Jump to content
Sign in to follow this  
YabbaCoe

V Raimondo Montecuccoli

6 comments in this topic

Recommended Posts

[IDDQD]
Players
203 posts
8,253 battles

Loď je celkem utrpení hrát...... ovšem pořád lepší než Genova, ale ne zase o moc.  

• Cool 2

[IDDQD]
[IDDQD]
Players
162 posts
9,698 battles

Sboot dokázal tuhle loď popsat jednou větou. Já se to pokusím trochu rozšířit.

klady:

rychlost 37 uzlů

obratnost

účinné SAP granáty proti torpédoborcům a letadlovým lodím

Výfukový kouřový generátor :Smile_teethhappy: (prostě pohyblivý smoke)

torpéda s dosahem 10 km

Genova je horší

zápory:

děla – mizerná balistika, reload 14,3s, pomalé otáčení věží (30s), špatná přesnost

slabé AP granáty

slabá účinnost SAP granátů proti bitevním lodím i křižníkům

HE granáty nemáte, nezapálíte (no, možná sekundárkou)

pomalá torpéda, slabé poškození, jen 2 torpédomety na každém boku

slabá AA obrana

pancíř

v základu máte jen 1 Výfukový kouřový generátor (3 se Superintendant skillem a prém. doplňkem)

Ani po osmi bitvách si nejsem jistý, jak ji hrát.

Slabá výdrž není nezbytně problém. Jste rychlí, na větší vzdálenosti se dokážete nepřátelským salvám vyhnout. Pokud jste v problémech, můžete si zapnout speciální italský smoke. Ten skryje vaši loď na asi 30 sekund i při plné rychlosti.

Problémem jsou děla a poškození. Semi AP granáty udělují torpédoborcům velké škody, často stačí dvě salvy. Bohužel proti křižníkům už je to horší a proti bitevním lodím tragické. Často udělíte bitevce pouze asi 1000 dmg na salvu. Na větší vzdálenosti sice máte dostřel, avšak z granátů se stávají padáčky. Musíte opravdu hodně předměřovat. Přesnost je špatná. Doba nabíjení je vtip. Otáčení děl je příliš pomalé, zatáčíte s lodí a děla nestíhají. Nevím, jaké jsou hodnoty AP granátů, ale pocitově jsou ještě horší než SAP. I do boků lodí jsem uděloval slabé poškození, často se granáty odrazily i od měkkých cílů. Citadela neprošla nikdy.

Jeden příklad. Já s Exeterem (reload 15s) proti nepřátelskému Montecuccoli. Vzdálenost 9-10km, oba čistě bokem, oba jsme vystřelili 2 salvy AP. Já do něj 5 citadel a 23 000 dmg, on do mě celkem 3 000 dmg.

Náhoda? Možná. Ale mé zkušenosti s touto lodí byly přesně takové.

Možná jsem jen ňouma, který s tímhle Italem neumí.

Možná se najde někdo, koho baví papírové, mrštné lodě, které ukrajují po tisíci dmg každých 14 sekund. Takový člověk nechť ignoruje fňukání výše a užije si hraní.

Ostatní bych odkázal na Stratosovo doporučení v sekci křižníku Taranto: přeskočit za free exp až na tier 6.

Moje nejlepší bitva. Doba strávená v bitvě 20:00.

Spoiler

shot-19_10.29_21_30.24-0056.thumb.jpg.779dc27c5bc733b57947d13de900391f.jpg

Pro srovnání jedna americká plovoucí citadela. Čas strávený v bitvě 6:50.

Spoiler

shot-19_10.29_21_31.01-0292.thumb.jpg.9febc2f4010a1950193aadecc630cd55.jpg

• Cool 4

Players
123 posts
10,716 battles

s výše zmíněným naprosto souhlasím, jen doplním: proti tieru IV a V se s ní jakš takš hrát dá, ale když vás to hodí s tierem VI, tak tam jí trhají i DD  :etc_hide_turtle:

jedna hodně povedená, ale měl jsem fakt štěstí :cap_rambo:

Spoiler

shot-19_10.21_19_09.54-0011.thumb.jpg.38ad622a61e889a24b6a5335d10d1efa.jpg

shot-19_10.21_19_10_10-0758.thumb.jpg.62d813bc09e92a8d9e0f5ab25342cb34.jpg

shot-19_10.21_19_11.01-0850.thumb.jpg.dda97384a19262a72f0927ca23f473b9.jpg

• Cool 2

[T-N-T]
Players
3,279 posts
14,594 battles

Souhlas s výše napsaným.

Montecuccoli sám absolutně nic nezmůže. Nejlepší, v co můžete doufat, je natrefit na enemy DD jeden na jednoho. Tam SAP fungují a obratnost vám dovolí uhnout většině v panice vypuštěných torpéd.

Jinak prostě musíte vytrvale klofat zezadu postupně tisíc za tisícem DMG a doufat, že mezítím váš tým nezdechne.

Taktéž souhlasím, že Genova je na tom hůř. V podstatě rozdíl vidím v tom, že Montecuccoli spíš uhne nepřátelské palbě, případně se ještě schová do kouře. No a i když vás trefí bitevka, je šance, že to bude jen overpen.

• Cool 2

[IDDQD]
Weekend Tester
1,930 posts
5,433 battles

Loď je v podstatě svým mírně vylepšeným předchůdcem na tieru 4 (Alberto di Guissano).

Děla jsou téměř stejná. Pancéřování je mírně lepší, takže nejste úplná skořábka, ale stejně je základem nenechat se trefovat. Otáčení věží je stejně pomalé, jako v případě předchůdce.

Aby jste přežili, musíte manévrovat jako šílení. Ale pomalá děla nestíhají. Takže, manévrujete = nestřílíte. 

Víc než o čemkoli jiném, je tedy hra s touhle loďkou o čtení mapy a pohybu na mapě. Jakmile totiž na vás nepřítel zaměří pozornost, musíte manévrovat. A tím pádem nestřílet. A tím pádem jde do háje vše. 

Takže abych to shrnul, s lodí si dobře zahrají zkušení, byť se asi zapotí. Nováčci, určitě si do začátku vyberte jinou linii lodí.

• Cool 3

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.