Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
luk_305

Plywanie po lini

25 comments in this topic

Recommended Posts

[PL_MZ]
Players
35 posts
14,433 battles

Witam czy nie dało by się wyeliminować pływania po lini mapy. Bo większość graczy wykorzystuje ten fakt i nie da się ich tarfić . Moja sugestia jest taka by za linia kończ mapy zrobić pole miniowe . gdzie grac ma 15 -20 sekund jak w czołgach na powrót na pole bitwy

Players
2,576 posts
6,082 battles
1 minutę temu, luk_305 napisał:

Witam czy nie dało by się wyeliminować pływania po lini mapy. Bo większość graczy wykorzystuje ten fakt i nie da się ich tarfić . Moja sugestia jest taka by za linia kończ mapy zrobić pole miniowe . gdzie grac ma 15 -20 sekund jak w czołgach na powrót na pole bitwy

Nie da się, musisz nauczyć się z tym żyć.

[MS-B]
Beta Tester, Players
1,232 posts
10,177 battles

A ja zawsze myślałem ze łatwiej kogoś trafić jak pływa po linii :cap_hmm:.

• Cool 5

[MORIA]
Players
7,476 posts
37,182 battles
6 minutes ago, domirex540 said:

Chyba że to Chaba/Mogador na booscie, wtedy jest to jeszcze bardziej upierdliwe

Henryk też.

• Cool 1

[M-D]
Beta Tester
309 posts
9,086 battles

Autor chyba zapomniał jak było kiedyś.

To, co się dzieje teraz przy linii to jest pikuś w porównaniu do tego co było dawniej. Niektórzy to byli wręcz mistrzami walki przy liniach i zatopić takiego mistrza to dopiero był wyczyn, bo nic go nie blokowało, nic nie wstrzymywało, nic nie zabierało mocy silnika, można było się kręcić raz tak, raz siak, zmniejszać lub zwiększać dowolnie moc silnika momentalnie, a także natychmiastowo kątować się w kierunku aktualnego zagrożenia. 

Teraz to okręt do linii się lepi jak do , traci moc, łajba kręci się jak jakaś balia, a nie prawdziwy okręt, przyspiesza jak hulajnoga do setki. Jednym słowem dramat. 

Aktualnie to nawet lubię jak ktoś przy liniach się kręci. Łatwo takiego znokautować, a na dodatek, gdy jest dany typ na tych linach zbyt długo, to ma się stuprocentową pewność, że już nie ucieknie, bo nie zdąży. 

Autorowi polecam naukę strzelania do tańczących na linii. Nie jest to nic trudnego. Wystarczy odrobina wprawy.  W końcu linia jest elementem stałym, więc strzela się jak po linijce. 

[MAX]
Players
418 posts
21,220 battles
14 godziny temu, henryk5pio napisał:

Bzdura. Wystarczy zrobić coś takiego jak w evencie postapokalipsy. Po 15-20 sekundach okręt zaczyna dostawać poważne obrażenia, lub krótszym czasie, ale bez ograniczania mocy maszyn. Proste.

• Cool 2

[-SBF-]
Alpha Tester, In AlfaTesters
8,315 posts
14 hours ago, henryk5pio said:

Dlaczego się nie da?

• Cool 3

[PLO]
Players
372 posts
7,114 battles
14 hours ago, luk_305 said:

Moja sugestia jest taka by za linia kończ mapy zrobić pole miniowe

I to jest bardzo dobra sugestia. 

34 minutes ago, Jasoandr said:

Bzdura. Wystarczy zrobić coś takiego jak w evencie postapokalipsy.

W ten czy inny sposób. Bardzo fajnie to działa w operacji Dynamo (chyba), gdzie są miny na "zakazanym" obszarze. 

[P-W-C]
Community Contributor
589 posts
5,016 battles

Podobne pomysły już się pojawiały wielokrotnie i nie są wcale takie złe. Wypływasz po za mapę to giniesz proste. Tylko wtedy zaczną się krzyki podobne do tych jak w Wot, gdy arta utopi się w wodzie. Gdzie brakuje Ci jednego fraga do krakena, teraz masz możliwość na takim gościu go nabić. Gdyby wprowadzili "miny" na linii mapy to nie bardzo :)

• Cool 5

[MS-B]
Beta Tester, Players
1,232 posts
10,177 battles

Zrobić tak duuuuuuże mapy, by gracze nie zdarzyli dopłynąć do granicy w 20 minut :cap_haloween:

A nie... to by się spodobało wielu "graczom" :cap_hmm:

• Funny 1

[MORIA]
Players
7,476 posts
37,182 battles
4 hours ago, Druvik said:

Podobne pomysły już się pojawiały wielokrotnie i nie są wcale takie złe. Wypływasz po za mapę to giniesz proste. Tylko wtedy zaczną się krzyki podobne do tych jak w Wot, gdy arta utopi się w wodzie. Gdzie brakuje Ci jednego fraga do krakena, teraz masz możliwość na takim gościu go nabić. Gdyby wprowadzili "miny" na linii mapy to nie bardzo :)

Miny to całkiem dobry pomysł 

[AKI]
Players
4,181 posts
7,672 battles

Dobry pomysł do czasu kiedy wam padnie ster przy takim polu minowym. Zmieniać tego nie trzeba, są rzeczy bardziej wymagające uwagi WG.

• Cool 3

[-DWS-]
Beta Tester
5,129 posts
15,858 battles
29 minutes ago, FM6a said:

Dobry pomysł do czasu kiedy wam padnie ster przy takim polu minowym. Zmieniać tego nie trzeba, są rzeczy bardziej wymagające uwagi WG.

Fakt, to jest trochę upierdliwe, ale bez przesady. Kiedyś faktycznie można było przegięte manewry na linii robić, teraz kończy się dość szybko wytraceniem prędkości i zebraniem srogich buł.

Zupełnie innym problemem są "pancerniki liniowe", choć i Siemki 20km torpedami też czasem tak grają. A ostatnio jak grałem tym francuzem T5, to widziałem takiego Fubuki. Co prawda Fubu ma torpedy "tylko" 10km, ale gość był zdeterminowany wykorzystywać ten zasięg co do centymetra.

Tak sem myślę, jakby WG wprowadziło zasadę, że im dalej od wroga jesteś, tym mniej XP i kasy dostajesz. Znaczy zrobienie 10k z bliska będzie lepiej wynagradzane niż zrobienie 10k z końca mapy. Tyle, że to może zaowocować inną patologią, nie wiem czy nie gorszą.

Players
2,576 posts
6,082 battles
6 godzin temu, Druvik napisał:

Dokładnie, obecnie jak ludzie widzą w Matchmaking Monitorze, że mają małą szansę na wygraną, to i tak grają, a przez miny zaczną się zabijać, aby szybciej skończyć bitwę i zacząć nową czym innym.

7 godzin temu, Greyshark napisał:

Dlaczego się nie da?

Bo nie. :Smile_glasses:

[HOB]
Moderator
1,821 posts
7,672 battles

Jakiś czas temu przedstawicielstwo WG nie widziało w tym problemu, więc trzeba jeszcze poczekać aż zmienią zdanie (co się zdarza w wielu kwestiach, we wszystkich grach WG).

Wówczas jak dobrze pamiętam - wspomniałem że mechanika daje przewagę (ciężej dobrać poprawkę, choć to można wyćwiczyć) i zaproponowałem by zadawało obrażenia jak przy taranowaniu sojusznika podczas bycia różowym

[WIDMO]
Players
189 posts
13,446 battles

Pływanie po linii można w bardzo szybki i łatwy sposób wyeliminować. Wystarczy że fizyka będzie taka kiedy np.: uderzymy w wyspę. Kiedy okręt uderzy w bandę to się zatrzymuje i żeby wykręcić to trzeba dać wsteczny. :)

• Cool 1

Players
247 posts
9,056 battles
53 minutes ago, ochucki5 said:

kupa i tyle jak ta cała gra i  pomysły

Ale 14k bitew się z tyłka nie urwało ;)

Wystarczy aby delikwent otrzymał utratę HP, tak jak podczas taranowania z sojusznikiem, tylko skala obrażeń by musiała wzrosnąć o odpowiednią wartość - np 0,5% z całej puli jaka została / sekunda na linii

[B-EYE]
Beta Tester
502 posts
10,642 battles

Jest prostsze rozwiązanie. Przywalenie w linię = przywalenie w wyspę. Problem rozwiązany.

Players
194 posts
2,919 battles

jest masa prostych rozwiązań a jakoś WG nic nie chce z tym zrobić ;p

[A-TOM]
Beta Tester
487 posts
6,353 battles

Jest teraz lepiej niż było, na starych zasadach ustrzelić krążka na lini było mistrzostwem, ale pomysł z linią jako wyspą mi się podoba. Tylko żeby się na tym zblokować nie dało

• Cool 1

[PVVC]
Players
81 posts
9,877 battles
20 godzin temu, Issithin napisał:

Zrobić tak duuuuuuże mapy, by gracze nie zdarzyli dopłynąć do granicy w 20 minut :cap_haloween:

A nie... to by się spodobało wielu "graczom" :cap_hmm:

Mi się już taki pomysł niepodoba. Mapa ładowała by się pewnie dłużej niż trwa bitwa. Połowa graczy byłaby afk na starcie i to bez złych intencji tylko na skutek błędów technicznych.

[P-W-C]
[P-W-C]
Players
262 posts
19,141 battles

Ja bym dawał opcję zniszczenia okrętu wskutek ataku randomowych kutrów torpedowych tudzież po dłuższym bujaniu się po linii samozatopienie - dowódca ucieka z pola walki, zostaje ukarany za tchórzostwo 😉

Sign in to follow this