Jump to content
Sign in to follow this  
Dark_Havoc

Dev Blog 02.08.2019 PT: Zmiany w obronie plot

1 comment in this topic

Recommended Posts

[ISEN]
Moderator
4,826 posts

PT, Zmiany w mechanice plot
 

Dzisiaj zostaną wprowadzone dodatkowe zmiany na serwer testu publicznego. Zmienione zostanie funkcjonowanie stref obrony plot, obrony plot oraz zbalansowane zostaną parametry samolotów.
Te kompleksowe zmiany mają na celu:
- zwiększenie balansu Obrony plot, biorąc pod uwagę zmiany z poprzednich aktualizacji
- sprawienie, że walka okrętów o różnicy 1-2 tierów z lotnictwem będzie bardziej wyrównana i sprawienie, by nawet gorsi gracze mogli sobie poradzić (zarówno w przypadku walki przeciw lotniskowcom, jak i walcząc lotniskowcem.

W wersji 0.8.0 obrona przeciwlotnicza została podzielona na 3 niezachodzące na siebie strefy: (krótkiego, średniego i dalekiego zasięgu), aby podkreślić unikalne właściwości obrony przeciwlotniczej każdego okrętu. Jednak efektem ubocznym było pojawianie się czasem irracjonalnych sytuacji.

W wersji 0.8.7. zmienimy strefy plot w taki sposób, że będą mogły nachodzić na siebie i wspierać się wzajemnie: strefa krótkiego zasięgu nie będzie mniejsza niż 1,5 km a strefy średniego i dalekiego zasięgu będą zaczynać się w odległości 100 m od okrętu i kończyć na takim samym zasięgu jak poprzednio, ale nie będą mogły być mniejsze niż odpowiednio 2,5 km i 4 km . To wyeliminuje wady poprzedniej mechaniki. Aby skompensować zwiększenie stałych uszkodzeń plot przy przekraczaniu kolejnych stref uszkodzenia od każdej strefy zostaną zredukowane.

Wraz ze zmianą w zasięgach plot, zmienią się zasięgi pojawiania się eksplozji plot. Obecnie będą się pojawiać na granicy zasięgu obrony plot dalekiego zasięgu i kończyć w odległości 3,5 km od okrętu. To pozwoli graczowi sterującymi samolotami na skupieniu się na unikaniu eksplozji podczas podchodzenia do ataku, a po osiągnięciu odległości 3,5 km do okrętu – właściwie celować i wybrać właściwe wyprzedzenie, które pozwoli na skuteczny atak.

Zostanie ulepszone postęp w samolotach i obronie plot między tierami okrętów. Ilość punktów PW i wartości obrony plot okrętów T4-T10 będą łagodniej się zmieniać z tieru na tier. Dzięki temu grając samolotami lub przeciw nim – dużo mniej będzie zależeć od różnicy tierów okrętów. To samo będzie w przypadku różnicy w efektywności obrony plot między okrętami o mocnej i słabej obronie plot – będzie ona mniej zauważalna.
Wraz ze zmianami w obronie plot i zachodzącymi na siebie strefami plot, także zmienimy parametry sprzętu eksploatacyjnego „Obrona przeciwlotnicza” dla wszystkich klas. Od teraz bonus do stałych uszkodzeń będzie wynosił 50%, zamiast 100% i 200%, ale uszkodzenia od eksplozji zostaną zwiększone z 100% i 200% do 300%. Wyjątkiem będzie krążownik Stalingrad – bonus do stałych uszkodzeń będzie wynosił 25% ponieważ czas trwania tego sprzętu wynosi 60 sekund zamiast standardowych 40 sekund. Bonus do stałych uszkodzeń zmniejszony zostanie z powodu nowej mechaniki obrony przeciwlotniczej i nakładania się zasięgów obrony plot – biorąc pod uwagę poprzednie wartości było by to za bardzo efektywne i samoloty nie miałyby szans na przedarcie się przez obronę lub ucieczkę od strefy obrony plot. Parametry tego sprzętu dla niszczycieli zostaną zrównane z innymi klasami, gdyż po wprowadzeniu zmian, charakterystyka obrony plot okrętów ze słabymi działami plot ma zostać wzmocniona, a efektywność niszczycieli z dobrą obroną wraz z sprzętem „Obrona plot” przewyższałaby siłę ognia przeciwlotniczego krążowników i pancerników. Dla przykładu, efektywność przeciwlotnicza Grozowoja z aktywnym sprzętem Obrona plot przewyższałaby efektywność pancernika Kreml. W zamian za zmniejszony bonus do stałych uszkodzeń, zwiększyliśmy uszkodzenia od eksplozji. W nowej wersji samolot wlatujący w obszar eksplozji w czasie działania sprzętu Obrona plot zostanie prawie na pewno zniszczony. Proszę pamiętać, że eksplozje w czasie trwania działania tego sprzętu są oznaczone na czerwono.

Aby zbalansować całkowite uszkodzenia otrzymywane z uwzględnieniem wszystkich usprawnień obrony plot, zmniejszymy czas potrzebny samolotom do zwiększenia wysokości i ucieczki po ataku, tak że samoloty po wykonaniu ataku i powrotu na CV były odporne na uszkodzenia wcześniej. Dzięki temu samoloty będą w stanie powrócić na lotniskowiec bez zmian w zasadzie działania klawisza F. Dodatkowo umiejętność Stabilizacja celownika zostanie ulepszona, aby osiągnąć jeszcze szybszy czas celowania.

Potrzebujemy dodatkowego czasu, aby uszczegółowić poprawki. Zatem decyzja, które z tych poprawek trafią do wersji ostatecznej będzie zależało od rezultatów Testu Publicznego. Zachęcamy do brania udziału w teście i prosimy o wasze opinie.

68628679_2418762951783371_4468672240354852864_o.jpg?_nc_cat=108&_nc_oc=AQmJ8_R5JwuWe4UZNLrr4fG4dxKqde_FszpsIJ8QtGanwtBbYqhyF5gCq_iNiNxXd8Y&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=df2e43ba640c1e68ee4b8ae0087e1c19&oe=5DA8B471

 

Wszelkie informacje na Blogu Deweloperów są wstępne i mogą ulec zmianie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

×