Jump to content
Sign in to follow this  
YabbaCoe

IV Alberto di Giussano

5 comments in this topic

Recommended Posts

[IDDQD]
Weekend Tester
2,035 posts
5,709 battles

Krásná loďka, naprosto šílená kombinace.

Začněme ale pozitivně. Loď je:

• překrásná;
  • rychlá jako šlak. S vlajkou vyvine 38,3 uzle;
  • krásně manévrovatelná;
  • s dobrou AA (na T4 CV stačí bohatě);
  • balistika granátů je po předchozím tieru velice příjemá. Střely letí rychle a rozptyl je taky pěkný.

A teď negativa:

• Papírový pancíř (skoro všude 10mm);
  • neuvěřitelně pomalá rychlost otáčení věží. 180° za 36 s. To je hodnota porovnatelná s BB;
  • a gimmick všech RM, loading time.

A teď k té šílené kombinaci. Aby jste přežili (10mm je hodnota která umožňuje HE penetraci velké spousty děl), musíte manévrovat jako šílení. Ale pomalá děla nestíhají. Takže, manévrujete = nestřílíte. 

Víc než o čemkoli jiném, je tedy hra s touhle loďkou o čtení mapy a pohybu na mapě. Jakmile totiž na vás nepřítel zaměří pozornost, musíte manévrovat. A tím pádem nestřílet. A tím pádem jde do háje vše. 

Takže abych to shrnul, s lodí si dobře zahrají zkušení, byť se asi zapotí. Nováčci, určitě si do začátku vyberte jinou linii lodí.

• Cool 1

[T-N-T]
Players
3,774 posts
18,187 battles

Vzhledem k tieru mi Giussano přišla celkem slušná. Hodně křižníků na Tieru 4 používá jednotlivá děla podél celé lodi a použitelná palebná síla je tak často mizerná. Giussano přes dlouhý reload je schopen kousat, zejména jelikož SAP na nízkých tierech probije vše (tedy mimo bitevky, tam je sakra problém*). 8km torpy jsou na malých mapách taky až překvapivě užitečné.

AA si nedovolím moc hodnotit. Sice jsem v obou bitvách sestřelil dost letadel, ale stejně mne letadlovky udolaly, čili... No, pořád asi lepší než konkurence.

Pancíř je sice mizerný, na druhou stranu ale kdo má na T4 lepší? Kuma je citadel papír, Phoenix taktéž. Duguay-Trouin je možná trochu troll a bitevkám hodí overpeny, ale jinak taky nic nevydrží. Karlsruhe? lol

Čili rozhodně jedna z lepších loděk na tieru. Navíc těží z množství DDček, která ještě netuší o blahodárném vlivu umění 'nebýt viděn'. SAP s nimi dělá krátký proces.

*Na low a mid tierech obecně jsou italové se SAP proti bitevkám bezmocní. Tam zbývá jen snaha vytorpit bitevky a zdrhat. Až na vyšších tierech s dlouhými nepancéřovanými čumáky a záděmi se ukazuje prostor na šlehy SAP (zase samozřejmě s výjimkou Kremlina, protože proto).

Players
1,681 posts
10,436 battles
Před 22 minutami Toivia řekl/a:

Vzhledem k tieru mi Giussano přišla celkem slušná. Hodně křižníků na Tieru 4 používá jednotlivá děla podél celé lodi a použitelná palebná síla je tak často mizerná. Giussano přes dlouhý reload je schopen kousat, zejména jelikož SAP na nízkých tierech probije vše (tedy mimo bitevky, tam je sakra problém*). 8km torpy jsou na malých mapách taky až překvapivě užitečné.

AA si nedovolím moc hodnotit. Sice jsem v obou bitvách sestřelil dost letadel, ale stejně mne letadlovky udolaly, čili... No, pořád asi lepší než konkurence.

Pancíř je sice mizerný, na druhou stranu ale kdo má na T4 lepší? Kuma je citadel papír, Phoenix taktéž. Duguay-Trouin je možná trochu troll a bitevkám hodí overpeny, ale jinak taky nic nevydrží. Karlsruhe? lol

Čili rozhodně jedna z lepších loděk na tieru. Navíc těží z množství DDček, která ještě netuší o blahodárném vlivu umění 'nebýt viděn'. SAP s nimi dělá krátký proces.

*Na low a mid tierech obecně jsou italové se SAP proti bitevkám bezmocní. Tam zbývá jen snaha vytorpit bitevky a zdrhat. Až na vyšších tierech s dlouhými nepancéřovanými čumáky a záděmi se ukazuje prostor na šlehy SAP (zase samozřejmě s výjimkou Kremlina, protože proto).

Ty jsi tu linii vzal uplne od podlahy koukam :cap_cool:

[T-N-T]
Players
3,774 posts
18,187 battles
4 minutes ago, BustyGirlWithPinkPig said:

Ty jsi tu linii vzal uplne od podlahy koukam :cap_cool:

Já když se rozhodnu expit větev, tak vždy od Tieru 1. Pro úplnost. Proto taky de facto neexpím asijské DD či US torpédoborce. Byť mám už na obou T8 loď díky všemožným misím, akcím atd.

For security reasons, please do not provide your personal data or the personal data of a third party here because we might be unable to protect such data in accordance with the Wargaming Privacy Policy.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this