Jump to content
Sign in to follow this  
Dark_Havoc

Dev Blog 31.07.2019 Biuro Badawcze

7 comments in this topic

Recommended Posts

[ISEN]
Moderator
4,982 posts

PT Biuro Badawcze.

Od czasu ogłoszenia Naval Training Center (NTC – Morskie Centrum Treningowe – MCT) otrzymało wiele zmian włączają to zmianę nazwy ka Biuro badawcze.
Niedługo będziecie mogli wypróbowywać nowy mechanizm w czasie Publicznego Testu aktualizacji 0.8.7. Dziś chcemy wam przekazać podsumowanie szczegółów dotyczących Biura Badawczego.

Szczegóły dotyczące Biura Badawczego:
Każdy gracz, który posiada co najmniej dwa zbadane okręty T10 w porcie, będzie mógł zresetować dowolną gałąź okrętów. W takim przypadku, wszystkie zbadane okręty zostaną sprzedane bez modułów, a postęp skasowany.

Zasady resetu:
- musisz mieć odblokowany okręt T10 gałęzi, którą chcesz resetować, ale nie musisz mieć odblokowanych wszystkich poprzednich okrętów w gałęzi;
- gałąź zostaje całkowicie skasowana aż do okrętu tieru I. Dla przykładu, jeśli zdecydujecie się to zrobić z gałęzią rosyjskich niszczycieli kończących się na Grozovoju, to postęp zostanie skasowany od Grozowoja do Mińska, a następnie do Storozowoja i Nowika. Kasując postęp od Chabarowska obowiązywać będą takie same zasady, ale bonusy będą liczone tylko dla Chabarowska, Taszkienta i Kijowa.
- modyfikacje zostaną usunięte za darmo i znajdą się w Inwentarzu, dowódcy zostaną wysłani do rezerwy i utrzymają swoje zdolności, a zebrane na okrętach doświadczenie zostanie przeniesione na okręt I tieru;
- możecie zresetować nielimitowaną ilość gałęzi.

Kiedy zresetujecie gałąź, okręty z tierów T6-T10 otrzymają specjalny znaczek, który zniknie po rozegraniu pierwszej bitwy tym okrętem. Zdjęcie takiego znaczka spowoduje otrzymanie Punktów Badawczych.

Więcej na temat Punktów Badawczych:
- jeśli z jakiegoś powodu macie luki między zbadanymi okrętami w gałęzi, te okręty nie otrzymają bonusu za zwycięstwo. Dla przykładu, jeśli we wczesnym dostępnie otrzymaliście okręt Władywostok T8, a potem odblokowaliście następne okręty do Kremla (T9 i T10), a potem zresetowaliście tą gałąź – bonusy będą dostępne tylko dla okrętów T9-T10;
- bonus za zwycięstwo będzie wyświetlany w porcie w ten sam sposób co „płatki śniegu” czy gwiazdki za pierwsze zwycięstwo;
- otrzymacie Punkty Badawcze za pierwsze zwycięstwo po resecie danym okrętem;
- liczba Punktów Badawczych będzie zależna od tieru okrętu. Gracze będą w stanie zebrać do 10k punktów za reset całej gałęzi:
500 punktów za pierwsze zwycięstwo okrętem T6
500 punktów za pierwsze zwycięstwo okrętem T7
1500 punktów za pierwsze zwycięstwo okrętem T8
1500 punktów za pierwsze zwycięstwo okrętem T9
6000 punktów za pierwsze zwycięstwo okrętem T10

Gracz otrzyma tylko 8000 Punktów Badawczych za reset gałęzi lotniskowców. Wynika to z faktu, że lotniskowce wymagają ok. 20% mniej doświadczenia do wybadania całej linii.

Dodatkowo, każdy gracz, który posiada co najmniej dwa odblokowane okręty T10 w porcie otrzyma jednorazową nagrodę w postaci 10k Punktów Badawczych za dostęp do Biura Badawczego.
System Biura Badawczego zostanie podzielony na trzymiesięczne sezony.
Na początku działanie Biura Badawczego będzie dawało podwójne punkty za pierwszą zresetowaną gałąź. Ten bonus pozostanie na okrętach, aż gracz wygra nimi pierwszą bitwę.
Ten bonus pozwoli szybciej otrzymać nagrody. Dla przykładu, aby otrzymać Colberta (wartego 57k punktów) gracz będzie potrzebował skasować 4 gałęzie zamiast 5 (wliczając w to 10k bonusowych punktów).

Nagrody:
Punkty Badawcze będzie można wymieniać w Arsenale, w zakładce Biura Badawczego.
Zakładka ta będzie dostępna dla graczy, którzy zdobędą pierwszy Punkt Badawczego.
Włoskie krążowniki T5-T7 – Montecuccoli, Trento i Zara będą dostępne podczas Testu Publicznego w Biurze Badawczym. Będziecie mogli być pierwszymi, którzy będą mogli testować nowy dym i pociski PPP. Szczegóły będą podane w czwartkowym Blogu Deweloperów i wiadomościach na temat PT.
Po wprowadzeniu aktualizacji 0.8.7 gracze będą mogli wymienić swoje Punkty Badawcze na francuski krążownik T10 Colbert, a później dostępny będzie jako nagroda US BB T10 Ohio. Jeśli nie jesteś gotowy na resetowanie dla nowych okrętów, punkty badawcze będzie można wymienić na sygnały lub paczki wolnego doświadczenia. Jedna paczka 250k wolnego doświadczenia będzie kosztowała 12500 punktów badawczych.

Wszystkie informacje są wstępne, a wartości podane w artykule mogą ulec zmianie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[THESO]
Players
8,803 posts
44,830 battles

Ciekawe ile tych punktów badawczych trzeba będzie wydać na Colberta czy Ohio.

Z tego co zrozumiałem to Ohio będzie za 3 miesiące ( następny sezon) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
[ISEN]
Moderator
4,982 posts
6 minutes ago, MacArthur92 said:

Ciekawe ile tych punktów badawczych trzeba będzie wydać na Colberta czy Ohio.

Z tego co zrozumiałem to Ohio będzie za 3 miesiące ( następny sezon) ?

 

2 hours ago, Dark_Havoc said:

Dla przykładu, aby otrzymać Colberta (wartego 57k punktów) gracz będzie potrzebował skasować 4 gałęzie zamiast 5 (wliczając w to 10k bonusowych punktów).


Cena Ohio i data premiery jeszcze nie zostały zapowiedziane.

  • Cool 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
[FJORD]
Beta Tester
726 posts
30,733 battles

1) Czy te operacje resetowania gałęzi okrętów trzeba będzie przeprowadzać za każdym razem kiedy pojawi się jakiś nowy okręt od momentu wprowadzenia tych zasad? Czy tyczy się to tylko w celu pozyskania Ohio i Colberta?

2) Czy nie można było wymyślić mniej drastycznych metod, tylko reset?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Players
5,398 posts
24,445 battles
20 minutes ago, komturkonrad said:

1) Czy te operacje resetowania gałęzi okrętów trzeba będzie przeprowadzać za każdym razem kiedy pojawi się jakiś nowy okręt od momentu wprowadzenia tych zasad? Czy tyczy się to tylko w celu pozyskania Ohio i Colberta?

2) Czy nie można było wymyślić mniej drastycznych metod, tylko reset?

1. Jesli chcesz zbierać punkty to resetujesz sobie. Za punkty kupujesz różne rzeczy w zbrojowni, w tym i okręty (jeśli sa dostępne). Niczym nie bedzie sie to różniło od np. węgla. Po prostu - wejdzie nowa waluta.

2. Chcą, żebyś pozbył się free XP, albo wydał kasę na przetopienie. A jak ci szkoda, lub nie masz, to rzebyś miał bardzo długofalowy cel, który trzyma "Ciebie" w grze, robiąc obciążenie serwera, a przy opkazji przesuwając część graczy na niższe tiery, aby łatwiej rozwiązać problemy MM. Kilka pieczeni w jednym ogniu. W tym najwazniejszy to nowe formy monetyzacji przez sprzedaż np. przyspieszaczy grindu w sklepie (ostatnia oferta na NO się kłania) itd.

 

Z punktu widzenia gracza, to jaki problem czasowo pozbyć się jakiegoś drzewka, aby wydać np. free XP na jego odkupienie, czy regrindować, to czym się i tak zazwyczaj nie gra. Przecież nikt nie zmusi Ciebie do tego.

  • Cool 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

×