Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 1 battles to post in this section.
The_EURL_Guy

Biuletyn deweloperów 0.8.7

32 comments in this topic

Recommended Posts

[TORPZ]
Players
7 posts
14,998 battles

Strasznie lubię te kolekcje, dobry motyw i fajne urozmaicenie. Wydarzenia z dyrektywami też na +, tyle że kilkudniowy odstęp pomiędzy dyrektywami jest trochę upierdliwy dla niecierpliwych ^^. Nowi historyczni dowódcy też zasługują na pochwałę. Jedyne co mnie boli (i nie tylko mnie) w tych nowych planach WG to ta Agencja Badawcza. Nie bardzo ogarniam jaki jest problem zablokować całą linię lub pojedyncze okręty na szaro by później badać je raz jeszcze za te specjalne punkty i nie musieć od nowa ich kupować, ozdabiać i ulepszać.

[COMA]
Players
494 posts
12,465 battles
10 minutes ago, ImperaGuard said:

Strasznie lubię te kolekcje, dobry motyw i fajne urozmaicenie. Wydarzenia z dyrektywami też na +, tyle że kilkudniowy odstęp pomiędzy dyrektywami jest trochę upierdliwy dla niecierpliwych ^^. Nowi historyczni dowódcy też zasługują na pochwałę. Jedyne co mnie boli (i nie tylko mnie) w tych nowych planach WG to ta Agencja Badawcza. Nie bardzo ogarniam jaki jest problem zablokować całą linię lub pojedyncze okręty na szaro by później badać je raz jeszcze za te specjalne punkty i nie musieć od nowa ich kupować, ozdabiać i ulepszać.

jeżeli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniążki ;)

• Cool 3

[IFS]
Players
114 posts
14,009 battles
2 hours ago, ImperaGuard said:

Na pewno tak, ale mam nieodparte wrażenie,że event na francuskie niszczyciele jest mówiąc bez ogródek "chudy" , jeśli chodzi o nagrody. Niecały rok temu rozgrywaliśmy event na  brytyjską linię niszczycieli także w dwu odsłonach, jeśli tylko pamięć mnie nie myli, i na pewno można było wyjść z dwiema premkami tj. z HMS Cossack (t. VIII) i HMS Gallant (t. Vi). Podobnie z ostatnim eventem radzieckim: Lazo, Murmańsk i Kuzniecow... A tu, skromny Siroco na t. V, dowódca  i co? Chyba, że o czymś nie wiem... Gdzie nagroda w postaci Le Teribble albo Effronte? Przecież w odróżnieniu od zadziornego Cossacka ten okręt nie sprzedaje się dobrze, a może dlatego... Ciekawe też, czy centrum badawcze przyczyni się rzeczywiście do balansu okrętów, bo np. Z-23 dostał ostatnio  buffa po tak długim okresie od premiery, że chyba tylko najstarsi górale ją pamiętają... Mam też wrażenie, że kupony na okręty nie chcą wypadać ze zwykłych kontenerów, inaczej niż było to przy anglikach... Gdyby Mogador był premką IX tieru, to jeszcze bym rozumiał losowanie za zdobytą walutę z wkładem z dublonów, ale nie jest..., a na dodatek kontenery są uzupełniane do liczby 30, co oznacza w praktyce, że może nie wypaść nigdy... Kleber nie jest chyba gotowy, gra na Aigle nie bardzo się liczy do waluty, wygląda, że coś więcej jest nie teges w temacie... Balans / bilans się chyba nie chce zgadzać, były wydatki na rozwój gry, ale gdzie wpływy? Małolaty ich nie dostarczą...

[E-BOJ]
Players
149 posts
10,351 battles

Jeśli dostępność nowej waluty będzie taka sama jak obecnie, czyli płać i płacz lub nie miej nic to mogą sobie darować.

• Cool 1

[MAX]
Supertester, In AlfaTesters
108 posts
11,535 battles

Akcja Badawcza pozbawiła Was kolejnego wiernego, płacącego gracza. I'm out. 
Edit: życzę powodzenia w ponownym expieniu linii wszystkim zapaleńcom oraz graczom takim jak ja, którzy mają od groma free xp-a, flag i kamo, którym nie będzie się chciało. Pozostałym współczuję.

....a będzie tylko gorzej

Pozdrawiam 

זשעדנע קאָרפּאָראַציע

• Cool 1

[TF16]
Players
2,270 posts
22,167 battles
2 hours ago, ImperaGuard said:

Nie masz ich badać, ale wydać na nie free XP i dublony na przerobienie XP na free XP. Badanie i gra na regrindowanych okrętach to kwestia tak odległa, że absolutnie nie istotna.

[MAX]
Supertester, In AlfaTesters
108 posts
11,535 battles
1 minute ago, Lucius_Dentatus said:

Nie masz ich badać, ale wydać na nie free XP i dublony na przerobienie XP na free XP. Badanie i gra na regrindowanych okrętach to kwestia tak odległa, że absolutnie nie istotna.

Nie wiem czy nie przeczytałeś biuletynu, albo go nie zrozumiałeś, ale zaczynają to testować już teraz. Super test i inne zamknięte testy już pewnie się odbyły. Został PT i serwer główny. Na lotnie wystarczył kwartał :) A tu chodzi, o bardzo duże pieniążki, więc można się domyślać jak szybko wprowadzą to......

[BASIC]
Players
69 posts
15,303 battles
11 minutes ago, kamil942 said:

Akcja Badawcza pozbawiła Was kolejnego wiernego, płacącego gracza. I'm out. 
Edit: życzę powodzenia w ponownym expieniu linii wszystkim zapaleńcom oraz graczom takim jak ja, którzy mają od groma free xp-a, flag i kamo, którym nie będzie się chciało. Pozostałym współczuję.

....a będzie tylko gorzej

Pozdrawiam 

זשעדנע קאָרפּאָראַציע

Przecież regrind nie jest obowiązkowy, to tylko sposób na zdobycie kolejnych darmowych premek.

Nie chcesz brać w tym udziału - nie musisz.

• Cool 4

[BROS]
Players
147 posts
7,342 battles

Nie ma w tym żadnej filozofii. Nie jest to też żadną teorią kwantową.

Cała akcja ma na celu zatrzymanie przy grze starych graczy którzy nie mają czego grindować bo już wszystko mają.

Grind dla graczy bardzo aktywnych jest ekspresowy teraz. W dobie kamuflaży i flag na exp robi się to błyskawicznie

Najprawdopodobniej obydwa okręty będą naprawdę mocne, żeby skłonić jak najwięcej graczy do zerowania i ekspienia wybranych linii.

Ot w pogoni za pieniądzem zbytnio ułatwili grind i teraz trzeba było coś wymyślić żeby zatrzymac przy grze wszystkomających graczy. 

• Cool 3

[STZPL]
Players
278 posts
29,374 battles

" Gracze będą mogli zablokować rozkazy taktyczne oraz wiadomości tekstowe od określonych graczy, jak i również włączyć lub wyłączyć czat bitewny w menu ustawień gry. " To jedyne co mnie podnieca :)

[JHF]
Players
196 posts
5,062 battles

Chyba was pogieło z tą agencją badawczą... Nie prostszym rozwiązaniem byłoby dodanie jakiś specjalnych długotrwałych zadań tylko dla okrętów niższego tieru które można wykonać szybciej za pomocą cebulionów, free expa czy innej metody płatności (bo o to przecież chodzi, hajs)? Tabelki by się wam zgadzały, gracze grali by na low tierach oraz na high gdyby chcieli, wilk syty(wg) i owca cała(gracz).  Natomiast w waszym wykonaniu to mam wywalić cała odblokowaną linie by jeszcze raz ją odblokować żeby zebrać nagrodę?  Brawo WG, tylko wy mogliście wpaść na tak beznadziejny i poroniony pomysł, to jest nie do przyjęcia. Pomijam już fakt że wiele osób ma również życie osobiste poza grą a grind linii trochę trwa, nie po to dochodzi się do tier X by go skasować.

[TF16]
Players
2,270 posts
22,167 battles
33 minutes ago, kamil942 said:

Nie wiem czy nie przeczytałeś biuletynu, albo go nie zrozumiałeś, ale zaczynają to testować już teraz. Super test i inne zamknięte testy już pewnie się odbyły. Został PT i serwer główny. Na lotnie wystarczył kwartał :) A tu chodzi, o bardzo duże pieniążki, więc można się domyślać jak szybko wprowadzą to......

Zdaje mi się, że nie zrozumiałeś mojego postu. 

[IFS]
Players
114 posts
14,009 battles
48 minutes ago, Lucius_Dentatus said:

I taka jest opinia np. Notsera - cc-ka z USA, który twierdzi, że ma tyle zasobów, że "łyknie" nowe okręty za free xp bez powtórnego grania daną linią i szlus...

• Cool 1

[TF16]
Players
2,270 posts
22,167 battles
1 minute ago, J_jW said:

I taka jest opinia np. Notsera - cc-ka z USA, który twierdzi, że ma tyle zasobów, że "łyknie" nowe okręty za free xp bez powtórnego grania daną linią i szlus...

Oczywiście, nie  można mówić o grindzie w sytuacji, w której w obecnym stanie moich zasobów zrobienie trzech linii zajmie mi kilka minut. Grind będzie dla tych, którzy chcą mieć nju szipy a nie mają zasobów. Tyle, że nawet w tej sytuacji będzie to grind teoretyczny, bo ubogi we free expa BB-rajanek, zdobędzie upragnione Ohio podobnie jak ja w kilka minut bo jest bogaty w Euro. Regrind ma przynieść WG realny dochód z przetapiania XP na Free XP za realne eurówki. Ot i cała tajemnica. Dlatego wcale się nie zdziwię kiedy tuż po wejściu aktualizacji z regrindem pojawią się Colberty :D

• Cool 2

[IFS]
Players
114 posts
14,009 battles
27 minutes ago, Lucius_Dentatus said:

Oczywiście, nie  można mówić o grindzie w sytuacji, w której w obecnym stanie moich zasobów zrobienie trzech linii zajmie mi kilka minut. Grind będzie dla tych, którzy chcą mieć nju szipy a nie mają zasobów. Tyle, że nawet w tej sytuacji będzie to grind teoretyczny, bo ubogi we free expa BB-rajanek, zdobędzie upragnione Ohio podobnie jak ja w kilka minut bo jest bogaty w Euro. Regrind ma przynieść WG realny dochód z przetapiania XP na Free XP za realne eurówki. Ot i cała tajemnica. Dlatego wcale się nie zdziwię kiedy tuż po wejściu aktualizacji z regrindem pojawią się Colberty :D

U deweloperów chyba ciut gorzej z kasą o czym trochę napisałem wyżej w kwestii słabych nagród w evencie na francuskie niszczyciele w porównaniu np. z brytyjskimi, nie dziwi nic... Ciekawe ile kosztuje ich np. posłużenie się trademarkiem "Linus Tech Tips" do kamuflażu. gdzie rzeczony Sebastian Linus ma pod 1mln odsłon na youtube za pojedynczy ciekawy materiał na tematy komputerowe albo za ile dostęp komercyjny do dokumentacji włoskich okrętów w przygotowaniu. Liczni gimnazjaliści im tyle kasy nie dostarczą, co zapaleniec - free regrinder...

Players
187 posts
12,501 battles

Cała ta akcja badawcza to po prostu skok na kasę ,ale nie ma się co dziwić przecież firma jak każda ma przynosić dochód i do puki się trawi głupi co kupi to tak będzie.:cap_cool:

[IZERY]
Players
5 posts
3,226 battles

Czyli żadnych realnych zmian - campienie cv i bb przy wyspach jak było, tak będzie, zatapianie ogniem dział pancerników przez niszczyciele też. Tylko nowe ozdobniki - kilka niszczycieli, jakieś nowe punkty, drobne zmiany w sterowaniu p.lot...

• Funny 1

[TF16]
Players
2,270 posts
22,167 battles
12 minutes ago, fzch said:

Czyli żadnych realnych zmian - campienie cv i bb przy wyspach jak było, tak będzie, zatapianie ogniem dział pancerników przez niszczyciele też. Tylko nowe ozdobniki - kilka niszczycieli, jakieś nowe punkty, drobne zmiany w sterowaniu p.lot...

Yyy, ale że co? Jak mają to zmienić? Masowe egzekucje kamperów by cię zadowolily? Bo jakoś ruskie tankujace BB niczego nie zmieniły. Jeszcze jakbyś był uprzejmy mi wyjaśnić co to za kampienie CV przy wyspach, o którym piszesz?

[IFS]
Players
114 posts
14,009 battles

Tak sobie myślę, że Agencja Badawcza oprócz ewidentnego "skoku na kasę" tych co zrobią wszystko dla posiadania pewnych okrętów może mieć jeszcze inne cele. Przy rzeczywistym powtórnym grindzie powinna przyczynić się do zabierania sprawdzonych danych i statystyk potrzebnych do balansu okrętów. Jest nagradzanym sposobem dla prawdziwych hobbystów, którzy chcą poprawiać statystyki na poszczególnych okrętach i testować po jakimś czasie nowe konfiguracje, czy techniki gry. Ale wydaje mi się, że jest coś jeszcze... Otóż to jest sposób ma "przedłużenie" życia okrętów, bo wprawdzie możliwości rozwoju drzewek jest jeszcze trochę. ale nie ma ich aż tak wiele przy bieżących założeniach gry. Po prostu okrętów i ich projektów jest siłą rzeczy mniej niż typów czołgów, czy samolotów. Śmiało można zrobić na moje wyczucie jeszcze z kilkadziesiąt okrętów, co daje materiał gdzieś na 2 lata, może trochę dłużej, ale możliwości zaczną się wyczerpywać. W ten sposób regrind przedłużałby żywotność całości.

• Cool 1

[FOAM]
Beta Tester
125 posts
8,551 battles

lypa, panie, lypa po całości...
tak patrząc na Jane's Fleet Review to pozostało parędziesiąt dobrych okrętów i mnóstwo drobnicy na której przecież trzeba zarobić

ponowny grind fajna rzecz.. tylko ze trzeba zapłacić....
ale o finanse się nie martwcie i tak są do przodu i to mocno...
damping jest widoczny aż zanadto :)
reszta... no cóż... mechanika dalej skaleczona, z bezpośredniej odległości nie można trafić (kłótnia z supportem mnie kosztowała 3 miesiące chat-suspention) bo rozrzut dalej większy niż wytrysk słonia...
niestety ten model biznesowy już przestaje działac i ludzie zaczynają odchodzić bezpowrotnie - dlatego wymyślają różne cuda-wianki... dalej koszt grywalności w sprzeczności tak przez nich wytłuszczonym realizmem - ciekawe kiedy poprawią modele japońskich okrętów....
serio - przy takich zmianach przestaje się chcieć grać...

• Cool 1

[IFS]
Players
114 posts
14,009 battles
6 minutes ago, TomaszJerzy said:

lypa, panie, lypa po całości...
tak patrząc na Jane's Fleet Review to pozostało parędziesiąt dobrych okrętów i mnóstwo drobnicy na której przecież trzeba zarobić

ponowny grind fajna rzecz.. tylko ze trzeba zapłacić....
ale o finanse się nie martwcie i tak są do przodu i to mocno...
damping jest widoczny aż zanadto :)
reszta... no cóż... mechanika dalej skaleczona, z bezpośredniej odległości nie można trafić (kłótnia z supportem mnie kosztowała 3 miesiące chat-suspention) bo rozrzut dalej większy niż wytrysk słonia...
niestety ten model biznesowy już przestaje działac i ludzie zaczynają odchodzić bezpowrotnie - dlatego wymyślają różne cuda-wianki... dalej koszt grywalności w sprzeczności tak przez nich wytłuszczonym realizmem - ciekawe kiedy poprawią modele japońskich okrętów....
serio - przy takich zmianach przestaje się chcieć grać...

Przedłużką życia okrętów były już tzw. legendarne ulepszenia teraz wejdą jeszcze alternatywne tiery X, w tym nowość jaką są niszczyciele X tieru premium. Ostatnio znany amerykański youtuber ichasegaming, którego nota bene wywalili z kręgu kontrybutorów za rzekomo bezczelną krytykę twórców lotniskowca Graf Zeppelin udowadnia, że dynamiczny celownik przekłamuje, zwłaszcza na dużych dystansach...

Sign in to follow this