Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Marshal00

Build kapitana na francuskie niszczyciele.

28 comments in this topic

Recommended Posts

[ZGZ]
[ZGZ]
Players
1,483 posts
18,609 battles

Zastanawiam się czy perk na kamuflaż w przypadku tej linii to 'must have'. Zainwestowałem w aft,  bft, ifhe, bastion, adrenalinę. Przydałby się nadzorca oraz dodatkowe hp. Wtedy nie ma już miejsca na camo. Mamy zadowalający reload dział i torped. Gram na razie hybrydą stylu khaby i klasycznego niszczyciela celem użycia niezłych torped. Jednak permanentny spot przez wrogi niszczyciel, którego nie mogę wykryć mając spot 7 km + oznacza nieraz port przy fokusie przeciwnika. Mimo to można jeszcze torpedować bez wykrycia. Więc czy jest sens brać camo i z czego rezygnować? Testy robiłem na 7 tierze.  Później zmienia się parabola i może wywalić ifhe i przejść na ap i camo?

skill.PNG.203bf1864a26ec7f7573e26ae7f0c3

Do kiedy darmowy reset kapitana? ;)

[P-W-C]
Beta Tester
482 posts
12,084 battles

Na razie gram tierami 5 i 6 na takim kapitanie (cel priorytetowy, bastion, bft, camo, radiolokacja, ifhe) i zamierzam go używać w takiej konfiguracji do 7, a może nawet i do 8. Na poziomie 9 i 10 zamienię ifhe na dodatkowe hp i może dorzucę lepszy obrót dział lub adrenalinę, reszta bez zmian.

Jeśli chodzi o styl gry francuzami, to na początku staram się porozstawiać po kątach wrogie deski. Podpinam się pod jakiś nasz niszczyciel z dobrym camo i płynę za nim, wspierać go w walce o capy. Jak już mamy przewagę w tym aspekcie, to można się trochę poszarpać z krążkami i panckami, czasem strzelam z dystansu, czasem podchodzę blisko i torpeduję.

Camo i radiolokacja są dla mnie must have na każdej desce.

[TF16]
Players
2,436 posts
25,421 battles

Nie mam ifhe, celu priorytetowo i radiolokacji na Mogadorze, mam za to camo, i dodatkowe hp. Nie mam też zasięgu dział (mam na modułach). Kamo uważam za must have. Wymaksowanym mam wykrywalność na poziomie 7.1. Tym samym większość desek mnie widzi dużo wcześniej niż ja je. Tę różnice w spicie niweluje moja prędkość, dzięki której dopadnę wrogie dd nim zdąży zawrócić. Ifhe jest do przemyślenia. 

[MS-B]
Beta Tester, Players
1,236 posts
10,872 battles

I najważniejszy perk za 0 punktów - biała flaga: „Okręt po wyspotowaniu prze przeciwnika wywiesza biała flagę i automatycznie wraca do portu” :cap_haloween:

Beta Tester
5,182 posts
16,654 battles
22 minutes ago, Issithin said:

I najważniejszy perk za 0 punktów - biała flaga: „Okręt po wyspotowaniu prze przeciwnika wywiesza biała flagę i automatycznie wraca do portu” :cap_haloween:

A ja gupi myślałem, że czapke nie widke dostaje

[DK-PL]
Players
2,948 posts
32,422 battles

U mnie bez zmian jeśli chodzi o pomysły na tą linię, a zostawiam wszystko  od T4 (minus tam gdzie są premki):

T4 Bourrasque (torpedowy): 1 PT, PM; 2 AR, LS; 3 SE, TAE, BFT; 4 CE. Uniwersalny build bazujący głównie na niewidziałce i strzelaniu torped z niewidki, na low tiery gdzie nie ma radarów jak znalazł.

T5 Siroco (premka): Podpasuje każdy kapitan, ale bardziej skłaniam się ku artyleryjskiemu. 

T7 Vauquelin + T8 Le Terrible (premka) (artyleryjski pośredni): Auboyneau: 1 PT, PM; 2 AR, LS; 3 SE, BFT, DE; 4 CE. Najważniejsze dla mnie tiery to też najlepszy kapitan. Bez Expert Marxmana obrót dział jest jak na Błyskawicy na której gram tak od samego początku więc się przyzwyczaiłem. Musi być Demo Expert by palić, musi być kamo by torpić i zajmować capy dla bostowania palenia oraz reloadu z dewastującego, zaś wkurzając BeBeczki z dystansu nafarmimy 1mln potencjalnych dla +5% speeda :Smile_trollface: Na T7 zasięg bez AFT jest wystarczający (gram bez niego od początku na Błyskawicy która ma przecież równe 12km).

T9 Mogador (artyleryjski dalekiego zasięgu): 1 PT, PM; 2 AR, LS; 3 SE, BFT, DE; 4 AFT (moduł na reload + moduł na obrót wież by zrównoważyć słabszy obrót bez EM). Najgorsze kamo z całej linii więc zamiast niego AFT, tak dla odmiany by choć jeden kapitan był całkiem inny. Jest to tzw, Kaba build, spamer dalekiego zasięgu. Bez Expert Marxmana i z modułem na reload obrót jest nieakceptowalny dlatego moduł na obrót zamiast -7% rozrzutu. Dzięki temu wracamy na bazowy obrót wież tracąc tylko 5% reloadu i rozrzut, który dla HE spamera na daleki zasięg nie jest tak istotny.  

T10 Kleber + T6 Aigle (premka) również po raz kolejny + T8 Le Terrible (premka) (artyleryjski bliskiego zasięgu): Honore: 1 PM; 2 JoAT, EM, AR, LS; 3 SE, BFT; 4 CE (moduł na reload). Tutaj poświęcając Demo Experta bierzemy Expert Marxmana gdyż bazowy obrót T6 jest fatalny, zresztą podobnie jak T10 z modułem na reload. Na low tierach APki robią z krążków mielone więc i tak będzie się ich używać często. Na high tierach mając kamo poniżej 7km również z tak bliska będzie można postrzelać z AP.

Brak perków:

IFHE: nawet z tym perkiem nie dobijamy 32mm peny, więc jak dla mnie nie warto (sytuacja może się zmienić po zapowiadanym rebalansie IFHE).

RPF: na tak szybkich okrętach znakomity, dość wspomnieć że kapitalnie sprawdza się na T10 CA Henry IV, dzięki niemu mamy bardzo często gratisowego fraga na bitwę, bo dogonimy prawie każdego DDka, niezastąpiony na klanówki, niestety FR DDki są perk hungry i bez osłabiania siły ognia nie starczy nam na radio (jakby się kto upierał to można wymienić DE+PT na RPF). 

Cała linia do T8 jest jak najbardziej również torpedowa. T9 i T10 mają owszem najlepsze i najwięcej torped, ale z racji tego że ich zasięg jest wciąż ten sam, zaś kamo coraz gorsze + dochodzą radary, obawiam się że będzie mniej okazji do torpienia.

Styl gry:

1. Polowanie na DDki, jak napisał kolega powyżej, mamy gorsze kamo ale z dopalaczem dopędzimy każdą deskę która nas wyspotowała i zamordujemy z reload boostera :cap_rambo: Ewentualnie gdy się schowa za dymem torpimy lub przepędzimy z capa.

2. Gdy DDki są martwe, a my mamy jeszcze HPki to palimy na speed boście wszystko dookoła.

3. Gdy dostaniemy już sporo trafień i jesteśmy na ogryzku, zmieniamy się w ninja torpedowca, będzie to ostatni etap bitwy, nie będzie wrogich DD które nas wyspotują więc wykorzystujemy niewielki margines niewidziałki by torpić większe łajby.  

4. Dodatkowo podczas całej bitwy wykorzystujemy dużą prędkość by "teleportować" się między capami, płyniemy tam gdzie jest najprawdopodobniej wolne. 

... to wszystko oczywiście w teorii :Smile_veryhappy:

!4 bourrasque(torp).jpg

!7 vauqu(kamo).jpg

!9 mogad (kababuild).jpg

!6 8 10 aigle kleb leterrib_honore(exmarks).jpg

• Cool 3

[DK-PL]
Players
2,948 posts
32,422 battles
3 hours ago, Lucius_Dentatus said:

ja gram z taką konfiguracją Honore'a

Pamiętaj że im mniej HP tym bardziej zmniejszony dmg na FR DD (cecha linii) = dłużej żyjesz na mniejszej ilości HP = lepiej wykorzystujesz adrenalinę. Tak więc jak dla mnie na FR DD adrenalina must have nawet kosztem obrotu wież.

[E--C]
Players
1,534 posts
16,212 battles

@mickecobraa jaki build byś polecił przy założeniu:

1.) jeden kapitan dla całej linii;

2.) ten specjalny, jakmutam co w następnej aktualizacji będzie.

Myślałem o tym, co masz na grafice z Vaquelin, na TX ładując mod na zasięg na ostatnim slocie.

• Cool 1

[DK-PL]
Players
2,948 posts
32,422 battles
19 minutes ago, brzeczyszkiewicz123 said:

Myślałem o tym, co masz na grafice z Vaquelin, na TX ładując mod na zasięg na ostatnim slocie.

Tak, też robiłbym dokładnie takiego gdybym miał wrzucić nowego specjalnego kapitana na T10. Czyli moduł na zasięg zamiast reloadu, wtedy zostaje bazowy obrót wież nie spowolniony modułem na reload + mamy zasięg do spamowania bez potrzeby inwestowania 4pkt w AFT.

• Cool 1

[DK-PL]
Players
2,948 posts
32,422 battles
1 hour ago, brzeczyszkiewicz123 said:

2.) ten specjalny, jakmutam co w następnej aktualizacji będzie.

Aha, jeszcze ta sprawa, jeśli się nie mylę czyta się: "Filip Ubłenu". 

Jeśli jest tu jakiś znawca francuskiego niech potwierdzi lub poprawi :Smile_veryhappy:

• Cool 1

[-FWS-]
[-FWS-]
Players
178 posts
23 godziny temu, mickecobra napisał:

Bez Expert Marxmana i z modułem na reload obrót jest nieakceptowalny dlatego moduł na obrót zamiast -7% rozrzutu

Dzìeki za to i resztę. Kompletnie nie przyszło mi na myśł by na desce dać ten moduł.... 

Mam co prawda tylko 6t, ale dzięki darmowrmu resetowi WG mogłem sobie popływać na różnych ustawieniach i wybrać w miarę optymalne dla mnie rozwiązanie.

Wziąłem cel priorytetowy, moduły, bastion, adrenalina, hp, podst. tr strzel, nadzorca i kamo.

Teoretycznie brakuje punktów na:

-podpalanie, ale i bez niego pali (w ostatniej grze 11 pożarów😀)

-radiolokację, ale wybrane perki sa mi bardziej potrzebne,

-obrót dział, ale polepszylem to ulepszeniem na 3 slocie, a gorszy przeład z tego tytułu polepszylem perkiem podstawowy trening strzelecki,

-zasięg, ale do 9tki i tak program bliżej przeciwnika😀,  a na 9tce założę ulepszenie na zasięg, o ile bedzie potrzebne.

Za mało punktów.... Wybrałem więc kompromis.

No i przy zmianie stylu gry z gównianego okrętu zrobil się conajmniej grywalny. Zrobiłem nim szybko dyrektywę na kasę francji, bo obwieszony smoczymi flagami i kamo na kasę dał zarobić ponad 900 tyś. na bitwę (przy bazowym exp ponad 1700).

• Cool 1

[THESO]
Players
8,803 posts
44,830 battles
On 8/6/2019 at 10:24 AM, mickecobra said:

Bez Expert Marxmana i z modułem na reload obrót jest nieakceptowalny dlatego moduł na obrót zamiast -7% rozrzutu. Dzięki temu wracamy na bazowy obrót wież tracąc tylko 5% reloadu i rozrzut, który dla HE spamera na daleki zasięg nie jest tak istotny

Ale na LeTerrible jeszcze nie ma slotu nr 6. Ja przyzwyczaiłem się i dobrze się gra. 

[DK-PL]
Players
2,948 posts
32,422 battles
51 minutes ago, MacArthur92 said:

Ale na LeTerrible jeszcze nie ma slotu nr 6. Ja przyzwyczaiłem się i dobrze się gra. 

Dlatego na Le Terriblu moduł na rozrzut, a powyżej na obrót. Zresztą Le Terribl to premka, można tam wsadzić kapitana z EM jak i bez. 

[THESO]
Players
8,803 posts
44,830 battles
1 hour ago, mickecobra said:

Dlatego na Le Terriblu moduł na rozrzut, a powyżej na obrót. Zresztą Le Terribl to premka, można tam wsadzić kapitana z EM jak i bez. 

Ja mam na nim EM.

Players
5,398 posts
24,445 battles
On 8/6/2019 at 9:42 PM, mickecobra said:

Pamiętaj że im mniej HP tym bardziej zmniejszony dmg na FR DD (cecha linii) = dłużej żyjesz na mniejszej ilości HP = lepiej wykorzystujesz adrenalinę. Tak więc jak dla mnie na FR DD adrenalina must have nawet kosztem obrotu wież.

Na niskich tierach, tak razem z V, to obrót dział jest często nawet ważniejszy niż buff do przeładowania. Szczególnie, że nie mamy RPF, żeby wcześniej ustawić działa i walczymy na bardzo bliskich odległościach, zaciekle manewrując przed ostrzałem innych okrętów wsparcia. Moim zdaniem 18 s obrotu  jest wtedy bardzo uciążliwe dla gunboata z balistyką US, który chce iść na zbliżenie, a nie w ucieczkę. Na większych mapach nie jest to już aż tak istotne. Np. dla Błyski 18 s jest całkowcie wystarczające. Ważne, że działa nadążają za manewrami.

Z moich obserwacji też wynika, że nie warto fiksować się tylko na jednej rzeczy typu. potencjalny DMG/s. Bywa, że ogólny komfort gry jest ważniejszy. Bitwy to też nie starcia 1 vs 1. Ja np. mam zasadę, że jeżeli mam dym bez hydro i z niego strzelam, albo okręt walczy na noże, to prawie zawsze biorę wykrywanie torped. Inni sobie wtedy nadziewają się na stalowe rybki, ja bardzo rzadko. Wychodzę z założenia, że co bym tam nie ugrał, to moim psim obowiązkiem dechy jest nie zdechnąć i spotować do końca. A jak decha łapie rybki, to już w ogóle taka dyskwalifikacja gracza.

Myślę też, że jakiej kombinacji perków byśmy nie skorzystali, to i tak podobnie na tym wyjdziemy. W jednej sytuacji ugramy więcej, w innej mniej, albo z braku informacji przegramy na punkty. Chociaż muszę przyznać, że na wysokich tierach bez RPF-u, czuję się już goły i wesoły. Tam informacja jest często dużo ważniejsza niż pozosyałe charakterystyki. Z drugiej strony nikt nas nie zmusza klepać wszystkich okrętów na jedno kopyto, bo to byłoby nudne.

• Cool 2

Beta Tester
502 posts
10,664 battles

Ja się zastanawiam czy nie zrobić buildu AFT plus moduł na zasięg. Takie wredne dziadostwo palące BB z 17 km

[TF16]
Players
2,436 posts
25,421 battles
9 hours ago, domirex540 said:

Ja się zastanawiam czy nie zrobić buildu AFT plus moduł na zasięg. Takie wredne dziadostwo palące BB z 17 km

Bez sensu, po co ci 17 km do palenia pancerników skoro 14,8 to świat i ludzie. Bez problemu idzie strzelać do pancków na 11-12 km z niewielkim ryzykiem trafienia przez grubego. Na rankach Mogadorem spaliłem calutką Georgię (fakt, że samotną) sam tracąc może 10% HP. Mam moduł na zasięg, ale za to w perkach nie zakładałem przedłużenia zasięgu. Da się wykorzystać te punkty lepiej. 

• Cool 3

[GLORY]
Players
439 posts
15,846 battles

I najważniejszy perk za 0 punktów - biała flaga: „Okręt po wyspotowaniu prze przeciwnika wywiesza biała flagę i automatycznie wraca do portu

I do tego możliwość samozatopienia okrętu, gdy przeciwnik się zbliży do portu. 

[DK-PL]
Players
2,948 posts
32,422 battles
12 minutes ago, Thorgerder said:

I do tego możliwość samozatopienia okrętu, gdy przeciwnik się zbliży do portu. 

Teraz wiecie czemu te DDki mają tak szybkie torpedy :Smile_teethhappy: Żeby nie było możliwości w akcie desperacji dania full speeda + dopalacza +20%, następnie odpalenia torped, wyprzedzenia ich i wpłynięcia we własne rybki, by dokonać swoistego samozatopienia :etc_red_button:

• Funny 2

[GLORY]
Players
439 posts
15,846 battles
On 8/17/2019 at 3:59 PM, mickecobra said:

Teraz wiecie czemu te DDki mają tak szybkie torpedy :Smile_teethhappy: Żeby nie było możliwości w akcie desperacji dania full speeda + dopalacza +20%, następnie odpalenia torped, wyprzedzenia ich i wpłynięcia we własne rybki, by dokonać swoistego samozatopienia :etc_red_button:

Przydało by się jeszcze wymienić port w Marsylii na Tulon :)

• Funny 1

[MS-B]
Beta Tester, Players
1,236 posts
10,872 battles

Nie spieszcie się tak z budowaniem kapitanów, patrząc po możliwościach bojowych francuskich DD w 2-3 patche będzie buff :cap_like:

• Cool 1

[-DWS-]
Beta Tester
5,129 posts
15,858 battles
2 hours ago, Issithin said:

Nie spieszcie się tak z budowaniem kapitanów, patrząc po możliwościach bojowych francuskich DD w 2-3 patche będzie buff

Hmmm, pływałem tylko dwoma, ale nie zauważyłem jakiejś wielkiej ułomności.

Zauważ, że sporo graczy dostało z kontenera okręt z dowódcą 3 czy 5 punktów i miało nim zrobić misję na 15k XP. No to robili tym co mieli, bo nie każdy ma gotowego kapitana pod ręka.

[WOB]
Players
4,858 posts
18,524 battles
6.08.2019 o 06:39, Marshal00 napisał:

Do kiedy darmowy reset kapitana? ;)

Tuż, tuż... Wymodliłeś :)

Sign in to follow this