Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Vojcek1986

DLOUHODOBÁ SOUTĚŽ/VÝZVA/ODMĚNA - Bezpříspěvkoví dárci krve a krevních složek

21 comments in this topic

Recommended Posts

Players
138 posts
22,249 battles

Vážení,

tak nějak jsem si toto úterý při odběru na Transfúzním oddělení FNOL přemítal, kolik z nás/vás, hráčů World of Warships, jste někdy krev darovali nebo naopak obdrželi..a vzešel z mé strany nápad, za podpory WARGAMINGu, odměnit ty z vás, kteří:

A) jste prokazatelně bezpříspěvkově kdykoliv v minulosti alespoň 1x darovali krev a krevní složky (krevní plazmu, krevní destičky, červené krvinky) odměnit:  1x sadou 10ks kamufláží

B) se chystáte jako pravidelný bezpříspěvkový dárce dále alespoň 1x darovat krev a krevní složky znovu do 31.12.2019 (krevní plazmu, krevní destičky, červené krvinky) odměnit:  1x sadou 10ks kamufláží

C) se stanete novým bezpříspěvkovým prvodárcem s alespoň 1x darováním krve a krevních složek do 31.12.2019 (krevní plazmy, krevních destiček, červených krvinek) odměnit:  1x Kontejnerem Komunitního Kontibutora (KKK/CCT)

Příklad:
- nárok na 10ks kamufláží viz. A) Je mi 666 let daroval jsem krev kdysi v roce 1353. Nyní/Dále již darovat nemohu. Do příspěvku v tomto vlákně nebo na uvede přezdívku na WoWs + www.twitch.tv + fotku/sken/doklad odběru/legitimace/dokladu/jiné
- nárok na 20ks kamufláží viz. A) i B) Jsem pravidelný dárce. Daroval jsem krevní plazmu před 31.7.2019 a daruji ji ještě do 31.12.2019. Do příspěvku v tomto vlákně uvede přezdívku na WoWs + www.twitch.tv + fotku/sken/doklad odběru/legitimace/dokladu/jiné
- nárok na 1x CCT i 10ks kamufláží viz. C) i B) Stanu se prvodárcem a daruji dále ještě 1x do 31.12.2019. Do příspěvku v tomto vlákně uvede přezdívku na WoWs + www.twitch.tv + fotku/sken/doklad odběru/legitimace/dokladu/jiné

Pravidla:
- Platnost do 31.12.2019 - pokud mne dříve nechytí amok :-)
- Jasnost a zřetelnost příspěvku. V případě pochyb platí ve prospěch Vojcka.
- Odměny se nevydávají dopředu.

- Jsem bezpříspěvkový dárce.

- Získané herní odměny z této soutěže/výzvy/odměny se nepočítají do jiných mých soutěží.

Proč potřebujeme dárce krve?

Krev hraje v současné medicíně nezastupitelnou a stále rostoucí roli. Nelze ji uměle vyrobit.

Je třeba například při:

• ».těžkých úrazech,
  • ».řadě operací (zejména plicní, cévní, ortopedické, transplantace),
  • ».léčbě otrav,

ale i celoživotně ­ jsou na ni odkázání např.:

• » lidé léčení umělou ledvinou
  • » lide se zhoubnými nemocemi krve,

léky z krve vyrobené jsou nezbytně nutné pro:

• » nemocné s poruchami srážlivosti (např. hemofilici)
  • » léčbu poruch obranyschopnosti,
  • » léčbu popálenin

a v řadě dalších situací...

S rozvojem dalších léčebných metod roste stále i potřeba krve získávané od dárců.

V průměru dostane každý občan za svůj život 4x krevní transfúzi a 12x preparát vyrobený z krve!

V ČR v posledních letech nestačí počet nových dárců krve vyrovnat jejich úbytek daný věkem či nemocemi - např. v roce 2018 tak ubylo 15 tisíc dárců.

Více informací naleznete na stránkách ČESKÉHO ČERVENÉHO KŘÍŽEhttps://www.cervenykriz.eu/cz/bdk.aspx

Oceňování bezpříspěvkových dárců krve Českým červeným křížem má za cíl zvýšit společenskou vážnost bezpříspěvkového dárovství krve a dárců krve samotných. ČČK již více než půl století pravidelně oceňuje bezpříspěvkové dárce krve (BDK) těmito vyznamenáními:

Krůpěj krve Krůpěj krve
Uděluje se za první odběr. Předává se na transfúzní stanici.

Bronzová medaile Prof. MUDr. Jana Janského Bronzová medaile Prof. MUDr. Jana Janského
Uděluje se za 10 odběrů. Předává OS ČČK zpravidla přímo na trasfuzní stanici.
Průměr medailí je 27 mm.

Stříbrná medaile Prof. MUDr. Jana Janského Stříbrná medaile Prof. MUDr. Jana Janského
Uděluje se za 20 odběrů. Předává OS ČČK na slavnostním shromáždění.

Zlatá medaile Prof. MUDr. Jana Janského Zlatá medaile Prof. MUDr. Jana Janského
Uděluje se za 40 odběrů. Předává OS ČČK na slavnostním shromáždění.
Zlatý kříž ČČK 3. třídy Zlatý kříž ČČK 3. třídy
Uděluje se za 80 odběrů. Předává OS ČČK na slavnostním shromáždění. Průměr odznaků je 21 mm.

Zlatý kříž ČČK 2. třídy Zlatý kříž ČČK 2. třídy
Uděluje se za 120 odběrů. Předává slavnostně ČČK na celokrajském shromáždění.

Zlatý kříž ČČK 1. třídy Zlatý kříž ČČK 1. třídy
Uděluje se za 160 odběrů. Předává ČČK na celostátním slavnostním shromáždění.

Plaketa Dar krve - dar života Plaketa ČČK Dar krve - dar života
Uděluje se za 250 odběrů. Plaketu předává ČČK na celostátním slavnostním shromáždění (jednou za dva roky). Průměr plakety je 60 mm. Název plakety latinsky zní Donum sanguinis-donum vitae.

20190731_195536.jpg

20190731_195554.jpg

• Cool 5

[CZ70]
Players
1 post
7,606 battles

Teď už jsem starej a nemocnej, ale v mládí jsem tam byl každý druhý měsíc. Našel jsem jednu z průkazek

Nick ve hře: HaRosek_RH

ScreenHunter_85 Jul. 31 21.24_rozmazane.jpg

• Cool 5

[IDDQD]
Players
37 posts
13,439 battles

Dobrý nápad 
Jsem dárce už od osmnácti . Každé 3 měsíce rok za rokem a , když to pude budu budu i dále . 
Astik ,(Astemarty in Twitch )

IMG_20190731_211925[1].jpg

• Cool 8

Players
4 posts
3,900 battles

Taky posílám, sice toho nemám tak moc a ještě i s pauzou, ale teď už chodím pravidelně :)

K1llM4n

krev.jpg

• Cool 5

[IDDQD]
Moderator, WoWs Wiki Team, Korzár
3,494 posts
14,992 battles

Byla jsem dárce asi 20x - průkaz vyhozen/ztracen kvůli stěhování - dobrý nápad. Klobouček:Smile_great:
Mám sic A+, ale často mě odmítali že mají hodně tak jsem s tím sekla - navíc mám žíly hluboko což hodne bolí tím kopytem a to není ani na plazmu. 
Ale tatík daroval včetně plazmy a má tu poslední plaketu - někde najdu max fotku z předání, byla to velká oficialita.:Smile_Default:
Jinak táta má AB- byl vzácný dárce a měl i dárcovství z dalekých měst - na zavolanou.

• Cool 3

[CULMY]
[CULMY]
Players
5 posts
9,972 battles

Chodim darovat pravidelne priblizne kazde 3 tydny a chvalim tuhle tvoji cinnost. Snad privedes aspon jednoho noveho darce.

IMG_20190811_101655.thumb.jpg.d7d6b6e12a83c44833bcb63563f4b835.jpg

• Cool 3

Players
138 posts
22,249 battles

Prvně jsem zkusil odběr krevní plazmy.

Pokud by Žabák chtěl, může mi poslat kód na kamufláže a já jej někomu věnuji, jinak kamufláže nepotřebuji.

20191015_065839.jpg

• Cool 1

[HUGO]
[HUGO]
Beta Tester
117 posts
11,380 battles

Papierovu verziu nemam, lebo vzdy ho stratim... aj toto je mozne brat do uvahy ? 

image.thumb.png.641184dac25d60f81cc05ae320c1bf69.png

• Cool 1

Players
138 posts
22,249 battles
2 minutes ago, _Zerkof12_ said:

Papierovu verziu nemam, lebo vzdy ho stratim... aj toto je mozne brat do uvahy ? 

image.thumb.png.641184dac25d60f81cc05ae320c1bf69.png

Já s tím problém nemám :-)

• Cool 1

Players
19 posts
2,109 battles
On 9/28/2019 at 2:37 PM, sanstefan_1 said:

Snad privedes aspon jednoho noveho darce.

Tak se povedlo. Ve středu jdu poprvé, tak snad budu vhodným dárcem :) 

Jen jsem čekal, že se zapojí více lidí

• Cool 3

[HUGO]
[HUGO]
Beta Tester
117 posts
11,380 battles

Trochu OT, preto do spoilera ...

Spoiler

pred cca rokom som bol darovat krv, uz som lezal, odber prebiehal a odrazu sestricka... zhon... , ze pan a pani ... prosim rychle sem a ideme odoberat...
slecna/pani lezala vedla mna tak sme prehodili niekolko slov

V Europe je vraj pomerne strasne malo ludi s nejakou krvnou skupinou Pozit /snad 0+ neviem/... Niekedy pred 3-4 rokmi mala tazku nehodu mala dcerka nejakeho celkom dost bohateho cloveka /moravak zijuci dlhodobo v SR/ a urgentne zhanali vela vela krvi...
Chlapik nevehal a slubil, ze preplati kazdemu kto pride aj lietadlo aj taxi aj hotel atd... Dcerke darovalo behom 3 dni pocas 7 operacii krv 27 ludi - cca 10 l krvi /30 kilove dievcatko to bolo.../ 
Tychto niekolko desiatok darcov su uz skoro ako rodina, poznaju sa atd... a snazia vzdy "zist kde a kedy je to mozne a potrebne" a chapik doteraz preplaca na poziadanie cestovne a ine naklady ako prejav vdaky za zachranu zivota jeho dcerky v minulosti.

Bola to starsia dcera toho chlapika ...

Players
19 posts
2,109 battles
On 10/17/2019 at 7:27 AM, chicken9x04 said:

Tak se povedlo. Ve středu jdu poprvé, tak snad budu vhodným dárcem :) 

Jen jsem čekal, že se zapojí více lidí

Odběr úspěšný, máme o jednoho nového dárce navíc ;)

Jenom tu papirovou knizecku pry dostanu az u dalsiho odberu (tedy az v pristim roce), tak aspon takto potvrzeni o darovani

20191023_084125.jpg

• Cool 3

[IDDQD]
Players
282 posts
13,274 battles

Tak konečně i já...čekal jsem na letošní druhý odběr.... Nick ve hře jako zde na foru a v twitchi stejný (jen s malým "s" na začátku).

průkaz.jpg