Jump to content
Sign in to follow this  

17 comments in this topic

Recommended Posts

Players
1,849 posts
22,858 battles

Temat poświęcony pancernikowi V tieru premium Viribus Unitis

4874d8cbb2104f71824699dc960ce1bc.jpg

Hit Points 35,700 
Main Battery
305 mm/45 Skoda K104 х 3 pcs.
Rate of Fire shots/min.
Reload Time 30 sec.
Rotation Speed deg./sec.
180 Degree Turn Time 45 sec.
Firing Range 16 km.
Maximum Dispersion 222 m.
HE Shell 305 mm HE L4,0 
Maximum HE Shell Damage 4,200 
Chance of Fire on Target Caused by HE Shell 23 %
Initial HE Shell Velocity 800 m./s.
HE Shell Weight 450 kg.
AP Shell 305 mm APC L3,4 4crh 
Maximum AP Shell Damage 8,500 
Initial AP Shell Velocity 800 m./s.
AP Shell Weight 450 kg.
Secondary Armament #1
150 mm/50 Skoda K1012 х 1 pcs.
Firing Range km.
Rate of Fire shots/min.
Reload Time 10 sec.
HE Shell 150 mm HE 100 lb 
Maximum HE Shell Damage 2,200 
Initial HE Shell Velocity 880 m./s.
Chance of Fire on Target Caused by HE Shel11 %
AA Defense
70 mm/50 Skoda K10 4 х 1 pcs.
. . . Average Damage per Second 8.8 
. . . Firing Range km.
Maneuverability
Maximum Speed 20.5 knot
Turning Circle Radius 530 m.
Rudder Shift Time 11.5 sec.
Concealment
Surface Detectability Range 12.5 km.
Air Detectability Range 6.82 km.
  • Cool 2
  • Bad 1

[THESO]
Players
9,071 posts
46,264 battles

Zasięg i siła ognia dobre. Ale brak jakiegokolwiek AA i ta prędkość 20.5 węzłów... No niby tyle też płynie Texas. Ale do tego ilość HP gdzie moim zdaniem Rewolucja ma na poziomie T4 te jej 42k hp. Ten to poziom T3. 

[_HWM_]
[_HWM_]
Players
76 posts
7,824 battles

Początkowo właśnie na T3 był planowany. Umieszczenie go w europejskim drzewku też jest chore. Bardziej by pasował do drzewka niemieckiego ponieważ Austro-Węgry były sojusznikami Cesarstwa Niemieckiego w I WŚ. Prawidłowe tłumaczenie motta Cesarza Franciszka Józefa I "Viribus Unitis" to nie jak podaje WG "Ze zjednoczonymi siłami", a "Wspólnymi Silami". Odsyłam  specjalistów z WoWS do heraldyki.

[DOREE]
Beta Tester
1,819 posts
13,605 battles

Kupiłem go bez chwili wahania i w kompletne "ciemno", mając świadomość, że może być zarówno OPeckim bydlakiem, jak i kompletnym stolcem. No, ale drugiego Imperatora chyba nie będe miał, drugiego PEFa też chyba nie :) 

Jednak moim zdaniem drednot z WW I w stanie "surowym" (tzn bed żadnych moderizacji, rzeczywistych, czy teoretycznych) to jest poziom IV, nie V.

• Cool 3

Players
1,849 posts
22,858 battles
4.10.2019 o 15:23, dominik70 napisał:

Bardziej by pasował do drzewka niemieckiego ponieważ Austro-Węgry były sojusznikami Cesarstwa Niemieckiego w I WŚ.

To równie dobrze można by dać okręty francuskie do drzewka brytyjskiego, bo te kraje były sojusznikami. 

Drzewko okrętów Paneuropejskich jest dla mniejszych marynarek takich jak polska, austro-węgierska, holenderska, hiszpańska, portugalska, belgijska (o ile w ogóle jakaś była w XX wieku) czy luksemburska :Smile_teethhappy:

5.10.2019 o 09:58, Korsarz_87 napisał:

Kupiłem go bez chwili wahania i w kompletne "ciemno", mając świadomość, że może być zarówno OPeckim bydlakiem, jak i kompletnym stolcem.

Dokładnie Ja tak samo zrobiłem po pierwszym meczu z ich udziałem (u jego mać przeciwnika w liczbie dwóch). Właściwie to chciałem to zrobić już z rok temu, choć też przewidywałem dla tego okrętu tier IV, a że jest relatywnie tani (70 zł), to pomyślałem czemu nie.

• Bad 1

[_HWM_]
[_HWM_]
Players
76 posts
7,824 battles
godzinę temu, Davao napisał:

To równie dobrze można by dać okręty francuskie do drzewka brytyjskiego, bo te kraje były sojusznikami. 

Drzewko okrętów Paneuropejskich jest dla mniejszych marynarek takich jak polska, austro-węgierska, holenderska, hiszpańska, portugalska, belgijska (o ile w ogóle jakaś była w XX wieku) czy luksemburska :Smile_teethhappy:

Dokładnie Ja tak samo zrobiłem po pierwszym meczu z ich udziałem (u jego mać przeciwnika w liczbie dwóch). Właściwie to chciałem to zrobić już z rok temu, choć też przewidywałem dla tego okrętu tier IV, a że jest relatywnie tani (70 zł), to pomyślałem czemu nie.

Tylko że Wielka Brytania i Francja istnieją, a Austro-Węgry  już nie i bądź  co bądź miały dość silną marynarkę  oraz nie były małym krajem aby ich flotę wsadzać do jednego worka z krajami, które się dopiero odradzały lub marynarkę  miały bardzo małą i nie znaczącą i poza tym o ile wiem to Luxemburg nie ma dostępu  do  morza. 

Players
1,849 posts
22,858 battles
5 minut temu, dominik70 napisał:

Austro-Węgry  już nie i bądź  co bądź miały dość silną marynarkę

To prawda i kiedyś sądziłem, że Austro-węgry będą miały własne drzewko, tak jak miała Polska, dopóki WG nie zmieniło zdania.

godzinę temu, Davao napisał:

czy luksemburska :Smile_teethhappy:

7 minut temu, dominik70 napisał:

poza tym o ile wiem to Luxemburg nie ma dostępu  do  morza. 

To był tylko taki mały żarcik :Smile-_tongue:

• Bad 1

[SOFE]
Players
10 posts

A może po prostu ktoś tu napisze jakie są jego wrażenia z gry tym historycznym okrętem...? Pozdrawiam. 

• Funny 1

Players
1,849 posts
22,858 battles

Mnie gra się tym okrętem podobnie jak wieloma panckami, a szczególnie Rewolucją, jeżeli porównać VU do piątopoziomowego pancernika.

• Bad 1

[MOCNI]
Players
12 posts
13,003 battles
18 godzin temu, Furus napisał:

A może po prostu ktoś tu napisze jakie są jego wrażenia z gry tym historycznym okrętem...? Pozdrawiam. 

Ja go kupiłem w sobotę i moje wrażenia są bardzo pozytywne, owszem brak aa daje o sobie znać ale okręt jest niesawicie zwrotny, co pozwala wymijac torpedy samolotów, działa dają naprawdę duża frajdę, czuję się że pociski lecą tam gdzie powinny, jest wolny ale jak by nie patrzeć US bb do t7 nie zbyt szybsze, nie jestem jakiś super grajek ale mi udało się 119k uszkodzeń wydusic, mi się bardzo podoba gra nim

[MOCNI]
Players
12 posts
13,003 battles

Dodam jeszcze że dużo os sądzi że ten okręt powinien być w t4, tak byl robiony ale na moje oko jeżeli Sigma dział pozostała by na t4 taka jak obecnie to był by potwór. Jak trafiłem parę razie na t7 grasz ostrożnie i tyle każdy statek z t5 ma spore problemy z t7 nie ma się co oszukiwać 

Beta Tester
687 posts
10,555 battles
On 10/5/2019 at 9:58 AM, Korsarz_87 said:

Kupiłem go bez chwili wahania i w kompletne "ciemno", mając świadomość, że może być zarówno OPeckim bydlakiem, jak i kompletnym stolcem. No, ale drugiego Imperatora chyba nie będe miał, drugiego PEFa też chyba nie :) 

Jednak moim zdaniem drednot z WW I w stanie "surowym" (tzn bed żadnych moderizacji, rzeczywistych, czy teoretycznych) to jest poziom IV, nie V.

Tym bardziej, że ten sam poziom okupuje Giulio Cesare i Texas :)

Players
1,849 posts
22,858 battles
Thursday, October 10, 2019 o 13:59, MACK_PL napisał:

Tym bardziej, że ten sam poziom okupuje Giulio Cesare i Texas :)

Jak i Rewolucja Paździochnikowa.

• Cool 1
  • Funny 1
  • Bad 1

[P-W-C]
Beta Tester
483 posts
12,293 battles

Wypuszczanie pancernika na 5 tierze praktycznie bez żadnej obrony plot, jest raczej głupim pomysłem. Tym bardziej niezrozumiałym, że na pokładzie stoją działka kalibru 66 mm (70 mm), które mogłyby strzelać do samolotów. W końcu nie takie "modyfikacje" WG wprowadzał na historycznych okrętach. A tak, owe armaty są tylko ozdobą, bo nie funkcjonują ani jako obrona plot, ani jako secondarka.

1.jpg

[E-PIK]
Players
8 posts
3,789 battles

Kupiłem ten okręt kilka dni temu i rozegrałem na nim już jakieś 40 bitew. Wydaje mi się, że to liczba, która pozwala już na wyrażenie jakiejś opinii. Nie będę powtarzał się w kwestii plot, bo ona nie istnieje i nie ma co się oszukiwać. Hp początkowo wydawało się bardzo małą pulą, biorąc pod uwagę, że takie same wartości mają okręty tieru 3, albo więcej jak np. Kawaczi. Jednak Viribus Unitis oceniam mimo wszystko pozytywnie. Celność robi swoje, a strzelanie do krążowników zapewnia wiele cytadel i  dmg, bo skupienie jest bardzo przyjemne jednak. Torpedy dzięki małemu promieniowi skrętu dość łatwo się wymija. Prędkość maksymalna nie powala i zdarzają się momenty, kiedy flanka jest puschowana i nie można nadążyć za sojusznikami.  

• Cool 1

Players
1,849 posts
22,858 battles

Ech, pływam nim i pływam i trzeba jednak przyznać ludziom racje, że VU nie nadaje się na T5 i nigdy się nie nadawał. Pancerz i obrona p-lot. na T3, działa na T4.

Pancerz lichy, nie trzeba pokazywać mocno boczek by oberwać mocną bułę. Nawet Ganglut ma lepszy pancerz, a jest na czwórkach. Oczywiście napiszecie, że Rewolta Paździocha jest na T5, ale ona ma przynajmniej jakąś obronę przeciwlotniczą.

Zwrotność. Zwrotność niby lepsza, ale to nadal pancernik i ile ominiesz torped? Jedną więcej :Smile_amazed:?

Prędkość na wpół koszmarna, coś jak Colorado, tylko na piątkach :etc_swear:.

Mimo to... lubię ten okręt. Nie dość, że jest piękny, to prawdę pisząc chciałem go od 2 czy 3 lat, wiec kupując go w ciemno miałem świadomość, że ryzykuję i podjąłem to ryzyko i nie żałuję, bo ma jednak swoje zalety mimo wszystko.

Działa nawet celne wiec spoko można nakukać te 40-50k na mecz. Na niego wziąłem kapitana z Błyskawicy, wiec niektóre perki są średnio potrzebne, ale inne dają ciekawe efekty. Ekspert w Kamuflażu daje mu wykrywalność krążownika, a Radiolokacja pozwala na lokalizowanie niezapowiedzianych gości z boku, a jak wiecie, na średnich poziomach wielu graczy często nie ogarnia jeszcze niektórych taktyk i pomysłów.

EDIT

Okręt nie jest zły, tylko raczej ciut trudniejszy w obsłudze od innych okrętów, ale jednakże dobre użycie i pozycjonowanie daje wiele frajdy pływanie Nim.

poniżej wyniki dwóch fajnych bitewek:

shot-19.11.01_00.27.40-0031.jpg

shot-19.11.01_00.27.43-0056.jpg

shot-19.11.01_15.21.58-0110.jpg

shot-19.11.01_15.22.01-0922.jpg

Edited by Davao
Dopisek
  • Bad 1

Sign in to follow this