Jump to content
Sign in to follow this  
_P_O_S_E_J_D_O_N_

[IX] Friesland

80 comments in this topic

Recommended Posts

Players
1,470 posts
9,930 battles

Poznajcie niszczyciela flag_Europe_6c2bac10ec2bec5799e117af8aa6premium_dac9e09cf46059e1432206f07fdb2eabIX Friesland – debiutanta w europejskim drzewie technologicznym. W przeciwieństwie do innych niszczycieli Friesland nie posiada uzbrojenia torpedowego. Jest to jednak całkowicie rekompensowane przez szybkostrzelną artylerię oraz bogaty wybór sprzętu eksploatacyjnego.

73e3b466-cd5c-11e9-a08a-38eaa735f4cc_1200x.thumb.jpg.d2ce61ddb83819d659eb50105ebe422e.jpg

Cechy kluczowe

• Cztery działa baterii głównej o niewiarygodnej szybkostrzelności (ich czas przeładowania wynosi 1,8 sekundy bez montowania ulepszeń oraz doskonalenia umiejętności dowódcy), bardzo dobra balistyka pocisków, dogodne kąty celowania, a także krótki czas obrotu wieży głównej.
  • Działa przeciwlotnicze są dodatkowo wspierane przez sprzęt eksploatacyjny Obrona przeciwlotnicza na osobnym miejscu.
  • Wytwornica dymu z cechami charakterystycznymi dla amerykańskich niszczycieli: jego zasłona dymna utrzymuje się przez ponad 2 minuty. Sonda hydroakustyczna ulokowana na osobnym miejscu pozwoli na dokładne określenie pozycji okrętu przeciwnika z odległości 5 km, a wrogich torped – z 3,5 km.

[RNG-1]
Players
1,805 posts
22,417 battles

Ciekawe. Niszczyciel bez torped. Teraz pancerniki widząc go, będą go chętniej ignorować i się go nie bać. Nie wiem do czego on byłby dobry, chyba tylko do ewentualnego palenia i tępienia niszczycieli. Z jednej strony to poważne osłabienie, ale jak się widzi sowieckie niszczyciele średnich poziomów, to może się wydawać, że niewielkie. Z drugiej strony, paradoksalnie, przeciwnik nie będzie taki na niego cięty. Takie mam przemyślenie. 

Ale to tez daje na małą szansę na więcej beztorpedowych niszczycieli, jak choćby brytyjskie typu Hunt II, do których należały polskie jak ORP Kujawiak.

• Cool 1
  • Bad 1

Players
852 posts

Powiem to, o czym kiedyś wspomniałem na klanowym discordzie.

Dla mnie, gra niszczycielem bez torped, jest jak robienie dwójki, bez jedynki - niemożliwe.

4 działa to jest crap, nawet z tym reloadem. 

spot 6.4 km bez komentarza

Jedynie dobrze mieli lotnie, ale to pewnie cwilowo, za kilka tygodni/miesięcy wejdzie balansik i dobrze będzie, jak będzie strącał połowę tego, co teraz.

[GRAY]
Players
355 posts
16,214 battles
2 hours ago, Davao said:

Ciekawe. Niszczyciel bez torped. Teraz pancerniki widząc go, będą go chętniej ignorować i się go nie bać.

Dobre. :Smile_trollface:  Będą spieprzać jak przed każdym innym okrętem. :D

• Cool 1

[-DWS-]
Beta Tester
5,129 posts
15,858 battles
7 hours ago, En_Vivo said:

4 działa to jest crap, nawet z tym reloadem. 

Gearing robi z HE-ków 3600/sekundę, Haragumo 4000. Friesland 3888, czyli bliżej Harugumo niż Gearinga.

W dodatku ma 120-tki Boforsa, czyli należy się spodziewać trajektorii raczej Błyskawicy niż Gearinga. Do tego całkiem mocny sonar (nie tak jak Z-52, ale cięgle mocny). Na capie może być morderczy.

• Cool 2

[MAX]
Players
505 posts
24,818 battles

Co dać w 6ty slot? szybszy reload czy może jednak zasięg? nie wiem jaka jest trajektoria lotu pocisków. Ktoś coś doradzi?
thx

[MISTY]
Weekend Tester
152 posts
15,834 battles
1 hour ago, Jasoandr said:

Co dać w 6ty slot? szybszy reload czy może jednak zasięg? nie wiem jaka jest trajektoria lotu pocisków. Ktoś coś doradzi?
thx

Przy 1.8 sec reloadu drobne procenty będą niezauważalne..  Zasięg z 12.3 km na 14.3 km robi różnicę..

• Funny 1

[-DWS-]
Beta Tester
5,129 posts
15,858 battles
1 hour ago, SaulRomanoff said:

Zasięg z 12.3 km na 14.3 km robi różnicę..

Ano robi, po strzale świecisz się z większej odległości. Na niektórych niszczycielach to jak bym chętnie zmniejszył sobie zasięg zamiast go powiększać.

1 hour ago, SaulRomanoff said:

Przy 1.8 sec reloadu drobne procenty będą niezauważalne.

Jeśli chodzi o tak jak szybko "zjedziesz" wrogą deskę, to te procenty będą zauważalne dokładnie tak samo jak gdzie indziej.

• Cool 1

[DK-PL]
Players
2,993 posts
32,635 battles

Pierwsza bitewka za nami. Kapitan z Błyskawicy, oczywiście w modułach różnice: zamiast wydłużenia czasu dopalacza jest wydłużenie czasu hydro, ostatniego modułu jeszcze nie ma (waham czy zasięg czy reload, chciałem najpierw obczaić jak z parabolą), też nie wiem czy na kapitanie zamiast kamo (bo po wymaxowaniu jest słabe 6,4km) nie brać IFHE.

Wrażenia ? Król capów :) O dziwo z drobną pomocą zmieliłem Mogadora, no i samolociki ładnie kosi. 

A oto wynik (nie udało się ugrać więcej, wszystko szybko padło a ja zaraz do pracy lecę):

friesland1_040919.jpg

friesland2_040919.jpg

friesland3_040919.jpg

friesland4_040919.jpg

Players
1,470 posts
9,930 battles
1 godzinę temu, mickecobra napisał:

Wrażenia ? Król capów :)

Tu mnie rozbawiłeś:Smile_veryhappy:nikt się tego nie boi bo co to za dd bez torped nawet krążki leją na tego pseudo dddka.Widze tego dziwaka to wpadam na capa bez obaw bo co on może pancernikowi zrobić???

• Cool 4

[TF16]
Players
2,439 posts
25,701 battles
1 hour ago, _Agenor_ said:

Tu mnie rozbawiłeś:Smile_veryhappy:nikt się tego nie boi bo co to za dd bez torped nawet krążki leją na tego pseudo dddka.Widze tego dziwaka to wpadam na capa bez obaw bo co on może pancernikowi zrobić???

Może być np. z kolegą, który ma dużo torped. 

Players
290 posts
15,205 battles

Czy 477 PLN (admiralska wersja z Flagą) lub 254 PLN (zwykła wersja)  to przypadkiem nie za wysoka cena jak na Destroyera 9 tieru i do tego bez torped ??

Mam bardzo mieszane uczucia...

Niby co prawda wszystkie 9 tiery kosztują 264 PLN ale Friesland w porównaniu do np Jean Barta lub Georgii...... hmmm.

[FJORD]
Beta Tester
736 posts
31,240 battles
6 minut temu, Nuki66 napisał:

Czy 477 PLN (admiralska wersja z Flagą) lub 254 PLN (zwykła wersja)  to przypadkiem nie za wysoka cena jak na Destroyera 9 tieru i do tego bez torped ??

Mam bardzo mieszane uczucia...

Gdyby ktoś chciał przetopić to wyjdzie jeszcze drożej, koło 528 zł.

[-DWS-]
Beta Tester
5,129 posts
15,858 battles
9 minutes ago, Nuki66 said:

Nie patrz na wersje "pakietowe", bo tu cena zależy od tego jak sobie WG wyceni "ekstrasy". A cena podstawowa w okolicy 250zł to drobinkę taniej niż Żaba, Georgia czy Alaska. DD-ki T8 też są paręnaście złotych tańsze od pancków T8, więc w zasadzie proporcje są zachowane.

A czy to dużo czy mało? Jak grosza wydawać nie mam zamiaru, mam jakieś 650k wolnego, zrobi się za jakiś czas.

• Cool 1

Players
5,398 posts
24,445 battles

Jeżeli chodzi o coop-y, to najgorszy DD-ek w grze bez dwóch zdań :cap_win:. Widzisz przed sobą pancerz i wiesz, że samemu nigdy go nie zatopisz.

• Cool 1

[DK-PL]
Players
2,993 posts
32,635 battles
7 hours ago, _Agenor_ said:

Za to lotnia Cię z capa nie pogoni, bardziej w tę stronę  kombinowałem. Jesteś bezpieczny od spota samolotów, bo wszystkie zestrzelisz co latają nad głową i wtedy możesz se bezpiecznie capować :Smile_glasses:

Zresztą, czas Frieslanda jeszcze nadejdzie ! Wyraźnie, jak żaden inny okręt w grze do tej pory, mamy w opisie o nim: Okręt prowadzący serii holenderskich łowców okrętów podwodnych. Posiadał rozmaite uzbrojenie przeznaczone do zwalczania okrętów podwodnych.

PS. Odkąd wiadomo już że prawie na pewno okręty podwodne zostaną dodane do gry, coraz bardziej skłaniam się jednak do zakupu za stal również Nieustraszonego, w końcu to był również DeDek ZOP identycznie jak Friesland.

• Cool 1

[E--C]
Players
1,654 posts
16,458 battles
1 hour ago, mickecobra said:

Zresztą, czas Frieslanda jeszcze nadejdzie ! Wyraźnie, jak żaden inny okręt w grze do tej pory, mamy w opisie o nim: Okręt prowadzący serii holenderskich łowców okrętów podwodnych. Posiadał rozmaite uzbrojenie przeznaczone do zwalczania okrętów podwodnych

Widzę, że myślimy w podobną stronę. ;)

• Cool 1

[-DWS-]
Beta Tester
5,129 posts
15,858 battles
9 hours ago, Lucius_Dentatus said:

Dziś graliśmy dywizjon Fryzja i Benham. To się chyba łapie na "dużo torped".

Musimy jeszcze wypróbować zestaw z Blackiem na trzeciego.

[-SBF-]
Alpha Tester, In AlfaTesters
8,315 posts
14 hours ago, Lucius_Dentatus said:

Ale to nie on będzie groźny dla pancernika, tylko kolega.

• Bad 1

Sign in to follow this