Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Quosek

Nerf submarines

116 comments in this topic

Recommended Posts

[H-M-F]
Beta Tester, Players
229 posts
6,252 battles

Dzisiaj zostały zaprezentowane "okręty podwodne"

Szczerze - rozgrywka nimi w czasie eventu była nudna.

Boję się balunsu - wyobrażacie sobie że zostanie jeden ubot a przeciwna drużyna będzie miała same BBki ? Zgodnie z aktualnymi planami tylko DDki (o ile dobrze usłyszałem) mają miec bomby głębinowe - życzę powodzenia w poszukiwaniu ...

Tak samo super naprowadzające się torpedy i możliwość trafienia w cytadelę jeżeli dwa razy "spinguje" się poprawnie okręt - ale to będzie frajda pływać wolnymi BBkami

Ciekawy jestem kiedy dodadzą samo-naprowadzające się pociski do dział głównych okrętów (przecież takie są .... )

• Cool 1

Beta Tester
487 posts
6,273 battles
17 minutes ago, brzeczyszkiewicz123 said:

Jeszcze OPeków w grze nie ma, na dobrą sprawę nie wiadomo kiedy i w jakiej ostatecznie formie będą, a już płacz jest. Wypas.:Smile_trollface:

Popieram :Smile_playing: sam chętnie posłucham płaczu bbeczków które bd topił moimi rybkami :Smile_smile: ależ to będzie piękne!

• Cool 3
  • Boring 2

[DK-PL]
Players
2,466 posts
28,689 battles
29 minutes ago, Quosek said:

Ciekawy jestem kiedy dodadzą samo-naprowadzające się pociski do dział głównych okrętów (przecież takie są .... )

Bardziej rakiety przeciwokrętowe woda-woda. Do WoWsa idealnie można by zaaplikować na wysokich tierach dla okrętów powojennych pierwsze skrzydlate pociski manewrujące.

Balans tego byłby bezproblemowy: 

- potężne, acz zadające tylko powierzchniowe obrażenia głowice (HE), spory splash który można zaakcentować dwoma pożarami na jedno trafienie; 

- spory rozstrzał rng (słaba celność wynikająca z niedoskonałości pierwszej elektroniki naprowadzającej + jakaś forma zakłócania radioelektronicznego);

- długi cooldown wynikający z ograniczonej ilości rakiet na okręcie.

• Cool 3

[E--C]
Players
868 posts
13,521 battles
2 minutes ago, mickecobra said:

powierzchniowe obrażenia głowice (HE)

Nie jestem pewien, czy HE do rakiet to akurat dobry pomysł. Splash damage. Wyobraź sobie np DD dostającego centralnie w śródokręcie. Pójdą torpedy, p-lotka, działa, a jak RNG (nie)dopisze, to i silnik. Taki półprzeciwpancerny może byłby lepszy. Większe DMG, ale na mniejszym obszarze.

4 minutes ago, mickecobra said:

- spory rozstrzał rng (słaba celność wynikająca z niedoskonałości pierwszej elektroniki naprowadzającej + jakaś forma zakłócania radioelektronicznego)

Do tego powiedzmy celowanie optyczne.  Dym i pocisk gubi cel, lecąc dalej kursem balistycznym (i zalicza trafienie, bo okręt-cel po odpaleniu dymka się nie ruszył:Smile_trollface:).

Można by też dodać jakąś (niewielką) szansę na zestrzelenie przez p-lotkę.

• Cool 2

[DK-PL]
Players
2,466 posts
28,689 battles
6 minutes ago, brzeczyszkiewicz123 said:

Wyobraź sobie np DD dostającego centralnie w śródokręcie. 

Nie wyobrażam sobie trafiać pociskiem wielkości samolotu w DeDeka, no chyba że będzie stał w dymie do ostatniej sekundy:Smile_trollface: Raczej ten typ uzbrojenia ma być batem na kampiące na granicy mapy BeBeczki. Poza tym przewiduję tzw. zasięg minimalny takich rakiet, czyli w DeDeka pływający blisko wrogich okrętów nie będzie można w ogóle strzelać.

Taki półprzeciwpancerny może byłby lepszy. Większe DMG, ale na mniejszym obszarze.

Oczywiście jako podtyp głowicy, analogicznie do amunicji artyleryjskiej jaką mamy w grze: AP, HE oraz niedługo SAP, jak najbardziej popieram :Smile_great:

Do tego powiedzmy celowanie optyczne.  Dym i pocisk gubi cel, lecąc dalej kursem balistycznym (i zalicza trafienie, bo okręt-cel po odpaleniu dymka się nie ruszył:Smile_trollface:).

Można by też dodać jakąś (niewielką) szansę na zestrzelenie przez p-lotkę.

O, i to są świetne pomysły rozwijające mechanikę gry na wyższych tierach ! Popieram. Oczywiście szansa na zestrzelenie p-lotką również ma być, po prostu zapomniałem o tym napisać wyżej :Smile_honoring:

[EMU]
[EMU]
Beta Tester
1,989 posts
5,521 battles
1 minute ago, mickecobra said:
8 minutes ago, brzeczyszkiewicz123 said:

O, i to są świetne pomysły rozwijające mechanikę gry na wyższych tierach ! Popieram.

Wiesz gdzie te wszystkie świetne pomysły graczy lądują? :) Bo na pewno nie na biurku Serba

• Funny 1

[E--C]
Players
868 posts
13,521 battles

pociskiem wielkości samolotu w DeDeka, no chyba że będzie stał w dymie do ostatniej sekundy

Dowolny DD jest większy niż taki pocisk.

zasięg minimalny takich rakiet

Coś jak zasięg uzbrajania w torpedach?

Tylko większy. Z 4km powiedzmy. TK się zdziwią.:Smile_trollface:

Po mojemu, jeśli by takie rakiety wprowadzili, to powinny mieć szansę na zwalczenie każdego rodzaju okrętów. Choć wiadomo- najprzyjemniej wk... BB na patrolu granicznym.:cap_haloween:

• Cool 1
  • Funny 1

[DK-PL]
Players
2,466 posts
28,689 battles
7 minutes ago, brzeczyszkiewicz123 said:

Dowolny DD jest większy niż taki pocisk.

Nie czepiaj się szczegółów :Smile_trollface:

7 minutes ago, brzeczyszkiewicz123 said:

Coś jak zasięg uzbrajania w torpedach?

Tylko większy. Z 4km powiedzmy. TK się zdziwią.:Smile_trollface:

Tak, ale nie żadne 4km tylko powiedzmy powyżej 10km, na pewno więcej niż kamo na jakimkolwiek DeDeku. Chodzi o to by DeDek wyspotowany przez okręt rakietowy był immune na ten typ rakiety.

9 minutes ago, brzeczyszkiewicz123 said:

Po mojemu, jeśli by takie rakiety wprowadzili, to powinny mieć szansę na zwalczenie każdego rodzaju okrętów. Choć wiadomo- najprzyjemniej wk... BB na patrolu granicznym.:cap_haloween:

Do tego będą służyć mniejsze rakiety o krótszym zasięgu oraz martwej strefie, powiedzmy zaproponowane przez Ciebie 4km. Takie rakiety właśnie kontrujące DeDeki, o wyższej celności, prędkości ale też mniejszym dmg, np. odpowiadającym trafieniu z HE 203mm.

Balansować to można do woli by było ok na każdą klasę, bo też typów rakiet jest multum.

12 minutes ago, brzeczyszkiewicz123 said:

W koszu, podejrzewam. :Smile_trollface:

No, cóż, a ponoć zdanie gracza jest dla WG ważne... Pozostaje mieć jeszcze nadzieję że mimo wszystko ktoś ze sztabu WG (@WG_Lumberjack @The_EURL_Guy) czyta co nieco takich naszych rozważań i może kiedyś, za kilka ładnych lat, niektóre z tych pomysłów zrealizuje. Gdy już wszystkie te absurdalne tryby halołinowe, brutalne i inne sci-fi, odstające totalnie od tematyki gry (bitwy morskie), się graczom znudzą.

• Cool 2

[E--C]
Players
868 posts
13,521 battles
16 minutes ago, mickecobra said:

Chodzi o to by DeDek wyspotowany przez okręt rakietowy był immune na ten typ rakiety.

Ja to ciut inaczej widzę: okręt rakietowy musi widzieć cały czas okręt-cel. W końcu to nie nowoczesne pociski, co się potrafią na cel w trzy sposoby naraz naprowadzić.:Smile_trollface:

Czyli: namierzony cel (DD w tym przypadku) zdąży zniknąć zanim rakieta doleci- rakieta leci kursem balistycznym, na ostatnio znaną pozycję. Jeśli cel zmieni kurs- rakieta ubija rybki. Jeśli nie- cóż, sam sobie winny.

Do tego przydało by się jakieś ograniczenie, żeby uniemożliwić blind-shoty.

19 minutes ago, mickecobra said:

odpowiadającym trafieniu z HE 203mm

Rozumiem, że masz na myśli pojedynczą pestkę? Cała salwa boli.:cap_haloween:

20 minutes ago, mickecobra said:

Nie czepiaj się szczegółów 

:Smile_trollface:

• Cool 1

[DK-PL]
Players
2,466 posts
28,689 battles
4 minutes ago, brzeczyszkiewicz123 said:

Ja to ciut inaczej widzę: okręt rakietowy musi widzieć cały czas okręt-cel. W końcu to nie nowoczesne pociski, co się potrafią na cel w trzy sposoby naraz naprowadzić.:Smile_trollface:

Czyli: namierzony cel (DD w tym przypadku) zdąży zniknąć zanim rakieta doleci- rakieta leci kursem balistycznym, na ostatnio znaną pozycję. Jeśli cel zmieni kurs- rakieta ubija rybki. Jeśli nie- cóż, sam sobie winny.

Do tego przydało by się jakieś ograniczenie, żeby uniemożliwić blind-shoty.

Tak, to dobry pomysł na ograniczenia tego typu broni w naszej grze.

5 minutes ago, brzeczyszkiewicz123 said:

Rozumiem, że masz na myśli pojedynczą pestkę? Cała salwa boli.:cap_haloween:

To już kwestia balansu dla WG, identycznie jak w przypadku obecnego dmg uzbrojenia samolotów z CV. Ewentualnie można poszukać czy są typy takich rakiet które umożliwiają strzelanie salwami po kilka / kilkanaście małych rakiet w salwie (podejrzewam że tak), aż na tak wczesnych typach rakiet się nie znam, kojarzę tylko te ciut późniejsze z gry w Harpoon Classic '97 :Smile_glasses: UWAGA: Gdyby się pokusić również o wprowadzenie takich, nieco późniejszych typów okrętów, to na gotowca jest cała baza danych z tej gry ! Podejrzewam że blue printy tych okrętów potrzebne do zaawansowanego oddania struktury i wytrzymałości jednostek również są o wiele łatwiej dostępne niż te z 2WŚ, no może poza mocno zmodernizowanymi jednostkami które nadal są w służbie, te dane mogą być wciąż tajne :Smile_veryhappy: 

[E--C]
Players
868 posts
13,521 battles
3 minutes ago, mickecobra said:

typy takich rakiet które umożliwiają strzelanie salwami po kilka / kilkanaście małych rakiet w salwie

Znaczy, coś w typie głowicy kasetowej?

Czy salwa rakiet z jednej wyrzutni?

Jeśli to pierwsze, to chyba nie. Głowica zdolna zniszczyć okręt swoje waży, więc jakiej wielkości musiałby być taki pocisk?

Jeśli to drugie, to pewnie by się coś znalazło. Tylko, że było by to dość przegięte. Za duża strefa rażenia.

• Cool 1

[DK-PL]
Players
2,466 posts
28,689 battles
1 minute ago, brzeczyszkiewicz123 said:

Znaczy, coś w typie głowicy kasetowej?

Czy salwa rakiet z jednej wyrzutni?

Jeśli to pierwsze, to chyba nie. Głowica zdolna zniszczyć okręt swoje waży, więc jakiej wielkości musiałby być taki pocisk?

Jeśli to drugie, to pewnie by się coś znalazło. Tylko, że było by to dość przegięte. Za duża strefa rażenia.

Z Harpoona kojarzę te małe anty-rakiety p-lot, te które służyły właśnie do zestrzeliwania wielkich pocisków przeciwokrętowych, one na blisko strzelały również do wrogich okrętów zadając oczywiście znacznie mniejsze obrażenia. Kasetowe to chyba późniejszy okres, ale nie jestem pewien, raczej byłby za tą drugą koncepcją, czyli salwa z całej wyrzutni. Ewentualnie wzorując się na torpedach dać dwa tryby strzelania, salwą i pojedynczo. 

[B-EYE]
Beta Tester
502 posts
10,642 battles

Tak tylko przypomnę że ten wątek jest dla podwodniaków. 

Jeszcze OP nie wlazło a już nerfić chcą.

• Bad 1

[E--C]
Players
868 posts
13,521 battles

Hm, wszystkie przeciwokrętowe do których dotarłem mają/miały głowice kumulacyjną. Ważącą spory % wagi całej rakiety. Ewentualnie atomówkę, ale bez przesady.:Smile_trollface: Może w scenariuszu.

A odpalenie całej salwy pocisków naprowadzanych dalej uważam za przegięcie.

No i systemy naprowadzania w takich rakietach i nosicielach z początku ery (że się tak wyrażę) zbyt rewelacyjne nie były. Część nawet po kablu kierowana była.

Podsumowując, moja wizja przeciwokrętowych, kierowanych wyglądała by tak:

-widzisz cel - możesz trafić. Cel znika- pocisk idzie balistycznym;

-zasięg- do 30km, balans przeładowaniem, prędkością obrażeniami, etc;

-głowica z małym (albo zerowym) splash dmg, ale całkiem sporym podstawowym;

-naraz można naprowadzać tylko jedną (po odpaleniu drugiej, pierwsza idzie balistycznym)

-brak możliwości blind-shotów; np rakieta po odpaleniu bez celu idzie wysoko, spada dopiero za mapą;

-długi dystans uzbrajania;

-szansa na zestrzelenia przez obronę p-lot.

Oczywiście, to moja wizja i nikt nie musi się z nią zgadzać.

• Cool 1

[DK-PL]
Players
2,466 posts
28,689 battles
1 minute ago, domirex540 said:

Tak tylko przypomnę że ten wątek jest dla podwodniaków. 

Jeszcze OP nie wlazło a już nerfić chcą.

Oczywiście, cały czas pamiętamy :Smile_veryhappy: Po prostu pokazane na filmikach z gameplayem SSów kierowane torpedy naprowadziły nas automatycznie na temat rakiet kierowanych :Smile_trollface: Co do samych kierowanych torped i ich możliwości penetracji cytadel, dla mnie kapitalny pomysł, sporo jest tutaj możliwości balansu oraz zróżnicowania względem poszczególnych nacji / tierów / okrętów. 

[E--C]
Players
868 posts
13,521 battles
Just now, mickecobra said:

torped i ich możliwości penetracji cytadel,

A właśnie, bo przegapiłem ten moment. Torpy z OPeków mogą za każdym razem cytadelki wbijać, czy dopiero po tym drugim pingu z OP, po którym schodzą niżej żeby ominąć bąble ochrony p-torp?

[DK-PL]
Players
2,466 posts
28,689 battles
11 minutes ago, brzeczyszkiewicz123 said:

A właśnie, bo przegapiłem ten moment. Torpy z OPeków mogą za każdym razem cytadelki wbijać, czy dopiero po tym drugim pingu z OP, po którym schodzą niżej żeby ominąć bąble ochrony p-torp?

Nie wiem, streama oglądałem "jednym okiem", widziałem tylko że jest możliwość wbijania cytadel. Oczywiście jak dla mnie torpedami to się powinno raczej zadawać krytyki łamiąc kil, no ale dla uproszczenia w naszej arcadówce niech już zostaną te cytadele :Smile_veryhappy: 

Edit. Niepotrzebnie gdybamy, przecież jest już o tym oficjalnie na portalu :Smile_veryhappy::

Gdy cel zostanie „podświetlony”, czyli trafiony wyemitowaną falą sonarową po raz drugi, torpeda zanurzy się głębiej. Pozwoli jej to na eksplozję pod kadłubem okrętu, ignorując ochronę przeciwtorpedową celu i zadanie mu znacznie większych uszkodzeń.

• Cool 1

[B-EYE]
Beta Tester
502 posts
10,642 battles

Ja natomiast mam pomysł jak urozmaicić walkę przeciwko SS. Okręty co powiedzmy 10-20s(DD 10, CA 15, BB 20 CV olewamy) by wypuszczały pinga o jakimś zasięgu (do ustalenia), który by pokazywał gdzie jest zanurzony SS,w formie tego śmiesznego kółka.  Każdy okręt poza CV(nikt i tak nimi grać nie będzie to po co się głowić :) )na 4 by miał zrzucenie bomb głębinowych nawet BB. Przeładowanie było by też zależne od klasy np  DD 30s a BB 2minuty. W ten sposób każdy okręt obrywa jak i broni się przed SS. Okręty z wyrzutnią typu Jeż mogły by bomby zrzucać precyzyjniej i mieć dodatkowo celownik jak z arty z wota.

[E--C]
Players
868 posts
13,521 battles
11 minutes ago, mickecobra said:

Edit. Niepotrzebnie gdybamy, przecież jest już o tym oficjalnie na portalu :Smile_veryhappy::

Gdy cel zostanie „podświetlony”, czyli trafiony wyemitowaną falą sonarową po raz drugi, torpeda zanurzy się głębiej. Pozwoli jej to na eksplozję pod kadłubem okrętu, ignorując ochronę przeciwtorpedową celu i zadanie mu znacznie większych uszkodzeń.

Przeczytaj dokładnie moje pytanie. :cap_haloween:

Zastanawiałem się właśnie, czy cytki tylko po drugim pingu są możliwe.

[B-EYE]
Beta Tester
502 posts
10,642 battles
1 minute ago, brzeczyszkiewicz123 said:

Przeczytaj dokładnie moje pytanie. :cap_haloween:

Zastanawiałem się właśnie, czy cytki tylko po drugim pingu są możliwe.

Z tego cytatu wynika, że tak

[DK-PL]
Players
2,466 posts
28,689 battles

Wiecie co ? Od zawsze byłem przeciwny okrętom podwodnym w grze, ale czytając jak WG planuje to zrobić to zaczyna mi się podobać :Smile_veryhappy: Tylko jeszcze niech ogarną te ich prędkości, nie powinny być jak dla mnie za wysokie. Za to bardzo podoba mi się naprowadzanie torped na drugi ping, aktywny sonar = wykrycie okrętu podwodnego (dokładnie jak w Harpoonie !), pasywne hydro dające tylko ogólny namiar co do kierunku celu (również jak w Harpoonie !). No i sprzęt eksploatacyjny, a więc:

- pełne zanurzenie, będziemy mieli rozgrywkę full 3D, a więc powierzchnia, powietrze, pod powierzchnią (niemal jak w kosmicznym RTSie Homeworld ! :Smile_veryhappy:);

- snorkel (chrapy), na razie opisują to tylko jako uzupełnianie powietrza, ale podejrzewam że na wyższych tierach będzie służyło również do poruszania się na dieslach na peryskopowej i jednoczesnego ładowania baterii; 

- odzyskiwanie tlenu = "... rozdać pochłaniacze potasowe załodze" :Smile_veryhappy: ; 

- ulepszony sonar (???), to nie jest opisane dokładniej :Smile_hiding: