Jump to content
Flandre Bug Read more... ×
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
anonym_slzH8OaeKKEA

WOWS - staczanie sie na dno ... ale nie morza.

62 comments in this topic

Recommended Posts

Players
6 posts

1. Stosowany w WOW-s sposób losowania to jakaś pokrętna logika chyba nie do końca rozwiniętego umysłu.

jak na razie często są kilkudniowe okresy z setkami bitw w których drużyny do których ten system mnie wepchnął nie wygrały nawet jednej bitwy częściowo z powodu

pojawiania się nowych graczy najczęściej na pancernikach z max. 500 bitwami na koncie wiec totalnie zielonych co kończy się nie tyle przegrana bitwa co pogromem

doprowadzając do nadpobudliwości innych znacznie bardziej doświadczonych graczy.

PYTAM DLACZEGO - system losowań nie uwzględnia doświadczenia danego gracza tylko zestawia okręty jak leci.

2. KARMA - to naprawdę poroniony pomysł służący tylko ubijaniu innych graczy poprzez system raportów wykorzystywany przez niezadowolonych graczy.

3. Maskowanie - kurdupel niszczyciel potrafi z 10km wykryć niszczyciel lub pancernik a nie potrafi wykryć innego niszczyciela z 3km - to spore przegięcie.

to samo dotyczy znikających na zawołanie innych okrętów  będących nawet bliżej niż połowa dystansu wykrywalności przez dany okręt.

4 Widoczność torped - wygląda na to że na okrętach pływają ślepi marynarze bo torpedy pojawiają się tak blisko okrętów że zazwyczaj nie ma już czasu na manewr uchylający.

• Cool 4
  • Funny 11
  • Boring 11
  • Bad 2

[G3NTZ]
Players
1,267 posts
19,960 battles

Już zaczynałem tęsknić za kolejnym objawieniem się margasa1, strzeleniem kolejnego bezsensownego postu i zniknięciem w mrokach dziejów, aby ponownie objawić się za kilka miesięcy z kolejnym bzdurnym postem... i tak w kółko.

• Funny 2

[-DWS-]
Beta Tester
5,129 posts
15,858 battles
33 minutes ago, Pshemozz said:

Już zaczynałem tęsknić za kolejnym objawieniem się margasa1, strzeleniem kolejnego bezsensownego postu i zniknięciem w mrokach dziejów, aby ponownie objawić się za kilka miesięcy z kolejnym bzdurnym postem... i tak w kółko.

On nie jest bzdurny, niesie kilka cennych informacji:

1. są kilkudniowe okresy z setkami bitw - jeśli założymy że "kilka" to 9 a "setki" to 200, oznacz to, że kolega margas ponad 22 bitwy dziennie. Przy mniej skrajnych założeniach wyjdzie jeszcze więcej. to już robota na pełen etat i w dodatku bez wolnych sobót i niedziel. To rodzi frustracje.

2. pojawiania się nowych graczy najczęściej na pancernikach z max. 500 bitwami na koncie - kolega margas ma zdecydowanie więcej niż 500 bitew, co w sumie jest zrozumiałe w świetle punku pierwszego.

3. KARMA - to naprawdę poroniony pomysł służący tylko ubijaniu innych - kolega margas karmę ma raczej niewysoką. dla tak pracowitego gracza (setki bitew w kilka dni) to musi być bolesne.

4. Widoczność torped - wygląda na to że na okrętach pływają ślepi marynarze - kolega margas nie przyswoił sobie wiedzy, że torpedy zasadniczo pływały pod wodą i nie bardzo było je widać, a na pewno nie z wielu kilometrów.

5 minutes ago, Qall said:

Sprzedam Opla.

Kupię Lanosa z gazem.

• Cool 2
  • Funny 2

[FJORD]
Beta Tester
666 posts
27,853 battles
2 godziny temu, margas_1 napisał:

PYTAM DLACZEGO - system losowań nie uwzględnia doświadczenia danego gracza tylko zestawia okręty jak leci.

Podejrzewam, że posiadając ukryte staty, system nie jest w stanie uwzględnić  "zajebistości",  jaką się cechujesz i losuje ci jak leci.

Odnośnie pozostałych twoich przemyśleń rzec mogę, iż nie ogarniam tak mądrych i ciekawych  treści, lub też mi się nie chce głowy swej nimi zawracać.

• Cool 2
  • Funny 5

[E--C]
[E--C]
Players
296 posts
25,068 battles

ad 4. muszę powiedzieć, że jeszcze ani razu nie widziałem żadnego marynarza podczas pływania. Podobno kiedyś po pokładzie spacerował  Stefan Mewa, ale ja jeszcze wtedy nie grałem w WoWS. A, i chyba jeszcze Owieczkin zasuwa na łyżwach- ale też go nie  mam.  

[ZGZ]
Weekend Tester
1,900 posts
11,419 battles
godzinę temu, szczekan napisał:

ad 4. muszę powiedzieć, że jeszcze ani razu nie widziałem żadnego marynarza podczas pływania. Podobno kiedyś po pokładzie spacerował  Stefan Mewa, ale ja jeszcze wtedy nie grałem w WoWS. A, i chyba jeszcze Owieczkin zasuwa na łyżwach- ale też go nie  mam.  

Można jeszcze dostać na pokład  kota... no takiego miau, miau a nie "świra", chociaż to też.

Players
52 posts
20,043 battles
56 minut temu, Bang_Bang_Bum_Bum napisał:

Można jeszcze dostać na pokład  kota... no takiego miau, miau ...

Jest na Ark Royal:

[TF-7-]
[TF-7-]
Players
414 posts
9,722 battles

Miau. miau jest na wszystkich trzech okrętach z kocim kamuflażem :cap_cool:

[WIDMO]
Players
198 posts
14,271 battles
7 godzin temu, margas_1 napisał:

2. KARMA - to naprawdę poroniony pomysł służący tylko ubijaniu innych graczy poprzez system raportów wykorzystywany przez niezadowolonych graczy.

4 Widoczność torped - wygląda na to że na okrętach pływają ślepi marynarze bo torpedy pojawiają się tak blisko okrętów że zazwyczaj nie ma już czasu na manewr uchylający.

2. jak to taki poroniony pomysł z karmą to po co sobie tym głowę zawracać i pisać na forum? To jest tak ważne że ktoś dał tobie, mi czy komukolwiek jakąś skargę że szok!

4. Wg przecież dało możliwość zbudowania kapitana pod wykrywalność torped. Ponadto masz również możliwość wyposażenia się w moduł który zwiększa wykrycie takich torped. Jak tak nachalnie i cały czas giniesz od torped to czas chyba wprowadzić pewne modyfikacje na swoim okręcie i coś zrobić ze swoim skillem. ;)

[DK-PL]
Players
2,809 posts
30,640 battles
4 hours ago, wib_wojtek said:

Miau. miau jest na wszystkich trzech okrętach z kocim kamuflażem :cap_cool:

Jest również na historycznej wersji tych kamuflaży, nie trzeba mieć założonego kociego.  

[-DWS-]
Beta Tester
5,129 posts
15,858 battles
4 hours ago, matienter120 said:

Wg przecież dało możliwość zbudowania kapitana pod wykrywalność torped. Ponadto masz również możliwość wyposażenia się w moduł który zwiększa wykrycie takich torped.

Ale moduł to dopiero od ósemek. Ale jak się gra "setki bitew" w kilka dni, to nawet na przegranych chyba do tych ósemek się dojdzie.

Players
848 posts
10,559 battles
16 hours ago, margas_1 said:

3. Maskowanie - kurdupel niszczyciel potrafi z 10km wykryć niszczyciel lub pancernik a nie potrafi wykryć innego niszczyciela z 3km - to spore przegięcie.

to samo dotyczy znikających na zawołanie innych okrętów  będących nawet bliżej niż połowa dystansu wykrywalności przez dany okręt.

[BOATY]
Players
141 posts
On 10/2/2019 at 3:39 PM, rtfm_pl said:

że torpedy zasadniczo pływały pod wodą i nie bardzo było je widać, a na pewno nie z wielu kilometró

"pływają" to gówna i ryby a marynarze idą w rejs :)

użyłbym raczej słowa "iść" w odpowiednim trybie.

a co do tematu... pokarmić jeszcze trolla?

[-DWS-]
Beta Tester
5,129 posts
15,858 battles
36 minutes ago, Gerlath said:

marynarze idą w rejs

To, że statki/okręty "chodzą" to wiem. Ale nie jestem pewien, czy torped też się to dotyczy.

36 minutes ago, Gerlath said:

a co do tematu... pokarmić jeszcze trolla?

A czemu nie, nudno to ostatnio.

[FT-B]
Players
563 posts
8,583 battles

Karma ,i tak nie ma kompletnie ,żadnego znaczenia :)  I raczej nigdy nie będzie miała.  I jaki DD ma wykrycie dopiero na 3 km?XD Chcem go.

[PLO]
Players
721 posts
9,691 battles

Po co się męczyć pływając kilkaset bitew z zamkniętymi oczami przyklejonymi do lornetki, nie lepiej odinstalować?

P.S.

Czy tylko ja mam takie wrażenie, ze kolega się pożalił, i tyle go widzieli?

Players
3,296 posts
5,097 battles
10 minutes ago, genek012 said:

Ale rozrywki dostarczył :]

[TRADS]
Players
62 posts
11,655 battles
15 minutes ago, genek012 said:

Za jakieś 3 do 6 miesięcy go znowu zobaczysz, z jakimś "ciekawym" tematem ;]

Players
128 posts
On 10/4/2019 at 7:10 PM, genek012 said:

Po co się męczyć pływając kilkaset bitew z zamkniętymi oczami przyklejonymi do lornetki, nie lepiej odinstalować?

P.S.

No wiesz, nikt nie chce czytać kpiarskich odpowiedzi (z czego punkty dziwne wskazał to fakt) pod swoim adresem, no chyba żeś masochista i to lubisz ?

Co do tematu, to w WoW-s są tylko dwa, no trzy problemy;

1. Zajefajny i wszechmocny RNG, któremu podlega wszystko i wszyscy, czyniący cuda jak rykoszety pod kątem 90% z dział głównych baterii na burcie (kurs równoległy burta w burtę) papierowej Aoby, czy bomby lecące poza obrys celownika, albo torpedy zmieniające kurs ot tak z ich widzimisię (celownik na podejściu II, a kurs torped jednak V).

2. Niektóre boty potrafiące wystrzelić torpedy już 1-2 sek po eksplozji (zniszczeniu) ich okrętu, lub też wystrzelić je z przyłożenia (ignorując wymaganą odległość  do uzbrojenia ładunku) gdzie gracz dostaje "blokadę", a bot jeszcze może (taki pompowany witaminkami;)).

3. Przemądrzali rankerzy na operacjach schodzący ze sceny mniej więcej zaraz po jej rozpoczęciu, gdyż uważają ze herb i gwizdka rankera zapewnia im immunitet lub uber tarcze ze Star-Warsa przed torpedami z deski gdy ci idą pancernikiem na zwarcie... No i jeszcze ich toksyczne odzywki gdy zwróci im się uwagę. Ale to ostatnie można traktować jak szczypta pieprzyku podczas misji.

Sign in to follow this