Jump to content
Sign in to follow this  
wujekr

Tier IX Mogador

9 comments in this topic

Recommended Posts

[GHOST]
Players
22 posts
9,704 battles

Po le fantastycznej VIII dostajemy najgorszy DDek ze wszystkich 9 tierowców i całej linii francuzów...

Jest fatalny, jego spot po max grindzie to 7,1. Jesteś widoczny z kosmosu. Na samym początku bitwy jak cie wykryją to dostajesz takiego focusa że schodzisz nawet nie zdążysz zacząć zawracać. Dodatkowo dostaje takie buły od wszystkiego, że nawet harugumo jest pod tym kątem lepszy...  Szybkość niewiele pomaga. przeciwko CV praktycznie bezbronny. Jedyna taktyka to kitrać się gdzieś z boku na początku bitwy i dobijać DDeki z daleka. Co z tego że dobre torpedy, słaby zapas 900 metrów między zasięgiem torped a wykryciem wraz z słaba zwrotnością i promieniem skrętu powoduję że ciężko ujść z życiem...

Porównanie moich statsów między VII a IX....

image.thumb.png.350ec9f00fb06f53b3fcef3b85de37d8.png

image.thumb.png.c0a18155fc72175f90da1861463cc306.png

Generalnie odradzam, mam nadzieje że 10 będzie lepsza.

• Funny 1

[PLO]
Players
616 posts
16,112 battles
7 hours ago, wujekr said:

Po le fantastycznej VIII dostajemy najgorszy DDek ze wszystkich 9 tierowców i całej linii francuzów...

Jest fatalny, jego spot po max grindzie to 7,1. Jesteś widoczny z kosmosu. Na samym początku bitwy jak cie wykryją to dostajesz takiego focusa że schodzisz nawet nie zdążysz zacząć zawracać. Dodatkowo dostaje takie buły od wszystkiego, że nawet harugumo jest pod tym kątem lepszy...  Szybkość niewiele pomaga. przeciwko CV praktycznie bezbronny. Jedyna taktyka to kitrać się gdzieś z boku na początku bitwy i dobijać DDeki z daleka. Co z tego że dobre torpedy, słaby zapas 900 metrów między zasięgiem torped a wykryciem wraz z słaba zwrotnością i promieniem skrętu powoduję że ciężko ujść z życiem...

Porównanie moich statsów między VII a IX....

image.thumb.png.350ec9f00fb06f53b3fcef3b85de37d8.png

image.thumb.png.c0a18155fc72175f90da1861463cc306.png

Generalnie odradzam, mam nadzieje że 10 będzie lepsza.

Po pierwsze olewamy kamo na kapitanie.

Po drugie jak coś potrafi cię trafić to nie umiesz nim grać - przy jego szybkości na 10 km jest trudny do trafienia, a powyżej 12 niemożliwy.

CV - hm..... jakoś nie pamiętam żeby stanowiły problem, może trafiałem na słabe.

DD-ki mordujemy z bliska korzystając z RPF-a, szybkości i boosta do przeładowania dział.

Torpedy + prędkość = 100% szans na topienie samotnych pancerników z przystawki.

Genialny do manewrów na flance i szybkiego zajmowania capów. Ale faktycznie trzeba uważać na początku bitwy żeby się nie wpieprzyć w całą flotę nieprzyjaciela.

Ogólnie Mogador jest dla maniakalno-samobójczych psycholi ;)

PS. Kleber w praktyce jest identyczny - w zasadzie ma 2 torpedy więcej i inny zasięg dział.

[GHOST]
Players
22 posts
9,704 battles

Już w pierwszym zdaniu odpowiedziałeś mi na pytanie ;) 10-12 km rzeczywiście jest trudny do trafienia, tak jak większość DDeków. Mnie tak gra jednak nie pasi,. Gorszy spot i słabsza manewrowość niż 8 powoduję to że nie możemy tak szybko zniknąć z mapy.

Co do CV, już kilka razy miałem tak że po nalocie wyparowywała mi 1/3, 1/2 HP na samym początku gry, owszem trudniej go trafić ze względu na szybkość, ale doświadczeni kapitanowie CVek dają radę.

Ogólnie widać że końcówka linii francuzów nie dla mnie.

[-PGS-]
Players
298 posts
7,926 battles

Francuski niszczyciel IX poziomu Mogador

• Zasięg wykrywalności tego okrętu został zwiększony:
    • Z morza: z 9,04 km do 9,54 km
    • Z powietrza: z 4,35 km do 4,59 km
    • Po wystrzale z dział głównych w obrębie dymu: z 3,7 km do 3,96 km
  • Zasięg wykrywalności jego torped został zwiększony z 1,4 km do 1,8 km

Dostał nerffa do wykrywalności w łatce 0.9.0 czy nie dostał? W opisie stoi że ma dostać ale na oficjalnej stronie (https://wiki.wargaming.net) jest że nie dostał. Informacja redundantna. Ktoś to z WG ogarnia w ogóle czy popili znowu? 

[SSA]
Players
60 posts
16,367 battles

Moim zdaniem wiążące jest to co wyświetla się w grze, a tam dostał nerfa.

[ODIUM]
Beta Tester
162 posts
4,861 battles

Dostał. Ma kamuflaż 7.5 z perkiem kapitana i torpedy z wykrywalnością 1.8.

Ósemka mimo że nie była na liście też dostała słabsze torpedy.

Teraz dostaliśmy okręt ze spotem gorszym niż rusek i bez naprawki. Mam ochotę sprzedać ta łajbe i wrócić do 7.

[-PGS-]
Players
298 posts
7,926 battles
On 1/18/2020 at 3:28 PM, pudelosha said:

Mam ochotę sprzedać ta łajbe i wrócić do 7.

eeeee. chyba do ósemki? nie mów że lubisz Vauqa. Pozdrawiam.

[ODIUM]
Beta Tester
162 posts
4,861 battles

Ósemka też dostała nerfa do wykrywalności torped. Według kalkulatora czas reakcji 9,2 sekundy wiec prawie jak na japońcach.

Torpedy na 9 praktycznie bezużyteczne. Na 8 ratuje je tylko większe okienko do zrzutu z niewidki.

Vauquelin ma czas reakcji 7,9.

• Cool 1

Beta Tester
99 posts
6,707 battles

Macie jakieś tipy jak tym grać? Bo jak narazie to ten okręt to katorga, a tak się nahajpowałem na niego po filmach Flamu i reszty. Próbuję grać tym tak jak Flamu, czyli jako taki okręt zasadzka, poluję na deski i krążowniki. Praktycznie co bitwę, jak jest CV w meczu, to tracę na starcie połowę HP, a później trzeba grać ostrożniej i już nie da się zrobić fajnego DMG... próbowałem grać tym jak rosyjskimi DDkami, ale bezskutecznie. Na Chabie mam wysoki PR, a tutaj jest słabo.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.