Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
dpira75

Ujednolicenie klawiszy odpowiedzialnych za uruchomienie sprzętu eksploatacyjnego

21 comments in this topic

Recommended Posts

[ZGZ]
Players
27 posts
19,378 battles

Witam 

Może WG zajmie się ujednoliceniem klawiszy odpowiedzialnych za uruchomienie sprzętu eksploatacyjnego (bo czasami bierze mnie :etc_swear:). A nie wymyśla nowe cuda wianki.

Panuje tu wielki ..., nie tylko pomiędzy nacjami ale tez w tej samej klasie okrętów. Dla przykładu wycinek w linii FR  
FR Doładowanie silnika
DD: T, Y      CA: Y, U      BB: Y, U
FR Przyspieszacz ładowania głównej baterii
DD: T         CA: U, I      BB: Y
FR Grupa naprawcza
                   CA: U        BB: T

Jeśli gra się tylko paroma okrętami to da się przyzwyczaić. Ale jak często zmienia się nację i klasę okrętu to często uruchamia się inny sprzęt od zamierzonego.

Często gra się na tzw. pamięć i odruchowo wciska się klawisze na klawiaturze. Lecz dochodzi Już do sytuacji że tej samej nacji i klasy okręty na różnych tierach mają różne klawisze odpowiadające za ten sam sprzęt eksploatacyjny.

Aby WG coś z tym zrobiło musi być nacisk ze strony graczy.

Więc zainteresowanych zapraszam do dyskusji.

• Cool 3

[TF16]
Players
2,270 posts
22,163 battles
12 minutes ago, dpira75 said:

Aby WG coś z tym zrobiło musi być nacisk ze strony graczy.

Więc zainteresowanych zapraszam do dyskusji.

Wiesz gdzie WG ma nacisk ze strony graczy?

• Cool 3
  • Funny 2

[ZGZ]
Players
27 posts
19,378 battles

Wiesz gdzie WG ma nacisk ze strony graczy?

Wiem, że jest tam ciemno bo słoneczko nie dochodzi.

Lecz może ...

Modder
4,873 posts
22,141 battles

Zrób to sobie sam, bo się nie doczekasz. Wystarczy ustawić kilka profili zameniających klawisze na klawiaturze, dać im sensowne nazwy i przełączać się na odpowiedni profil po wybraniu okrętu. U mnie na Razerze to kilka minut roboty. Co prawda powstanie duży problem, jak zapomnimy się przełączyć ;-)

Już część klawiszy w ten sposób przemapowałem, bo w inny się nie da. Np ESC niechcący naciskałem i pojawiało się menu w czasie gry, więc przeniosłem na klawisz PAUSE będący poza zasięgiem palców. Dla PAGE UP. PAGE DOWN przypisałem ruchy kółka myszki, bo mam mychę bez kółka ;-) Zablokowałem też CAPS, żeby nie pisać w czacie wielkimi literami.

image.png.e183da7d08c23e9c65f5d69931430023.png

• Cool 1

Weekend Tester
759 posts
40 minut temu, Odo_Toothless napisał:

Zrób to sobie sam, bo się nie doczekasz. Wystarczy ustawić kilka profili zameniających klawisze na klawiaturze, dać im sensowne nazwy i przełączać się na odpowiedni profil po wybraniu okrętu. U mnie na Razerze to kilka minut roboty. Co prawda powstanie duży problem, jak zapomnimy się przełączyć ;-)

Już część klawiszy w ten sposób przemapowałem, bo w inny się nie da. Np ESC niechcący naciskałem i pojawiało się menu w czasie gry, więc przeniosłem na klawisz PAUSE będący poza zasięgiem palców. Dla PAGE UP. PAGE DOWN przypisałem ruchy kółka myszki, bo mam mychę bez kółka ;-) Zablokowałem też CAPS, żeby nie pisać w czacie wielkimi literami.

image.png.e183da7d08c23e9c65f5d69931430023.png

Nie chce mi się z tym bawić.

Wolałbym jednolitość ale przyzwyczaiłem się już po kilku latach gry w WOT, że po odpaleniu bitwy zaglądam w dół na przypisane literki.

Modder
4,873 posts
22,141 battles
13 minutes ago, SzybkiBolek said:

Nie chce mi się z tym bawić.

Wolałbym jednolitość ale przyzwyczaiłem się już po kilku latach gry w WOT, że po odpaleniu bitwy zaglądam w dół na przypisane literki.

Masz rację - bez sensu zabawa. To czekajmy następne lata, bo liczba znanych problemów/ewentualnych usprawnień jest systematycznie ignorowana od początku gry. Odpowiedż to: brak zasobów i mała ważność.

• Cool 1

Weekend Tester
759 posts
godzinę temu, Odo_Toothless napisał:

Masz rację - bez sensu zabawa. To czekajmy następne lata, bo liczba znanych problemów/ewentualnych usprawnień jest systematycznie ignorowana od początku gry. Odpowiedż to: brak zasobów i mała ważność.

Ważne, by system płatności działał perfekcyjnie. Reszta jest miłym dodatkiem do tej maszynki.

[HOB]
Moderator
1,820 posts
7,643 battles

Tak jak w WOT można przerzucać typy pocisków między 1-3 i materiały między 4-6, tak w WOWS można dać opcję żonglowania materiałami między slotami.

Nadchodząca zmiana w postaci usunięcia materiałów premium (uczynienie darmowych takimi) może dać furtkę do takiego rozwiązania. Wystarczy że będą świadomi problemu niezunifikowanych klawiszy (co graniczy z cudem) i odpowiednio to zaprogramują (co bywa sporym wyzwaniem). Bo jak nie zaczną choćby od zmniejszenia ikonek z rozmiaru 300 pikseli na materiał, to zamiast upragnionej unifikacji może wyjść zupełnie losowy rozkład materiałów na każdym okręcie.

[ZGZ]
Players
27 posts
19,378 battles

me.thumb.png.bd1c5e58f16a881e7ae6769d0d0e7621.png

Wymieniłem chyba wszystkie (może brakować czegoś z CV, tą klasą nie gram). Litery z klawiatury do dyskusji, Chodzi o najbliższe położenie przy WASD, lecz lepiej mieć 1 klawisz odstępu.

[DK-PL]
Players
2,478 posts
28,755 battles

Gdzie H Y i U ? Tak długie paluchy macie ? Jeśli tak to pozazdrościć, mi kariera pianisty nie pisana :Smile_veryhappy: U mnie wszystko znajduje się tak jak od dziesiątków lat we wszystkich grach (ale np. w WoWie było tego znacznie więcej, dochodziło pod 5, T, H i nawet M, no i kombinacje z Shift i Alt).

Zaś w arcadowym WoWsie mam tak (qweasd sterowanie):

123

QWER

ASDF

ZXCVB + spacja (strefy pelotka) + N (szybkie komunikaty), do tego wiersza wszystko sięgam kciukiem :Smile_great:

6 przycisków na myszce dodatkowo :Smile_glasses:

PS. Ale z tymi makrami na klawiaturę to fajny pomysł, może się pobawię bo mam mechaniczną Ozone Strkie Battle z takim oprogramowaniem.

[TF16]
[TF16]
Players
561 posts
9,224 battles
12 hours ago, dpira75 said:

me.thumb.png.bd1c5e58f16a881e7ae6769d0d0e7621.png

Wymieniłem chyba wszystkie (może brakować czegoś z CV, tą klasą nie gram). Litery z klawiatury do dyskusji, Chodzi o najbliższe położenie przy WASD, lecz lepiej mieć 1 klawisz odstępu.

Jest tak jak jest bo okrety maja rozne zestawy "narzedzi".

Wyobraz sobie przy Twojej propozycji gre Henrykiem, R,T,G,I(J),Y.

Modder
4,873 posts
22,141 battles

Poprzenosiłem sobie materiały na klawisze funkcyjne od F1 do F4 i je pooddzielałem podświetleniem. Wtedy muszę odrywać palce od sterowania i też patrzę przez chwilę co naciskam, ale przynajmniej się tak nie mylę. Tak w ogóle to z podświetleniem gra się o wiele łatwiej.

image.thumb.png.b676a8e6785dc69174805b2d141a121d.png

[ZGZ]
Players
27 posts
19,378 battles

Jest tak jak jest bo okrety maja rozne zestawy "narzedzi".

To wiem i rozumiem (hydro wymiennie z rozbiciem itp.), przyzwyczaiłem się, że Grupa naprawcza na BB to T a na CA to U.
Mi chodzi najbardziej o to, że na danej nacji i klasie okrętu dany sprzęt eksploatacyjny jest uruchamiany rożnymi klawiszami na różnych tierach np. FR  Przyspieszacz ładowania głównej baterii  CA: U, I. Teraz do tego doszły DD (grałem tylko na T6 na wyższych nie wiem) gdzie uruchamiane jest to przez T (i tu parę razy się naciąłem) .
Tu dochodzimy do sedna wątku ile razy uruchomiłeś inny sprzęt eksploatacyjny od zamierzonego lub myślałeś, że uruchomiłeś dany sprzęt a on nie zadziałał.

Ogólnie błąd powstał przy projektowaniu, gdzie różnorodność sprzętu jeszcze była mała, doszły nowe nacje i repertuar zaczął się rozrastać.

Modder
4,873 posts
22,141 battles

Na dzień dzisiejszy da się obejść ten problem, posiadając oddzielny plik preset_keyboard_1.xml dla każdego okrętu. Ale wymagało by to po zmianie okrętu, wyjścia z gry i podmiany pliku na właściwy. Więc w praktyce się to da już teraz, ale by to było bardzo niepraktyczne. Ja, żeby się nie mylić przed nacisnięciem danego konsumabla, najpierw prawie zawszę patrzę na ekranie jaki ma on przypisany klawisz. Inaczej będziemy zawsze się mylić.

Takich istotnych zmian, które powinny byc jest wiele i WG ma ich całą listę, ale wielokrotnie podkreślało w wywiadach, że ma istoniejsze rzeczy do robienia, niż zrobienie interfejsu z prawdziwego zdarzenia: np. mozliwość przenoszenia elementów ekranu za pomocą myszki jak to jest w modach; wprowadzenie profili dla okrętów z materiałami konsumpcyjymi i flagami, żeby mozna by było je zdejmować i nakładać jednym kliknięciem;  przypisanie kapitanów do wielu okrętów (a nie tylko jednego); zrobienie, żeby minimapa nie przesłaniała mapy, tak, że nie możemy na tym polu wyznaczyć kursu dla CV; możliwość zdejnowania wszystkiego ze wszystkich okrętów i reset wszyskich kapitanów, zabezpieczenie przed łatwą sprzedażą okrętów premium itd. itd. To wszystko jest mało istotne wg. producenta gry.

Więc nie ma sensu naprawdę dalej się produkować, zakładając po raz enty takie tematy. Serio - to jest strata czasu moim zdaniem.

Np. ten wątek był poruszany wielokrotnie od powstania gry.

Jedyne chyba wyjście to wprowadzenie monetyzacji usprawnień ;-) Chcecie identyczne klawisze dla danych konsumabli ? Nie ma problemu. Odpowiedni pakiet wprowadzający taką zmianę kosztuje tylko 50 Ojro w sklepie premium. :cap_haloween:Wszystko przypisane do konta i robione po stronie serwera, żeby inni nie mogli tego mieć za free.

[GLORY]
Players
424 posts
13,568 battles

Np. ten wątek był poruszany wielokrotnie od powstania gry.

Widocznie to zbyt skomplikowany problem, wymagający lat testów,  wpływający w znaczący sposób na rozgrywkę, na tyle duży że zostanie zaburzony balans gry. Zresztą to bardzo ważna dla WG sprawa i jest traktowana niezwykle priorytetowo :)

[DK-PL]
Players
2,478 posts
28,755 battles
45 minutes ago, Thorgerder said:

Zresztą to bardzo ważna dla WG sprawa i jest traktowana niezwykle priorytetowo :)

Priorytet dla WG mają w tej grze tylko nowe premki i buffowanie BaBeczek !!! Ale to powinno być dla graczy zrozumiałe, WG to nie firma charytatywna, za coś trzeba chleb kupić :Smile_coin:

[WOB]
Players
4,800 posts
15,999 battles
9.08.2019 o 16:26, mickecobra napisał:

Priorytet dla WG mają w tej grze tylko nowe premki i buffowanie BaBeczek !!! Ale to powinno być dla graczy zrozumiałe, WG to nie firma charytatywna, za coś trzeba chleb kupić :Smile_coin:

Przesadzasz. Oprócz nowych premek i buffowania BBeczków dostajemy również nowe linie, funkcje związane z regrindem starych linii oraz co 4 tygodnie nowe kontenery (w tym również bezpłatne) i nową walutę w grze. Nawet sobie nie wyobrażasz ile wysiłku musi kosztować wymyślanie nazw dla nowych walut, a ich cykl życia jest tak króciutki. 

• Funny 4

[TF16]
[TF16]
Players
561 posts
9,224 battles
1 hour ago, PanNickt said:

Przesadzasz. Oprócz nowych premek i buffowania BBeczków dostajemy również nowe linie, funkcje związane z regrindem starych linii oraz co 4 tygodnie nowe kontenery (w tym również bezpłatne) i nową walutę w grze. Nawet sobie nie wyobrażasz ile wysiłku musi kosztować wymyślanie nazw dla nowych walut, a ich cykl życia jest tak króciutki. 

A to z kolei sprowadza nas do zadania sobie jakze filozoficznego i rownie niespodziewanego pytania:

Po jaka cholere nam to wszystko?

Nie lepiej poswiecic zasoby takie jak czas, ludzie i przede wszystkim pieniadze! na nowe linie okretow, ulepszanie mechanik/MM/RNG/CV/balans/PORT! i calej reszty tego badziewia, ktore na codzien sprawia nam wszystkim przeciez tyle radosci?

[MORIA]
Players
7,471 posts
37,161 battles
On 8/9/2019 at 5:26 PM, mickecobra said:

Plus nerf wszystkiego co BBrajankom przeszkadza.