Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 30 battles to post in this section.

81 comments in this topic

Recommended Posts

Weekend Tester
6,312 posts
5,349 battles

Dzisiaj wchodzi do gry, a tematu dalej nie ma :Smile_unsure: Dobre rady, setupy i cokolwiek innego mile widziane. 

Ja sobie zacznę od skopiowania kapitana z Minotarła, byłbym wdzięczny gdyby ktoś dał znać czy warto tutaj brać IFHE.

Dobra, troszkę już pograłem i napiszę kilka porad. Część rzeczy skopiowałem z Minotaura, ponieważ są to dość podobne okręty.

Smoleńsk jest specyficznym okrętem jak na WoWS, ponieważ nie ma jedynego słusznego buildu. Można go zrobić na spamera, ponieważ z AFT i modułem na zasięg dostajemy całkiem słuszny zasięg dział, ale ja preferuję na początku bitwy agresywną grę pod capem, następnie spamowanie zza górek/w dymku i temu właśnie będzie podporządkowany mój build.

1. Perki

1. 1 PUNKT
    1. icon_PriorityTarget_dark.pngPriority Target - Dla mnie podstawowy perk na każdym okręcie, a na papierach, które polegają wyłącznie na manewrze/kamuflażu absolutny must have. Daje bardzo dużą ilość informacji, wiadomo kiedy można jeszcze pływać i klepać jeden samotny okręt, a kiedy trzeba szybko stawiać dym, bo skupiło się na nas więcej okrętów. Bardzo przydatne przy ściganiu grup okrętów, zwłaszcza pancerników - dostajemy informację, czy możemy płynąć non stop na lornetce bez żadnych manewrów czy już pora zacząć wykonywać uniki. Daje niewielkim kosztem bardzo dużo informacji, które mogą uratować nam zadek.
    2. icon_PreventativeMaintenance_dark.pngPreventive Maintenance - po prostu po wydaniu 18 punktów w moim buildzie została jedynka, po PT wydaje się najsensowniejszym wyborem. W mino lubią padać moduły, ale nie mam pojęcia jak wyglądałaby gra bez tego perka.
  2. 2 PUNKTY
    1. icon_JackofAllTrades_dark.pngJack of All Trades - Pozwala na szybsze przeładowanie sprzętu eksploatacyjnego. Teraz jest to mój wybór na większości okrętów, tutaj można się zastanawiać na adrenaliną, ale zawsze lepiej mieć dymek i naprawkę kilka sekund szybciej o czym wiele razy już się przekonałem.
  3. 3 PUNKTY
    1. icon_Superintendent_dark.pngSuperintendent - obowiązkowe w przypadku okrętów, które mają naprawkę/dymek. Nie trzeba tłumaczyć. Dodatkowo Smoleńsk ma mało dymków i naprawek i każdy dodatkowy jest na wagę złota.
  4. 4 PUNKTY
    1. icon_ConcealmentExpert_dark.pngConcealment Expert - obowiązkowy perk na chyba każdym okręcie, Smoleńsk ma dobre bazowe camo i zejście do 10 km z perkiem i modułem pozwala na całkiem komfortową grę.
    2. icon_AdvancedFiringTraining_dark.pngAdvanced Fire Training - tutaj mamy do wyboru moduł albo perk - perk daje większy zasięg niż moduł, a bazowe 13 km nie wystarcza i czymś koniecznie trzeba je zwiększyć.
    3. icon_InertiaFuseforHEShells_dark.pngIFHE - obowiązkowo dla takiego kalibru dział. Robimy sieczkę z niszczycieli, krążki obrywają porządne salwy a pancerniki dużo boleśniej odczuwają uderzenia w nadbudówki. Na pożary nie ma aż takiego wpływu, mój rekord to 27 pożarów z IFHE. Oczywiście kompensujemy flagami na podpalanie.

Całość perków po rozdaniu wygląda u mnie tak:

Spoiler

ef.png.c02f8895168312de73059158b7b4b6a1.png

2. Moduły

1. Icon_modernization_PCM030_MainWeapon_Mod_I.pngMain Armaments Modification 1 - oczywisty wybór, pomocnicza nie istnieje, a magazyn to kwestia RNG.
  2. Wows_icon_modernization_PCM020_DamageControl_Mod_I.pngDamage Control System Modification 1 - póki co u mnie jest to kopia z minotaura. Silnik/ster od czasu do czasu padają, ale z reguły wtedy gdy jesteśmy pod zmasowanym ostrzałem i i tak wciskamy R-kę żeby zgasić pożar/naprawić zalanie. R-ka i tak przeładowuje się bardzo szybko i dodatkowo przyśpieszamy ją JoAT. Jeszcze nie zdarzyło się, żeby zniszczony ster/silnik stanowiły problem.
  3. Wows_icon_modernization_PCM033_Guidance_Mod_I.pngAiming Systems Modification 1 - wieże i tak się kręcą jak powalone, AA jest dość mocne, a analogiczne ulepszenie AA nie wiadomo jak działa i jak jest skuteczne w obecnej mecie. Być może wejdzie więcej pestek.
  4. Wows_icon_modernization_PCM024_Engine_Mod_II.pngPropulsion Modification 2 - zwrotność jest wystarczająca, nie ma specjalnej potrzeby jej podbijać a hamowanie i szybkie ruszanie przydaje się podczas stawiania dymu oraz gry za górkami.
  5. Concealment_System_Mod_1.pngConcealment System Modification 1 - myślę, że wybór jest oczywisty i nawet nie wymaga tłumaczenia.
  6. Wows_icon_modernization_PCM013_MainGun_Mod_III.pngMain Battery Modification 3 - daje więcej niż AFT, a grając Mino i innymi spamerami nauczyłem się, że ten moduł robi bardzo dużą różnicę szczególnie podczas walk na bliskich dystansach.

3. Flagi

Również ważna kwestia, na Smoleński jest kilka must have flag.

• PCEF007_ID_SignalFlag.pngIndia Delta - +20% do hp odzyskiwanego z naprawki. Smoleńsk jest delikatnym okrętem a repair party jest standardowe. Każdy punkt HP jest na wagę złota.
  • PCEF005_SM_SignalFlag.pngSierra Mike - +5% do szybkości okrętu - niewielka różnica, ale pomogła wiele razy w patowych sytuacjach. Przydatne przy mocno manewrowej grze.
  • PCEF014_NF_SignalFlag.pngNovember Foxtrot - -5% do przeładowania consumabli, bardzo istotne przy zmniejszaniu czasu pomiędzy przeładowaniami zasłony dymnej i naprawy.
  • PCEF017_VL_SignalFlag.pngPCEF018_IX_SignalFlag.pngVictor Lima, India X-Ray - bardzo dużą część zadawanych uszkodzeń opieramy na pożarach. Niwelują negatywne skutki IFHE.

Ponadto wożę sobie flagę na skracanie czasu pożaru, resztę dopełniam według uznania z reguły flagami ekonomicznymi.

[MS-B]
Beta Tester, Players
1,073 posts
7,660 battles

Smoleńsk, okręt z bardzo dobrą obroną przeciwlotniczą. Przypadek? Nie sądzę :cap_hmm:.

• Cool 1
  • Funny 5

[PLO]
Players
733 posts
5,518 battles

Łutka spamer typu Minotaur, tyle że HE.

Mjentkie, ale szybkie, całkiem zwrotne, dobre kamo, spam HE lvl 9999.

Kupię, za pare dni, tylko dlatego, że jest inny i prócz salema nic ciekawego dla mnie nie ma. 

Mam nadzieję tylko, że będzie się dło nim całkiem całkiem zarabiać.

Weekend Tester
6,312 posts
5,349 battles

Hoho, dopiero teraz ogarnąłem, że ma działa 130 i łapie się na AFT i BFT. Mega ciekawe. Muszę tylko wiedzieć czy brać to IFHE czy nie :p 

[P_M_W]
Players
1,257 posts
7,654 battles
8 minut temu, _Admiral_Nimitz_ napisał:

Hoho, dopiero teraz ogarnąłem, że ma działa 130 i łapie się na AFT i BFT. Mega ciekawe. Muszę tylko wiedzieć czy brać to IFHE czy nie :p 

Ja mam tego perka wali tak ok.2500

[-DWS-]
Beta Tester
4,947 posts
13,843 battles
8 hours ago, Issithin said:

Smoleńsk, okręt z bardzo dobrą obroną przeciwlotniczą. Przypadek? Nie sądzę

Chłopie, to pikuś. On ma nie ma generatora dymu, on ma generator mgły.

2 hours ago, _Admiral_Nimitz_ said:

Hoho, dopiero teraz ogarnąłem, że ma działa 130 i łapie się na AFT i BFT. Mega ciekawe. Muszę tylko wiedzieć czy brać to IFHE czy nie

Wydaje mi się, że bez IFHE będzie ciężko. Już Wooster bez IFHE grubasom mało co robi, a tu tylko 130mm.

Tyle, że jak chcesz IFHE, ATF i CE, to build robi się strasznie "ciasny".

Nic to, są darmowe resety, możecie pokombinować. Ja póki co się z wungla (i kuponów) wypstrykałem, więc mogę jedynie pokibicować.

• Funny 1

Weekend Tester
6,312 posts
5,349 battles

Na razie gram na module na zasięg + bft, zastanawiam się czy nie zmienić na AFT + moduł na przeładowanie albo AFT + BFT + moduł na przeładowanie :cap_rambo:

Jeden z nielicznych okrętów gdzie trzeba się zastanowić co rozdać i nie ma jednego słusznego buildu kapitana. 

Jak dla mnie trajektorię lotu ma nieco lepszą od Minotaura, pierwsze kilka salw przestrzeliłem.

Była gdzieś na forum taka tabelka która pokazywała co można przebijać z IFHE, nie mogę jej teraz znaleźć a chcę wiedzieć przeciwko czemu da to wymierne efekty. 

Players
2,274 posts
5,302 battles
9 minut temu, rtfm_pl napisał:

Chłopie, to pikuś. On ma nie ma generatora dymu, on ma generator mgły.

Wydaje mi się, że bez IFHE będzie ciężko. Już Wooster bez IFHE grubasom mało co robi, a tu tylko 130mm.

Tyle, że jak chcesz IFHE, ATF i CE, to build robi się strasznie "ciasny".

Nic to, są darmowe resety, możecie pokombinować. Ja póki co się z wungla (i kuponów) wypstrykałem, więc mogę jedynie pokibicować.

image.thumb.png.58002d3540ed8f8c5f287c932cfcb0e3.png

Taki kapitan chyba będzie najlepszy, bez AFT jest zasięg 13,8km, a bez BFT reload z 3,6s spada do 4s. Najbardziej kusi pozbyć się właśnie BFT i wziąć nadzorcę, aby mieć dym więcej.

[P-W-C]
[P-W-C]
Players
4,919 posts
27,369 battles
3 hours ago, _Admiral_Nimitz_ said:

Tyle czasu był na testach...

IFHE dużo daje bo ma sporo dział. Jest zabójczy przeciw innym krążkom. Można takiego Zao zmielić mega szybko. 

Players
2,274 posts
5,302 battles
3 minuty temu, MacArthur92 napisał:

Tyle czasu był na testach...

IFHE dużo daje bo ma sporo dział. Jest zabójczy przeciw innym krążkom. Można takiego Zao zmielić mega szybko. 

A AP dobre ma? Czy to raczej zabawka głównie pod HE?

[P-W-C]
[P-W-C]
Players
4,919 posts
27,369 battles
1 minute ago, henryk5pio said:

A AP dobre ma?

To sa the same działa jakie ma Grozovoi. Z taką ilością dział jak BB pokaże burtę to robi dmg na poziomie Minotaura. Miazga. 

Weekend Tester
6,312 posts
5,349 battles

AP takie sobie, trafiłem na balti ustawionego idealnie burtą na 9 km i nie weszła ani jedna cytadela. Salwy około 6k. Mino ma zdecydowanie lepsze AP.

[PLO]
Players
733 posts
5,518 battles
2 hours ago, MacArthur92 said:

To sa the same działa jakie ma Grozovoi. Z taką ilością dział jak BB pokaże burtę to robi dmg na poziomie Minotaura. Miazga. 

2 hours ago, _Admiral_Nimitz_ said:

AP takie sobie, trafiłem na balti ustawionego idealnie burtą na 9 km i nie weszła ani jedna cytadela. Salwy około 6k. Mino ma zdecydowanie lepsze AP.

Na każdym dystansie Smolensk może skutecznie atakować przeciwnika pociskami PP oraz OB, przy czym te pierwsze odznaczają się całkiem niezłą skutecznością jak na taki kaliber.

Pewnie ma preferencyjne kąty penetracji (czy jakoś tak) tak jak mają krążki demojno-podobne. Czyli penetracje powinny częściej wpadać z AP niż u takiego grozowoja.

Players
604 posts
17,893 battles

Ja mam takiego kapitana. Kamo w zasadzie potrzebne na starcie, aby móc sie dobrze pozycjonować, ale ogólnie to dla mnie nie jest aż takie potrzebne. 

Przecież cały czas praktycznie trzymasz palca na myszy i jesteś - poza dymkami - non stop na spocie.

image.thumb.png.f31cc517b94c4b36fcf07f7537c10cbb.png

• Cool 1

Weekend Tester
6,312 posts
5,349 battles

Ja się troszkę zawiodłem, myślałem, że minotarł jest mega papierowym okrętem a tymczasem ma 100 razy większy potencjał jeśli chodzi o survi w porównaniu ze Smoleńskiem. Schodzi na jedną i pół torpedy od siemki, 32k hp to jednak żart na tym poziomie, przecież tyle mają ruskie DDki. 

[P_M_W]
Players
1,257 posts
7,654 battles

Ja mam tak na nim perki ,czemu lokalizacja bo zdarzyło mi się sam na sam zostać z dd

World of Warships 23.08.2019 07_00_04.png

[IMPR0]
Players
143 posts
12,844 battles

Sprawiłem sobie to cudo, bo jakoś nie byłem przekonany do Georgii ani do Yoshino. Póki co gram 10 punktowym kapitanem, zasięg do 16km nadrobiłem sobie modułem na ostatnim slocie bo bez tego okręt mocno niedomaga (zasięg bazowy 13.8 km) ...i cóż mogę powiedzieć. IFHE - zdecydowanie must have. Bez niego salwy z OB zadają symboliczne obrażenia (plus pożary rzecz jasna); Świetny kat na DD - po prostu je mieli. Nawet schowanie w dymie nic DD nie da, bo przy tym spamie pocisków i tak zawsze coś się trafi. Przeciw lotniom sprawuje się b.przyzwoicie, sporo samolotów strąca, nawet bez wzmocnienia pelotki. Najwięcej złorzeczyć będę pewnie kapitanowie DD, bo do radarów oraz CV doszedł teraz krążownik, który co prawda radaru nie ma, ale jest jak pitbull - jak złapie DD w celowniku to nie odpuści, póki nie zmieli. 

[TF16]
Players
1,899 posts
16,145 battles

Jest przekoksem. W dobrych rękach mieli wszystko. Nawet się człowiek nie obejrzy i już 100 K nabite. Mój zrobiony na 16.6 z reloadem 3.7 i ifhe na salwę bije nawet po 8-10 k z he. Szybkie i celne pociski żrą deaki w mgnieniu oka. Z drugiej strony wyjątkowo miękki, chyba najbardziej że wszystkich krążków VII - ☓ wymaga rozwagi i ostrożności. 

[B-EYE]
[B-EYE]
Players
397 posts
13,290 battles

Brakuje mi 2,5 tys węgla czyli prawdopodobnie jutro będę go miał. Mysle że konfiguracja kapitana z Kutuzowa dobrze się tutaj sprawdzi.

Nadzorca + podpałka+ IFHE

Dodatkowo przy jego delikatności CE to must have.

Smolensk.thumb.png.b5ea09bc2dbbbf30a4e066a42cdf89ae.png

Weekend Tester
6,312 posts
5,349 battles

@Lucius_Dentatus jaki setupik?

Ja tam nadal szkaluję, jeden dymek więcej i bitwa by była wygrana, bo na koniec Montana została na 10k hp :v.

2019-08-23.thumb.png.6c020b0aa35541ba392b6da4023cd466.png

2019-08-23 (1).png

W kwestiach perkowych:

Na razie gram na IFHE + CE, moduł na zasięg i BFT. Póki co doszedłem do wniosku, że bulidy się różnią wyborem AFT/BFT i modułem, chyba wrócę do AFT i modułu na szybkostrzelność, bo dają większe bonusy, a jeden punkt zaoszczędzony na BFT władowałem w adrenalinę, która aż tak przydatna nie jest. Koniecznie intendent, bo ładunków zarówno dymku jak i naprawek jest za mało. 

• Cool 1

Weekend Tester
6,312 posts
5,349 battles

Dopisałem w pierwszym poście sugerowane przeze mnie perki i moduły. Taki mini poradnik dla n00bów jak ja.

Weekend Tester
6,312 posts
5,349 battles

Wcale nie jest za mocny. Jest mega papierowy i bardzo łatwo się je niszczy, aczkolwiek jak ktoś umie grać to robi chore wyniki. 

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.