Jump to content
Sign in to follow this  
anonym_LMmE7gRUmCc0

Tier VI - Guepard

14 comments in this topic

Recommended Posts

Players
852 posts

Temat poświęcony francuskiemu niszczycielowi VI tieru Guepard.

Mam go, trochę dziwnie się gra bez dymu, bo jeszcze mam na nim nawyk szukania palcem klawisza do włączenia dymu, ale się oduczam. 

Sporo hp, szybki, całkiem zwrotny. Jak na VI tier to ma świetne torpedy ( nie dość, że 8km to sporo na tym tierze, to jeszcze popindalają 68 węzłów a i alfa na poziomie niemieckich zetek.)

No i działa, które mielą z bliska większość krążków. Na doładowaniu dział robi się z niego niezły potworek.

Screenshot_2.png

• Cool 1

Players
43 posts
2,913 battles

Powiem tyle, że gdyby nie CV to istny rzeźnik. Po długim czasie w końcu znalazłem jakąś zabawkę. 8KM torpedy i 68węzłów ! plus bardzo dobre działka wynagradzają brak dymu. Jeszcze uczę się nim grać, ale przyjemność z gry na prawdę dobra. Na tych tierach potrafi przyjąć torpedę i nie zatonąć co już jest wielkim plusem.

[ODIUM]
Beta Tester
254 posts
6,050 battles

Bardzo fajny okręt i kontynuacja mocnego jak na 5 tier Jaguara.

Doładowanie przeładowania wisienka na torcie chociaż przy kiepskiej balistyce najlepiej sprawdza się na krótkim dystansie.

Trochę szkoda, że okienko do zrzutu torped z niewidki to 1,2 kilometra.

[-FCK-]
Players
450 posts
4,394 battles

Serio? W jaki sposób niby walczycie tym z czymkolwiek?

Każdy inny DD ma przewagę spota, z krążownikami nie ma nawet co zaczynać. Wieże kręcą się dwa lata, pociski latają w kosmos i z powrotem.

A no i brak dymu (na niszczarce xDD) więc nie można schować się przed niczym. Nie mówiąc o raku z niebios\

Do tego zwrotnością nie błyszczy w żaden sposób. Ot,  taki brytyjski krążownik IV tieru, trochę szybszy

[E--C]
Players
674 posts
7,174 battles
16 godzin temu, Shader12 napisał:

Serio? W jaki sposób niby walczycie tym z czymkolwiek?

Normalnie, potraktuj tą linie jak szybkie flankujące krążowniki bez cytadeli.  Na "dzień dobry" nie szturmuj capa bo zginiesz, jak już wszyscy wrogowie w pobliżu się wyspotują to zaczynasz zabawę. Najpierw znajdź niszczarkę, powinieneś ją zabić używając przewagi prędkości i siły ognia, potem bierzesz capa. Z większymi okrętami walcz na zasięg, trudniej będzie im trafić  w cel zasuwający +40w na 13km. Gepard jest bardzo mocny na swoim tierze, jego zalety jak duża liczba HP, prędkość czy siła ognia dają spora przewagę nad innymi DD T6(dla Vauquelina te różnice względem innych T7 są już mniejsze).

Pozdrawiam :Smile_honoring:

• Cool 1

[-DWS-]
Beta Tester
5,129 posts
15,858 battles

Jestem gdzieś tak w połowie grindu, więc już jakieś wrażenia mam. Przy okazji, większość tego co napisałem niżej dotyczy też Jaguara.

1. Okręt mocno zależny od losowania. Jak polosuje dużo niszczycieli i 2 lotnie, to przez większość bitwy będziemy sp....ć i szukać jakiejś okazji. Jakiej okazji? Ano wyjścia na torpedy na jakiegoś grubasa, albo dorwania wrogiego DD-ka co akurat dymu nie ma gotowego. Tak czy owak, na początku bitwy nie należy oczekiwać bóg wie czego. Im dalej, tym więcej możliwości, oczywiście, pod warunkiem, że nasz team nie zdycha za szybko.

2. Tragiczny obrót wież. Gdzieś na poziomie starych rusków sprzed buffów (czyli obecnego Leningrada). Nie dawałem perka na obrót, bo następca już kręci lepiej, więc postanowiłem się przemęczyć. W związku z tym, trzeba ostrożnie używać reload-boostera, bo strzelanie z 2 luf z boosterem to marnotrawstwo. No a jeśli ktoś z jakichś przyczyn chce sobie toto zostawić w porcie, to raczej marksman jest obowiązkowy.

3. Balistyka mocno taka sobie, nawet nie robiłem modułu na zasięg.

4. Raload booster to mocna rzecz, ale trzeba używać jej rozważnie. Np. do podpalenia pancka który właśnie naprawił zalanie, albo do dobicia DD-ka.

5. Szybkość - dyskusyjne sprawa. Na dopałce jest szybki mniej więcej tak jak Leningrad na dopałce. Czyli nieźle, ale prędkość światła to nie jest. Za to jak się dopałka skończy, to jest mocno przeciętnie by nie powiedzieć słabo. Szybka "sama z siebie" jest dopiero ósemka.

Ogólnie, trzeba przeżyć we w miarę dobrym zdrówku gdzieś do połowy bitwy. Nie kozakować, szanować HP-y. Pamiętać, że jak się zaczniemy strzelać z wrogim DD-kiem, to on stawia dym i znika, a do nas wali pół teamu przez następne 30 sekund. Jak się zrobi luźniej, to można poszaleć.

Mi taki styl nie pasuje, ale komuś może się spodobać.

Ale ogólnie cieszę się, że mi żaden "early access" z kontenera nie wypadł. Grindowanie nowej linii to zawsze fajne doświadczenie, szczególnie jak linia jest w jakiś sposób unikalna.

• Cool 2

[-DWS-]
Beta Tester
5,129 posts
15,858 battles

Mały update, bo już się dorobiłem Vaquelina. Niby niewiele się zmienia, ale jakoś tak zupełnie inaczej. Następna Geparda szybciej strzela, szybciej (odczuwalnie) kręci wieżami, ma lepsze camo i trzeci aparat torpedowy. Żadna z tych zmian nie jest duża, ale w sumie dają nową jakość.

Jeśli ktoś właśnie przechodzi Geparda i zastanawia się nad perkiem na obrót, to informuję, że Vaquelinem daje się spokojnie grać bez niego. Nie będą to do końca zmarnowane punkty, bo obrót nadal nie jest jakiś super, ale już nie boli tak jak na Gepardzie.

[DK-PL]
Players
2,473 posts
28,743 battles
On 9/9/2019 at 3:04 PM, rtfm_pl said:

Jeśli ktoś właśnie przechodzi Geparda i zastanawia się nad perkiem na obrót, to informuję, że Vaquelinem daje się spokojnie grać bez niego. Nie będą to do końca zmarnowane punkty, bo obrót nadal nie jest jakiś super, ale już nie boli tak jak na Gepardzie.

Bazowy obrót wież na tych DeDekach od tego tieru i wyżej jest 18 sek. To tyle samo co na naszej Błyskawicy, na której gram bez przyspieszania obrotu od zawsze i po 458 bitwach które do tej pory nią rozegrałem, absolutnie nie widzę powodu do zmian. Są ważniejsze perki, obrót bez problemu można kompensować przestawianiem steru czyli obrotem całej łajby.

[-DWS-]
Beta Tester
5,129 posts
15,858 battles
11 hours ago, mickecobra said:

Bazowy obrót wież na tych DeDekach od tego tieru i wyżej jest 18 sek. To tyle samo co na naszej Błyskawicy, na której gram bez przyspieszania obrotu od zawsze i po 458 bitwach które do tej pory nią rozegrałem, absolutnie nie widzę powodu do zmian.

No mnie jednak kapkę to przeszkadza, szczególnie na na Fantasque. Jak wpadam na booście na gościa to mi czasem wieże nie nadążają. A że nie uzbierałem żetonów na spec kapitana, to te żetony które wygrałem zamieniłem na dublony i kupiłem sobie Honore, więc aż się prosiło o wykorzystanie "dopalonych" perków. Teraz kręcę 13 stopni i to jest przyjemne.

Ale da się gać bez, kwestia przyzwyczajenia.

Natomiast Gepard ze swoimi 8 stopniami to już zdecydowanie za wolno kreci.

[-PGS-]
Players
470 posts
9,155 battles

Naprawdę silna szósteczka. Mocno bijące działa. Można zaskoczyć wrogą deche albo podkraść sie pod krążek z obróconymi działami i dobić z PP. Jedna z wad to taka że 100% gier na ósemki i po 1 albo 2 przenośniki na stronę. Mimo tego łajba sie sprawdza dzięki szybkości i ruchliwości. Przypomina mi troche naszą Błyskawice sprzed lat. Oczywiście balistyka o wiele gorsza ale zabawa na nim podobna. Tu daje screeny z bitwy z weekendu. Strzelałem sie z Farragutem i wypadło to dla niego marniusio ale pilot był słabiutki. Nie grałem ostatnich sprintów rankingowych na szóstkach bo byłem na urlopie a na randomach trafiam na Mahany i Bensony i tu nie jest zbyt różowo a chętnie bym sie w takim pojedynku z Farragutem spróbował. Podobnie z Icarusem. Torpedy francuza fantastyczne. Z ciekawości pewnie bym tym Guepardem spróbował popływać na sprincie rankingowym chociaż osobiscie uważam że Icarus artyleryjsko mocniejszy jeśli dobrze będzie wykorzystany. Pozdrawiam.

shot-19.09.29_01.44.50-0168.jpg

shot-19.09.29_01.45.12-0340.jpg

shot-19.09.29_01.45.31-0698.jpg

shot-19.09.29_01.45.37-0613.jpg

• Cool 1

[CSMW]
Players
136 posts
7,800 battles

Naprawdę fajny okręt z potencjałem. Minusem jest niestety fakt, że jak nas rzuci na lotnie, to możemy spokojnie wyjść do portu albo pływać bezsensownie za ostatnimi pancernikami. W przeciwnym wypadku i tak zaraz giniemy.

• Cool 1

[-DWS-]
Beta Tester
5,129 posts
15,858 battles
On 9/29/2019 at 11:44 PM, jeszua said:

Statek z ławeczką na rufie...

Okręt nie statek.

A poza tym, to i tak najlepszy jest Fantasque, bo ławeczek ma pięć.

[ARES-]
Players
204 posts
14,935 battles

Pomimo braku dymu i irytującej paraboli lotu pocisków, jest to bardzo dobry okręt którym można wiele zdziałać. W każdym razie jestem nim miło zaskoczony. Aczkolwiek trzeba nim grać inaczej niż standardowymi niszczycielami. Jego atutem jest prędkość, utrudniająca trafienie go. Wystarczy trzymać dystans i naparzać z działek ;).

Sign in to follow this