Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
tom21

Okręt za free expa

11 comments in this topic

Recommended Posts

[NASS]
Players
64 posts
6,314 battles

Cześć,

Uzbierałem 10000000 free expa i teraz pojawia się pytanie czy kupić za niego Azumę, Alascę czy może Frieslanda?

Prosiłbym o opinię od posiadaczy tych okrętów, który okręt daje więcej funu z gry?

Prosiłbym o opinię:

-Który z tych okrętów więcej zarabia?

-Który ma bardziej płaską parabolę lotu pocisków?

-Którym jest wytrzymalszy jak na swoja klasę?

Osobiście zamierzam wybrać Alascę, ale biorę też pod uwagę kupno Frieslanda, a może lepiej poczekać na coś lepszego?

(Z okrętów premium mam już Missouri, Mushasi, Jean Barta i Kronstadt)

Players
194 posts
4,315 battles

Azuma - spam HE z dalekiego zasięgu, płaska parabola, potrafi zebrać, przerosniete Zao - ale Yoshino jest lepsze.

Alaska - przerosniety Des, świetne pociski AP, HE niezłe. Schowana cytadela, gameplay przywyspowy, parabola murikanska.

Friesland - DD bez torped, spam HE z dymu - imho trudny okręt. Wymaga zrobienia kapitana.

Zarabiają pewnie podobnie, wszystko zależy od wkładu w bitwę. Jezeli czujesz się dobrze na Desie (a ze statów wynika, że tak) brałbym Alaskę.

[MORIA]
Players
7,309 posts
36,016 battles
1 hour ago, RazWKozeToNieHaram said:

Azuma - spam HE z dalekiego zasięgu, płaska parabola, potrafi zebrać, przerosniete Zao - ale Yoshino jest lepsze.

Alaska - przerosniety Des, świetne pociski AP, HE niezłe. Schowana cytadela, gameplay przywyspowy, parabola murikanska.

Friesland - DD bez torped, spam HE z dymu - imho trudny okręt. Wymaga zrobienia kapitana.

Zarabiają pewnie podobnie, wszystko zależy od wkładu w bitwę. Jezeli czujesz się dobrze na Desie (a ze statów wynika, że tak) brałbym Alaskę.

Ale te OB jej jest czasem trollowe , w DD kilka razy miałem pen bez dmg. Pożary też nie bardzo wchodzą. Jej PP to cudo, raz z max zasięgu w shokaku bokiem i dostał 4 cyty. Ale te OB....

Players
194 posts
4,315 battles
godzinę temu, MacArthur92 napisał:

Ale te OB jej jest czasem trollowe , w DD kilka razy miałem pen bez dmg. Pożary też nie bardzo wchodzą. Jej PP to cudo, raz z max zasięgu w shokaku bokiem i dostał 4 cyty. Ale te OB....

Nope. Poza dmg pociski HE takiej Azumy i Alaski praktycznie się nie różnią. Ta sama użyteczna penetracja 50mm, szansa na pożar 27%, reload i sigma. Jedynie z racji paraboli, prędkości i trochę innej elipsy trudniej trafić Alaską mały i ruchomy cel - używamy też często jedynie 6 luf. Trafienia za zero to po prostu mechanika gry i ma to niewiele wspólnego z 'jakością' HE.

[-DWS-]
Beta Tester
5,129 posts
15,858 battles
2 hours ago, tom21 said:

Uzbierałem 10000000 free expa i teraz pojawia się pytanie czy kupić za niego Azumę, Alascę czy może Frieslanda?

Prosiłbym o opinię od posiadaczy tych okrętów, który okręt daje więcej funu z gry?

Fun z gry to subiektywna sprawa, dla każdego coś innego. A akurat te 3 okręty mają całkowicie inny gameplay.

2 hours ago, tom21 said:

-Który ma bardziej płaską parabolę lotu pocisków?

Azuma, choć porównywanie z Fryzją jest bez sensu, bo strzela się na całkiem inne odległości.

2 hours ago, tom21 said:

Którym jest wytrzymalszy jak na swoja klasę

Alaska zdecydowanie więcej wytrzyma niż Azuma. Friesland - jak (prawie) każdy DD, pancerza brak.

A tak w ogóle, to Azuma jest dla mnie bez sensu. Za węgiel można mieć sporo lepszego Yoshino.

2 hours ago, tom21 said:

Z okrętów premium mam już Missouri, Mushasi, Jean Barta i Kronstadt

I serio potrzebujesz kolejnej zarabiarki? Przy takim zestawie w porcie, to akurat pytanie o zarobki jest chyba bez sensu.

2 hours ago, RazWKozeToNieHaram said:

No chyba, że ma się Błyskawicę i zrobionego kapitana.

[DK-PL]
Players
2,440 posts
28,152 battles

To jeszcze może ja dorzucę cegiełkę :Smile_veryhappy::

Azuma jest już troszeczkę bez sensu, zbieraj węgiel i bierz Yoshino, o wiele lepszy. Gra tymi w sumie pozbawionymi pancerza okrętami tylko na dystans, jeśli jesteś 15km od najbliższego BB to już zdecydowanie za blisko (chyba że to koniec bitwy i idziesz na yolo z torpedami). W większości mapy w grze są dla nich za małe. Trza wyszkolić się do perfekcji w strzelaniu z samolotu spotującego. Ale potencjał zadawania dmg, zwłaszcza na Yoshino, nieskończony. Będą padać na tym okręcie rekordy za ponad 300k dmg jak nic. Parabola najbardziej płaska + air drag prawie jak z Yamato + najmniejszy rozrzut, wszystko kosztem najgorszej przeżywalności. 

Alaska mój faworyt, polecam. Jeśli zapoznałeś się z parabolą lotu USN CA i BB to Alaska ma dokładnie taką pomiędzy. Mniej celna od japońców ale o wiele celniejsza od Kronsztada czyli ruskiej premki tej klasy. AP z poprawionymi kątami ładnie farmią cyty w krążki, na BB ciut za mało peny. Jednak przeżywalność o wiele większa niż na japońcach. Pancerz 27mm dookoła i schowana cytadela. Nie zgadzam się że gameplay podobny do Desa, ja Alaską gram identycznie jak resztą wielkich krążowników czyli w ruchu na dystans. Stanie w miejscu i dziobowanie to proszenie się o spalenie żywcem albo plomby z Yamato z legendarką. Grając w ruchu na granicy kamo zawsze masz możliwość odejścia w razie focusa poza zasięg spota. Dla mnie idealny kompromis pomiędzy pancerzem który jest najlepszy z wielkich krążowników T9 (do czasu wejścia Siegfrieda) / HP  / siłą ognia. Najwyższa parabola, choć air drag nie jest aż tak tragiczny.

Friesland w sumie mi się bardzo ładnie sprawdza, choć na papierze jego staty nie powalają. Mieli samoloty niczym Łuster albo Mino, ale wymaga czegoś co mu pospotuje. W sumie myślę że to właśnie DeDek stworzony do gry w plutonie z CV. Sam spam czterech działek może wydawać się mało morderczy, ale wierz mi, nie jednego BB już tak spaliłem. Parabola taka ciut lepsza od DDków USN, ale nie to co Błyskawica czy RU DD, air drag również lepszy niż się wydaje. Przeżywalność nie jest najgorsza, na pewno samoloty Cię nie zabiją, długi dym USN + hydro też zabezpiecza od torped, ale okręt jest dość wysoki z obszernymi nadbudówkami więc lubi zbierać.

Aha, koniecznie jeszcze należy dodać: Fryzja to okręt "przyszłościowy" pod walkę ZOP (zwalczanie okrętów podwodnych) !

53 minutes ago, rtfm_pl said:

I serio potrzebujesz kolejnej zarabiarki? Przy takim zestawie w porcie, to akurat pytanie o zarobki jest chyba bez sensu.

No chyba, że ma się Błyskawicę i zrobionego kapitana.

Zgadzam się w 100% z powyższym.

Kapitan z Błyskawicy pasuje w 100%, nie trzeba innego.

[MORIA]
Players
7,309 posts
36,016 battles
9 hours ago, RazWKozeToNieHaram said:

Nope. Poza dmg pociski HE takiej Azumy i Alaski praktycznie się nie różnią. Ta sama użyteczna penetracja 50mm, szansa na pożar 27%, reload i sigma. Jedynie z racji paraboli, prędkości i trochę innej elipsy trudniej trafić Alaską mały i ruchomy cel - używamy też często jedynie 6 luf. Trafienia za zero to po prostu mechanika gry i ma to niewiele wspólnego z 'jakością' HE.

Teoretycznie na papierze nie powinno być różnicy. Ale to się dzieje, już kilka razy miałem 2 peny bez dmg albo za 710. Z OB, dystans 9-8km jak zradaruje DD w dymie. W Azumie się nie zdarza, DD łapie za 5-7k . Czasem Alaska też tak łupnie. Ale rzadziej tak mam, wolę mieć PP większość czasu i czekać na krążka bokiem. 

Players
194 posts
4,315 battles
46 minut temu, MacArthur92 napisał:

Teoretycznie na papierze nie powinno być różnicy. Ale to się dzieje, już kilka razy miałem 2 peny bez dmg albo za 710. Z OB, dystans 9-8km jak zradaruje DD w dymie. W Azumie się nie zdarza, DD łapie za 5-7k . Czasem Alaska też tak łupnie. 

Interesujące, skoro tak twierdzisz, to proszę o wyjaśnienie, dlaczego tak się dzieje. Zawsze chętnie dowiem się czegoś nowego:Smile_trollface:

[WOB]
Players
4,755 posts
15,207 battles
2 godziny temu, RazWKozeToNieHaram napisał:

Interesujące, skoro tak twierdzisz, to proszę o wyjaśnienie, dlaczego tak się dzieje. Zawsze chętnie dowiem się czegoś nowego:Smile_trollface:

Cud WG-RNG... A co to jest cud WG-RNG? Tej licencji nie sprzedajemy.

[MORIA]
Players
7,309 posts
36,016 battles
7 hours ago, RazWKozeToNieHaram said:

Bo właśnie nie mogę tego pojąć. Mówię tylko co się w bitwie dzieje jak strzelań w DD. Może mam pecha zwyczajnie. 

Sign in to follow this