Jump to content
Sign in to follow this  
pudelosha

Vauquelin

6 comments in this topic

Recommended Posts

[ODIUM]
Beta Tester
232 posts
5,789 battles

Skoro nie ma tematu o tym zacnym niszczycielu to trzeba go założyć.

Właśnie go skończyłem i osobiście uważam go za doskonały okręt.

Ciut lepsze cammo od poprzednika oraz szybrze przeładowanie dział sprawiają, że jest jeszcze bardziej zabójczą maszyną.

Na kapitana wziąłem podstawowy trening strzelecki. Po odpaleniu boostera mamy reload poniżej 2,5 sekundy.

Parametry na WoWs Wiki

WoWs Fitting Tool do konfiguracji okrętu i kapitana

Rys historyczny na Wikipedii

[DK-PL]
Players
2,433 posts
28,093 battles

W sumie jedyna jego poważniejsza wada to niska bazowa prędkość. Zarówno bez dopalania jak i z nim w miarę łatwo go trafić, niestety nie jest to formuła wyścigowa jak T8 i wyżej. Za to na tych tierach 8 km torpedy są bardzo użyteczne i w zupełności wystarczające przy jego wymaxowanym kamo.

[-PGS-]
Players
411 posts
8,886 battles

Jak proponujecie Panowie ustawiać perki kapitana. Na shipcomrade.com jest tylko do premki T8 a na drugim linku od Pudelosha'y, z pierwszego posta w tym wątku są puste pola.

Sam idę w kierunku 1. prev.maintenance, 2. bastion, 3. dodatkowe HP, 4, niewidka, 4, adv.f.t. 3. basic.f.t. 2. adrenalina i jestem świadom ograniczeń jakie to stawia.

Pozdrawiam.

P.S. Powolutku grinduje tą linie. Z ciekawszych spostrzeżeń to to że naszą Błyskawice niestety wciąga nosem. Przynajmniej w pierwszej bitwie po kupieniu wpadliśmy na siebie i Błyska padła zabierając mi 5 tys HP.

Pobieżny rzut oka na statystyki nie napawa optymizmem. Tak wiem że statystyki nie grają ale:

Błyskotka ma mniej HP. 18100 do 15500. Teraz jestem na stocku i było po równo.

Błyskawica ma 7x120mm strzelające co 6 sek francuz 5x139mm i strzela co 5 sek i ma dopałke do przeładowania którą wtedy odpaliłem.

Błyskawica gorszy spot o około 200m. To i dużo i mało. Może pół sekundy przewagi jak idą na siebie.

Mobilność to już dramatyczna przewaga francuza. 4 sek przestawienia steru kontra 5,8 to wielka przewaga. Nawet przy lepszej balistyce Błyskawicy to franca więcej wydodguje salw i mniej oberwie. Balistyka to w zasadzie jedyna statystyka która przemawia za naszą Błyskawicą. 900m/sek kontra 700m/sek. Nie wiedzieć czemu koleś z naprzeciwka skracał.

Players
2,585 posts
15,098 battles
4 hours ago, kmkris1410 said:

Jak proponujecie Panowie ustawiać perki kapitana. Na shipcomrade.com jest tylko do premki T8 a na drugim linku od Pudelosha'y, z pierwszego posta w tym wątku są puste pola.

Sam idę w kierunku 1. prev.maintenance, 2. bastion, 3. dodatkowe HP, 4, niewidka, 4, adv.f.t. 3. basic.f.t. 2. adrenalina i jestem świadom ograniczeń jakie to stawia.

Pozdrawiam.

P.S. Powolutku grinduje tą linie. Z ciekawszych spostrzeżeń to to że naszą Błyskawice niestety wciąga nosem. Przynajmniej w pierwszej bitwie po kupieniu wpadliśmy na siebie i Błyska padła zabierając mi 5 tys HP.

Pobieżny rzut oka na statystyki nie napawa optymizmem. Tak wiem że statystyki nie grają ale:

Błyskotka ma mniej HP. 18100 do 15500. Teraz jestem na stocku i było po równo.

Błyskawica ma 7x120mm strzelające co 6 sek francuz 5x139mm i strzela co 5 sek i ma dopałke do przeładowania którą wtedy odpaliłem.

Błyskawica gorszy spot o około 200m. To i dużo i mało. Może pół sekundy przewagi jak idą na siebie.

Mobilność to już dramatyczna przewaga francuza. 4 sek przestawienia steru kontra 5,8 to wielka przewaga. Nawet przy lepszej balistyce Błyskawicy to franca więcej wydodguje salw i mniej oberwie. Balistyka to w zasadzie jedyna statystyka która przemawia za naszą Błyskawicą. 900m/sek kontra 700m/sek. Nie wiedzieć czemu koleś z naprzeciwka skracał.

ciekawe slowo

ostatnio czytałem ze ma być ustawa która zmienia oficjalny jezyk w kraju na ponglish

• Cool 2
  • Funny 2

[-PGS-]
Players
411 posts
8,886 battles

Eeee przesadzasz. Jeden "amerykanizm" w takim długim tekście może się zdarzyć. Oczywiście zamiast wydodgować można pisać wyminąć. Ewentualnie wydodżować. Tu będzie pół na pół po naszemu i po hamerykancku.

P.S.

Ponawiam pytanie o perki. Tak po kilku bitwach wydaje mi sie że zamiast AFT za 4 pkt wezmę radiolokacje. Oczywiście kapitan pójdzie wyżej.

P.S.2. Jestem w połowie grindu i idzie jak krew z nosa. Z innymi niszczycielami sie dogadywałem, tutaj męka na ugorze. Jaguar i Guepard dawały sporą frajdę z gry. Ta krowa mnie strasznie męczy. Nawet bardziej niż Phra Ruang. Tylko że tamtego dało się łyknąć w paru bitwach bo to t3 a tu mamy t7. Na wspomnianych Jaguarze i Gepardzie osiągałem stabilny PR 1500+ tutaj .... szkoda gadać. Niby robie to co należy do niszczary, spotuje, torpeduje, ganiam inne deski, wyciągam winratio 53% ale przyjemności z tego żadnej. To już lepiej mi sie gra na Kagero z radarami.

[-PGS-]
Players
411 posts
8,886 battles

No dobra pod koniec mi odpuścił. Tu ostatnie 7 bitew grindu. Po początkowej męczarni końcówka była w sumie lajtowa. Może dlatego że sie strasznie przy nim spinałem. Pełen focus i żadnych głupich szarż czy zawadiackiego wyjścia do torpedowania. Winratio wyciągnąłem do bardzo przyzwoitych 58% i chyba sprzedam szrota w cholerę i zapomnę.

vauq1.jpg

vauq2.jpg

vauq3.jpg

Sign in to follow this