Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Gronth

Krótki rant o systemie "zachowania gwiazdki"

33 comments in this topic

Recommended Posts

[POBUG]
Players
4 posts
3,391 battles

Ogólnie, system jest skopany i potrzebuje zmiany.

"zachowywanie gwiazdki" w rankedach promuje zachowanie nie wspierające drużyny, a po zmianach lotniskowców to już jest jakaś tragedia.
Nie dam rady policzyć sytuacji, w których miałem 2-3 zatopienia, 2-3 capy, multum innych osiągnięć, od "obrońcy" przez podpalacza itp, jestem zatapiany, bitwa przegrana, a gwiazdkę zachowuje grające pasywnie lotnisko. Ludzie w momencie kiedy widzą że FB albo pierwszy cap jest dla drużyny przeciwnej, zaczynają grać pasywnie na zestrzelenia i farmienie obrażeń na celach które totalnie nie mają znaczenia w danej sytuacji. I na koniec gwiazdkę zachowuje pasywny lexington albo enterprise, który ma zero zatopień, ale jakimś cudem "oo tak, to on to ten co był najbardziej efektywnym w drużynie". Gorzej niż parę sezonów kiedyś z brytyjskimi pancernikami na granicy mapy co podpalały wszystko....

Yhhhh..... Jest jakaś ogólna inicjatywa żeby to zmienić? Nie wiem, petycja jakaś? Ruch oddolny? Może najwyższy czas?

[TRADS]
Players
60 posts
10,713 battles

W sprint jeszcze idzie grać, odbębnić te 20-30 bitew i zapomnieć :) 

[POBUG]
Players
4 posts
3,391 battles

Że tak po angielsku powiem "i beg to differ"

3 ostatnie przegrane rankedy dzisiaj, były przegrane dokładnie z powyższego powodu. O tym ze ludzie nie wiedzą co to "crossfire" i lecą wszyscy na pałę na jednego capa, żeby radośnie łapać cytadele i torpedy od wszelkich Kagero nie wspomnę bo to już jest chyba nieuleczalne. Stadium terminalne, dobić....

PS: Avatar mistrz :P

[QTAZ]
Community Contributor
1,258 posts
14,957 battles

WG pytane o zmiany systemu bitew rankingowych odpowiada że system działa dobrze, tak jak powinie i nie widzą powodów do zmiany. 

Ostatni w temacie proszony o zgaszenie światła. 

• Cool 2
  • Bad 1

[TRADS]
Players
60 posts
10,713 battles

Generalnie jest tak, nie nauczysz wszystkich ludzi grać :) 

O zmiany w systemie rankingów jest proszone chyba od ich początku.

Kiedyś dużo ludzi pisało co można by zmienić/poprawić,  a jak wyszło to widać. 

Obecie istnieją dwie opcje :

1. Nie grać 

2. Zacisnąć zęby i się WKU....ć, Denerwować aż nie wbijesz jedynki. 

I jak na moje w tej kwestii nic nie zmieni, bo masz naklepać bitew ile się da. 

Ja zazwyczaj odpadam przy 5tej randze, bo jakbym grał dalej, to bym chyba kompa przez okno wy...bał :) 

• Cool 1

[PLPWR]
Players
30 posts

Grające pasywnie lotnisko to chyba jakaś humoreska. Lotnisko nie startowało samolotów?

To że lotnisko stoi ukryte za plecami drużyny to dość zasadna pozycja dla lotniska. W przeciwieństwie do BB, lotniska dość słabo tankują obrażenia, a zbyt agresywne wyjścia kończą się szybkim powrotem do portu co też nie pomaga drużynie. Lotnisko jeśli nie jest AFK to zawsze będzie grać aktywnie a jedyne do czego można się przyczepić to kolejność i dobór celów.

A w przegranych lotniska są wysoko bo miały najwięcej czasu na robienie DMG i sporo samolotów zestrzeliwują przed zakończeniem swojego żywota. To naturalne jak się stoi za plecami całego teamu i kończy grę ucieczką poza mapę.

• Cool 1

[-DWS-]
Beta Tester
5,129 posts
15,858 battles
18 minutes ago, zdzislawdyrma said:

jest trzecia opcja:

być mna

Ale wiesz, to jest "oferta ograniczona ilościowo".

Bo jak wiadomo Zdzisław może być tylko jeden.

Tak swoją drogą, identyczne hasło ma Master Szef. Zawsze się zastanawiałem, czy to znaczy, że zabijaną poprzedniego czy tylko zabierają mu tytuł.

[JHF]
Players
196 posts
5,062 battles

Kolego, nie wiem czym grasz na tych rankedach ale jedno zauważyłem. Najlepiej grać DD, duża szansa na zachowanie gwiazdy nawet gdy robisz to co do Ciebie należy czyli: spot, capy (najważniejsze), eliminacja wrogich dd ewentualnie rybki w pancki i nawet pomimo małych zadanych obrażeń można być pierwszym pod względem expa. Wtedy masz realny wpływ na bitwę i jej wynik. Wcześniej sam męczyłem się na BB (bo lubię grać pancerzami) i nie raz nie dwa mimo jakiś dewastów, wielkich kalibrów i sporym dmg przegrywałem w expie i... stopień niżej. Do tego dochodzi rng, nigdy nie wiesz czy właśnie wystrzeliłeś bombę atomową czy gumowe pociski, jeśli to drugie to właśnie ucieka Ci exp ;) Skoro sposób zachowania gwiazdy jest wypaczony to trzeba się do niego dostosować i przejść na dd.

• Cool 1

[HOB]
Moderator
1,799 posts
7,482 battles

W rankedach nie chodzi o nagradzanie dobrej, skutecznej gry, tylko o przytrzymanie gracza jak najdłużej. Najlepiej mocno zachęcić do grania, gdyby miał normalnie grę zamknąć. 

Póki system "działa" , nic się nie zmieni. 

Players
194 posts
4,332 battles

Nie radziłbym liczyć na większe zmiany w systemie rankedów, bo ten system trzyma w grze pomidorów i unicumów, przez co dla WG jest optymalny.
Na starym koncie opisałem dawno temu propozycję zamiany systemu gwiazdek na ELO podobne jak na CW, przy czym przy dodawaniu/zabieraniu tych punktów uwzględniane byłyby takie czynniki jak:
- Wygrana - największa waga
- XP w stosunku do średniej całej drużyny
- Średnie ELO drużyn
- Ewentualnie średnie xp uzyskiwane na rankedach dla danego okrętu/klasy
Kolejne rangi zdobywałoby się jak na CW, co 100 punktów ELO.
Nawet jakieś wzory potworzyłem z przykładami jak by to mniej więcej mogło działać. Efekty? Spora część forum nawet tego nie zrozumiała (serio, był płacz że nie wiedzą gdzie w tym systemie są gwiazdki i dlaczego ludzie je utrzymują), inna część przyklasnęła pomysłowi, nawet któryś CC (chyba @_MageT_, jeżeli się mylę to przepraszam) puścił to dalej. I co? I dupa.
Dlaczego? To tylko moje domysły - raz, że system był zbyt skomplikowany dla przeciętnego gracza (jak nawet na forum go nie zrozumieli? Gdzie kiedyś siedziała ta bardziej myśląca część graczy), dwa - generalnie wycinałby z wyższych rang wszelkie pomidory, które teraz idą w górę na farcie jak im team wyciągnie bitwie i jak czasem zachowają gwiazdkę. A jak pomidor nie ma szans, to grał nie będzie i nie kupi stateczku premium/cebulionów - chociaż są też tacy grający nie dla wygranej :Smile_trollface:

• Cool 4

[-SBF-]
Alpha Tester, In AlfaTesters
8,315 posts

Jak nie było zachowania gwiazdek, to po każdych rankingówkach powstawały tematy „omg WG nagradzajcie najlepszych z przegranej drużyny zachowaniem gwiazdki! To niesprawiedliwe, że gram dobrze ale cofam się przez słabych graczy, których mi dolosowało!” WG długo się przed tym broniło, ale w końcu posłuchało graczy i wprowadziło zachowanie gwiazdki. To teraz jest płacz „omg WG czemu to zrobiliście!” Podsumowując:

- WG słucha graczy: źle

- WG nie słucha graczy: źle

• Cool 2
  • Bad 1

Players
3,296 posts
5,097 battles
33 minutes ago, Greyshark said:

Jak nie było zachowania gwiazdek, to po każdych rankingówkach powstawały tematy „omg WG nagradzajcie najlepszych z przegranej drużyny zachowaniem gwiazdki! To niesprawiedliwe, że gram dobrze ale cofam się przez słabych graczy, których mi dolosowało!” WG długo się przed tym broniło, ale w końcu posłuchało graczy i wprowadziło zachowanie gwiazdki. To teraz jest płacz „omg WG czemu to zrobiliście!” Podsumowując:

- WG słucha graczy: źle

- WG nie słucha graczy: źle

Właśnie. Ileż było narzekania na to, że najlepszy z przegranych zostaje z niczym! Rozwala mnie to, ludziom nie dogodzisz nigdy.

• Cool 1

[-SBF-]
8,315 posts
Just now, CasualSlav said:

Właśnie. Ileż było narzekania na to, że najlepszy z przegranych zostaje z niczym! Rozwala mnie to, ludziom nie dogodzisz nigdy.

Pamiętam tłumaczenia WG, dlaczego nie powinno być zachowania gwiazdki: bo przecież jak drużyna sportowa (piłkarska, siatkarska, jakakolwiek) przegrywa, to to najlepszy z tej drużyny nie dostaje złotego medalu, też przegrywa. Ale płacz społeczności o zachowanie gwiazdki był tak wielki, że WG w końcu posłuchało graczy. No i znowu jest płacz.

Wszyscy płaczący na zachowanie gwiazdki, pokażcie mi chociaż JEDEN wasz post w tamtych dyskusjach, w którym byliście przeciwko wprowadzeniu tego systemu.

[WOB]
Players
4,755 posts
15,246 battles
52 minuty temu, Greyshark napisał:

drużyna

To słowo klucz. Drużyna. Nazwanie niby-losowej zbieraniny serwowanej przez MM drużyną jest nadużyciem semantycznym, przez co cała pozostała argumentacja nadaje się co najwyżej do kosza. Tam gdzie faktycznie są drużyny, czyli w CW, najlepszy z przegrywających nie dostaje stali.

[-SBF-]
8,315 posts
9 minutes ago, PanNickt said:

To słowo klucz. Drużyna. Nazwanie niby-losowej zbieraniny serwowanej przez MM drużyną jest nadużyciem semantycznym, przez co cała pozostała argumentacja nadaje się co najwyżej do kosza. Tam gdzie faktycznie są drużyny, czyli w CW, najlepszy z przegrywających nie dostaje stali.

Zaproponuj swoją nazwę, lepszą, wyślij do WG, może cię posłucha i ją wprowadzi. A może wrzuci tam, gdzie trafiły wszystkie inne twoje genialne pomysły.

A ja będę sobie dalej używał nazwy drużyna, bo chyba nie muszę mówić, gdzie mam twoją opinię na ten temat?

Players
124 posts
1,046 battles

Oczywiscie z normalnego tematu ta szara plotka zrobila jak zwykle dramatik z tupaniem nözkami

I oczywiscie jak zwykle nie ma nic do powiedzenia ma temat.

Kwestja gwiazdki.

Pomysl z nagradzaniem nie byl zly tylko implamentacja debilna.

Zostawiono furtke dla farmiacych dmg ameb.

System zaproponowany przez razwkoze jest znacznie lepszy.

Po prostu naliczanie gwiazdek Za wykonywanie zadan tak jak w CW.

Ranking ma odzwierciedlac osiagniecia gracza.

Nie ma to nic wspolnego z wygrana kub przegrana tak zwanej druzyny.

Tak zwanej blednie bo to banda niezupelnie przypadkowo losowanych warzyw.

[WOB]
Players
4,755 posts
15,246 battles
4 godziny temu, Myszauke napisał:

Oczywiscie z normalnego tematu ta szara plotka zrobila jak zwykle dramatik z tupaniem nözkami

I oczywiscie jak zwykle nie ma nic do powiedzenia ma temat.

Kwestja gwiazdki.

System zaproponowany przez razwkoze jest znacznie lepszy.

Po prostu naliczanie gwiazdek Za wykonywanie zadan tak jak w CW.

Ranking ma odzwierciedlac osiagniecia gracza.

Nie ma to nic wspolnego z wygrana kub przegrana tak zwanej druzyny.

Tak zwanej blednie bo to banda niezupelnie przypadkowo losowanych warzyw.

Moim zdaniem obecny system można byłoby usprawnić poprzez dawanie gwiazdek 7 pierwszym graczom według zdobytego bazowego xp, niezależnie od tego po której stronie grali. Zwycięstwo daje 50% dodatkowych xp, więc zwycięzcy mieliby większe szanse na otrzymanie gwiazdki, ale nie gwarancję jej otrzymania w przypadku słabej gry. W tym moim pomyśle 8 osoba w zestawieniu nie dostawałaby nic, zaś osoby z miejsc 9-14 według bxp traciłyby gwiazdkę. Takie rozwiązanie powodowałoby, że ktoś kto nie wniósł istotnego wkładu w zwycięstwo nie byłby premiowany gwiazdką, a ktoś kto miał pecha trafić do przegranej drużyny, ale zrobił bardzo dużo nie tylko utrzymywałby gwiazdkę, ale także miałby realną szansę gwiazdkę zdobyć.

• Cool 6

[TF16]
[TF16]
Players
535 posts
8,917 battles

Czyli co? Zrobili przysluge Tobie i Tobie podobnym, a Ty masz do nich pretensje, ze wyciagaja Was za uszy zebyscie mieli chociaz cien szansy na jakikolwiek sukces?

• Cool 1

Players
390 posts
21,848 battles
21 minutes ago, PanNickt said:

ktoś kto nie wniósł istotnego wkładu w zwycięstwo nie byłby premiowany gwiazdką,

To z kim by grali te koksy na R5 do R2 tam by nikogo nie było 

Moim zdanie jest jak jest i nie powinno być zmian z gwiazdami 

[POBUG]
Players
4 posts
3,391 battles

Obecny system ma ten problem że w 90% gwiazdkę zachowuje nie ten co gra "lepiej" czyli zdobya cele, spotuje etc, tylko ten który gra DŁUŻEJ. Co automatycznie sugeruje styl gry typu "siedze z tyłu i farmie bezsensowny dmg byle dłużej". Nie jest nagradzane myślenie taktyczne czy bycie autentycznie użytecznym, dobre radarowanie, focus etc. W tej sytuacji już IMO lepszym wyjściem byłoby głosowanie na koniec meczu, "kto wg ciebie był najbardziej użyteczny". Owszem, to też ma swoje minusy, jak i wszystko, ale miałoby więcej sensu niż obecny system. Przynajmniej wg mnie. 

• Funny 2
  • Boring 1
  • Bad 2

Players
124 posts
1,046 battles
17 hours ago, ORP_Buka said:

Czyli co? Zrobili przysluge Tobie i Tobie podobnym, a Ty masz do nich pretensje, ze wyciagaja Was za uszy zebyscie mieli chociaz cien szansy na jakikolwiek sukces?

To znaczy komu ?

Takim Po rerollu co potrzebuja druzyny zeby mu podbic staty ?

Moze misiu zastamow sie do kogo i oco pyskujesz.

Przeciez itak nie grasz rankedow to oco chodzi

Players
124 posts
1,046 battles
18 hours ago, PanNickt said:

Moim zdaniem obecny system można byłoby usprawnić poprzez dawanie gwiazdek 7 pierwszym graczom według zdobytego bazowego xp, niezależnie od tego po której stronie grali. Zwycięstwo daje 50% dodatkowych xp, więc zwycięzcy mieliby większe szanse na otrzymanie gwiazdki, ale nie gwarancję jej otrzymania w przypadku słabej gry. W tym moim pomyśle 8 osoba w zestawieniu nie dostawałaby nic, zaś osoby z miejsc 9-14 według bxp traciłyby gwiazdkę. Takie rozwiązanie powodowałoby, że ktoś kto nie wniósł istotnego wkładu w zwycięstwo nie byłby premiowany gwiazdką, a ktoś kto miał pecha trafić do przegranej drużyny, ale zrobił bardzo dużo nie tylko utrzymywałby gwiazdkę, ale także miałby realną szansę gwiazdkę zdobyć.

Sorry Ale obecny system uzaleznia postep gracza od pseudolosowej druzyny.

Bedzie pompowal w Gore Aneby i unicumy.

Zwykli przecietni zieloni gracze sa bujani göra döl w nieskonczonosc.

System powinien bazowac Na osiagach gracza a nie druzyny Na ktorej sklad nie ma sie wplywu.

[TF16]
Players
2,251 posts
21,357 battles
14 hours ago, Gronth said:

Obecny system ma ten problem że w 90% gwiazdkę zachowuje nie ten co gra "lepiej" czyli zdobya cele, spotuje etc, tylko ten który gra DŁUŻEJ. Co automatycznie sugeruje styl gry typu "siedze z tyłu i farmie bezsensowny dmg byle dłużej". Nie jest nagradzane myślenie taktyczne czy bycie autentycznie użytecznym, dobre radarowanie, focus etc. W tej sytuacji już IMO lepszym wyjściem byłoby głosowanie na koniec meczu, "kto wg ciebie był najbardziej użyteczny". Owszem, to też ma swoje minusy, jak i wszystko, ale miałoby więcej sensu niż obecny system. Przynajmniej wg mnie. 

Poważnie? Wystarczy grać dłużej? Aha, to dlatego ogarnąlem sprint w 19 bitew lotniskowcem, bo żyłem do końca? A nie dlatego, że ugralem średnio dmg 86k, 1,41 fraga i średniego xpa na poziomie 2800? Jako lotniskowiec byłem zatem bezużyteczny dla drużyny i w żadnym wypadku nie powinienem byc nagrodzony gwiazdką. Dobre. 

• Cool 1
  • Boring 1

[TF16]
[TF16]
Players
535 posts
8,917 battles

To znaczy komu ?

Takim Po rerollu co potrzebuja druzyny zeby mu podbic staty ?

Moze misiu zastamow sie do kogo i oco pyskujesz.

Przeciez itak nie grasz rankedow to oco chodzi

Reroll? Jak na Reroll to Szanowny kolega wybaczy ale :etc_swear: nie urywaja te Twoje wypociny, tak na forum jak i w grze.

Co do reszty to nie mam zamiaru sie zastanawiac co tam sie w Twoim wyimaginowanym swiecie dzieje.

Faktem jest natomiast ze nie lubie jak jegomoscie bez najmniejszego pojecia o tym co bazgrolom szukaja poklasku na forum zeby przedluzyc sobie wirtualne "conieco" lizac "4 litery"  co bardziej znanym forumowym personom. 

• Cool 1