

[T-N-T]
Players
3,693 posts
17,306 battles

No, udeřit a utéct to ano, ale to umí až Brindisi a Venezia. Po Amalfi jsou ta děla taková křivá, čili je třeba spíš spamovat měkké bitevky a křižníky se SAP, aby člověk něco nahrál.

Players
1,681 posts
9,519 battles
Před 1 hodinou Toivia řekl/a:

No, udeřit a utéct to ano, ale to umí až Brindisi a Venezia. Po Amalfi jsou ta děla taková křivá, čili je třeba spíš spamovat měkké bitevky a křižníky se SAP, aby člověk něco nahrál.

Brindisi mne prisla nejhorsi lod z te lajny. S presnosti nemam sebemensi problem. Krasne lita kam ma. Krizniky rvu APeckama pokud nejsou uplne nauhlovany. Se Zarou se da v pohode tech 80-100k na hru nahrat. Pro me fakt prijemna lod na hrani. Ten kour mne naprosto vyhovuje a dela jsou vyborna. Toci se to na petniku. Nemuzu si fakt narikat.

[IDDQD]
Korzár
2,490 posts
735 battles
Před 3 hodinami BustyGirlWithPinkPig řekl/a:

Brindisi mne prisla nejhorsi lod z te lajny. S presnosti nemam sebemensi problem. Krasne lita kam ma. Krizniky rvu APeckama pokud nejsou uplne nauhlovany. Se Zarou se da v pohode tech 80-100k na hru nahrat. Pro me fakt prijemna lod na hrani. Ten kour mne naprosto vyhovuje a dela jsou vyborna. Toci se to na petniku. Nemuzu si fakt narikat.

100k se Zarou.. tak to asi ne, kdyz to ma velmi spatne DPM a bitvy trvaji sotva 10 minut.

Navic stejne jako nemecke krizniky trpi na dobre hrace. Neboli jak ti lidi neukazuji bok, tak jsi v pytli. U italu to jeste jde, pac smoke, presna dela a silna APcka. Ale nemci.. uh..

Players
1,681 posts
9,519 battles

mam s tim zhruba 70k prumerne a to jsem to hral jen tak a jeste par her bylo v zakladu. Myslim, ze kdybych se na to zameril a trochu si tu lod osahal, tak s tim tech 90k na hru davam uplne v pohode. Je uplne jedno jestli to ma dpm. Yamato taky nema dpm a mas za hru 30 zasahu a 150k dmg. jsou lode co nemaji dpm, ale kdyz se trefi, tak daji za hodne. Coz si myslim je pripad Zary. Kriznik bokem a kdyz si na nej pockas tak mu das za 20k. 

Před 1 hodinou Wolffnstein řekl/a:

100k se Zarou.. tak to asi ne, kdyz to ma velmi spatne DPM a bitvy trvaji sotva 10 minut.

Navic stejne jako nemecke krizniky trpi na dobre hrace. Neboli jak ti lidi neukazuji bok, tak jsi v pytli. U italu to jeste jde, pac smoke, presna dela a silna APcka. Ale nemci.. uh..

To je prave to co rikam. Nespoleham se na to jestli mne nekdo bok ukazuje nebo ne. Ja si ty pozice hledam aby mne bok ukazovali. Nekde jsi tady rikal, ze je dulezite nehrat podle soupere, ale hrat tak aby souper hral podle tebe. Proto nesnasim mapu recko, kde si proste pozici na to abych rval neco do boku nenajdu. Neni na to prostor. Tak Hindenburg neni vubec spatny. Hipper je podle me velice dobra lod a roon je takovy pro me nezajimavy. S Hindenburgem zase muzes v late game na kontakt proti bitevce, coz s Venezii, Zaem, DM, Moskvou atd nemuzes... Mne ty lajny obe prijdou dobre. Ale nemecke DDs by potrebovali buff. 

• Cool 1

[IDDQD]
Korzár
2,490 posts
735 battles
Před 12 minutami BustyGirlWithPinkPig řekl/a:

Nekde jsi tady rikal, ze je dulezite nehrat podle soupere, ale hrat tak aby souper hral podle tebe.

Ano, s tím souhlasím. Iniciativa je strašně důležitá. Problém ale je, že já potkávám neustále kempící/utíkající týmy a s tím nic neuděláš. Proto se mi nechce věřit, že s Zarou jsi schopný nahrát 100k na hru. Protože pokud se nedostaneš do boku nějakého křižníku, tak prostě není šance nastřílet tak velký dmg. Ale možná se mýlím. Já italské křižníky rád neměl. Nesedí mi. Ale zase si nemyslím, že jsou slabé.

Hlavně to, jak jsi psal, dostat se ke capu, nasolit DD za 80% HP vidím jako obrovskou výhodu a i díky tomu můžeš dosti potahat svůj tým, protože otevřeš cestu svému DDčku. A obzvlášť divize s dobrým DD z toho může těžit.

• Cool 3

Players
1,681 posts
9,519 battles

@Wolffnstein ty zdrhaci tymy jsou blbe, ale do toho nevlezes. Ale vzdy se najde nejaky kriznik, ktery ti pojede bokem. To proste lidi delaj. Jenze je problem jak jsem psal, ze lidi ty sapy neprebiji. On ma kriznik bokem na 12 a on to rve sapy. Na dd si udelas pekne expy a diky toho koure v pohode uteces. Ja jsem presvedceny, ze se da delat 100k na hru s kazdou lodi od pateho tieru krome par vyjimek.

Mme fakt Zara prisla dobra a cela ta lajna. Od Trenta to bylo zabavne a prijemne hrani. 

Sign in to follow this