Jump to content
  • 0
__SARATOGA__

Dlaczego program wysyla dane ???

15 comments in this topic

Question

[SZMER]
Players
6 posts
4,492 battles

Mam pytanie i prosze o sensowna odpowiedz. 

Dlaczego program wysyła pliki z mojego komputera na wasze serwery, podłuchiwanie jest na porcie 80, co robie czy co robiłem.

Dzisiaj zainstaluje program do przechwytywania pakietów by spradzic co jest wysyłane. 

Jesli jestem podsluchiwany sprawe kieruje na policje i idę do prawnika. 

Zbyt długo coś program instalowal i sprawdziłem sieć co się dzieje.  Te GamingCenter powinno sciagac a nie wysyłac cos z mojego komputera. 

ZAPYTANIE.jpg

14 answers to this question

Recommended Posts

• 0
[BASIC]
Beta Tester
657 posts
9,297 battles

McAffee często blokuje mi próby wysłania czegoś przez WGC. Jako, że mają wbudowaną funkcję szukania IP, to sprawdzałem - raz zdarzyło mi się na Ukrainę, a większość razy - do Rumunii. Przy założeniu oczywiście, że nie jest używany VPN. Potwierdzam więc, że WGC zbyt dużo informacji z komputera wyciąga, ale nie analizowałem co.

• 0
[TF-7-]
[TF-7-]
Players
389 posts
6,932 battles

Też już kiedyś poruszyłem ten temat, spis (niepełny) serwerów z którymi gra się łączy jest zapisany w plikach tekstowych gry.

• 0
[P-W-C]
Players
6,244 posts
30,348 battles
32 minutes ago, __SARATOGA__ said:

Dlaczego program wysyła pliki z mojego komputera na wasze serwery, podłuchiwanie jest na porcie 80, co robie czy co robiłem.

Dzisiaj zainstaluje program do przechwytywania pakietów by spradzic co jest wysyłane. 

Zbyt długo coś program instalowal i sprawdziłem sieć co się dzieje.  Te GamingCenter powinno sciagac a nie wysyłac cos z mojego komputera. 

ZAPYTANIE.jpg

Ostatnio Jingles mówił o Discordzie na jednym z jego filmików. Tam to dopiero podsłuchują... Nawet wiedzą jaką aplikacje, kiedy i ile czasu używałeś. Nagrywają rozmowy i przechowują wiadomości czatu. Każdy użytkownik ma swój folder. Tak samo działa Whatsapp. 

• 0
[HOB]
Moderator
1,652 posts
7,049 battles

Polecam odpalać grę bezpośrednio poprzez

C:\Games\World_of_Warships_Eu\WorldOfWarships.exe (dysk i lokalizacja mogą się różnić)

a WGC używać tylko i wyłącznie do aktualizacji/instalacji/napraw. Po ich dokonaniu program wyłączaj.

• Cool 1

• 0
[-GG-]
Players
203 posts
17.10.2019 o 12:51, __SARATOGA__ napisał:

ZAPYTANIE.jpg

Może masz - domyślnie - aktywny proces: "udostępnianie aktualizacji" innym użytkownikom?

• Cool 2

• 0
[TF16]
Players
418 posts
7,564 battles

to jeszcze logowania na konta bankowe i w odpowiednim momencie kaboom :cap_rambo::cap_rambo::cap_rambo::cap_rambo:

• 0
Players
115 posts
9,805 battles

każdy program do szukania i dezaktywacji złośliwego oprogramowania uznaje pliki WG za trojany i backdory o bardzo wysokim poziomie niebezpieczeństwa a co ciekawe mody np Aslaina uważa za niegroźne programy adware..to daje dużo do myślenia hehe

• Cool 1

• 0
Players
35 posts
584 battles

jak każda gra PVP musi wysyłać dane do serwera i odbierać dane z serwera

korzystając z systemu rozproszonego przesyła dane szybciej i sprawniej niż pop[rzez bezpośrednie połączenie, które jest fizycznie ograniczone przepustowością

jedyne dane, które przesyła to typ CPU, GPU, używane mody i dane statystyczne

nie są przesyłane jakiekolwiek inne dane

używając systemu operacyjnego z rodziny WindowsNT jesteś bardzo podsłuchiwany...
nawet nie wiesz w jaki sposób...

według zasady - jeżeli czegoś nie wiesz, poczytaj, dowiedz się - bo cię wyśmieją jak będziesz mówił/pisał bzdury

• Funny 1
  • Bad 1

• 0
[TF-7-]
[TF-7-]
Players
389 posts
6,932 battles
16.11.2019 o 10:28, HideakiSato napisał:

jak każda gra PVP musi wysyłać dane do serwera i odbierać dane z serwera

.........

według zasady - jeżeli czegoś nie wiesz, poczytaj, dowiedz się - bo cię wyśmieją jak będziesz mówił/pisał bzdury

Jasne, wiem że dzwonią, ale w którym kościele? Napisz np. do Malwarebytes że mają kiepskie oprogramowanie, dziwne bo reaguje na Wargamingnet alarmami, jeśli tego mało prześledź co i na jakie serwery jest wysyłane. Jeśli nie umiesz, trudno, ale nie udzielaj się w dyskusji.

• 0
[GROM-]
[GROM-]
Beta Tester
159 posts
16,205 battles
3 godziny temu, wib_woj napisał:

Jasne, wiem że dzwonią, ale w którym kościele? Napisz np. do Malwarebytes że mają kiepskie oprogramowanie, dziwne bo reaguje na Wargamingnet alarmami, jeśli tego mało prześledź co i na jakie serwery jest wysyłane. Jeśli nie umiesz, trudno, ale nie udzielaj się w dyskusji.

Sprawa jest prosta FSB na czele z Putinem szpiegują nas. J ci proponuje odłącz neta i wtedy graj, martwisz się o grę bo wysala dane,a ze srajfonem nawet do kibla pewnie biegasz. 

1372895565_jrjl9a_600.jpg

• 0
Alpha Tester, In AlfaTesters
7,318 posts
On 10/17/2019 at 12:51 PM, __SARATOGA__ said:

I co udało się po miesiącu ustalić? Jesteś podsłuchiwany? Co powiedzieli policja i prawnik?

• Cool 1
  • Bad 1

• 0
Players
35 posts
584 battles
17.11.2019 o 14:57, wib_woj napisał:

Od 9 lat pracuje w IT;
Po 6 latach nauki, ciężkiej nauki
O sieciach rozproszonych, szkieletowych, punktach nasłuchowych, wiem więcej niż ty, bo to nie jest twój zawód i nie utrzymujesz się z tego

Powtórzę jeszcze raz - jak czegoś nie wiesz, nie mów/pisz, bo zawsze będzie ktoś, kto wyraźnie wskaże tobie wskazującym palcem twoją niewiedzę - a w tym wypadku ignorancje;
Na jakie serwery są przesyłane dane? A jak myślisz? I dlaczego do Holandii?
AAAA..... Nie wiesz... Nie wiesz jakie pakiety są wysyłane na serwery, dlaczego jest FFRouting, i dlaczego korzystając z systemów operacyjnych MS, iOS masz większe szanse bycia podsłuchiwanym;

Temat jest tylko po to by bić pianę, napisany przez dzieciaka, który nie ma pojęcia o czym pisze, ale chce zaistnieć bo mu się nudzi.

Imć "__Saratoga__": pewna dziewczyna za pomocą zrzutów ekranu chciała posadzić pewnego gościa, który słusznie jej zwrócił uwagę na temat jej zachowania. Policja jej wlepiła mandat za bezzasadne oskarżenia, o wyśmianiu już nie wspomnę. Twój prawnik (zresztą wątpię by w twoim wieku stać cię było na niego)w prokuraturze byłby tak wyśmiany, że za długi czas nie chciałby brać jakiejkolwiek sprawy.
Jak nie znasz prawników, którzy są obeznani z IT mogę ci dać adresy, ale wątpię by było cię na nich stać.

• Cool 1

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.