Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
YabbaCoe

0.8.7 - Vylepšení Matchmakeru

9 comments in this topic

Recommended Posts

[WG]
WG Staff
4,430 posts
4,348 battles

Kapitáni!

Matchmaker ve verzi 0.8.7 prošel velkými změnami. Nyní po kalibraci 20ti bitev už například s osmičkou potkáte desítky pouze v 40% bitev. Více informací v článku

Jak se vám tato změna líbí?

• Cool 1

[IDDQD]
Players
2,097 posts
20,463 battles
40 minutes ago, YabbaCoe said:

Kapitáni!

Matchmaker ve verzi 0.8.7 prošel velkými změnami. Nyní po kalibraci 20ti bitev už například s osmičkou potkáte desítky pouze v 40% bitev. Více informací v článku

zajímalo by mě jak jsou zohledněný T10 lodě, který jsou vždy top tier. Znamená to, že když budu hrát 20x s T10 lodí tak pak když vytáhnu T8 tak budu automaticky low tier aby se to dorovnalo? 

Players
5,080 posts
30,603 battles
Před 1 hodinou YabbaCoe řekl/a:

Kapitáni!

A to ti přijde málo ? To je pořád skoro každá druhá bitva v T8 proti T10.

[WG]
WG Staff
4,430 posts
4,348 battles
Před 31 minutami Quetak řekl/a:

zajímalo by mě jak jsou zohledněný T10 lodě, který jsou vždy top tier. Znamená to, že když budu hrát 20x s T10 lodí tak pak když vytáhnu T8 tak budu automaticky low tier aby se to dorovnalo? 

"Po krátkém období kalibrace, která zabere pro každý typ bitvy a každou úroveň lodí 20 bitev, zajistí systém tvorby týmů, že procentní podíl bitev s loděmi konkrétní úrovně nepřekročí stanovené limity." Čili kalibrace proběhne pro každou úroveň lodí. Vykalibrovaný MM se pak vztahuje na tier, který si do bitvy zvolíš.

Před 4 minutami ims21 řekl/a:

A to ti přijde málo ? To je pořád skoro každá druhá bitva v T8 proti T10.

Může to být i méně, ale rozhodně se ti už nestane, že prakticky každou druhou bitvu jsi v desítkách. Doteď byl žádný limit, takže jsi klidně mohl být "neustále" o dva tiery výše

• Cool 1

[PPH]
Players
645 posts
14,220 battles

Tak mě připadne že to je krok správným směrem... hrát T8 je vážně pain... jen... ta kalibrace 20ti bitev de facto znamená... že už nehraješ T8 ale T9 páč máš pravděpodobně přeexpeno :-D

[IDDQD]
Players
2,097 posts
20,463 battles
9 minutes ago, YabbaCoe said:

"Po krátkém období kalibrace, která zabere pro každý typ bitvy a každou úroveň lodí 20 bitev, zajistí systém tvorby týmů, že procentní podíl bitev s loděmi konkrétní úrovně nepřekročí stanovené limity." Čili kalibrace proběhne pro každou úroveň lodí. Vykalibrovaný MM se pak vztahuje na tier, který si do bitvy zvolíš.

Může to být i méně, ale rozhodně se ti už nestane, že prakticky každou druhou bitvu jsi v desítkách. Doteď byl žádný limit, takže jsi klidně mohl být "neustále" o dva tiery výše

good, to je lepší než jsem čekal. Že si to bude pamatovat každý tier zvlášť. Za mě dobrá změna. 

[POFF]
[POFF]
Players
442 posts
9,506 battles
V 21. 8. 2019 v 18:24 von_chom řekl/a:

proc se mm neporesil pridanim battletieru 11 ci 12 ?

Protože by to dáválo smysl a s velkou pravděpodobností by to ten problém vyřešilo. Ale proč se nešrábat za levým uchem pravou nohou, že?

• Funny 1

[KG_CZ]
Beta Tester
37 posts
14,752 battles

Tak zatím to asi není úplně přesné, ale je těžké najezdit dost bitev, aby bylo na statistiku. Zatím to vypadá, že nový MM dohlíží, aby bitev T+2 bylo přesně těch 40% a k tomu přidává kupu chovanců nějakého ústavu. Střihl jsem si hromadu her v T5 a za posledních 20 bylo přesně 8 v T7. Fakt, nekecali. Horší je, že s T5 jsem z těch osmi "sedmičkových" bitev prohrál šest a byl jsem u toho dvakrát první, jednou druhý a jednou třetí. Tomu říkám motivace k hraní, když nejméně v 25% klání člověk vyfasuje tým, který neomylně prohraje a dá jeho nejslabší lodi vyniknout. Nevím jak vy, ale já bych ocenil trochu lepší spoluhráče a nějaké to horší umístění v žebříčku by mě netrápilo. WR mi od nasazení 0.8.7 klesl přesně na 50%, takže se zdá, že je vlastně úplně jedno, jak hrajete, protože lidem s vysokým WR dáme jelita, která ho potopí a lidem s nízkým WR přidáme pár hrdinů, aby je vytáhli. Ve výsledku WR reprezentuje velice strmou Gaussovu křivku, kde skoro všichni mají 50% a nemusí pro to dělat nic jiného, než hrát a hrát. Díky, přesně tohle jsme potřebovali, abychom se naučili pokoře.

• Cool 1

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this