Jump to content
Server restart - 27.1.2022, no downtime Read more... ×
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
YabbaCoe

X Somers

3 comments in this topic

Recommended Posts

[IDDQD]
Korzár
2,882 posts
2,340 battles

Koukám, že zatím žádná recenze..

 

No, jelikož jsme jej testoval a od testu se nic nezměnilo, mohu Somers vřele doporučit. Je to výborné DDčko, což vlastně dokázalo i víkendové King of the sea, kde se tento torpédoborec velmi osvědčil. Co tedy Somers nabízí? Především výborná torpéda. Dosah 16,5 km, se solidním reloadem v počtu 15ti kousků. Torpéda jsou rychlá a mají dobrý spot, takže není snadné se jim vyhnout jako u japonského Shimakaze. Děla také nejsou špatná, jsou to klasická americká děla s obloučky, nicméně s trošku horším reloadem (6s). I tak ale v dělostřeleckém souboji nezklame. Počet HP je mezi torpédoborci desátého tieru spíše průměrný. Rychlost něco málo přes 38 uzlů je velmi dobrá a je tedy někde na úrovni Shimakaze. Kamufláž je klasická americká. V součtu je to velmi zábavný torpédoborec. Lze postavit jak na torpéda (doporučuji), tak na děla. U skillů jsme zkoušel i zkrácená torpéda/posílení rychlosti a není to vůbec zlé. Torpéda se k cíli dostanou rychleji a něco malinko se sníží i jeho šance na reakce. Nicméně doporučuji je spíše nezkracovat a posílat úhoře na 16 km. Člověk by se divil, ale občas se zbloudilé torpédo trefí do nějaké zakempené bitevní lodě. Stavět na děla to jak jsme psal jde, ale.. Těch počet HP není tolik a v dělostřeleckém souboji nemáte oproti konkurentům zas až takovou převahu. I Shimakaze po posledním patchi, kde dostala buff HE granátů dokáže hodně kousat. 

 

V součtu tedy Somers doporučuji všemi deseti. Za mě je to výborné DDčko a taky hodně zábavné. Torpédový spam totiž  nikdy nezamrzí a tím chci říci, že Somers je takový americký Shimakaze. Narozdíl od Shimakaze ale jeho torpéda považuji za lepší ať už kvůli lepšímu reloadu, tak detekci torpéd. Navíc má americký smoke, takže se hodí i jako suppoort křižníků. Určitě si najde své místo v různých turnajích, ať už klanových válkách, nebo již zmíněných King of the Sea. Pokud spoříte ocel a jste hráčem torpédoborců, určitě doporučuji Somers pořídit. Je to skvělá loď.

  • Cool 5

Share this post


Link to post
Share on other sites
Weekend Tester
1,299 posts
17,113 battles

Môžem len potvrdiť. Je to výborné DD. Také boostnuté Shimikaze. Veľmi príjemne sa s ním hrá. Jediná nevýhoda je, že nemá takmer žiadne AA. S tým sa však dá žiť. V čase núdze jednoducho použiť smoke. Inak tých 8 diel vie pekne nakladať, ale primárne sa do delových súbojov s týmto DD netreba púšťať. A keď už, tak súper musí mať málo HP a Vy naopak výrazne viac, pretože klasické gunboaty Vás jednoducho ustrieľajú. Na druhej strane si viete diktovať podmienky stretu, pretože camo 5,8 km je solídne, takže sa nepríjemným súbojom jednoducho vyhnite a vďaka 3 sádkam torpov po 4 kusy dokáže pekne pretorpiť smoke, alebo predpokladané miesto výskytu súperovho DD (toto je veľká výhoda oproti Gearingu!). A potom, keď jedno schytá ho už len dorazíte.
Skrátka a jasne gameplay je veľmi podobný Shimikaze s tým, že Somers má lepšie 16km torpy (lepší spot ako 20km torpy Shimikaze) a lepšiu hlavňovú výzbroj.

  • Cool 3

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

×