Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
_Admiral_Nimitz_

[V] Montecuccoli

36 comments in this topic

Recommended Posts

Players
1,701 posts
18,461 battles

Raimondo Montecuccoli [ Monte ku' kkoli ] - lekki krążownik włoski, nazwany tak na cześć 17-wiecznego włoskiego generała w służbie austriackiej. Okręt - rówieśnik Emanuele Filiberto Duca d'Aosta. Obydwa należały do typu Condottieri (przywódcy) i weszły do służby w połowie 1935 r. Uzbrojenie główne 4x2 152 mm, prędkość max 37 węzłów, torpedy, wyposażenie lotnicze.

Mimo, że w realu były kuzynami, w WoWs będą różniły się, i to znacznie. Aosta posiada sonar i pociski HE, Montecuccoli natomiast - brak sonaru, pociski Semi-Armour-Piercing (42 mm penetracji bez żadnych "dopalaczy" jak IFHE :-))  oraz tzw. dym paliwowy. Wspomniany dym będzie jednak bardzo krótki (25 sek.) przy jednoczesnym długim reloadzie (240 sek. bazowego). Może się zdarzyć, że biedny krążownik, wzięty w ogień krzyżowy przez 2-3 okręty przeciwnika, nie dożyje kolejnej "porcji" dymu, aby podjąć ucieczkę. A naprawki nie posiada, to nie jest Abruzzi :-)

W internecie jest już trochę filmików, prezentujących wspomniany krążownik. Jeśli ktoś chce zobaczyć, to:

- SeaRaptor - quick cut T5 Montecuccoli ;

- Оружейная - Историческая справка ;

W skrócie - szybki, delikatny CL, dysponujący "długimi" ale b. powolnymi torpedami (10 km zasięgu, 51 węzłów)

• Cool 4

[-FWS-]
Players
187 posts
17,372 battles
On 9/27/2019 at 12:09 PM, umbra_arboris said:

Może się zdarzyć, że biedny krążownik, wzięty w ogień krzyżowy przez 2-3 okręty przeciwnika, nie dożyje kolejnej "porcji" dymu, aby podjąć ucieczkę. A naprawki nie posiada, to nie jest Abruzzi :-)

to nawet nie jest ogień krzyżowy :) nie chce mi sie pisać o każdym z osobna ale na chwilę obecną ta linia jest chyba na siłę tworzona insza do gry która jest jaka jest .

- Pierwszą rzeczą jak mi się rzuciła w oczy Monte/Trento/Zara to spot większy niż niejeden BB co w rezultacie czasami daje dość nieoczekiwane spotkanie (w przypadku braku DD) z dość dużą bułą czasami permanentną,

nie są to okręty w miarę kryte przez spot co za tym idzie nie mogą iść w support niszczycielom.

- Druga akcja dotyczy spotu z powietrza:) chyba większego nie ma nikt a zasięg pplot jest o 2 km mniejszy.

- Jedyny ale nie do końca plus to pociski S-A-P ,tu jest dość dziwna sprawa,wziąłem Genove i okręty tV i tVI na treningówce gdzie wywaliłem ponad 240 pocisków przez 20 min(z tym reloadem więcej nie da rady) i nie miałem ani jednego     podpalenia czyli jeżeli chodzi o pożary to wszyscy są bezpieczni,torpedy 2x2(tylko Genova) na stronę ale to już na 3-4 km (inaczej są wszystkie do ominięcia przez wszystkich) i też nie zdejmą full hp BB-ka.

RNG tych pocisków jest dość ciekawe bo wiadomo pełna burta to powinny wchodzić garściami :) niestety tak nie jest, na 8 pocisków w większości jest brak penetracji lub rykoszet i penetracja 1-2 szt.

DD-faktycznie jest biedny bo pełna salwa potrafi go znieść z powierzchni ale najpierw to  trzeba do niego podejść a z takim spotem i brakiem sonaru jest prawie niemożliwe.

CA-tu jest w sumie równo  oprócz tego że inne nas podpalają a my ich nie i jak płynie do nas dziobkiem to raczej można zapomnieć o penetracjach a i te pociski rykoszetują w 80%.

BB- hmm co my możemy mu zrobić? płynący dziobem prawie wszystko rykoszetuje,płynacy pełną burtą czasami przyjmie cos powyżej 2k z ośmiu pocisków ( przy 5-7 km przyjmie i 7k) ale nie dotyczy to rosyjskich BB .Natomiast w drugą strone to już bida :).

AA - jak sama nazwa wskazuje raczej nie jesteśmy okrętem wsparcia lotniczego.

Wytrzymałość :) cieżkie krążowniki w stylu Indianapolis i tak jak Indy przyjmują pociski prawie z każdej strony a dzisiaj przy tym wysypie tV,tVI tych italiańców to raczej były zdmuchiwane prze BB-ki,nie ukrywam też mi się zdarzyło.

Dziwię się WG że wypuszczając linię CA zmuszają graczy do kampienia z samolocikiem ,gdyby to miało spot jak Duca czy Abruzzi zmieniłoby w sumie wszystko(styl gry) przecież te okręty maja 15-20 sec reload więc nikogo nie zasypią gradem pocisków a bez podpaleń to już dolce vita.

Innym CA można uciekać przed BB i go w jakiś sposób nękać (zwłaszcza upierdliwymi pożarami) tu natomiast będziemy go smyrać w dzioba co 15-20 sec salwą za 800 lub zero (tak testowałem Genova vs Konig tłukłem z 5 km 20 min w dzioba i może zeszło jakieś 1/6hp) no i zajefajny dymek który pozwala nam zniknąć na chwilę i potem przyjąć z  nawiązką to co nam przeznaczone :)

• Cool 10

[40-1]
Beta Tester, In AlfaTesters
237 posts
10,544 battles

Czekałem na Regia Marina i się doczekałem... . Ale chyba się zawiodłem.

Obrót dział jest bardzo wolny, zaś pociski PPO to dość żartobliwe cudo. Niby zdolność penetracji to 42mm ale jakoś tego nie czuć. Ciągle ding i ding... . Spodziewałem się, że będzie ładnie wchodzić w burty pikselowych adwersarzy, a tu zonk. 

Pogram sobie nim więcej gdy skończę misję Trento. Monciak tak bardzo się nie świeci - widać go z 11.6 km, więc jest ok. Torpedy "fire & forget" - schemat znany z Duca D'Aosta, czyli spamowanie na spodziewane kierunki ataku przeciwnika potrafi się sprawdzić. Ale naprawdę spodziewałem się myśliwego polującego na nieostrożne zwierzaki pokazujące boki - tymczasem broń jest ale amunicja do kitu.

• Cool 4

Players
1,994 posts
15 hours ago, ZygZag said:

tymczasem broń jest ale amunicja do kitu.

To fakt, nie wiem jaki cel przyświecał twórcom tego typu amunicji, ale delikatnie ujmując, jest bezwartościowa. Większe uszkodzenia zadaje zwykła OB, do tego może podpalić.  

A broń to też jakaś taka niemrawa, ROF 14-15 sekund na krążek z kiepską amunicją to lekka niedoróbka, szczególnie że to 150 mm.

• Cool 3

[-DWS-]
Beta Tester
5,129 posts
15,858 battles
On 10/19/2019 at 1:32 PM, Black_Jack_Geary said:

To fakt, nie wiem jaki cel przyświecał twórcom tego typu amunicji, ale delikatnie ujmując, jest bezwartościowa. Większe uszkodzenia zadaje zwykła OB, do tego może podpalić. 

Z tym to jest mocno różnie. Bo potrafi wejść ładnie, tyle, że na ogół jednak nie wchodzi.

Dziś klepałem z idealnie wyburtowanego mojego odpowiednika z SAP-ów i wchodziło po 2-3 tysie. Jakbym się przełączył na AP to bym go zacytadelował na 2 salwy, ale byłem twardy - w końcu następna salwa NA PEWNO wejdzie dobrze. Tylko jakoś nie chciała. Ale w ogóle w porównaniu z Genovą to jest bardzo przyjemny sprzęcik. No ale wygrać z Genową to słaba rekomendacja. Co gorsza ponoć Trento jest jeszcze gorszy.

[FJORD]
Beta Tester
615 posts
24,262 battles

Powiem krótko: okrętem w tej konfiguracji odechciewa się grać.

Bo gdzie tu jakiś fun? Ja go nie dostrzegam.

Pykanie raz na jakiś czas tymi plastusiowatymi pociskami i czekanie aż dolecą i być może trafią i zadadzą śmieszny dmg jest jakąś parodią. A o cytadelach z AP to mogę chyba pomarzyć...

Podobnie jest z torpedami pędzącymi z prędkością żółwia. Nadzieja, że w coś trafią jest chyba bliska zeru. Prawie jak atrapa, lub też być może jest to tylko straszak.

Szczerze - to nie wiem jak tym grać... Męczarnia...

• Cool 2

Players
2,561 posts
6,010 battles

Możliwe, że WG chcąc uniknąć powercreepu wypuszcza ITA CA właśnie w takiej formie.  I w sumie wychodzi na to, że i Włoskie krążki nie nadadzą się raczej na klanówki czy nawet rankedy, no bo nie masz ani hydro ani radaru, więc gonienie za DD w dym jest równie mądre jak chodzenie pod stadionem Wisły Kraków w szaliku Cracovii. Dzisiaj miałem tego przykład, poszedłem do bitwy na Giulio Cesare i później obserwowałem właśnie takiego Montecuccoli, który wszedł w dym za wrogą Błyską... Nawet random nimi widać, że jest ciężki, dlatego po cichu liczę, że przed wypuszczeniem cąłej linii chociaż Wenecję jeszcze podkokszą, ale zdaję sobie sprawę, że to raczej tylko mrzonki i pobożne życzenia...

• Cool 1

[GLORY]
Players
6 posts
15,252 battles

Ja myślałem że coś robię źle. Nawet chciałem napisać pytanie co robię źle...
Ale widzę że potwierdzacie że ten krążek co się nazywa jak bezalkoholowy szampan dla dzieci to się nie nadaje ani do picia ani do grania.

Czy tak to jest czy ktoś mam sposób jak tym mordować inne okręty ???

• Cool 1
  • Funny 3

[-DWS-]
Beta Tester
5,129 posts
15,858 battles
1 hour ago, elektro74 said:

Czy tak to jest czy ktoś mam sposób jak tym mordować inne okręty ???

Mordować to może nie. Ale parę bitewek tym zgrałem i nawet mi się podoba. Fakt, grałem w dywizjonie a to mocno zmienia sytuację. No i najpierw pograłem Genową, a Monte po Genowie to jest prawie że OP.

Z zalet to krążek jest szybki, zwrotny, ma znośne camo i przeładowuje "tylko" 15 sekund. Tylko, bo Genowa ładuje 20. Przy strzelaniu z SAP-ów nie czuję wielkiej różnicy pomiędzy 8-calówkami Genowy i 6-calówkami Montego, albo siądzie za parę tysi albo wejdzie za jakieś drobne. Balistyka OK, daje się trafiać niszczyciele na 10km a jak dobrze wejdzie, to zabieramy delikwentowi połowę HP. Powyżej 10km daje się dość skutecznie unikać salw pancerników, a jak celuje do nas za dużo ludzi to mamy "czapkę niewidkę". Co ciekawe, przez to że mamy 150-tki, to po strzale w dymie nie świecimy się za mocno.

Nie będzie to raczej moja ulubiona piątka, ale nie mam też odruchów wymiotnych grając nim. No ale ja lubię Danae, więc to może ze mną jest coś nie tak.

• Cool 2

[R-NG]
Players
1,459 posts
18,064 battles
1 godzinę temu, Pshemozz napisał:

Ej, ale jakie akcje z tym dymkiem można odwalać, serio.

To się pochwal...

• Cool 1
  • Bad 1

Players
1,701 posts
18,461 battles

Po wcześniejszej serii crashów od wczoraj uśmiecha się do mnie WoWsowe słoneczko :-)  Wpadł Montecuccoli, a dziś kolejny szip :-))  Wypłynąłem "Monte" na jeden i drugi rejs - na co opy, bo z 3 pkt. kapitanem zaszaleć raczej się nie da... Miałem dziwne wrażenie, że SAPy są takie niedomagające :-(  Z AP udało się wbić kilka cytadel najsłabszej w grze - Genoi, jednak trudno to uznać za jakikolwiek "wyczyn". Tak czy inaczej, będziemy "szipy" wypróbowywać. Dymków można wziąć więcej, gdyby tak jeszcze choć ogryzek sonaru dać zechcieli...

1542091003_Montecucwakcji.thumb.jpg.89909ac81629359865758be61aa46136.jpg

[-DWS-]
Beta Tester
5,129 posts
15,858 battles
3 hours ago, Pshemozz said:

Ej, ale jakie akcje z tym dymkiem można odwalać, serio.

Zapewne. Ale czas jego trwania i długi cooldown powodują, że to raczej sytuacyjna sprawa.

Ale widzę gigantyczy potencjał dla zestawu z Emeraldem. Wjazd na capa pod osłoną dymu Monte, potem dym Szmaragdzika. Sonar Brytola plus samolot Włocha, w cholerę torped i dość spora siła ognia jak liczyć oba razem.

To wymaga dobrej synchronizacji, ale potencjalne efekty mogą być spektakularne. Jak do tego dołożyć jeszcze niszczarę to może być morderczy zestaw.

[G3NTZ]
[G3NTZ]
Players
1,198 posts
18,658 battles
15 hours ago, Davao said:

To się pochwal...

Coś spróbuję nagrać bo takie opowiadanie to tylko smyrnięcie tematu.

[-DWS-]
Beta Tester
5,129 posts
15,858 battles
19 hours ago, Davao said:

A ogólnie pytając to ifhe jest przydatne na pociski SemiPP?

Zdaje się, że za SAP-y w ogóle IFHE nie wpływa a przynajmniej nie powinno.

• Cool 1

[ODIUM]
Beta Tester
232 posts
5,825 battles

Po 6 bitwach mam średni dmg powyżej 55k ale mimo to uważam, że artyleryjsko ten okręt jest strasznie słaby.

Soczyste salwy wchodzą na krótkim i średnim dystansie w lekko opancerzone cele o ile nie płyną pod ostrym kątem.

W pancerniki powyżej 12 kilometrów to już totalna loteria. AP dla mnie kompletna kicha, próbowałem parę razy i przy tak długim przeładunku nawet nie warto sobie nimi zawracać głowy.

Mam obawy co do VI tieru bo czytam równie niepochlebne opinie. Na 5 poziomie mamy przynajmniej niezłe cammo i mobilność.

[E--C]
Players
814 posts
13,216 battles

Mam i ja. Wynik po Iwszym meczu: 40-parę trafień, 25k dmg i jeden kill. :cap_haloween:

Choć trzeba przyznać, że całkiem fajnie tyłkiem kręci.

No i przy tym czasie przeładowania mógłby choć szybciej wieżami kręcić...

• Cool 1

[-DWS-]
Beta Tester
5,129 posts
15,858 battles
18 hours ago, pudelosha said:

Po 6 bitwach mam średni dmg powyżej 55k ale mimo to uważam, że artyleryjsko ten okręt jest strasznie słaby.

No bo jest słaby. 8 dość słabych lufek z długim przeładowaniem. A SAP-y wcale nie są takie mocne jak się początkowo zapowiadały.

18 hours ago, pudelosha said:

Mam obawy co do VI tieru bo czytam równie niepochlebne opinie. Na 5 poziomie mamy przynajmniej niezłe cammo i mobilność.

Dokładnie. Monte nie ma "dupnięcia", ale przyjamniej ma szybkość, zwrotność i camo. Trento, za niewiele lepsze "dupnięcie" traci większość zalet Monte.

• Cool 1

[_HWM_]
Players
59 posts
6,396 battles

V tier jeszcze jest do zniesienia. Pancernikom nic nie zrobimy. Próbujemy dobrać się do dd i krążków. Półpancerne pociski bez ifhe są normalnie słabe. Podpałki zero, nawet perk kapitański na podpałkę nie działa. Mam też Trento, który to okręt jest dla masochistów i Zarę, którego nawet boję się z portu wyciągać. Przeładowanie dłuuugie, a a świecimy się jak psu jajca mimo perka kapitana na kamo. Brak sonaru boli. Pancerza brak i wszyscy  o tym wiedzą więc jesteśmy targetto uno.

[R-NG]
Players
1,459 posts
18,064 battles
4 minuty temu, dominik70 napisał:

Półpancerne pociski bez ifhe są normalnie słabe.

Używasz IFHE na te SemiPP?

• Funny 1
  • Bad 1

[_HWM_]
Players
59 posts
6,396 battles

Bez tego to tylko rykoszet , brak penetracji wk...w totalny, gość w bb IV tieru śmieje Ci się w nos.

• Cool 1
  • Funny 2

Sign in to follow this