Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
_Agenor_

USS SOMERS Niszczyciel

27 comments in this topic

Recommended Posts

[GIZM0]
Players
1,432 posts
9,080 battles

Temat poświęcony Amerykańskiemu 

Niszczycielowi  X tieru

USS Somers.

X Somers to lider flotylli niszczycieli marynarki amerykańskiej. Był okrętem prowadzącym serii liderów niszczycieli i wykorzystywano go do polowania na niemieckie okręty transportowe. Brał udział w eskortowaniu konwojów atlantyckich, wspierał ogniem desant piechoty w południowej Francji. Jego głównymi zaletami są trzy poczwórne wyrzutnie torped, dobry kamuflaż oraz całkiem niezła prędkość.

Cechy kluczowe:

Aż osiem dział kal. 127 mm wchodzi w skład baterii głównej.

Silne uzbrojenie torpedowe: 12 torped o zasięgu 16,5 km.

Przyzwoita prędkość maksymalna wynosząca 38,6 węzła, którą zwiększyć można jeszcze bardziej sprzętem eksploatacyjnym Doładowanie silnika.

Dobra wartość kamuflażu jak na okręt tego poziomu: zasięg wykrywalności z poziomu morza można dodatkowo zmniejszyć do 5,8 km. Ponadto Somers posiada charakterystyczną dla amerykańskich jednostek Wytwornicę dymu. Zasłona dymna zalega ponad dwie minuty.

1_Z6fULzh-hYkhe1duyq-c3w.jpeg

[-DWS-]
Beta Tester
5,129 posts
15,858 battles

Taaa, "okręty transportowe".

Widać ktoś opieprzył tłumaczy w temacie statek/okręt i teraz na wszelki wypadek wszystko będzie okrętem.

• Cool 1

[WOB]
Players
4,797 posts
15,912 battles

Czy ktoś mógłby podzielić się opinią na temat Somersa? Jak wypada na tle Gearinga i Benhama? Warto go brać (jeśli ma się Gearinga i Benhama), czy lepiej stal przeznaczyć na coś innego?

Players
649 posts
22,591 battles

Dla mnie jest to najlepszy niszczyciel w grze.

Manewrowość dużo lepsza od Gearinga, praktycznie zerowe AA, ale łatwiej omijać ataki. Mocne torpedy (3 wyrzutnie z dość szybkim przeładowaniem naprawdę robią spustoszenie).

Nie żałuję ani jednej stali wydanej na ten okręt.

• Cool 1

[GIZM0]
Players
1,432 posts
9,080 battles
3 minuty temu, _NightStalker_ napisał:

Nie żałuję ani jednej stali wydanej na ten okręt.

:etc_swear:a mi stali brakuje:etc_swear:

[QTAZ]
Beta Tester
524 posts
16,281 battles
4 minutes ago, _NightStalker_ said:

Nie brakuje mu trochę RoFa jak musisz się strzelać z innym ddkiem?

Players
649 posts
22,591 battles

Dzięki temu że ma bardziej smukłą sylwetkę od innych DD, to zbiera dużo mniej od Gearinga czy innych DD. Wiadomo, że w starciu 1 na 1 na krótkim dystansie z Harugumo szans nie ma (no i ruskich DD też trzeba unikać). Trzeba dobrze wybierać cele, jednak w połączeniu z 12 torpedami można robić fajne wyniki. 

• Cool 1

[QTAZ]
Beta Tester
524 posts
16,281 battles
2 minutes ago, _NightStalker_ said:

Wiadomo, że w starciu 1 na 1 na krótkim dystansie z Harugumo szans nie ma (no i ruskich DD też trzeba unikać)

Zaraz trzeba będzie też Francuzów do listy dopisać, ale to się tyczy w zasadzie każdego innego ddka również - no ale wiem na co będę stal odkładał w takim układzie :)

Dzięki.

• Cool 1

[TYTAN]
[TYTAN]
Players
404 posts
8,098 battles
22 hours ago, _NightStalker_ said:

Dzięki temu że ma bardziej smukłą sylwetkę od innych DD, to zbiera dużo mniej od Gearinga czy innych DD. Wiadomo, że w starciu 1 na 1 na krótkim dystansie z Harugumo szans nie ma (no i ruskich DD też trzeba unikać). Trzeba dobrze wybierać cele, jednak w połączeniu z 12 torpedami można robić fajne wyniki. 

Chcesz powiedzieć że wygrywa 1 na 1 z Zetką czy Daringiem?? Zastanawiałem się nad nim ale ten DPS dział + parabola powoduje że powinna go zrobić nawet ogarnięta Shima.... :D

Mylę się?

Players
649 posts
22,591 battles

Daje radę z Z-52 i Daringiem, o Shimie z zasady nie wspominam. 

Niby działa te same co Gearing (z gorszym ROFem), ale naprawdę mam wrażenie, że biją mocniej. A z racji tego, że jest zwinniejszy i bardziej smukły, zbiera także o wiele mniej od swojego 'starszego brata'.

[TYTAN]
[TYTAN]
Players
404 posts
8,098 battles
2 hours ago, _NightStalker_ said:

Daje radę z Z-52 i Daringiem, o Shimie z zasady nie wspominam. 

Niby działa te same co Gearing (z gorszym ROFem), ale naprawdę mam wrażenie, że biją mocniej. A z racji tego, że jest zwinniejszy i bardziej smukły, zbiera także o wiele mniej od swojego 'starszego brata'.

A jak masz go zrobionego? 

Players
649 posts
22,591 battles

No, widać to zwłaszcza na ostatnim screenie.

Niby kosztem jakiego perka miałbym dać przeładowanie?

Wolę uniwersalnego żołnierza z RPFem. 12 torped puszczonych na radio robi ogromne spustoszenie, więc nie zamierzam się tego pozbywać.

[MORIA]
Players
7,465 posts
37,097 battles
7 hours ago, Cyraxinainen said:

bez przeładowania dział i przeładowania torped, marnujesz potencjał tego okrętu...

Jest więcej niż jeden schemat na dobrego kapitana. 

[TYTAN]
[TYTAN]
Players
404 posts
8,098 battles
6 hours ago, _NightStalker_ said:

No, widać to zwłaszcza na ostatnim screenie.

Niby kosztem jakiego perka miałbym dać przeładowanie?

Wolę uniwersalnego żołnierza z RPFem. 12 torped puszczonych na radio robi ogromne spustoszenie, więc nie zamierzam się tego pozbywać.

Kosztem nadzorcy, ale co kto lubi. 

[WIDMO]
Players
174 posts
14,608 battles
7 hours ago, MacArthur92 said:

Jest więcej niż jeden schemat na dobrego kapitana. 

Oczywiście że tak, mi osobiście wydaje się że marnowanie 3 punktów na nadzorce na okręcie który nie ma żadnych specjalnych consumabli to słaby pomysł ;)

[MORIA]
Players
7,465 posts
37,097 battles
1 minute ago, Cyraxinainen said:

Oczywiście że tak, mi osobiście wydaje się że marnowanie 3 punktów na nadzorce na okręcie który nie ma żadnych specjalnych consumabli to słaby pomysł ;)

Może to kapitan z Kidda?

[WIDMO]
Players
174 posts
14,608 battles
3 minutes ago, MacArthur92 said:

Może to kapitan z Kidda?

Nie wiem, ja ogólnie nie marnuję punktów na rpf na okręty które nie spamią tylko torpedami z max zasięgu ;) KIDD jest identycznym przykładem, wolę 0.3 sekundy krótsze przeładowanie dział i -30% do uszkodzenia modułów niż rpf ale jak wiadomo, wszystko zależy od tego kto jak lubi grać ;)

[MORIA]
Players
7,465 posts
37,097 battles
Just now, Cyraxinainen said:

Nie wiem, ja ogólnie nie marnuję punktów na rpf na okręty które nie spamią tylko torpedami z max zasięgu ;) KIDD jest identycznym przykładem, wolę 0.3 sekundy krótsze przeładowanie dział i -30% do uszkodzenia modułów niż rpf ale jak wiadomo, wszystko zależy od tego kto jak lubi grać ;)

Jak ktoś gra stricte anty DD to się przydaje.... Ale od czasu kiedy DD czasem było po 1 na stronę to też zdjąłem RPF że wszystkich kapitanów. 

[E--C]
Players
674 posts
7,155 battles

Dorobiłem się właśnie wymaganej ilości stali(po rabacie) i w związku z tym mam pytanie. Warto go brać w obecnej mecie czy może lepiej zachować zasoby na coś lepszego w przyszłości? Ma niewątpliwą zaletę bycia okrętem historycznym (co obecnie na T10 zdarza się coraz rzadziej) i to mocno kusi.

Pozdrawiam :Smile_honoring:

[PLO]
Players
372 posts
7,114 battles
11 hours ago, MexicosBocianos said:

Warto go brać w obecnej mecie czy może lepiej zachować zasoby na coś lepszego w przyszłości?

Ja bym go odpuścił. Nie przekonuje mnie ten okręt. Niczym się nie wyróżnia. 

Zbudowany pod działa ma gorszy DPM od stockowego Gearinga (bez modułów i kapitana) o 15%. Dodatkowa wieża mu nie pomoże...

Zbudowany pod torpedy dalej będzie miał 12sek gorsze przeładowanie niż "torpedowy" Gearing. 

Czysto teoretycznie przez 20min wystrzelisz 144 torpedy, Gearingiem 130. Biorąc pod uwagę fakt, że ostatnia salwa w Somersie wypada na kilka sek przed upływem 20min... można ją pominąć.

132 torpedy vs 130. Dla mnie remis. 

Poza tym ile jest takich bitew gdzie każdy set puszczasz jak tylko się pojawi? Niewiele...

Nie inwestując nic w działa masz o parę procent lepszy DPM od Shimakaze, z dużo gorszą szansą na pożar. Stockowy Gearing robi 1/3 DPMu więcej. 

Jak dodasz do tego wszystkiego absolutny brak AA, mało HP... 

12 hours ago, MexicosBocianos said:

Ma niewątpliwą zaletę bycia okrętem historycznym

To jest chyba jego jedyny plus. 

Okręt jest SŁABY. Poza bazową prędkością w niczym nie przewyższa Gearinga. 

Ale to można zniwelować biorąc na Gearingu dopałkę silnika zamiast AA. I dalej ta pelotka będzie coś strzelać w przeciwieństwie do Somersowej. 

Ciężko mi stwierdzić co poeta miał na myśli przypisując mu takie, a nie inne cyferki... Dla mnie jest gorszy od drzewkowego okrętu. 

Nie ma żadnego gimmicka jak inne stalowe deski - Black ma radar, Nieustraszony lol heala. 

Gdybym miał kupować okręt za stal to na chwilę obecną Somers byłby ostatnim wyborem.

A i z tym bym się pewnie wstrzymał, bo może zaraz wyjdzie coś wartego uwagi. 

Spredszit tego nie pokaże, bo unicumy zawyżają serwerowe średnie i wychodzi, że to najlepsza deska T10 :Smile_teethhappy:

• Cool 1

[TF16]
Players
459 posts
16,637 battles
2 hours ago, Porezowy said:

Ja bym go odpuścił. Nie przekonuje mnie ten okręt. Niczym się nie wyróżnia. 

Zbudowany pod działa ma gorszy DPM od stockowego Gearinga (bez modułów i kapitana) o 15%. Dodatkowa wieża mu nie pomoże...

Zbudowany pod torpedy dalej będzie miał 12sek gorsze przeładowanie niż "torpedowy" Gearing. 

Czysto teoretycznie przez 20min wystrzelisz 144 torpedy, Gearingiem 130. Biorąc pod uwagę fakt, że ostatnia salwa w Somersie wypada na kilka sek przed upływem 20min... można ją pominąć.

132 torpedy vs 130. Dla mnie remis. 

Poza tym ile jest takich bitew gdzie każdy set puszczasz jak tylko się pojawi? Niewiele...

Nie inwestując nic w działa masz o parę procent lepszy DPM od Shimakaze, z dużo gorszą szansą na pożar. Stockowy Gearing robi 1/3 DPMu więcej. 

Jak dodasz do tego wszystkiego absolutny brak AA, mało HP... 

To jest chyba jego jedyny plus. 

Okręt jest SŁABY. Poza bazową prędkością w niczym nie przewyższa Gearinga. 

Ale to można zniwelować biorąc na Gearingu dopałkę silnika zamiast AA. I dalej ta pelotka będzie coś strzelać w przeciwieństwie do Somersowej. 

Ciężko mi stwierdzić co poeta miał na myśli przypisując mu takie, a nie inne cyferki... Dla mnie jest gorszy od drzewkowego okrętu. 

Nie ma żadnego gimmicka jak inne stalowe deski - Black ma radar, Nieustraszony lol heala. 

Gdybym miał kupować okręt za stal to na chwilę obecną Somers byłby ostatnim wyborem.

A i z tym bym się pewnie wstrzymał, bo może zaraz wyjdzie coś wartego uwagi. 

Spredszit tego nie pokaże, bo unicumy zawyżają serwerowe średnie i wychodzi, że to najlepsza deska T10 :Smile_teethhappy:

Totalne bzdury piszesz....

Jedyny zarzut jaki mam do tego okrętu to słaba pelotka - a mam takiego pecha, że min. 8/10 bitew mam z lotnią. 

Natomiast jego potencjał ofensywny (jeżdżę na nim z kapitanem z Gearinga) jest od swojego młodszego (historycznie) kuzyna wydaje się być wyższy.   

[PLO]
Players
372 posts
7,114 battles
3 minutes ago, piterski74 said:

Natomiast jego potencjał ofensywny (jeżdżę na nim z kapitanem z Gearinga) jest od swojego młodszego (historycznie) kuzyna wydaje się być wyższy.   

Mógłbym napisać to w jednym zdaniu. Masz rację, WYDAJE CI SIĘ.

Moich wniosków nie wyciągam na podstawie "wydaje mi się", tylko liczb.

Nie wiem jakiego kapitana używasz na Gearingu, ale dla porównania możliwości ofensywnych wystarczy taki:

959715794_Beztytuu.jpg.bf0c2130380805430cc9c0051930fa2a.jpg

Moduł 3mln - MBM3 dla obu okrętów

Gearing - HE 272,727 - AP 318,182 - TORP 102,873

Somers - HE 181,818 - AP 212,121 - TORP 110,153

Moduł TTM3

Gearing - HE 240,000 - AP 280,000 - TORP 121,082

Somers - HE 160,000 - AP 186,667 - TORP 129,527

Jakby tego nie liczył masz 7% większy DPM w torpedach kosztem 1/3 obrażeń z dział.

Z czego byś nie strzelał, jednocześnie torpedując, to totalnych bzdur nie piszę i jak dla mnie to potencjał ofensywny Gearinga wydaje się być wyższy...

Chyba, że coś się zmieniło i 2>3.

• Cool 2

Sign in to follow this