Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 1 battles to post in this section.
The_EURL_Guy

Włoskie krążowniki: historia okrętów

24 comments in this topic

Recommended Posts

[BROS]
Players
144 posts
7,039 battles
1 godzinę temu, tobiasz023 napisał:

Dajcie lepiej dokładną datę aktualizacji?

Hipotetyczną datę jak wysokie tiery włoskie? :P

• Funny 2

[-DWS-]
Beta Tester
5,129 posts
15,858 battles
5 hours ago, Machabe said:

Hipotetyczną datę jak wysokie tiery włoskie?

W sumie, to one nie są specjalnie bardziej hipotetyczne od niemieckich.

• Cool 1

[B-EYE]
[B-EYE]
Players
460 posts
14,815 battles
7 hours ago, rtfm_pl said:

nie są specjalnie bardziej hipotetyczne od niemieckich.

Ale Niemcy krążowniki VIII tieru tj Admiral Hipper i Prinz Eugen mieli i po morzach pływały. Amalfi z pewnością po zadnym morzu nie pływał. 

[TF16]
Players
450 posts
16,268 battles
13 hours ago, Machabe said:

Hipotetyczną datę jak wysokie tiery włoskie? :P

8 hours ago, rtfm_pl said:

W sumie, to one nie są specjalnie bardziej hipotetyczne od niemieckich.

Wiecie, przeczytawszy artykuł na stronie worldofwarships.eu  zastanawiam się, jak głęboko mogą sięgać pokłady smieszności (ale i inwencji deweloperów) .....

O ile do uzupełniania drzewek "papierami" (mniej lub bardziej zaawansowanymi projektami) zdążyłem się już przyzwyczaić i nawet da się już przełknąć  poziom śmieszności/żenady w linii ruskich BB, to wpakowanie do drzewka włoskiego na tier VIII/IX projektów okrętów tylko dlatego, że powstały we włoskich biurach projektowych (a przeznaczonych dla obcej floty) to "level master" zidiocenia  u deweloperów....

(dla zobrazowania - to tak, jakby "Błyskawicę" wsadzić do drzewka brytyjskiego, bo nasza MW zamówiła wykonanie projektu w stoczni brytyjskiej). 

Po prostu gratulacje :cap_like::Smile_medal::Smile_facepalm:  

• Cool 3

[B-EYE]
[B-EYE]
Players
460 posts
14,815 battles
48 minutes ago, piterski74 said:

zastanawiam się, jak głęboko mogą sięgać pokłady smieszności

Poczekaj na ruskie lotniskowce. Bombowce będą uzbrojone w bomby atomowe a samoloty torpedowe w samonaprowadzajace się torpedy zrzucane z 15km. Jeden zrzut i połowa teamu przeciwnego wraca do portu. 

• Cool 4
  • Boring 1

[E--C]
Players
814 posts
13,208 battles
52 minutes ago, Barwena said:

samoloty torpedowe w samonaprowadzajace się torpedy superkawitacyjne zrzucane z 15km i grzejące z 80kts.

Zapomniałeś o czymś, dopisałem. :cap_haloween:

• Cool 2

[-DWS-]
Beta Tester
5,129 posts
15,858 battles
3 hours ago, piterski74 said:

to wpakowanie do drzewka włoskiego na tier VIII/IX projektów okrętów tylko dlatego, że powstały we włoskich biurach projektowych (a przeznaczonych dla obcej floty) to "level master" zidiocenia  u deweloperów....

Dlaczego? Przecież jakby doszło do realizacji tego zamówienia, to skończyło by się jak z HMS Agincourt. Mowa oczywiście o ósemce, bo dziewiątka to zdupyszip.

4 hours ago, Barwena said:

Ale Niemcy krążowniki VIII tieru tj Admiral Hipper i Prinz Eugen mieli i po morzach pływały. Amalfi z pewnością po zadnym morzu nie pływał.

Za to na T7 masz sytuacją odwrotną, Zary pływały (i chyba nawet więcej ich było niż Hipciów) a Yorck jakoś tak niebardzo.

W zasadzie to Włosi wypadają nawet kapkę lepiej, bo Amalfi jest zdecydowanie bardziej historyczny niż Yorck, choć w oby wypadkach nazwa jest totalnie od czapy.

A T9 i T10 to w obu przypadkach "krążowniki pertersburskie".

• Cool 1

[O-R-P]
Players
2,177 posts
20,383 battles
36 minutes ago, rtfm_pl said:

Dlaczego? Przecież jakby doszło do realizacji tego zamówienia, to skończyło by się jak z HMS Agincourt. Mowa oczywiście o ósemce, bo dziewiątka to zdupyszip.

Za to na T7 masz sytuacją odwrotną, Zary pływały (i chyba nawet więcej ich było niż Hipciów) a Yorck jakoś tak niebardzo.

W zasadzie to Włosi wypadają nawet kapkę lepiej, bo Amalfi jest zdecydowanie bardziej historyczny niż Yorck, choć w oby wypadkach nazwa jest totalnie od czapy.

Hipperów jednak trochę powstało bo Admiral Hipper, Blucher, Prinz Eugen i Lutzow/Talinn a Seydlitz/Weser nie został ukończony. W sumie taki Talinn mógłby być całkiem interesujący w drzewku WMF ( istniał? istniał! Admirał Makarow jest w grze przecież ) podobnie jak Weser ( ale to chyba maksymalnie TIV biorąc pod uwagę wielkość grupy lotniczej )

Nazwy nie są takie najgorsze, przynajmniej podążają za wzorem czy raczej kluczem nazewnictwa ( generałowie/admirałowie oraz miasta ) bardziej śmieszy mnie nazwa tego CB TIX jak z jakiejś opery Wagnera.

• Cool 2

[-DWS-]
Beta Tester
5,129 posts
15,858 battles
11 hours ago, Marblehead_1 said:

Hipperów jednak trochę powstało bo Admiral Hipper, Blucher, Prinz Eugen i Lutzow/Talinn a Seydlitz/Weser nie został ukończony. W sumie taki Talinn mógłby być całkiem interesujący w drzewku WMF ( istniał? istniał!

A Zary były cztery. I wszystkie normalnie ukończone i przyjęte.

Tu wszystkie razem na jednej fotce:

Bundesarchiv_Bild_183-2008-0214-500,_Gol

A Hipperów Niemcy nigdy nie mieli więcej niż 2. Jak Eugen wszedł na stan, to Blucher już leżał na dnie.

• Cool 5

[P-W-C]
Players
28 posts
10,943 battles
On 10/9/2019 at 11:10 AM, piterski74 said:

Wiecie, przeczytawszy artykuł na stronie worldofwarships.eu  zastanawiam się, jak głęboko mogą sięgać pokłady smieszności (ale i inwencji deweloperów) .....

O ile do uzupełniania drzewek "papierami" (mniej lub bardziej zaawansowanymi projektami) zdążyłem się już przyzwyczaić i nawet da się już przełknąć  poziom śmieszności/żenady w linii ruskich BB, to wpakowanie do drzewka włoskiego na tier VIII/IX projektów okrętów tylko dlatego, że powstały we włoskich biurach projektowych (a przeznaczonych dla obcej floty) to "level master" zidiocenia  u deweloperów....

(dla zobrazowania - to tak, jakby "Błyskawicę" wsadzić do drzewka brytyjskiego, bo nasza MW zamówiła wykonanie projektu w stoczni brytyjskiej). 

Po prostu gratulacje :cap_like::Smile_medal::Smile_facepalm:  

Trochę nie bardzo rozumiem wypowiedź kolegi. Przecież nikt nigdy nikomu nie mówił, że to gra symulacyjna albo historyczna. Raczej znajdziemy wypowiedzi, które świadczyłyby o charakterze popularyzatorskim takiej czy innej  marynarki wojennej z pokazaniem jej historii. Gdyby nie tego typu zabiegi WG nie mielibyśmy takiego "fanu" z gry, a tym, którzy od tej produkcji oczekują większego realizmu  strategicznego lub symulatorskiego polecam inne gry.

Beta Tester
687 posts
10,390 battles
23 hours ago, rtfm_pl said:

Ale i tak mnie boli Algerie i Zara na 7, skoro Hippera na 8 wsadzili. Jakoś naciągnąć można by było :(

• Cool 1

[-DWS-]
Beta Tester
5,129 posts
15,858 battles
1 hour ago, MACK_PL said:

Ale i tak mnie boli Algerie i Zara na 7, skoro Hippera na 8 wsadzili. Jakoś naciągnąć można by było :(

Alegerie to jeszcze OK, bo to jednak był "prawilny" waszyngtoński a Hipper już w założeniach przekraczał limity. Zara jest tak trochę pomiędzy, limity przekraczała, ale nie aż tak bezczelnie jak Hipper i przynajmniej starała się udawać krążownik waszyngtoński.

Ale w sumie to szkoda, bo można było mieć jeden zdupyszip mniej, albo i wcale. Ktoś tu proponował taki układ, że Zara jest T8, "hiszpan" T9 a na dychę idzie projekt krążownika dla ZSRR z 9x250mm.

[TF16]
Players
450 posts
16,268 battles
19 hours ago, arystotes said:

Trochę nie bardzo rozumiem wypowiedź kolegi. Przecież nikt nigdy nikomu nie mówił, że to gra symulacyjna albo historyczna. Raczej znajdziemy wypowiedzi, które świadczyłyby o charakterze popularyzatorskim takiej czy innej  marynarki wojennej z pokazaniem jej historii. Gdyby nie tego typu zabiegi WG nie mielibyśmy takiego "fanu" z gry, a tym, którzy od tej produkcji oczekują większego realizmu  strategicznego lub symulatorskiego polecam inne gry.

Primo - WG bardzo często chwali się w filmikach promocyjnych i reklamach, jak to dbają o realizm i historyczność gry.... Niestety, ale z miesiąca na miesiąc te slogany reklamowe można sobie coraz głębiej w dziurę wsadzić.... :cap_fainting:

Secundo - tak, tak bardzo popularyzują taką czy inną marynarkę... zwłaszcza "zdypuszipami" o przegiętych parametrach w "miłościwie panującej na morzach i oceanach marynarce rosyjskiej/radzieckiej" :cap_haloween::cap_haloween:  (ruskie BBczki)

Tertio -  zdecydowanie "większy fan" miałbym z grindu okrętów  bardziej historycznych  niż wielu z tych "serwetkowców" w grze.... (co nie raz już podkreślałem...)

Quatro - ciekawe rzeczy piszesz, niestety ale nie kojarzę (i tu ukłon w stronę WG :cap_like:) na rynku gry na PC o podobnej skali dostępnych okrętów wojennych...

więc przestań, Panie, chrzanić farmazony...        

• Boring 1

[-SBF-]
Alpha Tester, In AlfaTesters
8,315 posts

Czy ktoś mógłby podesłać jakiś link do filmu reklamowego WoWs, w którym WG twierdzi, że to jest gra historyczna?

• Cool 1

[P-W-C]
Players
28 posts
10,943 battles
On 10/11/2019 at 9:51 AM, piterski74 said:

Primo - WG bardzo często chwali się w filmikach promocyjnych i reklamach, jak to dbają o realizm i historyczność gry.... Niestety, ale z miesiąca na miesiąc te slogany reklamowe można sobie coraz głębiej w dziurę wsadzić.... :cap_fainting:

Secundo - tak, tak bardzo popularyzują taką czy inną marynarkę... zwłaszcza "zdypuszipami" o przegiętych parametrach w "miłościwie panującej na morzach i oceanach marynarce rosyjskiej/radzieckiej" :cap_haloween::cap_haloween:  (ruskie BBczki)

Tertio -  zdecydowanie "większy fan" miałbym z grindu okrętów  bardziej historycznych  niż wielu z tych "serwetkowców" w grze.... (co nie raz już podkreślałem...)

Quatro - ciekawe rzeczy piszesz, niestety ale nie kojarzę (i tu ukłon w stronę WG :cap_like:) na rynku gry na PC o podobnej skali dostępnych okrętów wojennych...

więc przestań, Panie, chrzanić farmazony...        

Ad 1 - podeślij mi link do filmu, w którym WG chwali się, że to gra historyczna z zachowanym realizmem?

Ad 2 - przypomnę, że w grze WOWS  rozpoczęliśmy od gałęzi amerykańskiej i japońskiej marynarki. Później weszła linia niemiecka, itd. Rosyjska/radziecka weszła dużo później, więc skąd informacja o "miłościwie panującej na morzach i oceanach" ? Przecież to kolejne stopnie rozwoju tej gry, aby gracze mięli wybór okrętów, ponieważ nie jest to gra stricte historyczno-symulacyjna (patrz pkt 1).

Ad 3 - większy fan to kwestia subiektywna, stąd trudno tu polemizować jak z kwestią czy lotniskowce powinny czy też nie powinny być w tej grze.

Ad 4 - bo może nie interesujesz się tym tematem, a przecież są takie produkcje jak: Naval Action; Her Majesty's Ship; Steel Ocean czy chyba najbardziej znana produkcja Silent Hunter. Oczywiście gry te nie mają takiego rozmachu i popularności, ale znajdują swoich wielbicieli i może Ty do nich należysz.

Podsumowując, może i farmazony chrzanię, ale nie jestem Smerfem Marudą :) Wszystkiego dobrego Tobie życzę  

[-DWS-]
Beta Tester
5,129 posts
15,858 battles
15 minutes ago, arystotes said:

podeślij mi link do filmu, w którym WG chwali się, że to gra historyczna z zachowanym realizmem?

@piterski74 niczego takiego nie twierdził. Napisał, że "chwala się tym, że dbają o realizm" i to robią. Każdy zdupyszip ma wytłumaczenie mniej lub bardziej pokrętne, ale ma.

18 minutes ago, arystotes said:

skąd informacja o "miłościwie panującej na morzach i oceanach"

Pewnie stąd, że ruskie BB mają opinię przegiętych.

19 minutes ago, arystotes said:

aby gracze mięli wybór okrętów, ponieważ nie jest to gra stricte historyczno-symulacyjna

Co nie zmienia faktu, że linia sowieckich BB jest tylko odrobinę bardziej realistyczna od ewentualne linii polskich BB. Tłumaczenie, że "nie jest to gra stricte historyczno-symulacyjna" pozwoli w przyszłości wypuścić czeskie lotniskowce.

[P-W-C]
Players
28 posts
10,943 battles
15 minutes ago, rtfm_pl said:

@piterski74 niczego takiego nie twierdził. Napisał, że "chwala się tym, że dbają o realizm" i to robią. Każdy zdupyszip ma wytłumaczenie mniej lub bardziej pokrętne, ale ma.

Pewnie stąd, że ruskie BB mają opinię przegiętych.

Co nie zmienia faktu, że linia sowieckich BB jest tylko odrobinę bardziej realistyczna od ewentualne linii polskich BB. Tłumaczenie, że "nie jest to gra stricte historyczno-symulacyjna" pozwoli w przyszłości wypuścić czeskie lotniskowce.

Z tego co napisałeś wnoszę, że chodzi głównie i wyłącznie o ruskie BB. Ale to samo ludzie pisali o lotniach, że są przegięte, to samo pisali kiedyś o niszczarkach, że są przegięte. Po każdej aktualizacji ktoś narzeka. Nie chcę występować w roli obrońcy WG, bo nikt mnie do tego nie wyznaczył, ani mi nie płaci, tylko jestem zwykłym graczem, który stara się tę produkcję przyjmować taką jaką jest. Jeżeli mi to nie będzie odpowiadać to zabieram zabawki i znikam a nie wylewam morze łez jaka to gra jest debilna. Od jakiegoś czasu swoją cegiełkę dokładałem do wszystkich wniosków, postulatów o rebalans Błyskawicy. Tu zresztą też zdanie było podzielone, czy ten okręt tego potrzebuje czy też nie. WG ostatnio wprowadziło (według mnie) kosmetyczną poprawkę do czasu przeładowania dział. Ale jakaś zmiana jest. Chodzi mi o to, że jeśli potrzebna jest jakaś poprawka to o tym piszmy do producenta tej gry, a nie narzekajmy na to, że ta gra udaje coś czym nie jest. Jest tym czego autorzy od samego początku chcieli by była, a reszta jest kwestią dopracowania.

[-DWS-]
Beta Tester
5,129 posts
15,858 battles
2 hours ago, arystotes said:

Chodzi mi o to, że jeśli potrzebna jest jakaś poprawka to o tym piszmy do producenta tej gry

Oj naiwny ty, Jedyny sposób żeby do WG cokolwiek dotarło, to fest gównoburza na forach.

2 hours ago, arystotes said:

Jest tym czego autorzy od samego początku chcieli by była, a reszta jest kwestią dopracowania.

No właśnie nie. Znaczy tak mi się wydaje, bo zarząd WG mi się nie zwierza. Ale widać wyraźnie, że koncepcja się zmienia a zawartość gry podąża za tymi zmianami.

[TF16]
Players
450 posts
16,268 battles
On 10/25/2019 at 12:02 PM, arystotes said:

Ad 1 - podeślij mi link do filmu, w którym WG chwali się, że to gra historyczna z zachowanym realizmem?

@rtfm_pl już częściowo Tobie odpowiedział...  Nigdy i nigdzie nie napisałem, że  "w pełni oddają realizm i historyczność" w grze, ale że  chcą być jak najbliżej historii wojen morskich.... 

A filmików jest multum choćby na youtubie.... banerów reklamowych (w stylu "zasiądź za sterami historycznych okrętów" i "walcz w realiach bitew morskich" itp.) szukaj sobie co i rusz na różnych stronach/portalach internetowych...

Ad 2 - przypomnę, że w grze WOWS  rozpoczęliśmy od gałęzi amerykańskiej i japońskiej marynarki. Później weszła linia niemiecka, itd. Rosyjska/radziecka weszła dużo później, więc skąd informacja o "miłościwie panującej na morzach i oceanach" ? Przecież to kolejne stopnie rozwoju tej gry, aby gracze mięli wybór okrętów, ponieważ nie jest to gra stricte historyczno-symulacyjna (patrz pkt 1).

I co w związku z tym, że zaczęto od gałęzi amerykańskich i japońskich? Chyba to, że pierwsze weszły do gry drzewka z największym procentem istniejących w rzeczywistości okrętów... każde kolejne to coraz więcej w nich okrętów "papierowych"  - choć są chlubne wyjątki w postaci choćby brytyjskich niszczycieli czy krążowników. O ile z okrętami będącymi w zaawansowanym stadium projektowym można się zgodzić, to  z ruskimi BB ewidentnie "przegięto" -  na 8 okrętów w drzewku istniał AŻ 1 (sic! - zresztą nawet im się do drzewka nie chciało wrzucić dodatkowego okrętu, tylko masz TEN SAM co na premce, tylko z jego pierwotną nazwą....), jeden "prawie" Ruscy ukończyli, a jeden był nawet na pochylni..... reszta to takie serwetki, że aż w filmiku promocyjnym do patcha się przyznali, że ta serwetka wraz z obliczeniami była taka do bani (nie pamiętam, czy odnosiło się to do Władywostoka czy Lenina),  że obecne programy przeliczeniowe wskazywały na to, że okręt powstały wg tychże planów poszedłby na dno tuż po wodowaniu.....:Smile_facepalm:

Ad 4 - bo może nie interesujesz się tym tematem, a przecież są takie produkcje jak: Naval Action; Her Majesty's Ship; Steel Ocean czy chyba najbardziej znana produkcja Silent Hunter. Oczywiście gry te nie mają takiego rozmachu i popularności, ale znajdują swoich wielbicieli i może Ty do nich należysz.

Niestety, ale  z gier, które przywołałeś to tylko SO mógłby być jakąś alternatywą dla WOWSa...

SH to zupełnie inna bajka, ale grę faktycznie uwielbiam.

Pozostałe to zupełnie nie moje spectrum zainteresowań.   

[-DWS-]
Beta Tester
5,129 posts
15,858 battles
4 hours ago, piterski74 said:

I co w związku z tym, że zaczęto od gałęzi amerykańskich i japońskich? Chyba to, że pierwsze weszły do gry drzewka z największym procentem istniejących w rzeczywistości okrętów... każde kolejne to coraz więcej w nich okrętów "papierowych"  - choć są chlubne wyjątki w postaci choćby brytyjskich niszczycieli czy krążowników.

No, topowe krążki brytyjskie to też papiery. Choć dość solidne, bo np. kadłub Minotaura w końcu pływał jako inny okręt a armaty (z automatyką) i całe wieże były gotowe.

Wiadomo, że jak na topie jest Yamato i DesMoines, to inne nację muszą być "sztukowane" projektami. Ale można wybrać projekty jakieś takie w miarę historyczne albo se rysować w Petersburgu swoje fantazje. Możliwości balansowania miękkimi statystykami są tak ogromne, że spokojnie można by uniknąć połowy "zdupyszipów".

Ale wróćmy do Włochów.

Do Zary mamy eleganckie historyczne okręty. Amalfi to niezrealizowany projekt krążownika dla Hiszpanii (ściśle, jeden z wariantów, bo były 3). Ale dziewiątka i dyszka to typowe "okręty Petersburskie" powstałe na zasadzie "bierzemy okręt, wydłużamy, dokładamy wieżę". W sumie nie ma się co dziwić, Rosjanie wykombinowali coś takiego jak Okhotnik, więc to chyba po prostu ich sposób myślenia.

Ale szkoda, że nie sięgnięto po inne projekty Ansaldo. Np. ten: https://www.deviantart.com/tzoli/art/Ansaldo-Big-Gun-Cruiser-Design-for-Russia-725546481

Była by piękna dyszka wpasowująca się w koncepcje Moskwy czy Henryka.

Jakby jeszcze podciągnąć Trento, Zarę i Amalfiego o tier wyżej (to proste w WOWS, dajesz więcej HP i skracasz przeładowanie), to była by piękna linia bez zdupyszipów. Co prawda podparta projektami, ale faktycznymi projektami a nie fantazjami gości z Petersburga.

Co dać w miejsce Trento na T6? A choćby Garibaldiego.

[E--C]
Players
814 posts
13,208 battles
11 minutes ago, rtfm_pl said:

Jakiś czas temu zażartowałem, że Ansaldo trafi do zbrojowni, jako pierwsza międzynarodowa (w tym przypadku radziecko-włoska) premka, za tonę stali. Żebym czasem nie wykrakał.

[-DWS-]
Beta Tester
5,129 posts
15,858 battles
9 minutes ago, brzeczyszkiewicz123 said:

Jakiś czas temu zażartowałem, że Ansaldo trafi do zbrojowni, jako pierwsza międzynarodowa (w tym przypadku radziecko-włoska) premka, za tonę stali. Żebym czasem nie wykrakał. 

To ma sens. Nie dali do drzewka bo trzymają na "spcjelną okazję".

Inna sprawa, że Włosi w obecnej postaci raczej wielu fanów nie mają, więc nie wróżę takiej premce błyskotliwej kariery.

Sign in to follow this