Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
WG_Lumberjack

Aktualizacja 0.8.8: czwarta rocznica!

60 comments in this topic

Recommended Posts

WG Staff
2,392 posts
4,270 battles

Kapitanowie! W trakcie wdrażania aktualizacji serwer będzie niedostępny

od: Wt. 17 Wrz. 07:00 CEST (UTC+2) / Twój czas lokalny: Wt. 17 Wrz. 07:00
do: Wt. 17 Wrz. 10:00 CEST (UTC+2) / Twój czas lokalny: Wt. 17 Wrz. 10:00

Rozmiar aktualizacji: 2,9 GB

Mija kolejny rok naszej wspólnej podróży i czas ujawnić, co przygotowaliśmy z okazji obchodów czwartej rocznicy World of Warships!

Świętujcie razem z nami, cieszcie się nowymi dyrektywami, premiami za zwycięstwo oraz nowym, wyjątkowym portem! Czego więc możecie się spodziewać w naszej jubileuszowej aktualizacji?

• Nowego kuponu zniżkowego na okręty premium, który będzie dostępny w Zbrojowni za dublony (zniżka dotyczy tylko okrętów dostępnych za dublony),
  • dwóch nowych sprintów rankingowych,
  • potyczki klanowej w formacie 3 na 3,
  • nowych ulepszeń wizualnych i dźwiękowych
  • oraz innych nowości!
  •  

Uwaga: począwszy od aktualizacji 0.8.8 rozpoczęcie każdego kolejnego „dnia gry” przesunięte będzie z godziny 04:00 na godzinę 07:00 CEST (UTC+2). O tej godzinie resetowane i odświeżane będą codzienne misje bojowe, premie za pierwsze zwycięstwo dnia, dostawy codzienne, dyrektywy i inne aktywności w grze.

Rocznica! ● Dyrektywy ● Dostawy codzienne ● Ulepszenia dźwiękowe i graficzne ● Sprinty rankingowe ● Potyczka klanowa ●
Mapy i tryby ● Zbrojownia ● Zmiany w równowadze gry ● Nowa i zmieniona zawartość ● Inne zmiany i ulepszenia

WG Staff
2,392 posts
4,270 battles

Dowódcy,

W aktualizacji 0.8.8 wprowadziliśmy kilka poważnych zmian dźwięku. Niestety, ta wersja zawiera kilka błędów, które zaburzyły to jak nowy dźwięk działa. Przepraszamy za to. Dziękujemy za opinię na temat zmian, pomoże nam to zidentyfikować i naprawić wszystkie problemy. Łatka z poprawkami błędów zostanie wydana przed końcem tygodnia.

Wstępna lista poprawek:
• Naprawianie trybu muzycznego War Drums;
• Naprawiono błąd, który powodował powtarzanie komunikatu o zniszczeniu okrętu;
• Poprawa dźwięku pożarów, trafień, obrony przeciwlotniczej i dodatkowej;
• Zmiany w transmisji dźwięku wystrzałów wroga i kolegów z drużyny;
• Naprawiono błąd, który powoduje, że menu Ustawienia audio nie działa poprawnie.

Ponieważ niektóre problemy były związane z niemożnością dostrajania dźwięku gry z powodu nieprawidłowego działania menu ustawień, proponujemy następujące tymczasowe rozwiązanie:
• Ustaw wszystkie ustawienia na maksymalną głośność;
• Zmniejsz głośność gry, używając ustawienia „Ogólny poziom głośności” do komfortowego poziomu;
• Zmniejszyć głośność silnika o 20% przy użyciu ustawienia „Głośność silnika”;
• Można również dostosować ustawienie „Głośność dźwięku otoczenia” zgodnie z własnymi preferencjami.

Inne parametry dźwięku będą konfigurowalne po dokonaniu korekt.
Po usunięciu błędów z przyjemnością usłyszymy opinie na temat nowego dźwięku w naszej grze.
Dziękujemy za wyrozumiałość i życzymy wielu udanych bitew!

Z poważaniem,

WG_Lumberjack

Players
194 posts
4,315 battles

Info nie do końca potwierdzone, ale jest prosta metoda, żeby te dźwięki nieco unormować:
W opcjach zmieniamy źródło dźwięku z głośników na słuchawki - nadal będzie chu...źle, ale na bardziej akceptowalnym poziomie.

Modder
4,872 posts
22,135 battles

Znowu jest całkowicie skopany dźwięk. Odgłosy jakies przytłumione z efektami mono, całkowcie nie znormalizowane, nowe efekty i muzyka w grze jak z gry SF. Po co "poprawiać" coś co działało dobrze ? Pytanie retoryczne, bo patch bez szajsowego dźwięku to patch stracony.

Nie gram dopóki tego nie poprawicie, bo rozsadza mi łebi. Za Chiny nie wiem jak to ustawić, żeby miało to jakieś ręce i nogi.

Players
228 posts
2,716 battles

Nie wiem co wy tam w WG robicie by bardziej zoptymalizować tą grę pod kątem stabilności obrazu, ale moim zdaniem odnosi to zdecydowanie przeciwny skutek od tego jaki powinien być, a tak uważam już od patcha 0.8.7, bo jak na 0.8.6 gra u mnie miała normalnie 60 fpsów na ustawieniach graficznych Bardzo Wysokich, tak w 0.8.7 musiałem obniżyć na Wysokie, a z obecnym patchem znów jestem zmuszony to zrobić, a do supportu nie będę pisał, bo pewnie mi odpowie coś w stylu "Może to przez mody", a ja wiem, że to nie przez mody, bo zawsze, ale to zawsze, sprawdzam jak to wygląda z optymalizacją gry bez modów i wiem, że to nie przez nie.

Players
39 posts
13,944 battles

Witam 

Ucieszyłem się  też, że nie muszę już pisać do supportu.  I że mamy teraz Community Managera - rzekł bym Pana od komunikacji :) Zobaczymy jak ta wsółpraca będzie się układać. Powinna być lepsza możliwość zgłaszania błędów ogólnych, bez programików do zrzucania szczegółów technicznych z konta, itp. Jeżeli sprawa dotyczy całego klanu i 40 ludzi, którymi przyszło mi zarządzać. I nie ma nic współnego z indywidualnym kontem, bo błąd u kolegów się powtarza.

Ale nawiązując do tematu, czyli ostatniej aktualizacji.

Chodzi o to że robiąc 1 dyrektywę jubileuszową, wydarzenie ,,wesoła rocznica'',  napotkałem na problem. O ile najpierw wyświetlał kilka misji, które wykonałem, to doszedłem do misji jubileusze ,,Europa'', i na tym koniec. Wszystkie inne misje z tej dyrektywy są zablokowane !!! Nie tak jak w poprzednich można było ominąć  z jakichś powodów, te niewykonalne. I teraz wychodzi na to że większość nie ma po co grać !! Nawet nie włączyłem konta Premium z dostaw codziennych , bo po co ???  W Bitwie Morskiej 10 szans oddanych, sprint rankingowy zrobiony. A następna dyrektywa za 3 dni i zablokowana i następna,  itd . Wyłączenie z gry na długo. I tak ciężko chłopaków zachęcić do gry, a stan osobowy się ciągle zmienia. O ile błyskotkę, czyli naszą ORP ,,Błyskawicę '' można by kupić, to za chwilę taki problem będzie z włoskimi w 2 dyrektywie , jak podejrzałem , i może dalej wspólnotą. Jak wiadomo do wykonania takiej misji potrzebne są pojedyńcze okręty premiowe. W weekend chciałbym pograć. I co tu zrobić ?

Co ciekawe teraz skonsultowałem to z kolegą który ma błyskotkę , i u niego wszystko w porządku, może pominąć 3 misje !!!

Błyskawica stała się dziwnie okrętem europejskim , a nie w pierwszej kolejności polskim, jak była. To następny temat, który proponuje założyć ! Bo czy nie większość pzed wojną  zamawiała np. szwedzkie działka Boforsa, co nie znaczyło że statek był szwedzki :) I budowali też w stoczniach angielskich i holenderskich. Ale liczy się przecież kto zamawiał , placił,  i pod jaką banderą pływał dany okręt ! Moim zdaniem powinno się przywrócić linię Polską, dodać jeszcze ORP Groma, skoro jest Błyskawica. Wicher , Burza i jak wejdą okęty podwodne , to oczywiście ORP Orzeł , Wilk itd. Linia Polska mogłaby mieć spokojnie 10 okrętów i nie trzeba jej wrzucać do jednego worka europejskiego.

Czy zgadzacie się ze mną  ???

Chciałbym założyć taki wątek, temat, o ile go jeszcze nie ma ! 

[SDS7]
Players
133 posts
7,302 battles
23 godziny temu, battleman_steel napisał:

Ja się zgadzam,  Polska linia powstanie moim zdaniem kiedy zapełnią inne i WG zacznie brakować pomysłów, podejrzewam jak zapełnią włoską, wyskoczy hiszpańska może potem polska za 2 lata :) 

• Cool 1

[SPOKO]
Players
4 posts
12,605 battles

Po aktualizacji 8.8 w porcie Filipiny i na niektórych mapach mam czerwone niebo, czy ktoś się z tym spotkał ?

Czy można coś z tym zrobić naprawić ?

[SDS7]
Players
133 posts
7,302 battles
15 godzin temu, szakal1313 napisał:

Po aktualizacji 8.8 w porcie Filipiny i na niektórych mapach mam czerwone niebo, czy ktoś się z tym spotkał ?

Czy można coś z tym zrobić naprawić ?

U mnie jest OK, gdzieś czytałem na forum EN, że to może być powiązane z kartami graficznymi, nie wiem co masz u siebie ale może zrób aktualizację do nowszej rewizji sterowników.

Ja używam w lapku GTX 1070, chyba najnowsze sterowniki i jest OK.

Players
39 posts
13,944 battles

A pan WG_Lumberjack ma teraz pewnie  urlop. Bo zgłaszanie błędów zablokowane, a tu też cisza ?

Chyba zostaje nam jednak dalej support z podanego linka :/ Tu chyba juć na nic nie można liczyć, i tracić czas na dyskusję /:

Jak zlikwidujemy ten klan to się chyba też nikt tym nie przejmie.

Tylko na koniec będzie pytanie statystyczne, jak  przy odinstalowywaniu - dlaczego, i wybór opcji ?:)

Jestem kolejnym graczem bez wsparcia ! 

Players
39 posts
13,944 battles

I chciałbym kupić ORP Błyskawicę, czyli Okręt Rzeczypospolitej Polskiej, a nie wersję europejską , bo takiej nie znam. Nawet jako muzeum , też służy na terenie Polski :)

To  niemieckie też są europejskie, bo Niemcy leżą w Europie i należą  do Unii.

Zacznijcie monitować o to, żeby Polska linia była Polską, jak wcześniej,  a nie w ciulki ktoś tu zagrał ! 

• Boring 5

[WIDMO]
Players
174 posts
14,050 battles
29 minutes ago, battleman_steel said:

I chciałbym kupić ORP Błyskawicę, czyli Okręt Rzeczypospolitej Polskiej, a nie wersję europejską , bo takiej nie znam. Nawet jako muzeum , też służy na terenie Polski :)

Zacznijcie monitować o to, żeby Polska linia była Polską, jak wcześniej,  a nie w ciulki ktoś tu zagrał ! 

Tylko w przeciwieństwie do polski to Niemcy mają jakieś argumenty do posiadania własnego drzewka technologicznego ;)

[WHYME]
Players
34 posts
2,253 battles
On 9/17/2019 at 2:05 PM, WG_Lumberjack said:

Dowódcy,

W aktualizacji 0.8.8 wprowadziliśmy kilka poważnych zmian dźwięku. Niestety, ta wersja zawiera kilka błędów, które zaburzyły to jak nowy dźwięk działa. Przepraszamy za to. Dziękujemy za opinię na temat zmian, pomoże nam to zidentyfikować i naprawić wszystkie problemy. Łatka z poprawkami błędów zostanie wydana przed końcem tygodnia.

Wstępna lista poprawek:
• Naprawianie trybu muzycznego War Drums;
• Naprawiono błąd, który powodował powtarzanie komunikatu o zniszczeniu okrętu;
• Poprawa dźwięku pożarów, trafień, obrony przeciwlotniczej i dodatkowej;
• Zmiany w transmisji dźwięku wystrzałów wroga i kolegów z drużyny;
• Naprawiono błąd, który powoduje, że menu Ustawienia audio nie działa poprawnie.

Ponieważ niektóre problemy były związane z niemożnością dostrajania dźwięku gry z powodu nieprawidłowego działania menu ustawień, proponujemy następujące tymczasowe rozwiązanie:
• Ustaw wszystkie ustawienia na maksymalną głośność;
• Zmniejsz głośność gry, używając ustawienia „Ogólny poziom głośności” do komfortowego poziomu;
• Zmniejszyć głośność silnika o 20% przy użyciu ustawienia „Głośność silnika”;
• Można również dostosować ustawienie „Głośność dźwięku otoczenia” zgodnie z własnymi preferencjami.

Inne parametry dźwięku będą konfigurowalne po dokonaniu korekt.
Po usunięciu błędów z przyjemnością usłyszymy opinie na temat nowego dźwięku w naszej grze.
Dziękujemy za wyrozumiałość i życzymy wielu udanych bitew!

Z poważaniem,

WG_Lumberjack

I dalej jest kiszka . Nie da sie grac. Co do ustawien.........mozesz probowac do emerytury. Jednym slowem (a wlasciwie dwoma) JAK ZWYKLE .

Players
1,976 posts
14,279 battles
On 9/21/2019 at 2:53 PM, battleman_steel said:

Witam 

Ucieszyłem się  też, że nie muszę już pisać do supportu.  I że mamy teraz Community Managera - rzekł bym Pana od komunikacji :) Zobaczymy jak ta wsółpraca będzie się układać. Powinna być lepsza możliwość zgłaszania błędów ogólnych, bez programików do zrzucania szczegółów technicznych z konta, itp. Jeżeli sprawa dotyczy całego klanu i 40 ludzi, którymi przyszło mi zarządzać. I nie ma nic współnego z indywidualnym kontem, bo błąd u kolegów się powtarza.

Chodzi o to że robiąc 1 dyrektywę jubileuszową, wydarzenie ,,wesoła rocznica'',  napotkałem na problem. O ile najpierw wyświetlał kilka misji, które wykonałem, to doszedłem do misji jubileusze ,,Europa'', i na tym koniec. Wszystkie inne misje z tej dyrektywy są zablokowane !!! Nie tak jak w poprzednich można było ominąć  z jakichś powodów, te niewykonalne. I teraz wychodzi na to że większość nie ma po co grać !! Nawet nie włączyłem konta Premium z dostaw codziennych , bo po co ???  W Bitwie Morskiej 10 szans oddanych, sprint rankingowy zrobiony. A następna dyrektywa za 3 dni i zablokowana i następna,  itd . Wyłączenie z gry na długo. I tak ciężko chłopaków zachęcić do gry, a stan osobowy się ciągle zmienia. O ile błyskotkę, czyli naszą ORP ,,Błyskawicę '' można by kupić, to za chwilę taki problem będzie z włoskimi w 2 dyrektywie , jak podejrzałem , i może dalej wspólnotą. Jak wiadomo do wykonania takiej misji potrzebne są pojedyńcze okręty premiowe. W weekend chciałbym pograć. I co tu zrobić ?

Co ciekawe teraz skonsultowałem to z kolegą który ma błyskotkę , i u niego wszystko w porządku, może pominąć 3 misje !!!

Błyskawica stała się dziwnie okrętem europejskim , a nie w pierwszej kolejności polskim, jak była. To następny temat, który proponuje założyć ! Bo czy nie większość pzed wojną  zamawiała np. szwedzkie działka Boforsa, co nie znaczyło że statek był szwedzki :) I budowali też w stoczniach angielskich i holenderskich. Ale liczy się przecież kto zamawiał , placił,  i pod jaką banderą pływał dany okręt ! Moim zdaniem powinno się przywrócić linię Polską, dodać jeszcze ORP Groma, skoro jest Błyskawica. Wicher , Burza i jak wejdą okęty podwodne , to oczywiście ORP Orzeł , Wilk itd. Linia Polska mogłaby mieć spokojnie 10 okrętów i nie trzeba jej wrzucać do jednego worka europejskiego.

Podejrzewam że 90% forum razem ze mną nie ma pojęcia o co Ci chodzi. Naprawdę człowieku spróbuj to samemu przeczytać i pomyśl czy mamy prawo wiedzieć o co Ci chodzi.

Ale postaram się pomóc. Otóż misja na zarobek europejskimi okrętami nie jest potrzeba do zaliczenia pierwszego etapu. Można jej po prostu nie robić, drugi etap odblokuje się za 2-3 dni (nie pamietam dokładnie, jest to napisane w grze.)

[WHYME]
Players
34 posts
2,253 battles
5 minutes ago, Dark_Havoc said:

To chyba już było publikowane przed wprowdzeniem mini łatki , która miała naprawić dźwięk. Problemy jednak nadal są . Próbowałem naprawdę mnóstwa konfiguracji. Jedna poprawia coś kosztem drugiego . Nie ma możliwości ustawienia optymalnej jakości..... Najlepiej jeszcze chyba jest jak ustawię "słuchawki" i wyłączę "szeroki zakres dynamiczny" . Ogólnie jednak jest gorzej niż było. Niektóre dźwięki (obrona przeciwlotnicza,dźwięk wystrzału okrętu będącego blisko ciebie itp) są bardzo wytłumione , inne zaś niakceptowalnie głośne . W innych konfiguracjach inne błędy. Ogólnie fix nie naprawił nic 😢

WG Staff
2,392 posts
4,270 battles
1 hour ago, battleman_steel said:

A pan WG_Lumberjack ma teraz pewnie  urlop. Bo zgłaszanie błędów zablokowane, a tu też cisza ?

Chyba zostaje nam jednak dalej support z podanego linka :/ Tu chyba juć na nic nie można liczyć, i tracić czas na dyskusję /:

Jak zlikwidujemy ten klan to się chyba też nikt tym nie przejmie.

Tylko na koniec będzie pytanie statystyczne, jak  przy odinstalowywaniu - dlaczego, i wybór opcji ?:)

Jestem kolejnym graczem bez wsparcia ! 

Po kliknięciu na temat o zgłaszaniu błędów pojawia się wyjaśnienie jak je zgłaszać.

1 hour ago, battleman_steel said:

Niemcy mieli jednak dużo bardziej imponującą flotę niż my.
Niemcy są również największą nacją w tej grze.

On 9/21/2019 at 2:53 PM, battleman_steel said:

Witam 

Przykro mi ale nic z tego nie rozumiem.

[TF16]
[TF16]
Players
1,600 posts
21,996 battles

Generalnie dźwięk to jakiś koszmar. Jakiekolwiek manipulowanie suwakami nic nie daje. Dźwięki są albo rozwalające głośniki albo jakby z toalety. Masakra. To chyba nie to chodzi aby spędzać godzinę na ustawieniami dźwięku co normalnie powinno zajmować 30 sekund. Po prostu masakra.

@Dark_Havoc: zaproponuj kolegom aby może zamiast przyglądać się dźwiękom po prostu ich posłuchali - może pomoże w analizie i naprawie problemu:

953384690_Beznazwy-1.thumb.jpg.d0e347382beb78ad1291211c1e93ea72.jpg

• Cool 1
  • Funny 1

[-SBF-]
Alpha Tester, In AlfaTesters
8,315 posts
On 9/21/2019 at 1:53 PM, battleman_steel said:

Witam 

Nie zgadzamy się z tobą. Lepiej jak jest w ogólnoeuropejskiej linii.

Players
39 posts
13,944 battles

O co mi chodzi z tym błędem , no już własciwie o nic :) 

Ponieważ jestem uczciwy i nie będę krytykował gry na siłę, bo też mi się podoba. Jeszcze gram :)

Rozkręcam się i piszę zwięźlej ! 

Po reinstalce gra działa dobrze. Ci co piszą o dźwięku, to  też już wrócił do normy.  To jednak coś u mnie było, po tym jak na potęgę z Twitcha kopałem kody :)!  

Więc kończę ten temat , jak go zacząłem

Co do Błyskawicy to się z wami oczywiscie nie zgadzam,  bo lepiej jak jest w Polskiej linii ! Tylko kiedy ta linia?:) 

Dopiero zacząłem ten wątek. To info dla tych złośliwych :)

Zakładam barwy i emblematy patriotyczne i raczej jeszcze o tym usłyszycie.

I jak zwykle nikogo nie chciałem obrazić, no może wywołać jakąś  ożywioną dyskusję  ;) 

W niedzielę przejdę się na Błyskotkę 

Jak się domyślacie, jestem z miasta..., Gdyni :)_

• Cool 1
  • Boring 2

[-SBF-]
Alpha Tester, In AlfaTesters
8,315 posts
16 minutes ago, battleman_steel said:

A ja się z wami nie zgadzam, bo lepiej jak jest w Polskiej linii !

OK. To się nie zgadzaj.

Pisze się „polskiej”, małą literą.

Players
39 posts
13,944 battles

NIe masz się do czego już kolego  przyczepić, więc cię informuje że wiem, tylko w rzeczowniku ! 

Ale tak wolę  podkreślać  patos patriotyczny, jak czasami używa się zwrotu grzecznościowego Pan, z dużej. 

Jeżeli ci to przeszkadza, to może ty jesteś jakimś agentem obcego wywiadu, i cię to razi mistrzu  ?

Nie powiem co by napisał tutaj Pan Jabłonowski 

Guest
This topic is now closed to further replies.