Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Dark_Havoc

Podsumowanie Żetonów Republiki

1 comment in this topic

Recommended Posts

[ISEN]
Moderator
4,816 posts

Wstęp autora tłumaczenia:
Niektórzy z Was pamiętają stronę: 
https://frenchwhaling.in.fkn.space/ umożliwiającą sprawdzenie ile żetonów i węgla można zdobyć w wydarzeniu „Francuskie niszczyciele”. Niewielu jednak zwróciło uwagę na to, że strona wymagała zgody na udostępnienie wszystkich danych związanych z kontem – łącznie z powiązanym numerem telefonu i wszystkimi statystykami. Na reddicie jej autor przedstawił podsumowanie – wynikające właśnie z udostępnionych przez graczy danych. Zapraszam do lektury

"Witajcie!

Jestem twórcą strony Frenchwhaling (i Steelwhaling), która była używana przy aktualizacji 0.8.6 do pokazania ilości zebranych żetonów i węgla. W tym wydarzenie WG umożliwiało zdobycie zasobów graniem „każdym cholernym okrętem” dostępnym w waszych portach. Jak obiecała zanonimizowałem wszelkie dane i wyciągnąłem ciekawe statystyki. Wszystko znajdziecie na ikonografice na końcu tekstu (niestety nie wygląda tak fajnie jak od WG).

Na początek pewne wyjaśnienia.

Jestem programistą. Nie jestem ekspertem od danych, matematykiem czy kimkolwiek podobnym. Mogę interpretować dane w zły sposób. Wykresy mogą nie być idealne w prezentowaniu danych. A także, styl jest dokładnie taki sam jak w moich cotygodniowych podsumowaniach statystyk. Czemu? Bo lubię te posty.

Zatem przyjrzyjmy się danym:

• Dane zbierane były od 25 czerwca do 20 sierpnia.

• 5,605 użytkowników zarejestrowało się na stronie.

• Zrobiliśmy to, reddti! Zarobiliśmy blisko 3 miliony żetonów Republiki w czasie trwania wydarzenia.

• Ignorując całkowicie globalne ocieplenie wydobyliśmy blisko 31 milionów węgla

Jestem z was dumy. Kupiliście 724 Mogadory. Przyjmując równowartość każdego z nich na 15.000 dublonów (średnio), zapłaciliście 37,676.96€  za drzewkowy okręt. Proszę pamiętać, że dane są z próbki 5600 użytkowników (którzy, raczej chcieli mieć Mogadora, gdyż zdecydowali się na umożliwienie śledzenia ich postępów)

• razem rozegraliśmy ponad milion bitew – 324 060 dało w zamian węgiel lub żetony

• nikt nie lubi losowych członków drużyn, dlatego 60% wszystkich bitew dających zasoby było rozgrywanych w bitwach kooperacyjnych (w porównaniu z 30% ogólnie).

• gracze nie przejmowali się węglem. Większość ludzi zdobyła od 0 do 20% możliwego do „wydobycia” węgla.

• Gracze bardzo, ale to bardzo przejmowali się żetonami. 638 graczy zdobyło 100% przysługujących im żetonów, większość zdobyła od 62% do 100% ich żetonów.

• Żetony były tak pożądane przez graczy, że w czasie wydarzenie dodali oni do swoich portów 18 203 okręty i użyli do zdobywania żetonów.

• Miłość jest w powietrzu” - szczęśliwy posiadacz Mogadora rozegrał nim 252 bitwy.

• Dodatkowa informacja, która nikogo nie zaskoczy: Jaguar był najczęściej zdobywanym przez graczy FR DD – 3484 osób go otrzymało.

• Więcej graczy zdobyło Mogadora niż Le Fantasque

• 227 graczy zdobyło wszystkie francuskie niszczyciele. Fajnie.

Dziwne fakty

• nie wiem dlaczego, ale gracz z azjatyckiego serwera bardzo lubi bitwy kooperacyjne na swoim Salamie. Rozegrał nim 2432 bitwy. W koopie.

• Ten sam gracz zagrał także 981 bitwy Flintem.

• Następny wielbicie botów rozegrał 3965 bitew kooperacyjnych.

• Ludzie kochają Jean Barta. Nie pytajcie mnie czemu, ale kochają. Jest to najczęściej używany okręt przez ponad 100 graczy. 

•  

Różne błahostki

• niewielu graczy obawia się o swoją prywatność: tylko 486 z nich sprawdziło „Politykę prywatności” by sprawdzić jak bardzo podstępny jestem.

• Z około 12 500 loginów tylko 248 nie zaufało mi i kliknęło przycisk „cancel”.

• Musiałem przepracować prawie 3GB czystych danych - tylko z okrętów.

• Dodatkowo, stream związany z wydarzeniem dodał 344 672 wejścia, które opracowałem

• strona: frenchwhaling została odwiedzona 385 000 razy.

• Infrastruktura kosztowała mnie $86.59.

• Otrzymałem 6 prezentów z Sklepu Premium. Dzięki za Waszą szczodrość.

Mam nadzieję, że ta statystyka będzie fajna do przeczytania. Wiem, że nie jest to zwykły gównopost, ale niektórzy pytali mnie o szczegóły tego wydarzenia."
tiywcudoosh31.png

Tłumaczenie – Dark_Havoc

Źródło: 

https://www.reddit.com/r/WorldOfWarships/comments/ctg5jj/a_look_at_statistics_from_the_republic_tokens/

Sign in to follow this